Dainavimas – tai ne tik pomėgis, tai – gyvenimo būdas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-03-17
Peržiūrėta
2187
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dainavimas – tai ne tik pomėgis, tai – gyvenimo būdas

 „Aida Bertašiūtė – Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos dešimtokė. Ji visuomeniška, komunikabili, draugiška, jautri, sąžininga, gebanti organizuoti ir vesti renginius, turi humoro jausmą“, – taip talentingą jauną palangiškę pristato gimnazistė Ona Labžentytė straipsnyje „Dainavimas – tai ne tik pomėgis, tai – gyvenimo būdas“. Straipsnis, kurį pateikiame mūsų skaitytojams, buvo parengtas Palangos jaunimo leidžiamam laikraščiui „Aš esu kultūra“.

Aida Bertašiūtė – Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos dešimtokė. Ji visuomeniška, komunikabili, draugiška, jautri, sąžininga, gebanti organizuoti ir vesti renginius, turi humoro jausmą. Penkerius metus Aida groja fleita Stasio Vainiūno meno mokykloje. Nuo šešerių metukų dainuoja. Yra dalyvavusi daugybėje Palangos miesto kultūrinių renginių. Savo mokyklos, miesto vardą garsina ne tik respublikiniuose, bet ir tarptautiniuose festivaliuose, konkursuose, muzikiniuose projektuose, pelnydama prizines vietas. 2009 metais už pasiektus laimėjimus apskrities, šalies, tarptautiniuose konkursuose bei Palangos vardo garsinimą A. Bertašiūtei įteikta Palangos miesto mero padėka. Aida dalyvavo Lietuvos televizijos muzikiniuose projektuose tokiuose kaip: ,,Gero ūpo“, ,,Duokim garo“, ,,Mažųjų Žvaigždžių ringas“, ,,Talentų ringas“, ,,Vunderkindai“. Tai puiki mergina, savo balsu stebinanti daugelį jos klausytojų. Išskirtinis Aidos balsas yra jos didžiausias ginklas kelyje į sėkmę. Paklausėme jos pačios, ką jai reiškia dainavimas ir kodėl išvis ji dainuoja?

 – Kas tau yra dainavimas ?

– Dainavimas užima didžiąją dalį mano gyvenimo. Tai – savęs atskleidimas. Dainuodama galiu būti savimi, atsipalaiduoti, „nuimti įtampą“. Dainavimas man tai ne tik popamokinis užsiėmimas, bet ir gyvenimo būdas. Svarbiausia, kad dainuoti galiu bet kada. Kai liūdna ar linksma, bet kada.

 – Nuo kelių metų pradėjai dainuoti? Kas paskatino tokiam žingsniui?

– Pradėjau dainuoti maždaug nuo penkerių metų. Iš pat pradžių dainavau darželio choriuke su kitais grupiokais. Vėliau mokytoja pasiūlė dainuoti solo. Taip ir pradėjau dainuoti vis daugiau ir daugiau.

 – Kodėl tau patinka dainuoti ?

– Neįsivaizduoju, ką veikčiau, jei nedainuočiau.Manau, nesu tokia gera kitose srityse kaip dainavime. Dainavimas lyg ir „limpa“ prie manęs. Jaučiuosi puikiai dainuodama ant scenos, neskaitant jaudulio. Nors jaudulys irgi yra gerai.O dainuoti man patinka labai! Pradedant nuo naujos dainos ieškojimo, tonacijos pasirinkimo, sceninio įvaizdžio, o svarbiausia, tobulėjimo! Konkursai, pasirodymai, galutinis rezultatas... Vien tas jausmas, kai konkurse laimi prizinę vietą, yra puikus! Tai mano varikliukas – ėjimas į priekį.

 – Ar turi autoritetą? Žmogų, kuris tave įkvepia?

– Yra labai daug puikiai dainuojančių žmonių tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Manau, lygiavimasis į vieną išskirtinį asmenį būtų kito vokalisto nuvertinimas. Tiesiog galiu pasakyti, kad lygiuojuosi į geriausius! Į tuos, kurie savo muzika pakeitė žmonių gyvenimus, kurie nebijojo eksperimentuoti. Manau, tai būtų tokie žmonės kaip Michael Jackson, Whitney Houston. Be abejo, ir Beyonce, Christina Aguilera. Kaip ir sakiau, lygiuojuosi į pačius geriausius.

 – Ar norėtum savo ateitį sieti su dainavimu?

– Tikrai norėčiau savo visą gyvenimą dainuoti ir pasirodyti prieš tūkstantines minias didelėse salėse. Manau, jau nuo darželio žinojau, kad mano ateitis – dainavimas. Tikiuosi, kad mano planai ateičiai nepasikeis ir galėsiu mokytis muzikos akademijoje.

 – Ar yra žmonių, kurie tave palaiko?

– Neturiu begalinės minios, kuri mane palaikytų, bet, manau, kaip ir visus mane palaiko mano šeima, tikriausiai visa giminė. Taip pat mane palaiko mano geriausios draugės, su kuriomis, kai tik turime progą, dainuojame karaoke.

 – Kas dainuojant yra smagiausia?

– Dainuojant smagiausia yra tos akimirkos, kurios yra praleistos keliaujant į konkursus ir iš jų, pasisėdėjimai kelių dienų konkursuose, atsiminimai. Taip pat smagios ir repeticijos. Kvailos klaidos, iš kurių labai ilgai juokiamės kartu su mokytoja. Apskritai viskas yra labai smagu, kai tu darai dalyką, kurį labai myli.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gyvenimas Lietuvoje po truputį gerėja – remiantis Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) duomenimis, vertinant gyvenimo kokybę atskirose šalies savivaldybėse, nuo 2013-ųjų iki 2021 metų daugelyje jų sparčiausiai augo materialinės gyvenimo sąlygos, gyventojų verslumas ir konkurencingumas.


Prieš trejus metus startavusi sveikos gyvensenos iniciatyva Palangoje, įgavo pagreitį, ji tampa kasmetiniu iššūkiu mokytojams, policijos pareigūnams ir vaikams.


Apie artimiausius kaimynus paprastai manome žiną kone viską, o kaimynų nuomonė vis dar yra svarbi. Kretingos rajono merą Juozą Mažeiką pašnekinęs „Palangos tiltas“ jam priminė, kaip beveik prieš dvejus metus jis su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi pozavo fotografams prie Kretingos rajono ir Palangos miesto riboženklio ir abu kalbėjo apie abiejų savivaldybių...


Abiturientė, Palangos karate kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtinė Giedrė Grigūnaitė aiškiai žino, ko gyvenime norėtų pasiekti, drąsiai renkasi labiau tarp vaikinų populiarias sritis, o sportinio meistriškumo ir ištvermės jai galėtų pavydėti ne vienas vaikinas: mergina dalyvauja karate kiokušin čempionatuose bei varžybose, kuriose sėkmingai skina...


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys jau trejus metus rūpinasi, kad kurorte būtų tvarka, kurią teisės aktais yra apibrėžusi Taryba. Liaudiškai kalbant, jam, be kita ko, tenka užtikrinti, kad akių nebadytų griuvėsiai, o besigrožėdami gamta ar miesto architektūra netyčia neįmintume į šunų ekskrementus, kurių...


„Aida Bertašiūtė – Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos dešimtokė. Ji visuomeniška, komunikabili, draugiška, jautri, sąžininga, gebanti organizuoti ir vesti renginius, turi humoro jausmą“, – taip talentingą jauną palangiškę pristato gimnazistė Ona Labžentytė straipsnyje „Dainavimas – tai ne tik pomėgis, tai...


Didžiuosiuose Lietuvos miestuose spėjusią išpopuliarėti siuntų taškų paslaugą jau gali išmėginti ir Palangos gyventojai. Užsukę į parduotuvėje „Žalias kiemas“ įsikūrusį DPD Siuntų tašką galėsite ne tik išsiųsti siuntinį į bet kurią Lietuvos ar Europos vietovę, bet ir atsiimti internetinėje parduotuvėje pirktas prekes.


Du jaunus, mokslų „pakrimsti“ jau spėjusius žmones Palangoje po viena iškaba šią vasarą sujungė spurgytės. Jomis, kaip ir ankstesniais metais, prekiaujama ne tik kioske J. Basanavičiaus gatvės pradžioje, bet ir prie „Maxima“ parduotuvės, prie centrinės miesto aikštės. Dažno spurgyčių mėgėjo dėmesį patraukė tai, kad studentiškai atrodantys...


Nuo ligų, kaip ir kitų bėdų nesame nei vienas apsaugotas, visi esame pažeidžiami ir kartais gyvenimas nežėri gražiausiomis spalvomis. Tačiau mes turime didžiulę galią – ištiesti pagalbos ranką vienas kitam. Šiuo tikslu buvo sukurta ir Raudonojo kryžiaus draugija, prigijusi ir visoje Lietuvoje. Palangoje savo veiklą Raudonojo kryžiaus skyrius taip pat efektingai vykdė, ypatingai jo vedle...


Keisti gyvenimo būdą – itin sunkus uždavinys, kurį įveikti pasiseka tikrai ne visiems. Tačiau kartais priverčia pats gyvenimas, o perkopus svarbiausią laiptelį, nelabai ir besinori grįžti prie ankstesnio gyvenimo būdo. Būtent tokios patirties teko pasisemti ir sveikos gyvensenos propaguotojui Daliui Viršilui. „Mūsų dukrelei reiškėsi nuolatinė alergija, tad pradėjome domėtis, kur problema...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius