Besikeičianti Palanga siūlys nekasdienę pramogą – maudynes jūros vandens baseinuose

Palangos tiltas, 2017-01-12
Peržiūrėta
1087
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Besikeičianti Palanga siūlys nekasdienę pramogą – maudynes jūros vandens baseinuose

Palanga maudynėmis jūros vandenyje netolimoje ateityje galės vilioti ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų laiku – trečiadienį Vyriausybė apsisprendė perduoti Palangos miesto savivaldybei jūros vandens siurblinę bei inžinerinius įrenginius, tai atveria galimybę ateityje tiekti jūros vandenį kurorte veikiančioms sveikatinimo, gydymo bei apgyvendinimo įstaigoms.
Iš dar sovietmečiu įrengtos siurblinės daugiau nei 5 kilometrų ilgio vamzdynu jūros vanduo ilgą laiką buvo tiekiamas į tuo metu gausiai lankomus „Jūratės“ ir „Lino“ baseinus bei vyriausybinius poilsio namus „Auska“. Tačiau ilgainiui palei krantą bei per miestą po žeme nusidriekusi trasa tapo nebeeksploatuojama, ir galimybė pasimėgauti jūros vandens baseinu liko tik „Auskoje“.
Siekdama sudaryti sąlygas verslui kuo plačiau naudoti jūros vandenį, Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į Vyriausybę bei paprašė perduoti šią siurblinę Savivaldybės nuosavybėn. Kurorto Savivaldybė numato investuoti į pasenusius įrenginius, atnaujinti jūros vandens tiekimą, o sukurtąja infrastruktūra pasiūlyti naudotis kurorto įstaigoms – prie atnaujintos jūros vandens trasos galėtų jungtis visos to pageidaujančios sveikatinimo, gydymo įstaigos, kurorto viešbučiai bei SPA centrai.
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs, jog atnaujinus jūros vandens tiekimą minėta trasa bei sudarius galimybes kurorto įstaigoms kuo plačiau naudoti jūros vandenį gydymo, rekreacijos ir turizmo tikslais, Palanga ne tik mažintų sezoniškumą, bet ir pabrėžtų savo kaip pajūrio kurorto išskirtinumą.
Š. Vaitkus taip pat pabrėžė, jog Palangos miesto strateginiame plane kaip vienas iš prioritetų įrašytas kurorto patrauklumo didinimas, sukuriant palankias sąlygas verslo ir turizmo paslaugų plėtrai, plėtojant rekreacinę ir turizmo infrastruktūrą. „Šiam tikslui pasiekti labai svarbus gamtinių gydomųjų veiksnių, taip pat ir jūros vandens, panaudojimas gydymo, reabilitacijos ir turizmo tikslais, o tai prisidėtų prie sezoniškumo mažinimo bei Palangos patrauklumo didinimo“, – sakė Š. Vaitkus.
Objektą valdyti planuojama patikėti Savivaldybės valdomai bendrovei „Palangos vandenys“, kuri vykdytų ir techninius vamzdyno atnaujinimo darbus. Šios įmonės direktoriaus Virgilijaus Beržanskio teigimu, perėmus trasą, pirmiausia bus atlikta vamzdynų būklės analizė, tuomet ir paaiškės reikalingų investicijų dydis.
Maudynės jūros vandenyje ne tik teikia malonumą, bet ir gerina sveikatą. Jūros vanduo turi daug ištirpusių mikroelementų: kalio, magnio, kalcio, geležies, bario, chromo, jodo ir kitų, darančių teigiamą poveikį organizmui.
Apie jūros vandens naudą jau žinojo ir garsiausias graikų gydytojas Hipokratas, siūlęs juo gydyti išorines žaizdas, įtrūkimus ir mėlynes, maudynes jūroje paskirdavęs kenčiantiems nuo nervinių sukrėtimų ir sąnarių skausmų ir kitų negalavimų. Šiuolaikinė medicina, pritardama Hipokratui, taip pat pripažįsta, jog jūra gydo daugelį negalavimų: pagerina kraujagyslių darbą ir sumažina aukštą kraujospūdį, suteikia energijos, suaktyvina kraujo cirkuliaciją, padidina raudonųjų kraujo kūnelių kiekį bei normalizuoja padaro širdies ritmą ir kita. Naudingų organizmo medžiagų kaupimas teigiamai veikia endokrininę, nervų, imuninę ir kvėpavimo sistemas.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB „Palangos vandenys“ praneša, kad dėl vykdomų darbų geriamojo vandens tinkluose laikinai bus nutrauktas vandens tiekimas.


Palangos ugniagesiai įspėja: būkite atsargūs prie vandens

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 07 | Rubrika: Miestas

Atėjus vasarai, nemaža dalis poilsiautojų renkasi poilsį prie vandens. Šiemet šalies ugniagesiai jau atliko 142 gelbėjimo darbus vandenyje. Iš įvairių vandens telkinių jie ištraukė 33 nuskendusius žmones, 7 gyventojus ugniagesiams pavyko išgelbėti. Nepalikti prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų. Remiantis 5-erių metų atliktų gelbėjimo darbų vandenyje statistika, birželio mėnesį...


Užpraeitą savaitę Palangoje buvo atidaryta pirmoji sezoninė „Rimi“ parduotuvė, o šią savaitę, birželio 3 d., duris atverė ir Šventojoje įsikūrusi šio tinklo parduotuvė. Atsižvelgdamos į pirkėjų poreikius šią vasarą sezoninės parduotuvės pasiūlys dar platesnį prekių asortimentą, pritaikytą kokybiškoms atostogoms pajūryje. Šią vasarą tikimasi didelio pirkėjų antplūdžio, todėl bus skiriamas...


Palangos miesto įmonių ir gyventojų reikmėms išgaunamo vandens kiekis nuolat didėja nepaisant dėl Covid – 19 pandemijos viešajam gyvenimui šiemet taikomų apribojimų. Nors gyventojų skaičius Palangoje yra stabilus arba auga nežymiai, savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Palangos vandenys“ vandens pardavimai kasmet didėja po daugiau nei 50 tūkst....


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palanga maudynėmis jūros vandenyje netolimoje ateityje galės vilioti ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų laiku – trečiadienį Vyriausybė apsisprendė perduoti Palangos miesto savivaldybei jūros vandens siurblinę bei inžinerinius įrenginius, tai atveria galimybę ateityje tiekti jūros vandenį kurorte veikiančioms sveikatinimo, gydymo bei apgyvendinimo įstaigoms.


Palangos gelbėtojai siūlo naujovę – maudynes... siaučiant jūrai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 17 | Rubrika: Miestas

Nors orai kol kas nelepina, kurortinį sezoną atidariusios Palangos pajūryje nuo praėjusio antradienio jau budi gelbėtojai. Pramogautojų saugumą vandenyje visą parą užtikrins po tris centrinėje gelbėjimo stotyje besidarbuojančius profesionalus. Nuo birželio jų skaičius gerokai išaugs – 24 kilometrų paplūdimio atkarpoje įrengtuose vienuolikoje postų nuolat dirbs 24 gelbėtojai....


Vasaros sezonas – pagal jūros vandens temperatūrą

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 06 04 | Rubrika: Miestas

Prasidėjo vasara, saulė, kaip senoliai sako, žeme ridinėjasi, žmonės išsitraukė rūbus trumpomis rankovėmis, o laukiamos poilsiautojų gausos kaip nėr, taip nėr. Įvažiavimas į Palangą nusėtas plakatus iškėlusių močiučių, klientų laukia pakelėse išrikiuoti automobiliai, tačiau poilsiaujančių vis nėra.


Be jūros – lyg „žuvis be vandens“

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 20 | Rubrika: Kultūra

Aistringų žvejų, gyvenančių šalia jūros ir sukaupusių daugybės metų patirtį, aprėpiančią daugiau nei 60 metų, likę jau ne daug. Gyvybingumu trykštantys jūreiviai nejausdami baimės visais laikais stoja į kovą su įnoringąja jūra, o didžiausią malonumą patiria pagavę geidžiamą laimikį. Vienas iš senųjų žvejų Valdis Grišinas gyvena Šventojoje ir nekantriai laukia artėjančios Šv. Klemenso –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius