PATIKSLINIMAS: Savivaldybei nereagavus į buvusios l/d „Gintarėlis“ direktorės Ilonos Milkontės taikos pasiūlymą, ji grįžo prie ankstesnio reikalavimo - išmokėti 18 000 eurų

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-06-09
Peržiūrėta
1435
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iš lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorės pareigų Savivaldybės atleista Ilona Milkontė Savivaldybei pasiūlė teismus pasiekusį jos atleidimą baigti taikos sutartimi. Pagal I. Milkontės siūlymą (jos interesus atstovauja advokatas Aleksandras Jokūbauskas – PT), ji atsisako reikalavimo priteisti jai vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos, t.y. 2019-09-27 iki grąžinimo į darbą dienos, o Palangos miesto savivaldybės taryba artimiausiame savo posėdyje po taikos sutarties patvirtinimo Klaipėdos darbo ginčų komisijoje panaikina 2019-09-27 posėdyje priimtą sprendimą Nr. T2-197 ir grąžina I. Milkontę į darbą Palangos lopšelio - darželio "Gintarėlis" direktoriaus pareigose.
„Mano atstovas advokatas A. Jokūbauskas būtent šioje darbo ginčo byloje paruošė projektą kreipimosi dėl taikos sutarties į atsakovą byloje - Palangos lopšelį - darželį "Gintarėlis", atstovaujamą Palangos miesto savivaldybės tarybos. Aš šį projektą aprobavau, pasirašiau ir pasiūlymą dėl taikos sutarties sudarymo byloje pati nuvykusi į Palangos miesto savivaldybės administraciją 2019 m. gruodžio 4 d. įteikiau adresatui pirmame aukšte per "priėmimo langelį“ – sako ji pareiškime.
Anot jos, atsakymo į šį savo pasiūlymą dėl taikos sutarties sudarymo darbo ginčo byloje iš Palangos miesto savivaldybės iki šiol ji nėra gavusi.
„Klaipėdos DGK 2019 m. gruodžio 16 d. sprendimu mano atleidimas iš Palangos miesto vaikų lopšelio - darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų pripažintas neteisėtu ir man iš darbdavio priteista 11 813,06 eurų išeitinė kompensacija bei kompensacija už priverstinę pravaikštą nuo 2019-09-27 iki 2019-12-17 datos, o taip pat priteista po 1795,94 eurų VDU už kiekvieną priverstinės pravaikštos mėnesį laikotarpiu nuo 2019-12-17, bet ne ilgiau kaip vienerius metus laiko iki kol įsiteisės Klaipėdos DGK sprendimas,“ – nurodo I. Milkontė.
Palangos miesto savivaldybės taryba šį Klaipėdos DGK sprendimą yra apskundusi teismui ir vyksta civilinės bylos nagrinėjimas.
„Pagal argumentuotą Klaipėdos DGK 2019-12-16 sprendimą turėtų iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto išmokėti man kaip buvusiai vadovei už neteisėtą atleidimą iš darbo pakankamai dideles pinigines lėšas, kurios su kiekvienu mėnesiu iki 2020-12-16 dar tik augs. Gi Palangos miesto savivaldybės tarybai išsprendus prašymą ir priėmus mano pasiūlymą dėl taikos sutarties sudarymo darbo ginčo byloje galimų didelių savivaldybės biudžeto išlaidų būtų buvę išvengta bei užtikrintas lopšelio - darželio "Gintarėlis" veiklos normalus funkcionavimas,“ – nurodo I. Milkontė.
Darbo ginčo byloje buvo peržiūrėti ir perklausyti įrašai iš Palangos miesto savivaldybės tarybos 2019-09-27 posėdžio, kada buvo svarstomas I. Milkontės atleidimo iš darbo klausimas.
Anot jos, Palangos miesto savivaldybėje buvo „blokuotas“ jos išankstinis prašymas pasisakyti posėdyje iki sprendimo priėmimo, nors, anot I. Milkontės, to reikalavo ne vienas dabartinės Palangos miesto savivaldybės tarybos narys.
I.Milkontė iki siūlymo ginčą baigti taikos sutartimi prašė teismo priteisti iš Palangos lopšelio - darželio "Gintarėlis", atstovaujamo Palangos miesto savivaldybės tarybos, 9151,56 eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos 2019-09-28 iki 2020-03-01; taip pat priteisti iš Palangos lopšelio - darželio "Gintarėlis" atstovaujamo Palangos miesto savivaldybės tarybos, 8979,70 eurų, neatskaičius mokesčių, kompensaciją, ir pripažinti jos atleidimą iš Palangos lopšelio - darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų neteisėtu. Bylą nagrinėja Plungės apylinės teismo Palangos rūmai.
"Palangos tiltas" praėjusių metų liepą rašė, kad miesto Savivaldybės administracija dėl jos veiklos vykdė tyrimą, tačiau administracija detalių apie jį neteikė. „Yra daug negražių dalykų darželyje,“ – buvo pasakyta savivaldybės Tarybos posėdyje liepos pradžioje.
Savivaldybės Tarybos Švietimo, Kultūros ir Sporto komiteto narys Eugenijus Simutis pastebi, kad miesto Taryba visas I. Milkontės, kaip direktorės, ataskaitas iki praėjusių metų patvirtindavo vienbalsiai. "Vadinasi, problemų nebuvo. O dabar staiga jau kažkas blogai jos veikloje. Tiesiog keista,“ – nekart stebėjosi E. Simutis.
Palangos miesto lopšelis - darželis "Gintarėlis" iki šiol neturi vadovo – Rima Narkienė, Kretingos rajono Rūdaičių mokyklos direktorė, šį pavasarį nepraėjo Palangos miesto Tarybos „filtro“ – buvo prisiminta sena, R. Narkienės interesus žeidžianti istorija.
Rūdaičių mokyklą lankančių vaikų tėvai bei seneliai daugiau kaip prieš tris metus kreipėsi ir į „Pajūrio naujienų“ redakciją, prašydami išsiaiškinti, ar R. Narkienė tinkamai sprendė 2016 metų gruodžio 9 dieną tarp mokinių kilusį konfliktą, kuriame dalyvavo ir R. Narkienės anūkas.
„Palangos tilto“ šaltinis Savivaldybėje trečiadienį, birželio 9 dieną, sakė, kad Savivaldybė nepriims I. Milkontės siūlymo ginčą baigti taikiai.

Trečiadienio, birželio 10-osios, rytą su "Palangos tiltu" susisiekė I. Milkontė. Ji parašė: "Ką jūs teigiate (kas prašau būti sugrąžinta į darbą, tuomet atsisakysiu reikalavimo kompensacijai ir mokėjimo už priverstinę pravaikštą - L.J.) yra praeitis, aš šiuo metu tikrai nesiūlau ir nenoriu, kad mane kas grąžintų į darbą Palangos lopšelyje-darželyje "Gintarėlis". Pagal Civilinio proceso kodekso procedūras pateiktame teismui priešieškinyje į Palangos miesto savivaldybės tarybos ieškinį prašau pripažinti mano atleidimą iš pareigų neteisėtu ir už priverstinę pravaikštą išmokėti Klaipėdos Darbo ginčų komisijos patvirtintas kompensacijas," - pabrėžė I. Milkontė.

Jūsų komentaras:

praeivė 2020-07-31 12:57 (IP: 172.69.190.57)
Įsiterpsiu : teko girdėti, kai kurie pedagogai buvusią direktorę vadina "gestapininke". Įdomu kodėl?

Inesa P 2020-06-12 09:05 ([email protected] / IP: 141.101.98.193)
Inesa, aš Jums tikrai pritariu. Ne visada vaikai atsimena savo mokytojus, auklėtojus o va maniškiai atsimena būtent ja su begaline pagarba. Tokios pedagogės kovojančios už vaikus ir ju gerove jūs nė su žiburiu nerasit. Man pasisekė - mano vaikučiai užaugo prie jos. O šis laikraštis korumpuotas - juk meras pagrindinis akcininkas …nieko keisto kad viską rašo jo naudai.

Inesa 2020-06-10 19:39 (IP: 162.158.154.174)
Gabrieliau, su sia zavia,darbui atsidavusia moterim turejau Garbes susimazint darzelyje. Dziaugiuosi vedusi savo dukra I si darzeli

Gabrielius 2020-06-10 16:12 (IP: 172.69.190.65)
Inesa, kodel slepiate savo tikrai varda ir pavarde po kometaru - Ilona Milkonte?

Jotvilė 2020-06-10 15:04 (IP: 172.69.190.65)
Pagaliau! Labai džiaugiuosi, kad yla visgi išlindo iš maišo. Kadaise su kitais tėveliais bandėm ją nušalinti, bet savivaldybėje, švietimo skyriuje turėjo bičiulės Laimos Valužienės užtarimą. Siutas ima, gėda už tokias moteris Sveikinu Gintarėlio auklėtojas pagaliau išsilaisvinusias iš diktatūros! Dar moralinės žalas galėtų kiekvienai išmokėti.

Jotvilė 2020-06-10 15:04 (IP: 172.69.190.65)
Pagaliau!

Valytoja 2020-06-10 14:57 (IP: 172.69.190.15)
Labai gerai savivaldybė padarė, visi žino kas vykdavo prie šios ponios šiame darželyje, darbuotojų kaita ir baisus nesiskaitymas su žmonėmis.

netikiu 2020-06-10 12:53 ([email protected] / IP: 162.158.154.204)
as netikiu Palangos savivaldybes biurokratais bei politikieriais, tame tarpe, meru!! Zinau, jad tikrai jie elgiasi su jiems neitikusiais zmonemis kaip su antrarusiais ar treciarusiais! jiems labiausiai patinka ir itinka padlaiziai!!

Inesa 2020-06-10 10:10 (IP: 162.158.159.21)
Kiek gi galima!!! Kiek galima pilt purva ir klaidint Palangos gyventojus skelbiamomis naujienomis? Ar redakcija galvoja kad zmones tokie neispruse ir ne supranta kad cia yra neadekvatus smeizimas zmogaus ir iskreiptu faktu skleidimas? Tik idomu kam tai reikalinga? Nesusimastet? PALANGOS Tiltas idomu ka jis remia tokiais klaidingais straipsniais, su kuo glaudziai bendradarbiauja? Kur dingo zurnalistu etika? patikslinimas straipsnis kuris vel pilnas melagingu iskreiptu faktu .. Labai gaila kad nebeliko saziningu, etikos besilaikanciu zurnalistu, Geda!

Taip pat skaitykite

Antradienį, liepos 7 dieną, Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų teisėja Diana Vercinskė padėjo tašką buvusios lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės Ilonos Milkontės istorijoje. Teismas nusprendė, kad I. Milkontė praėjusių metų pabaigoje buvo atleista teisėtai. Teismas taip pat nurodė, kad Darbo ginčų komisijos sprendimas dėl darbo ginčo pagal atsakovės I....


Iš lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorės pareigų Savivaldybės atleista Ilona Milkontė Savivaldybei pasiūlė teismus pasiekusį jos atleidimą baigti taikos sutartimi, tačiau nesulaukusi iš Savivaldybės galvos linktelėjimo, vėl grįžo prie savo pirminių reikalavimų - iš Savivaldybės priteisti 9151,56 eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės...


Kaip „Palangos tiltą“ informavo antradienį Gediminas Valinevičius, šios savaitės antroje pusėje miesto komunalininkai paplūdimyje pastatys konteinerinius tualetus, prieš kuriuos buvo pasišiaušusi Statybų inspekcija. Tualetus buvo galima vėl statyti, kai Klaipėdos apygardos teismas įpareigojo Savivaldybę pertvarkyti inžinerinių statinių, pastatytų pagal...


Aistros dėl kandidatės į lopšelio-darželio direktorės pareigas toliau verda: šiandien, balandžio 30-ąją, miesto Taryba nuotoliniu būdu išklausė Rimą Narkienę, kuri praėjusiame Tarybos posėdyje valdančiųjų konservatorių balsais nebuvo patvirtinta lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors visi Tarybos komitetai prieš tai balsavo už jos kandidatūrą.


Ar ne anekdotas? Šiandien, balandžio 30-ąją, miesto Taryba patvirtino praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų atleistos Ilonos Milkontės veiklos ataskaitą už 2019 metus.


Balandžio 9 d. nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktore, nors visi Tarybos komitetai anksčiau balsavo už jos kandidatūrą.


Praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų miesto Tarybos atleista Ilona Milkontė bylinėjasi su miesto Taryba ir prašo teismo priteisti iš Palangos lopšelio - darželio "Gintarėlis", atstovaujamo Palangos miesto savivaldybės tarybos, 9151,56 eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos...


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė ramiai atostogauti negali – Savivaldybės administracija dėl jos veiklos vykdo tyrimą, tačiau administracija detalių apie jį neteikia. „Kadangi klausiate pirmieji, būsite pirmieji, kuriems kitą savaitę atsakysime,“ – prieš dvi savaites „Palangos tiltui“ sakė mero patarėja...


Vyriausybė, Palangos miesto savivaldybė, Kultūros departamentas, Statybų inspekcija ir Generalinė prokuratūra, susėdusios metų pradžioje prie bendro stalo aptarti „įstrigusių“ statybų Palangoje klausimo, sutarė dėl kompromisų ginčijamų statybų klausimais – palaikė premjero darbo grupės pateiktą pasiūlymą sudaryti taikos sutartis dėl statinių buvusių poilsio namų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius