Bibliotekoje – unikali paroda „500 Baltijos švyturių“

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-04-13
Peržiūrėta
2062
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį penktadienį, balandžio 9-osios vakare, Palangos viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Aido Jurkšto darbų paroda „500 Baltijos švyturių“ (Lietuva, Latvija, Estija, Kaliningradas, Rusija XVI-XXI a.), palangiškius džiuginsiančią iki balandžio mėnesio pabaigos. Keturių valstybių švyturius apimanti paroda parodo visą šių statinių skleidžiamą grožį, kurį ir norėjo perteikti pats darbų autorius.

 

Švyturys – bokštas, skleidžiantis šviesą ir taip padedantis laivams naviguoti jūroje. Nuo XIII a. švyturiai padeda jūreiviams keliauti: jie palydi laivus į tolimas keliones, rodo kelią nepažįstamuose vandenynuose, neleidžia paklysti, užplaukti ant povandeninių uolų. A.Jurkštas susižavėjo švyturiais 1998 metais, kai įkūrė įmonę „Jūros užeiga“. Jis ėmė kolekcionuoti švyturių modelius, vėliau kolekcija pasipildė ir atvirukais, pašto ženklais, monetomis, knygomis, ėmė ir pats piešti. Gimusi mintis, aplankyti ir įamžinti visus Baltijos pakrančių švyturius, neužgeso ir ją A.Jurkštas ėmė plėtoti. Šiuo metu miestelėnai gali pasigrožėti puse tūkstančio švyturių, o galutinis autoriaus tikslas – Baltijos jūros švyturių enciklopedija.

Švyturiai dažnai asocijuojasi ne tik su pagalba jūreiviams, bet jie ne retai tampa ir savotišku simboliu praradusiems viltį, džiaugsmą ir tikėjimą žmonėms. A.Jurkštas taip pat įžvelgia nepaprastą grožį, žvelgdamas į juos geba tai parodyti ir aplinkiniams. Ši paroda – unikalus projektas pasaulio farologijos istorijoje. Kaip pristatydamas savo parodą teigė A.Jurkštas, laikas ir modernios technologijos naikina šį unikalų jūrinį paveldą, tad ypatingai svarbu juos išsaugoti ateities kartoms. Autorius šią savo parodą skyrė dukrelei Jūrai, kuri taip pat neabejinga švyturiams, mat pasisėmusi minčių ėmė ir nupiešė savų švyturių paveikslų. Juos mielai A.Jurkštas demonstruoja drauge su savaisiais.

Planuodamas ir jau mintyse skaičiuodamas, kiek užtruks sukurti enciklopediją, A.Jurkštas entuziastingai imasi darbų, siekdamas pradžiuginti ne tik artimuosius, bet ir visus miestelėnus, kurie susižavėję laukia tęsinio.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo balandžio 2 dienos Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje eksponuojama uostamiesčio Adomo Brako dailės mokyklos mokytojo, tapytojo Vytauto Sajausko darbų paroda „Palikimas“. 


Ištikimo aliejinei tapybai ir lietuviškajam peizažui V. Šato drobės – pabirusios po visą Lietuvą, užsienio valstybes – jų turi privatūs kolekcininkai, įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, menininkas  surengęs ne vieną parodą Lietuvoje ir už jos ribų. Meno kūrėjų asociacijos narys.


Nuo balandžio 6 dienos Honoratos Savickienės kūrybinių darbų parodos atidarymo visą šį mėnesį galėsime bibliotekos skaitykloje gėrėtis ir įvertinti jos kūrybinius darbus. Tai pirmoji H.Savickienės kūrybinių darbų paroda. 


Išsaugotos šeimos ir giminės relikvijos apie praeities įvykius gali papasakoti įtaigiau, nei atskleidžia iš lūpų į lūpas perduodamos istorijos. Kovo 11-osios išvakarėse Palangos viešosios bibliotekos skaityklos salėje eksponuojama Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio parengta paroda „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“. 


Daugiau nei ketvirtį amžiaus plačiai pripažinta ir dažnam palangiškiui atpažįstama bei artima dailininkų kūrybinio susivienijimo ,,Mostas“ kūryba. Kupini šventinės emocijos kasmetiniai gruodžio mėnesį bibliotekoje eksponuojami mostiečių kūrybos darbai jau tapo gražia tradicija, ryškiu įvykiu permainingame Palangos kultūriniame gyvenime. Džiugu ir šiemet sulaukti šios, dar a. a dailininko J....


Palangos viešosios bibliotekos parodų salės erdvė jau antrą kartą pasipuoš žaismingomis, nuotaikingomis ir kiek kandžiomis karikatūromis – čia, Lietuvos karikatūristai kviečia į tradicinę 52-ąją karikatūrų parodą ,,Žmogus“. Paroda kasmet ruošiama Vilniuje balandžio 1-osios proga, tada pasklinda po Lietuvos miestus ir margąjį pasaulį.


 Palangos viešosios   bibliotekos parodų salėje spalio mėnesį į pasimatymą kviečia iš Palangos kilusio ir dar paauglystėje su pirmuoju tėvų dovanotu fotoaparatu „Liubitel“ pajūrio apylinkes išbraidžiusio, ilgamečio kino ir televizijos operatoriaus, fotografo Eugenijaus Maciaus paroda „Susitikimai“.


Viktoro Šato drobės yra pabirusios po visą Lietuvą, užsienio valstybes – jų turi privatūs kolekcininkai, įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, menininkas yra surengęs ne vieną parodą Lietuvoje, Argentinoje.


Praėjusį penktadienį, prieš kurorto atidarymą, Palangos miesto viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta farologijos mokslu aktyviai besidominčio palangiškio Aido Jurkšto švyturių paroda. Praėjusiais metais visuomenei pristatyta 500 Baltijos jūros švyturių paroda šįkart papildoma Rusijoje atrastais jūros simboliais. Kaip patikino pats autorius, jį ypatingai sužavėjo šios šalies švyturiai, tad...


Praėjusį penktadienį, balandžio 9-osios vakare, Palangos viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Aido Jurkšto darbų paroda „500 Baltijos švyturių“ (Lietuva, Latvija, Estija, Kaliningradas, Rusija XVI-XXI a.), palangiškius džiuginsiančią iki balandžio mėnesio pabaigos. Keturių valstybių švyturius apimanti paroda parodo visą šių statinių skleidžiamą grožį, kurį ir norėjo perteikti pats darbų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius