Ministras Dainius Kreivys: „Pirmasis jūrinio vėjo parkas užtikrins ne tik energetinę nepriklausomybę, bet ir mažas elektros kainas gyventojams"

Palangos tiltas, 2022-07-21
Peržiūrėta
1296
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ministras Dainius Kreivys: „Pirmasis jūrinio vėjo parkas užtikrins ne tik energetinę nepriklausomybę, bet ir mažas elektros kainas gyventojams"

Energetikos ministras Dainius Kreivys šiandien susitiko su Palangos miesto savivaldybės bei bendruomenės atstovais, kuriems pristatė planuojamą pirmąjį jūrinio vėjo parką Baltijos šalyse ir žaliosios energetikos plėtrą Lietuvoje.

„Pirmasis vėjo elektrinių parkas Baltijos jūroje – vienas iš svarbiausių Lietuvos energetinės nepriklausomybės projektų. Jis ne tik priartins mus prie svarbiausios tikslo – visiškos energetinės nepriklausomybės, bet ir užtikrins vietinės elektros energijos generaciją bei žemas elektros kainas gyventojams“, – susitikime sakė D. Kreivys. 

Planuojama, jog 2028 m. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ties Palanga pradėsiantis veikti pirmasis jūrinio vėjo parkas Baltijos šalyse pritrauks virš 1 mlrd. eurų investicijų ir sukurs mažiausiai 1 300 naujų darbo vietų. D. Kreivys akcentavo, jog tiesioginę parko ekonominę naudą pajaus ir palangiškiai: savivaldybės biudžetas kasmet pasipildys maždaug 3 mln. eurų, kuriuos parko vystytojas būtų įpareigotas sumokėti nuo sugeneruotos ir į tinklą pateiktos elektros kiekio. 

„Žalioji energetika neabejotinai yra mūsų valstybės prioritetas. Šiuo klausimu ne kartą buvome susitikę su Energetikos ministerijos atstovais, kėlėme kurorto bendruomenei aktualų klausimą dėl vėjo jėgainių parko įrengimo vietos, jo atstumo nuo kranto. Džiaugiuosi, kad Energetikos ministerija įsiklausė į Palangos miesto savivaldybės išsakytas pastabas, labai detaliai išanalizavo situaciją ir priėmė geriausius galimus sprendimus“, – sako Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. 

Ministras susitikime pabrėžė, jog šiandien, kai pasaulines energijos žaliavų kainas formuoja ne rinka, o geopolitinės įtampos, sparti žaliosios energetikos plėtra yra vienintelis tvarus kelias, Lietuvai norint išvengti drastiško kainų augimo bei užsitikrinti nepriklausomybę nuo elektros importo. 2030 m. bendra įrengtoji žaliosios energijos galia turėtų siekti 7 GW; jūrinio vėjo parkai sugeneruotų apie 1,4 GW. 

Skaičiuojama, kad maždaug 700 MW galios elektrinių parkas Baltijos jūroje galėtų pagaminti iki 2 TWh žaliosios elektros energijos per metus. Tai užtikrintų iki ketvirtadalio Lietuvos elektros energijos poreikio.

Planuojama, kad aukcionas pirmojo vėjų elektrinių parko vystytojui bus paskelbtas 2023 m. II pusmetį. Rengiantis jam, Seime priimtos įstatymų pataisos, kuriose numatyta parko vystytojo aukciono eiga, techninės parko įrengimo sąlygos, pagamintos energijos kainodaros principai. Taip pat rengiamas teritorijos specialusis planas, vertinamas poveikis aplinkai, atliekami jūros dugno tyrimas, vėjo greičio ir kitų parametrų matavimas. Jėgainės bus nutolusios nuo kranto 30-40 km atstumu, tad jau dabar yra aišku, kad nuo kranto plika akimi nesimatys.

Iš viso Lietuvos pajūryje galėtų būti išvystyti bent 4 jūrinio vėjo elektrinių parkai. Kitų parkų galia ir įrengimo terminai priklausys nuo ateityje atliktų tyrimų ir užbaigus infrastruktūros bei kitus parengiamuosius darbus.

Jūsų komentaras:

juokas 2022-07-22 06:33 (IP: 172.70.246.235)
ha hahaha .dar to anekdoto nebuvau girdejas. aciu uz jumoro doze. nnu ir duodat

Taip pat skaitykite

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ vysto pirmąjį jūrinio vėjo elektrinių parką Baltijos šalyse, kuris vadinsis „Curonian Nord“. Šis Lietuvos energetikai ypatingai svarbus projektas pavadintas kuršių genties garbei, kuri kadaise gyveno prie Baltijos jūros krantų. Pavadinimas taip pat siejamas su vienu gražiausių ir unikaliausių Lietuvos ir regiono vietų –...


Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia pirmojo Baltijos šalyse jūrinio vėjo elektrinių parko vystymą ir Baltijos jūroje atlieka projektui reikalingus vėjo ir hidrometeorologinius matavimus. Tam tikslui į būsimo parko teritoriją atplukdyta ir pritvirtinta plūduriuojanti matavimų stotis su specializuota įranga. Ant specialaus plūduro iškelta matavimo stotis...


Šiandien viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad vystant pirmąjį Lietuvoje jūrinio vėjo elektrinių parką, projekte dalyvaus Kinijos bendrovė „China Three Gorges Corporation“. 


Sprendimas vystyti jūrinio vėjo elektrinių parką svarbus ir regiono plėtrai, ir tuo pačiu atveria galimybių vietos bendruomenėms. Parkas sudarys prielaidas pritraukti daugiau investicijų, kas sąlygos naujų darbo vietų kūrimą, viešosios infrastruktūros plėtrą ir bendro gerbūvio kūrimą. Be to, planuojama, kad artimiausių savivaldybių biudžetas bus papildytas apie 3 mln. eurų per metus ir dar...


Lietuva planuoja vystyti vėjo energetiką Baltijos jūroje, praneša Aplinkos ministerija. 2028 m. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ties Palanga pradėsiantis veikti vienas jūrinio vėjo parkas Baltijos šalyse pritrauks virš 1 mlrd. eurų investicijų ir sukurs apie 1 300 naujų darbo vietų.


Lietuvai siekiant gaminti elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių Baltijos jūroje ir mažinti šalies priklausomybę nuo elektros importo ir iškastinio kuro, vyksta paruošiamieji darbai konkursams, kuriuose bus atrinkti jūrinio vėjo elektrinių parkų vystytojai, informuoja Energetikos ministerija.


Iki 2028 metų Baltijos jūroje turinčios pradėti veikti pirmosios jūrinio vėjo elektrinės turėtų patenkinti pusę Lietuvos elektros energijos poreikio ir užtikrinti didesnę Lietuvos energetinę nepriklausomybę. 


Trečiadienį Vyriausybė patvirtino reikalavimus būsimiems jūrinio vėjo elektrinių parko vystytojams, kurie galėtų dalyvauti kitąmet vyksiančiame aukcione. 


Energetikos ministras Dainius Kreivys šiandien susitiko su Palangos miesto savivaldybės bei bendruomenės atstovais, kuriems pristatė planuojamą pirmąjį jūrinio vėjo parką Baltijos šalyse ir žaliosios energetikos plėtrą Lietuvoje.


Apie konservatorius, prezidentę ir energetinę nepriklausomybę  2

Vaidas LEKSTUTIS Sambūrio „Būkime vieningi“ koordinatorius, 2013 06 17 | Rubrika: Nuomonės

Rusai puola ir labai puola – tik kaip ir kodėl nelabai kalbama. Metiniame LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės pranešime galima pastebėti konservatoriškos pakraipos užuominų, kai Tauta gąsdinama rusais ir mulkinama energetine nepriklausomybe.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius