Brolio paieška užsidegęs palangiškis autostopu bei pėsčiomis nukeliavo į Italiją

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-10-20
Peržiūrėta
1886
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Keliauti po Europą autostopu paskatino idėja aplankyti netikrą brolį.
Keliauti po Europą autostopu paskatino idėja aplankyti netikrą brolį.

Palangiškis 19-metis Rokas Koveckis gali pasigirti nepaprasta drąsa. Jis – jaunas, veržlus, siekiantis savo tikslų, nepaisant jokių kliūčių. Jam ne kliūtis – ir klausos negalia. Paskatintas noro surasti brolį, kuris gyvena Italijoje, jis leidosi į kelionę po Europą, ir tikrai nesirinko lengviausio keliavimo būdo – stabdydamas automobilius pakelėse jis nukeliavo 5000 kilometrų, pėsčiomis įveikė 500 kilometrų.

Tęsė tradiciją
Rokas į kelionę, tik ne tokią ilgą, leidosi jau ne pirmą kartą. Prieš dvejus metus jis dviračiu mynė aplink Lietuvą. Tuomet jaunojo palangiškio iššūkį priėmė daugkartinis kurčiųjų olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionas Tomas Kuzminskis, kuris tapo Roko kelionės bendrakeleiviu.
„Prieš tęsdamas mokslus Vilniaus kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre, norėjau kažką įdomaus nuveikti per vasaros atostogas. Man į galvą šovė mintis pabandyti apkeliauti Lietuvą dviračiu. Orientavimosi varžybų metu sutikau Tomą Kuzminskį, daugkartinį kurčiųjų olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempioną. Bendraudamas su juo, lyg netyčia uždaviau klausimą apie tokią kelionę. Teiravausi, kokį atstumą būtų galima įveikti dviračiais ir kaip sektųsi toks žygis. Jis, tarsi perskaitęs mano mintis, atsakė, kad būtų labai smagu apvažiuoti Lietuvą. Šio pokalbio metu spontaniškai pradėjome planuoti kelionę, kurią kartu pradėjome ir sėkmingai užbaigėme“, – tuomet dalinosi savo įspūdžiais Rokas.
Palangiškis nusprendė tęsti tradiciją ir leidosi į kelią tikėdamasis pamatyti dar daugiau įdomių vietų, ir ne Lietuvoje, u keliaujant po Europos šalis.
„Šiais metais keliauti po Europą autostopu paskatino idėja aplankyti netikrą brolį, kurio gyvenime niekad nesu matęs. Jam yra 46 metai ir šiuo metu gyvena Italijoje. Autostopu vykau į Lenkiją, Čekiją, Slovakiją, Austriją, Vengriją, Kroatiją, Slovėniją, Italiją. Susitikau ne tik su žmonėmis iš Europos, bet iš viso pasaulio“, – pasakojo Rokas, kuris, beje, dar yra ir veganas.
Jis atskleidė, jog mėsos nevalgo maždaug dvejus metus, vegetaru tapo dėl sveikatos problemų, o į veganizmą paniro galvodamas apie gyvūnų gerovę.

„Žalias“, bet drąsus
Prieš kelionę vaikinas numatė maršrutą, įdomiausias Europos vietas ir beveik viską pavyko išpildyti, tik dalelė procento buvo ne pagal planą.
„Negalėjau visų daiktų susidėti į kuprinę, todėl teko kai ko atsisakyti, pavyzdžiui palapinės, maisto viryklės ir kitų daiktų. Landžiojau po nežinomas, apleistas vietas, aukštus pastatus, slaptas istorines vietas“, – kalbėjo Rokas.
Pagal savo sudėliotą planą, į kelionę R. Koveckis turėjo leistis iškart po abitūros egzaminų, bet paskutinę minutę planai pasikeitė, todėl mėnesiui teko kelionę atidėti. „Ir nutiko taip, kad leidausi į kelionę likus dienai iki diplomo gavimo. Teko sutrumpinti kelionės trukmę, nuo 3 iki 2 mėnesių“, – sakė jis.
Į kelionę Rokas planavo leistis ne vienas, su draugu, tačiau jo šeimoje kilo problemų, todėl jis visgi liko vienas.
Kaip gi tėvai, ar jie nesibaimino, jog sūnus nori keliauti nežinomais keliais. „Aišku, mama jaudinosi, nenorėjo išleisti, bet nepasidaviau, įtikinau, kad viskas bus gerai, kad nuolatos palaikysiu ryšį su ja ir išvykau. Aš neturėjęs keliavimo patirties, ryžausi šiam iššūkiui. Būdamas visiškai „žalias“ tranzavimo srityje, padariau klaidą, ėjau tranzuoti prie kelio, kur nėra vietos sustoti automobiliams“, – pasiryžimo stoka nesiskundė vaikinas.
Iš viso Rokas įsėdo į 120 skirtingų transporto priemonių, unikaliausia transporto priemonė buvo traktorius. Palangiškis sėdėjo traktoriaus priekaboje su krūva plytų.
Teko keliauti ir viešuoju transportu – autobusais, metro, tramvajais ir kt.
Iš viso išbandyta 165 skirtingos transporto priemonės. „Nutranzavau apie 5000 kilometrų, pėsčiomis apie 500 km“, – reziumavo palangiškis.

Sutiko daug gerų žmonių
„Kelionės pradžioje daugiausiai miegodavau lauke be palapinės, vėliau išsiaiškinau „CourchSourfing“ programėlės sistemą (tarptautinis tinklas, jungiantis keliautojus ir jų lankomas vietines bendruomenes) ir pradėjęs ją naudoti, pritaikiau Austrijoje. Taip pat apsilankiau pas pažįstamus, „Facebook“ draugai mane priimdavo miegoti pas save. Buvo dienų, kuomet netikėtai ar visiškai atsitiktinai sutikdavau žmonių, kurie priimdavo pas save nakvoti“, – kelionėje patirtais įspūdžiais dalijosi palangiškis.
Ilgiausią atstumą – apie 290 kilometrų – Rokui teko sukarti viena prabangia mašina, kuri vežė nuo Austrijos sostinės Vienos iki Budapešto. „Buvo siaubinga kelionė, nes vairuotojas-rumunas viršijo 200 km/h greitį, buvo labai daug momentų, atrodė, jog tuoj įvyks avarija“, – kalbėjo vaikinas.
Kelionė truko 64 dienas. Tris-keturis kartus po parą Rokas nemiegodavo. Pirmoji bemiegė naktis buvo Varšuvoje – Pruškove, kur, anot Roko, apstu mafijos. „Patyriau juokingą momentą, kai sustojo taksi ir jo vairuotojas sutiko nemokamai pavėžėti apie 1,5 km“, – žmonių gerumo buvo nustebintas palangiškis.

Nustebino lenkų gerumas
Gerų žmonių jis sutiko ir daugiau: „Lenkijoje buvo smagu ir netikėta, kai sušlapęs ir sušalęs glaudžiausi didelėje parduotuvėje, o ten užėję trys alpinistai pasiūlė nakvynę viešbutyje, kur buvo jie apsistoję. Davė pavalgyti ir organizavo šiltą nakvynę. Kitą dieną pavežė į gražią bei įžymią parko vietą, kur aš galėjau miegoti (padovanojo man hamaką) Čekijoje. Pasilikau ten miegoti tarp stačių akmenų, tyro ežero. Kitą dieną autostopu mergina paėmė mane ir nusivežė į kempingą, bet ten buvau nemaloniai nustebintas, nes visi buvo neblaivūs ir vartojo narkotines medžiagas“.
Kelyje Rokas sutiko ir savo likimo draugų – kurčiųjų.
„Prieš kelionę turėjau pasiėmęs šiek tiek grynųjų, tačiau kelionės metu sutikau daug gerų žmonių, kurie mane parėmė. Į dauguma muziejų, televizijos bokštų mane įleido nemokamai. Man buvo nepamirštamas dalykas, kai patekau į Vaivorykštės susitikimus („Rainbow Gatherings“). Labai buvau nustebęs. Šių susibūrimų metu neegzistuoja pinigai, taisyklės ir technologijos, visi susirinkusieji yra vegetarai bei veganai. Nevaržo nei materialaus pasaulio rūpesčiai, nei drabužiai. Mes kaip broliai ir seserys, padedame vieni kitiems, yra gaminamas maistas. Aplinka labai draugiška“, – pasakojo R. Koveckis.

Vadina bepročiu ir drąsuoliu
Vienu iš įsimintiniausių įvykių Rokas paminėjo slovėno parodytą geranoriškumą Italijoje. „Slovėnas pavežė mane iki tos vietos, kur man reikia, jis ne tik davė pinigų, bet ir atgal parvežė 300 kilometrų“, – atskleidė palangiškis.
Tačiau kelionėje neapsieita ir be nelaimingų atsitikimų. Rokas vardijo, jog šuo įkando į kaklą, suskilo telefono stiklas, sugedo baterija, keletą kartų teko nemiegoti visą parą, vos nepervažiavo tramvajus, vaikinas pametė kai kuriuos daiktus, nelaimingų dalykų nutiko ir aukštuose kalnuose, užblokavo banko korteles, sulūžo atminties kortelė, ant kojų atsirado daug nuospaudų, o plaukai virto dredais, taip pat sulaukė nemažai ir policijos dėmesio, susidūrė su skorpionu.
„Ši kelionė turėjo tiek pliusų, tiek minusų, bet ji man buvo pati nerealiausia. Daug bendravau, susipažinau su skirtingų šalių patiekalais, kultūra, žmonėmis, dalinomės suvenyrais, na, o dabar turiu kontaktus žmonių, su kuriais ateityje galbūt dar susitiksime“, – kelione džiaugėsi Rokas.
Paskutinę dieną taip pat laukė netikėtumas, kai Rokas tranzavo, o jį pamatė pravažiuojantis draugas, kuris parvežė iš Kauno į Klaipėdą.
Rokas pripažino, jog po kelionės jo gyvenimas pasikeitė, jis jaučiasi suaugęs, subrendęs ir trokštantis naujų įspūdžių. „Dažniausiai žmonės mane vadina bepročiu drąsuoliu, turbūt aš toks ir esu. Ir kelionės metu ne kartą buvau pavadintas „crazy, brave“ (pakvaišęs, drąsus)“, – pasakojo Rokas.
Tiesa, brolio, kurio paskatintas ir leidosi į tokią ilgą kelionę, palangiškis nesutiko. Iškilo nenumatytų bėdų. Tačiau jiedu ir toliau bendrauja virtualiai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Darbo paieškos per įdarbinimo įmones (nepriklausomai nuo to, ieškote darbo užsienyje, ar planuojate karjerą Lietuvoje) – patraukli galimybė kur kas greičiau ir paprasčiau rasti tinkamą darbo vietą.


Aktyviai laisvalaikį ir atostogas leisti linkęs Klaipėdoje dirbantis Lietuvos policijos mokyklos profesinių įgūdžių instruktorius Algirdas Antanaitis pasakoja, kad žygiuoti Baltijos jūros pakrante pradėjo maždaug prieš dešimtmetį. 


Spalio 28 d. mūsų mokyklos mokiniai Tadas Valiukas, Tadas Jarulis (10 kl), Mantas Gaučius (8 kl.) ir Lukas Jarulis (7 kl.) drauge su Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinių komanda, vykdydami bendrą projektą „Mes iš pajūrio“, dalyvavo pėsčiųjų žygyje „Kardo rinktinės partizanų takais“ maršrutu Salantai – Grūšlaukė.


Palangiškis Vytautas Liakas nepabūgo ilgos varginančios piligriminės, tačiau itin prasmingos kelionės, trukusios 24 dienas, ir nukeliavo su bičiuliu 800 kilometrų iki Ispanijos ir per visą šią šalį. Vytautui ištvermės netrūksta, jis mokosi Lietuvos karo akademijoje, tai daug apie jauną vyrą pasako. O šiuo piligriminio žygio keliu, pasak istorinių...


Palangiškis 19-metis Rokas Koveckis gali pasigirti nepaprasta drąsa. Jis – jaunas, veržlus, siekiantis savo tikslų, nepaisant jokių kliūčių. Jam ne kliūtis – ir klausos negalia. Paskatintas noro surasti brolį, kuris gyvena Italijoje, jis leidosi į kelionę po Europą, ir tikrai nesirinko lengviausio keliavimo būdo – stabdydamas automobilius pakelėse jis nukeliavo 5000...


Tai buvo mano paskutinės priešvedybinės „daugiadienės aplink Tarybų Lietuvą“ su Vilniaus genijais – kurso draugu prozininku Viktoru Brazausku ir iš Skuodo arčiau bohemos olimpo Vilniuje atšuoliavusiu čigoniško gymio „šnekoriumi“ Rolandu Granausku, kuris tuomet dar net neįtarė tapsiąs lietuvių literatūros klasiku. Kai iki...


81 metų palangiškis Petras Piktuižis neprisipažįsta savo tėvų sodyboje nužudęs jaunesniojo brolio žmoną. Esą jis tą dieną, kai įvyko nelaimė, skynė obuolius, o vėliau išvažiavo namo ir nežino, kas atsitiko.


Galite keikti politikus kaip nepatikimiausius žmones pasaulyje ir dievagotis, kad niekada daugiau nedalyvausite jokiuose rinkimuose. Bet didžioji Seimo rinkimų karuselė pradės suktis jau visai netrukus, ir nevalia į ją atsainiai numoti. Kitaip ir vėl mus, gerbiamieji, valdys dainorėliai ir šokėjėliai. Kurorte, regis, ketina susigrumti politikos veteranai ir visai naujokai. Niekas...


Kažkuomet Jono vardas buvo pats populiariausias, juo pakrikštydavo daugelį berniukų, palaipsniui populiarumas blėso, vėl kilo. Tačiau viena aišku, Jonai visuomet išliks, o kaip gi kitaip, juk jiems netgi skirta šventė, kurią švenčia visa Lietuva. Artėjantį penktadienį šia proga vėl deginsim laužus, palydėsim ilgiausią dieną, džiaugsimės trumpiausia naktimi. Palangiškiai Jonai sutartinai...


„Tai – mano gyvenimo būdas, visas gyvenimas“, - pripažino palangiškis Deividas Budkovas, draugų dar vadinamas Pitu, praėjusį sekmadienį savo talentu iš televizoriaus ekrano pasidalinęs su visais Lietuvos gyventojais. Aštuoniolikmetis vaikinas savo aistra – važinėjimu BMX dviračiu – sugeba užkrėsti daugelį jaunuolių, pats skindamas itin svarbias pergales ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius