Teismas: buvusi darželio-lopšelio "Gintarėlis" direktorė Ilona Milkontė atleista teisėtai (PAPILDYTA)

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-07-09
Peržiūrėta
2379
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Teismas: buvusi darželio-lopšelio "Gintarėlis" direktorė Ilona Milkontė atleista teisėtai (PAPILDYTA)

Antradienį, liepos 7 dieną, Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų teisėja Diana Vercinskė padėjo tašką buvusios lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės Ilonos Milkontės istorijoje. Teismas nusprendė, kad I. Milkontė praėjusių metų pabaigoje buvo atleista teisėtai. Teismas taip pat nurodė, kad Darbo ginčų komisijos sprendimas dėl darbo ginčo pagal atsakovės I. Milkontės prašymą, kuriuo buvo panaikintas miesto Tarybos sprendimas dėl I. Milkontės atleidimo ir išmokų, susijusių su darbo santykiais išieškojimo, yra nepagrįstas.
Teisme ieškovės, miesto Tarybos, atstovė Narinė Danijelianc, paaiškino, kad atsakovė I. Milkontė pateikė prašymą atleisti ją iš darbo, pati nurodė atleidimo iš darbo datą. Toks jos prašymas buvo įtrauktas į artimiausio (2019 metų spalio 27-osios) Tarybos posėdžio darbotvarkę, buvo parengtas sprendimo projektas dėl I. Milkontės prašymo atleisti iš darbo tenkinimo.
Savivaldybės atstovė teisme pažymėjo, kad I. Milkontė savo teise atšaukti prašymą ją atleisti per tris dienas nuo prašymo pateikimo, nepasinaudojo, o vėlesnis prašymo atšaukimas buvo galimas tik darbdaviui, tai yra Tarybai, sutikus. N. Danijelianc taip pat teisme pabrėžė, kad I. Milkontė daug metų dirbo vadovaujamą darbą, ne kartą yra priėmusi sprendimus dėl darbo teisinių santykių, todėl žinojo darbuotojo teises.
I.Milkontė teisme aiškino, kad prašymą atleisti ją iš darbo „Gintarėlyje“ parašė patyrusi psichologinę įtampą dėl jos vertinimo bei nuolat, anot jos, jos atžvilgiu miesto mero priimamus nepalankius sprendimus.Ji nurodė, kad dėl patirto streso turėjo nedarbingumą, kurio metu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimo nusikaltimo – jai buvo suteiktas pranešėjo statusas.
Nuo 2019 metų pradžios įsigaliojusiu įstatymu nustatoma, kad pranešėju gali būti pripažįstamas tas asmuo, kuris pateikia informaciją apie pažeidimą įstaigoje, su kuria yra susijęs tarnybos, darbo ar sutartiniais santykiais. Pranešėjo statusą asmeniui suteikia speciali Generalinės prokuratūros sudaryta komisija.
Gavusi pranešėjos statusą, I. Milkontė apsisprendė atšaukti prašymą ją atleisti iš direktorės pareigų ir siūlė teismus pasiekusį jos atleidimą baigti taikos sutartimi. Pagal I. Milkontės siūlymą (jos interesus atstovavo advokatas Aleksandras Jokūbauskas – PT), I. Milkontė atsisako reikalavimo priteisti jai vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos, t.y. 2019-09-27 iki grąžinimo į darbą dienos, o Palangos miesto savivaldybės taryba artimiausiame savo posėdyje po taikos sutarties patvirtinimo Klaipėdos darbo ginčų komisijoje panaikina 2019-09-27 posėdyje priimtą sprendimą Nr. T2-197 ir grąžina I. Milkontę į darbą Palangos lopšelio - darželio „Gintarėlis“ direktoriaus pareigose.
Klaipėdos darbo ginčų komisija (DGK) 2019 m. gruodžio 16 d. sprendimu buvo nusprendusi, kad I. Milkontės atleidimas iš Palangos miesto vaikų lopšelio - darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų yra neteisėtas ir kad jai iš darbdavio turi būti priteista 11 813,06 eurų išeitinė kompensacija bei kompensacija už priverstinę pravaikštą nuo 2019-09-27 iki 2019-12-17 datos, o taip pat priteista po 1795,94 eurų VDU už kiekvieną priverstinės pravaikštos mėnesį laikotarpiu nuo 2019-12-17, bet ne ilgiau kaip vienerius metus laiko iki kol įsiteisės Klaipėdos DGK sprendimas.
Palangos miesto savivaldybės Taryba šį Klaipėdos DGK sprendimą apskundė teismui, todėl jis įsiteisėti negalėjo. Savivaldybės nesutiko su tokiomis I. Milkontės sąlygomis.
Teismas pasisakė, kad I. Milkontės argumentai, kad prieš ją buvo naudojamas psichologinis spaudimas – taip pat ir iš miesto mero pusės – „nesudaro pagrindo juos laikyti realiais ir pagrįstais“. Teisėja D. Vercinskė nurodė, kad I. Milkontė turėjo „pakankamą terminą“ ir „galimybę“ prašymą atleisti ją iš darbo atšaukti įstatymo numatytais terminais.
Teisėja pažymėjo, kad I. Milkontės siūlymas taikiai baigti darbo ginčą ją grąžinant į direktorės pareigas „Gintarėlyje“ po to, kai ji jau buvo gavusi pranešėjos statusą, buvo „netinkamas“ teisės atšaukti prašymą atleisti iš darbo panaudojimu.
Iš teismui pateiktų šalių garso ir audio įrašų teismas nenustatė, kad I. Milkontės teisė pasisakyti Tarybos posėdyje būtų buvusi pažeista.
Teismo sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.
I.Milkontės interesus Palangos teisme atstovavo buvęs Palangos miesto Tarybos narys, advokatas Aleksandras Jokūbauskas. Birželį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad jis pažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).
Šiame teisės akte buvo nurodyta, kad pareigas valstybinėje tarnyboje nustojęs eiti asmuo vienerius metus negali atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje institucijoje, kurioje jis paskutinius metus dirbo.
Tiriant nustatyta, kad pernai gruodį, nepraėjus metams po to, kai A. Jokūbauskas nustojo eiti Palangos miesto savivaldybės tarybos nario pareigas, jis šios savivaldybės taryboje atstovavo fiziniam asmeniui, tai yra Ilonai Milkontei, kaip advokatas pasirašydamas minėtojo asmens pasiūlymą darbo ginčo byloje.

 


.

 

Jūsų komentaras:

GINTARĖLIO Valytoja 2020-07-09 20:48 (IP: 172.69.190.9)
Vietoj mero aš dar ją paduočiau į teismą už šmeižtą. Kiek darželyje nukentėjusių auklėtojų išėjo į kitas įstaigas, muzikai, auklytės, auklėtojos ir kitas personalas nebeiškentę diktatūros, bet TEISYBĖ ir DIEVAS yra.

mukas 2020-07-09 18:54 (IP: 172.69.190.79)
Ar advokatas neteko savo licenzijos?

Marius 2020-07-09 12:04 (IP: 172.69.190.65)
Teisuolė :)

Taip pat skaitykite

Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Su atleidimu iš darželio-lopšelio „Gintarėlis“ direktorės pareigų nesusitaikstanti buvusi jo direktorė Ilona Milkontė, kurios interesus teisme atstovavo buvęs Palangos miesto Tarybos narys, advokatas Aleksandras Jokūbauskas, blogos žinios sulaukė ir iš Klaipėdos apygardos teismo (KAT). Spalio 22 d. jis paskelbė nutartį, kuria Klaipėdos apygardos teismo...


Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. "Taip dirbu visą vasarą," - šyptelėjo J. Pirožnikas. "Jūs - Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras," - jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus, Jonas "Palangos tiltui" prisipažino: "Vis tik labiausiai pasitikiu...


Antradienį, liepos 7 dieną, Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų teisėja Diana Vercinskė padėjo tašką buvusios lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės Ilonos Milkontės istorijoje. Teismas nusprendė, kad I. Milkontė praėjusių metų pabaigoje buvo atleista teisėtai. Teismas taip pat nurodė, kad Darbo ginčų komisijos sprendimas dėl darbo ginčo pagal atsakovės I....


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Ar ne anekdotas? Šiandien, balandžio 30-ąją, miesto Taryba patvirtino praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų atleistos Ilonos Milkontės veiklos ataskaitą už 2019 metus.


Praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų miesto Tarybos atleista Ilona Milkontė bylinėjasi su miesto Taryba ir prašo teismo priteisti iš Palangos lopšelio - darželio "Gintarėlis", atstovaujamo Palangos miesto savivaldybės tarybos, 9151,56 eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos...


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius