Palangoje poilsiautojų sielas gaivins kultinis virtualios realybės filmas „Angelų takais“

Palangos tiltas, 2024-06-18
Peržiūrėta
947
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje poilsiautojų sielas gaivins kultinis virtualios realybės filmas „Angelų takais“

Šimtus tūkstančių žiūrovų pakerėjęs kultinis virtualios realybės filmas „Angelų takais“ vasarą nutūps Palangoje. Pasinerti į M. K. Čiurlionio kūrybos gelmes virtualios realybės pagalba  Palangos koncertų salėje kurorto svečiai ir gyventojai galės nuo birželio 20 dienos. 

Įspūdingiausi M. K. Čiurlionio paveikslai, virtualioje erdvėje besijungiantys su menininko muzika, nukels žiūrovus į jautrią patyriminę kelionę ir leis atrasti žymaus menininko kūrybą naujai. 

Interaktyvi patirtis panardins į menininko pasaulį

Nacionalinėje ir tarptautinėje arenoje sužibėjęs virtualios realybės filmas „Angelų takais“ – tai 40 minučių trukmės kelionė, kurią galėsite patirti Palangos koncertų salėje.

„Angelų takais“ atskleis 60-ties gražiausių M. K. Čiurlionio paveikslų magiją. Fone skambanti paties M. K. Čiurlionio ir Mindaugo Urbaičio muzika panardins į menininko vidinį pasaulį ir leis patiems įsikvėpti kūrybinio polėkio savo kasdienybėje. Tai bus kaip atgaiva sielai. 

Režisierės Kristinos Buožytės ir prodiuserio Vitalijaus Žuko sukurtas filmas trimatėje erdvėje pateikia žinomus Čiurlionio paveikslus: „Ramybė“, „Angelėliai“, „Aukuras“, „Žinia“, „Angelas“, „Saulė“ ir kitus. 

Visgi šis filmas nėra paprasta virtuali paveikslų demonstracija – žiūrovas VR akinių pagalba yra perkeliamas į ištisą M. K. Čiurlionio motyvais sukurtą pasaulį, kur keičiasi paros ciklas, dienos paveikslus galima išvysti nakties prieblandoje ir atvirkščiai. 

Stebintysis savo žvilgsniu menininko pasaulį gali ne vien tyrinėti, bet ir atitinkamai paveikti: įsižiūrėjus į tam tikrus objektus paveiksle, vaizdas priartėja, atsiveria naujai. Ši interaktyvi patirtis suteikia galimybę įsigilinti, įsijausti į kiekvieną Čiurlionio paveikslą ir iššifruoti ar savaip interpretuoti jame slypinčią žinutę.

Virtualios realybės triukai – netolima ateitis 

Projekto „Angelų takais“ vadovas Lukas Verpetinskas teigia, jog tokie ir dar įmantresni virtualios realybės triukai netolimoje ateityje taps norma:

„Ateityje, tikėtina, muziejai bus tiesiog tuščios sienos, erdvės, kuriose vaikščiosime užsidėję virtualios realybės akinius ir matysime ką tik norėsime: įstabius meno kūrinius, judančius vaizdus, realiai atsidursime paralelinėje tikrovėje. 

Galiausiai, tokio pobūdžio patirtis taps interaktyvi, nes, kad ir mėgaujantis menu virtualybėje, taip pat bus sukuriamas pojūčių efektas – jausime vėją, kvapus, girdėsime atitinkamus garsus. Ir visa tai tuščiose erdvėse, kurias „užpildys“ ir „atgyvins“ virtuali realybė.“

Nauja multisensorinė erdvė ir autobiografinis žaidimas

„Angelų takais“ pamatyti galima ir Vilniuje bei Kaune. Vos prieš kelias savaitės sostinėje, A. Vienuolio gatvėje, duris atvėrė unikalus Pojūčių meno centras. Naujoje multisensorinėje erdvėje integruoti išmanūs sprendimai, kurie leis dar labiau mėgautis atnaujinta ir kur kas labiau įtraukiančia VR filmo „Angelų takais“ versija. 

Pojūčių meno centre Vilniuje filmą papildo įdiegtos išmanios projekcijos, interaktyvios meno instaliacijos, dirbtinis intelektas: patyrimo metu žiūrovo pojūčius žadins vėjo dvelksmas.

Išmaniosios technologijos leis lankytojui laisvai judėti ir tyrinėti M. K. Čiurlionio meno kūrinius, palikimą Lietuvai ir pasauliui. Ši virtualios realybės kelionė ilgesnė, trunkanti net visą valandą. O filmui pasibaigus, žiūrovai neprivalės grįžti į įprastą gyvenimą, bet dar kurį laiką salėje galės mėgautis patirtį pagyvinančiais vaizdais.

Kaune – nemokamos pramogos lankytojams: autobiografinis žaidimas ir dirbtinis intelektas

Nuo šios savaitės Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje lankytojai turės galimybę ne tik išgyventi virtualios realybės filmo patirtį, bet ir visiškai nemokamai išbandyti naująjį virtualios realybės žaidimą „Kas Tu, Kąstuk? Tai yra M. K. Čiurlionio autobiografinis interaktyvus kūrinys, kuris atskleidžia pačio M.K. Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos istoriją. Angelų takais kūrėjai pristato dar vieną siurprizą – lankytojai seanso metu galės ne tik pamatyti M.K. Čiurlionio kūryba kitaip – bet ir įsiamžinti ir dirbtinio intelekto pagalba – tapti M.K. Čiurlionio paveikslo dalimi. 

Bilietus į „Angelų takais“ filmą galite įsigyti https://angelutakais.lt/

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šimtus tūkstančių žiūrovų pakerėjęs kultinis virtualios realybės filmas „Angelų takais“ vasarą nutūps Palangoje. 


Šimtus tūkstančių žiūrovų pakerėjęs virtualios realybės filmas „Angelų takais“ šią vasarą nusileidžia Palangoje.


Legendinis virtualios realybės filmas „Angelų takais“, paremtas M. K. Čiurlionio kūrinių motyvais,  pradeda naują švietėjišką kelionę – turą po Lietuvą. 


Palangoje trečiadienį apvogta pramogas teikianti įmonė, kai kurie įrenginiai sugadinti.


Nomeda Kazlaus po Joninių gaivins sielas Palangos Kurhauze

"Palangos tilto" informacija, 2023 06 25 | Rubrika: Miestas

Šiandien, birželio 25 d., 20 val., lietuvių operos žvaigždė Nomeda Kazlaus dainuos miestiečiams bei svečiams jau tradicija tapusį vasarinį rečitalį Palangos Kurhauze. Solistei akomponuos italų kilmės pianistas Vincenzo de Martino, kurio mama Giovanna specialiai atskrenda iš gimtosios Sardinijos salos Italijoje į šią atlikėjų šventę.


Netrukus kino teatruose pasirodys naujas lietuviškas filmas „Tu mano deimantas“, kurio kūrėjai, gyvenantys Palangoje, Lietuvos kino užkulisiuose jau spėjo skandalingai pagarsėti kaip „išsišokėliai“.


„Angelų takais“ keliasi į pajūrį – pasinerti į M. K. Čiurlionio kūrybą virtualios realybės pagalba bus galima Klaipėdoje ir Nidoje 


Spalio 4 dieną 5A, 5B ir 5C klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Miško brolių takais“. Susitikimo metu mokiniams buvo pasakojama apie laisvės kovų atminimo svarbą, laisvės kovotojų herojiškumo apraiškas, laisvės ir demokratijos siekį.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Spalio 28 d. mūsų mokyklos mokiniai Tadas Valiukas, Tadas Jarulis (10 kl), Mantas Gaučius (8 kl.) ir Lukas Jarulis (7 kl.) drauge su Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinių komanda, vykdydami bendrą projektą „Mes iš pajūrio“, dalyvavo pėsčiųjų žygyje „Kardo rinktinės partizanų takais“ maršrutu Salantai – Grūšlaukė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius