Birželį prasidės Jūros gatvės Šventojoje rekonstrukcija

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014-05-22
Peržiūrėta
2217
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Birželį prasidės Jūros gatvės Šventojoje rekonstrukcija

Vasarą pasitinkantys šventojiškiai turi kuo pasidžiaugti – birželį ketinama pradėti Jūratės gatvės rekonstrukciją.

 

Gatvės būklė prasta

Jūros gatvės (nuo Ošupio tako iki Šventosios gatvės) Šventojoje rekonstrukcijos projektą Palangos miesto savivaldybės užsakymu parengė bendrovė „Plentprojektas“. Jos projektuotojai, įvertinę esamą situaciją, nustatė, jog šiuo metu numatomoje rekonstruoti Jūros gatvėje asfalto danga yra paveikta senėjimo procesų, vietomis susibangavusi, matyti skersiniai ir išilginiai trūkimai, gatvė daug kur remontuota. Šaligatviai taip pat nekokios būklės – plytelių bei trinkelių dangos senos, vietomis ištrupėjusios, danga nėra vientisa, panaudotos kelių rūšių plytelės, nėra suformuoti tvarkingi įvažiavimai į kiemus.

Po daugiausiai su privačiais sklypais besiribojančia gatve, kurios asfalto dangos plotis siekia apie 7 metrus, yra išvedžioti ryšių, elektros, vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos, šilumotiekio bei dujų inžineriniai tinklai, dalį kurių reikia atnaujinti.

Be to, reikia perkelti ryšių linijas, išardyti elektros oro linijas ir jas sukabliuoti, atnaujinti gatvės apšvietimą.

 

Atnaujins 1,2 km gatvės

Parengtame rekonstrukcijos projekte numatyta iš pagrindų atnaujinti 1 tūkst. 237 m gatvės dangos bei įrengti 1 tūkst. 331 m ilgio asfaltu dengtą dviračių taką. Važiuojamoji gatvės dalis bus išplatinta iki 9,50 m. Eismo juostų plotis sieks 1,25 m, vienpusiam dviračių eismui skirta 3,50 m.

Šaligatvių, kurių danga – pilkos betoninės plytelės, plotis bus iki 2 m.

Gatvėje taip pat suprojektuota autobusų aikštelė, kuri laikinai bus naudojama kaip parkavimo vieta.

Projektuotojai pabrėžia, jog rekonstrukcijos metu esamų statinių techninė būklė nebus paliesta, pati gatvė rekonstruojama iki privačių sklypų ribų.

Beje, prie gatvės esantys laikini statiniai turės būti perkelti į kitą vietą savininkų lėšomis.

Galimybė patekti į šalia esančias gatves nebus keičiama, po rekonstrukcijos išliks tas pats

gatvių išdėstymas, tik sankryžoje su Pušyno ir Prieplaukos gatvėmis neliks papildomo atsišakojimo į Prieplaukos gatvę, o pati sankryža taps saugesnė.

Rekonstruota gatvė bus pritaikyta ir saugiam neįgaliųjų judėjimui.

 

Šventojiškiai džiaugiasi

Šventosios seniūnas Eugenijos Čilinskas ir Šventosios seniūnijos bendruomenės tarybos pirmininkas Domininkas Jurevičius, kaip ir visi šventojiškiai, džiaugiasi tuo, kad projektas parengtas, ir kad artimiausiu metu ketinama pradėti jį įgyvendinti.

„Džiugu, kad pagaliau bus pradėta ir Jūros gatvės rekonstrukcija, ir tai, kad šiemet sutvarkysime Šventosios gatvės šaligatvius. Kiekviena atnaujinta gatvė – didžiulis pliusas mūsų miesteliui“, – sakė E. Čilinskas.

„Žinoma, visi gyventojai džiaugiasi, kad Jūros gatvė bus rekonstruota. Pasitarime su Savivaldybės administracija sutarėme, kad gatvė bus rekonstruojama nuo Ošupio tako pusės. Ne nuo centro, o nuo pietinio Jūros g. pakraščio pradėti rekonstrukciją nuspręsta tam, kad, jeigu prasidėtų uosto tvarkymo darbai, jie nesikirstų su gatvės atnaujinimo darbais“, – sakė D. Jurevičius.

 

Planuojami trys etapai

Palangos miesto savivaldybės užsakymu per trumpą laiką parengtajam Jūros gatvės (nuo Ošupio tako iki Šventosios gatvės) Šventojoje rekonstrukcijos projektui įgyvendinti gautas statybą leidžiantis dokumentas. Šiuo metu paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas darbų rangovui parinkti.

Kaip sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Bronius Martinkus, projektas bus įgyvendintas keliais etapais. „Kiek jų bus, priklausys nuo finansavimo ir nuo to, už kokią kainą rekonstrukciją atliks būsimieji rangovai, – sakė B. Martinkus. – Viliamės, kad pavyks „sutilpti“ į tris etapus, ir kad 2016 metų pabaigoje Jūros g. bus rekonstruota“.

 

Turėtų prasidėti birželį

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus savo ruožtu patvirtino, kad ne tik parengta dokumentacija bei gautas statybos leidimas Jūros g. rekonstrukcijai, bet ir skirtas finansavimas pirmajam darbų etapui iš Kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos.

Jis paminėjo, jog ateinantį pirmadienį bus „plėšiami vokai“ ir vertinami viešųjų pirkimų konkurse dalyvausiančių galimų rangovų pasiūlymai.

„Jeigu nebus kokių nors trukdžių, pasirašysime sutartį su konkursą laimėsiančia bendrove, ir jau birželio mėnesį Jūros gatvės rekonstrukcija Šventojoje prasidės“, – sakė Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, kovo 8 d., pradedama valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 2236 Kunigiškiai-Palanga 4,237 km sankryžos su rajoniniu keliu Nr. 2309 Palanga-Lazdininkai ir Palangos m. Ligoninės g. (vadinamosios Ligoninės gatvės sankryžos) rekonstrukcija. Tai – bendras Palangos miesto savivaldybės administracijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos projektas.


Palangos oro uostas ruošiasi svarbiai rekonstrukcijai, kuri vyks 2021 metų rudenį - bus atlikta būtina oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija, taip pat atnaujintas riedėjimo takas bei kitos perono dalys.


Netrukus prasidės Bangų g. šaligatvio ir gatvės rekonstrukcija. Darbai čia užvirs jau kitą savaitę – pirmiausia bus sutvarkyta šaligatvio danga vienoje Bangų g. pusėje. Pėstiesiems skirtos dalies atkarpoje nuo Klaipėdos pl. iki Vytauto g. senoji danga bus pakeista naujomis trinkelėmis, įrengtas dviračių takas.


Jau netrukus ims keistis Valteriškės gatvė – ruože nuo Kretingos g. iki Vilimiškės kelio prasidės gatvės statybos darbai. Tai numatančią sutartį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė su rangovais pasirašė antradienį, gegužės 21 dieną.  


Pradėta Kastyčio gatvės rekonstrukcija

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 31 | Rubrika: Miestas

Kastyčio gatvėje triūsia darbininkai – pradėta pusantrų metų truksianti šios gatvės rekonstrukcija. Atnaujinta Kastyčio gatvė taps patogesnė tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems. Patogiau bei saugiau čia jausis ir neįgalieji


Pačioje miesto širdyje, Maironio gatvėje, jau šiandien užvirs darbai – pradedama šios gatvės rekonstrukcija. Gatvę visiškai atnaujinti planuojama baigti per 2018 metus.


Jūros gatvės rekonstrukcija Šventojoje vyksta sparčiai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 09 11 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio viduryje prasidėjusi visų šventojiškių laukta Jūros gatvės rekonstrukcija sparčiai juda į priekį – kaip patikino darbus atliekančios UAB „Žemkasa“ technikos direktorius Vitas Ramanauskas, jeigu orai leis, šiemet suplanuota sutvarkyti atkarpa nuo Ošupio tako iki Mėguvos gatvės gali net „pailgėti“ pora šimtų metrų.


Šventojoje esanti Jūros gatvė jau netrukus pradės keisti savo veidą – antradienį pasirašyta šios gatvės rekonstrukcijos darbų sutartis su UAB „Žemkasa“. Atnaujinimo darbai gali prasidėti jau liepos mėnesį.


Birželį prasidės Jūros gatvės Šventojoje rekonstrukcija

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Vasarą pasitinkantys šventojiškiai turi kuo pasidžiaugti – birželį ketinama pradėti Jūratės gatvės rekonstrukciją.


Pradedama Palangos Jūratės gatvės rekonstrukcija

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 10 25 | Rubrika: Miestas

Vienoje iš populiariausių, link jūros vedančioje Palangos Jūratės gatvėje jau burzgia statybininkų technika – pradedama šios gatvės rekonstrukcija. Darbus atlieka UAB „Akordas 1“. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius