Žygis pėsčiomis „Kardo rinktinės partizanų takais“

Palangos tiltas, 2017-11-13
Peržiūrėta
2077
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žygis pėsčiomis „Kardo rinktinės partizanų takais“

Spalio 28 d. Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai Tadas Valiukas, Tadas Jarulis (10 kl), Mantas Gaučius (8 kl.) ir Lukas Jarulis (7 kl.) drauge su Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinių komanda, vykdydami bendrą projektą „Mes iš pajūrio“, dalyvavo pėsčiųjų žygyje „Kardo rinktinės partizanų takais“ maršrutu Salantai – Grūšlaukė.
Kardo rinktinė arba Kardų rinktinė – Lietuvos laisvės armijos-Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Žemaičių apygardos partizanų junginys, nuo 1945 m. vasario iki 1952 m. spalio (oficialiai – iki 1953 m. pradžios) veikė Kretingos apskrityje, daugiausia dabartinių Kretingos ir Skuodo rajonų bei Palangos miesto savivaldybių teritorijoje.
Mokinių žygiui, prisijungusiam prie būriosuaugusiųjų, vadovavo geografijos mokytojas Egidijus Šalkauskis.Iš viso apie 100 žygeivių, merkiant lietui, keliavo partizanų takais ir takeliais, aplankė žuvusių Kardo rinktinės partizanų kapus. Didžiųjų Žalimų kaime, kur Drungilų sodyboje net devynerius metus slapstėsi ir žuvo paskutinis Kardo rinktinės partizanas Pranas Končius – Adomas, prie laužo vaišinosi karšta arbata ir kareiviška koše, dainavo patriotines dainas.
„Šis žygis – ekstremaliausias šiais mokslo metais!!! Lietaus prausiami bridom per gilų purvynėlį, plaukte plaukėme miškų keliais bei takeliais ir pagerbėme žuvusiuosius už Tėvynės laisvę, uždegdami žvakelę, minutėlę patylėdami ar sudainuodami ilgesingą partizanų dainą!“ – sakė mokytojas E.Šalkauskis.
Pasak dešimtokų Tado Valiuko ir Tado Jarulio,tai buvo rimtas savo jėgų išbandymas.„Pliaupė lietus, buvo žvarbu,kai kur teko klampoti net basomis, nes beveik metro gylio dumblynuose galėjai neberasti batų. Tačiau sušalti, sparčiai einant apie 25 km, – neįmanoma...Buvo smagu, prasminga, mielai keliautume dar kartą“, – sakė jie.
Žygio dalyviai namo grįžo mokyklos autobusu.

Šventosios pagrindinės mokyklos inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Legendinis virtualios realybės filmas „Angelų takais“, paremtas M. K. Čiurlionio kūrinių motyvais,  pradeda naują švietėjišką kelionę – turą po Lietuvą. 


Penktadienį Palangoje prasidės net tris dienas, liepos 28–30 d. vyksiantis Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, kuriame tradiciškai startuos šalies paralimpinės rinktinės sportininkai. 


„Angelų takais“ keliasi į pajūrį – pasinerti į M. K. Čiurlionio kūrybą virtualios realybės pagalba bus galima Klaipėdoje ir Nidoje 


Spalio 4 dieną 5A, 5B ir 5C klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Miško brolių takais“. Susitikimo metu mokiniams buvo pasakojama apie laisvės kovų atminimo svarbą, laisvės kovotojų herojiškumo apraiškas, laisvės ir demokratijos siekį.


Palangos miesto savivaldybės viešosos bibliotekos kolektyvas pakvietė į susitikimą su knygos „Aš esu Vanagas“ autoriumi, istoriku, Seimo nariu Arvydu Anušausku. Jis papasakojo daug atrastų detalių apie partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago neeilinį gyvenimą, vingiuotus, bet tikslingus jo numintus takus.


Spalio 28 d. mūsų mokyklos mokiniai Tadas Valiukas, Tadas Jarulis (10 kl), Mantas Gaučius (8 kl.) ir Lukas Jarulis (7 kl.) drauge su Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinių komanda, vykdydami bendrą projektą „Mes iš pajūrio“, dalyvavo pėsčiųjų žygyje „Kardo rinktinės partizanų takais“ maršrutu Salantai – Grūšlaukė.


Palangiškis 19-metis Rokas Koveckis gali pasigirti nepaprasta drąsa. Jis – jaunas, veržlus, siekiantis savo tikslų, nepaisant jokių kliūčių. Jam ne kliūtis – ir klausos negalia. Paskatintas noro surasti brolį, kuris gyvena Italijoje, jis leidosi į kelionę po Europą, ir tikrai nesirinko lengviausio keliavimo būdo – stabdydamas automobilius pakelėse jis nukeliavo 5000...


Gegužės 14 dieną Klaipėdoje buvo minima partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena, kurioje dalyvavo ir Palangos Šaulių sąjungos nariai.


Nors iki šių metų Europos krepšinio čempionato starto liko dar daug laiko, vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas kartu su savo asistentais ir krepšinio federacijos atstovais jau dėlioja nacionalinės rinktinės maršrutą būsimų pergalių link.


Ne viename susirinkime palangiškiai kėlė klausimą dėl padidėjusių mokesčių už bendro naudojimo patalpų apšvietimo. Šia itin opia miestelėnams problema ne kartą kalbėta ir valdžios posėdžiuose. Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Šarūnas Vaitkus išsiaiškino, kad elektros energiją naudoja UAB „Litesko“, kuri įsigudrino iš žmonių neteisėtai ją pasisavinti. Vakar, dalyvaujant Vakarų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius