Danas Paluckas: „Dabar svarbiausia – Gintautui ir man nepadaryti klaidų“

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-04-24
Peržiūrėta
1455
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pernai Šventojoje Gintautas ir Danas Paluckai tvirtai spaudė jau buvusio socialdemokratų partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus ranką.
Pernai Šventojoje Gintautas ir Danas Paluckai tvirtai spaudė jau buvusio socialdemokratų partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus ranką.

Praėjusį šeštadienį Gintautas Paluckas, sulaukęs didesnio socialdemokratų bičiulių pasitikėjimo antrajame partijos lyderio rinkimų ture nei varžovas Mindaugas Sinkevičius, priiminėjo sveikinimus ir iš kairės, ir iš dešinės – jis naujasis Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas. O kitame Lietuvos gale, Palangoje, kaito ir jo brolio, LSDP Palangos skyriaus pirmininko ir kurorto Tarybos nario Dano Palucko telefonas.

„Sveikinimų būta daug: ir iš paties brolio, aplinkinių rajonų partijos skyrių pirmininkų, palangiškių, ambasadoriaus Antano Vinkaus. Abu su broliu puikiai suvokiame mus abu užgulusią atsakomybę. Svarbiausia, dabar nepadaryti klaidų ir nepasiduoti didesnėms ar mažesnėms provokacijoms. O jų bus“, – „Palangos tiltui“ sakė D. Paluckas.
Su brolio pergale (Gintautas Paluckas antrame ture gavo 5190 palankumo balsų, M. Sinkevičius – 4781 (iš viso balsavo virš 10 tūkst. socialdemokratų), LSDP Palangos skyriuje už G. Palucką balsavo 63 bičiuliai, už M. Sinkevičių 4 – aut.) milžinišką impulsą nenuvilti brolio ir partiečių gavęs D. Paluckas jau priėmė kelis svarbius sprendimus. Nuo Naujųjų metų Vilniuje darbavęsis vyras jau artimiausiu metu planuoja grįžti į Palangą.
„Brolio tapimas pirmininku čia niekuo dėtas. Gerokai anksčiau supratau, kad Vilnius – ne man. Žinoma, sostinėje – geresnės algos, daugiau galimybių reikštis, bet man pajūris – mielesnis. Juolab, kad visus tuos keturis mėnesius mano šeima buvo čia, Palangoje. O man šeima – svarbiausia“, – tvirtino Danas.
Iki šiol jis yra VĮ „Mūsų amatai“ komercijos direktorius.
Palangos socialdemokratų lyderis ketina siekti, kad Lietuvos vakarų regiono socialdemokratų balsas būtų kuo stipriau girdimas partijos viršūnėse. Juolab kad, anot jo, vakarų regiono bičiuliai sudaro beveik trečdalį visos partijos narių.
„Vakarų regione dirbančių 18 partijos skyrių didesnio aktyvumo ir rolės partijoje siekiau nuo pat 2014-ųjų. Bet sulaukiau partijos buvusio pirmininko Algirdo Butkevičiaus skambučio. „Kokią jūs ten opoziciją kuriate?“ – D. Paluckas prisiminė jo žodžius. – Neabejoju, kad partijos pirmininkui esant mano broliui, partijos skyriai ir regionai bus skatinami dirbti savarankiškiau, nesižvalgant visąlaik į būstinę Vilniuje, bet, žinoma, partijos įstatų rėmuose“.
Jis tikisi, kad nors du ar trys LSDP skyrių pirmininkai iš vakarų Lietuvos būs naujojo partijos pirmininko pavaduotojais. Jų G. Paluckas iš visos turėsiąs 12.
„Tikiu, kad mums dabar dėl to pavyks susitarti. Tai pasiųstų gerą žinią naujiesiems partijos valdymo organams. To reikia kaip ženklo, kad iniciatyvos eina iš regionų į Vilnių, o ne priešingai, – įsitikinęs D. Paluckas. – Žinoma, mano pavardės tarp pirmininko pavaduotojų niekas neišvys. Man dėmesio užtenka“.
Anot jo, Lietuvos vakaruose dirba daug, politine prasme, stiprių socialdemokratų. „Pasižiūrėkime: turime Praną Petrošių (buvęs Tauragės rajonas meras – aut.) ir jo sūnų Darių (buvęs Seimo narys – aut.) Tauragėje, Antaną Tenį (Mažeikių rajono meras – aut.) ir dar ne vieną“, – vardijo D. Paluckas.
Į pastabą, kad pastaraisiais metais ne tik nemažai palangiškių, bet ir kurorto bičiulių priekaištauja D. Paluckui dėl pernelyg didelio pasyvumo, pašnekovas reagavo ramiai: „Tokie priekaištai, matyt, nėra išlaužti iš piršto. Tiesa, kad prieš penkerius ar šešerius metus Palangos miesto Taryboje buvau aktyvesnis. Kad pritilau, kaip sakote, kalti kai kurie nusivylimai, kuriuos patiria kiekvienas žmogus, politikas taip pat“.
D. Paluckas neslėpė, kad yra sulaukęs prašymo iš buvusio partijos pirmininko (A. Butkevičiaus –aut.) gerai kurorte besitvarkančiam merui Šarūnui Vaitkui, konservatoriui, „padėti ir jį palaikyti“.
„Supraskite tokį prašymą, kaip norite“, – sakė kurorto socialdemokratų lyderis, balandžio pradžioje bičiulių beveik vienbalsiai perrinktas naujai dvejų metų kadencijai.
Brolio Gintauto sėkmė partijos lyderio rinkimuose jo brolį Palangoje galutinai paskatino apsispręsti ir dėl tolimesnės karjeros: jis grįšiąs į Palangą.
„Kaip sakau visiems: pabandžiau gyventi Vilniuje. Įdomi patirtis: didesnė alga, daugiau karjeros galimybių, bet mane visą laiką traukė atgal“, – sakė valstybinės įmonės „Mūsų amatai“ komercijos direktorius.
Valstybės įmonė prie Alytaus pataisos namų, tokia pat – prie Marijampolės pataisos namų ir Pravieniškių valstybės įmonė prie pataisos namų prieš kelis metus buvo reorganizuotos ir sujungtos į bendrą įmonę, VĮ „Mūsų amatai“. Jos tikslas – įdarbinti ir apmokyti nuteistuosius, suteikti jiems profesinių įgūdžių, parengti darbinei veiklai išėjus į laisvę, taip pat užtikrinti nuteistų asmenų užimtumą ir jų efektyvų darbą.
„Kol mano vaikai maži, noriu gyventi Palangoje, o darbuotis pajūryje. Nėra geresnės vietos vaikams augti kaip Palangoje“, – įsitikinęs D. Paluckas.
Jis neatmeta galimybės, kad grįžęs į pajūrį, ir toliau dirbsiąs „Mūsų amatuose“. Iš Panevėžio į Palangą prieš 16 metų atsikėlęs gyventi vyras turi sukaupęs nemažą darbo patirtį: darbavosi su kalvyste susijusioje srityje, buvo kurorto butų ūkio direktorius, kelis metus dirigavo kelioms statybų bendrovėms.
„Darbine prasme, buvo nemažai saviieškos. Kartais pagalvoju, kad dar nesu pilnai save atradęs ta prasme“, – atviravo D. Paluckas. Jis neretai pagalvoja ir apie nuosavą verslą.
„Man jis nebūtų svetimas. Mano su Gintautu tėvai jau daugiau kaip 20 metų plėtoja smulkųjį verslą Aukštaitijoje. Mums su broliu tėveliai – verslumo ir lyderystės pavyzdžiai, sąžiningumo mokytojai. Nuo mažų dienų jie mumyse įdiegė atsakingumo ir pagarbos kitam jausmą“, – pabrėžė D. Paluckas.
Savivaldybėse vis dažniau mintijant apie 2019 savivaldybių tarybų ir tiesioginius mero rinkimus, D. Paluckas iki jų pasiryžęs aktyviai veikti.
„Kad esu partijos pirmininko brolis, man nesuteikia jokių privalumų, bet, jeigu nuvažiavus į partijos būstinę Vilniuje ar frakciją Seime, su manimi nuo šiol kalbėsis dalykiškiau ir bus atidesni Palangai, nematau tame nieko blogo“, – samprotavo pašnekovas.
Kurorto socialdemokratų lyderis sulaukė pylos ne iš vieno partijos bičiulio, 2015 metais tiesioginiuose mero rinkimuose nemetęs pirštinės populiariam merui Š. Vaitkui.
„Prisipažįstu, kad mano sprendimas nedalyvauti tiesioginiuose mero rinkimuose 2015 metais nebuvo labai teisingas. Dėl to sulaukiau daug priekaištų. Pelnytų, – neslėpė D. Paluckas. – Jeigu partijos skyrius man parodys pasitikėjimą, tiesioginiuose mero rinkimuose 2019 metais dalyvausiu“.
Tačiau rasti kelią į palangiškių širdis nebūsią paprasta.
„Palangos fasadas, kurį žmonės, ypač atvykėliai, mato, niekas nepaneigs, yra labai gražus. Bet nemažai palangiškių nusiskundžia, kad vietos valdžia, neretai papostringaudama, kalba tik apie miesto gražius dalykus, o linkusi nutylėti ar net užčiaupti tuos, kurie drįsta Palangą ir jos valdžią pakritikuoti“, – sakė LSDP Palangos skyriaus pirmininkas.
Anot jo, jis žinąs ne vieną atvejį, kuomet net į miesto Tarybos nario oficialių paklausimą kurorto valdžios koridoriuose buvo uždelsta atsakyti „iki begalybės“ ar nebuvo visiškai atsakyta.
„Patyriau tai pats. Švelniai tariant, man keistai atrodo, kad kai kurią informaciją aš, kaip Tarybos narys, galiu gaut tik atėjęs į savivaldybę ir prisijungęs prie jos kompiuterio. Iš savo asmeninio kompiuterio negaliu pamatyti, kokius sprendimus priima miesto savivaldybės administracija“, – pažėrė detalių.
Kurorto socialdemokratų vedlio pasiūlymai tvirtai valdžios gijas į vienas rankas paėmusiems konservatoriams (iš 21 Palangos miesto savivaldybės tarybos mandato 14 priklauso konservatoriams) kol kas nerado pritarimo Taryboje.
Pavyzdžiui, D. Paluckas jau ne vienerius metus siekia, kad Palanga, kaip Varėna, socialinėms reikmėms pastatytų daugiabutį. Tačiau kurortas nuėjo kitu keliu – perka atskirus butus tam tikslui.
„Administruoti tokius butus viename name būtų gerokai paprasčiau. Svarbiausia, pastatę tokį namą, pasiųstume deramą ženklą kurorto socialiai remtinai bendruomenei, – įsitikinęs D. Paluckas. – Su meru Š. Vaitkumi esame ne kartą dėl to taręsi, bet jam tokia mintis aptartina vėliau. Tikiuosi, su juo grįžti prie šio klausimo. Platesniame formate“.
Jau ne vienerius metus raginimas vietos politikus labiau Palangoje plėtoti ekologišką transportą, taip pat iki šiol liko neišgirstas.
„Tokią iniciatyvą parodė tik vietinis keleivių vežėjas, tačiau savivaldybės įmonės ir įstaigos iki šiol perka benzinu ar dyzeliu varomas mašinas. Ir ne pačias mažiausias“, – pastebėjo D. Paluckas.
Jo nuomone, pirmiausia iniciatyvą turėtų parodyti miesto rinkliavas kontroliuojanti savivaldybės įmonė, BĮ „Palangos miesto rinkliavų centras“.
„Juk būtų galima įsigyti ekologiškas transporto priemones – varomas elektra, o ne zuiti po miestą senais patikrų automobiliais“, – sakė D. Paluckas.
Kai prieš bene penkerius metus jis įsigijo mažiatūrį automobilį „Smart“, ne vienas palangiškis į socialdemokratų vedlį rodė pirštais.
„Kai kuriems mano sprendimas pasirodė keistas. Bet automobilis man ištikimai tarnavo. Džiaugiuosi, ir pats asmeniniu pavyzdžiu prisidėjęs prie kurorto ekologijos“, – sakė D. Paluckas.
Tiesa, automobiliuką jis neseniai pardavė ir persėdo į ne pirmos jaunystės „Mersedesą“.
„Vis dažniau pamąstau įsigyti elektra varomą apynaujį automobilį. Net ir markę esu išsirinkęs –„Toyota“, – atskleidė politikas.
Palangos politikas apgailestauja, kad šiemet Palangai nepavyko vienos Vytauto gatvės juostos atiduoti dviratininkams.
„Ne tik dėl techninių dalykų, kiek žinau. Tai susiję ir su politiniu sprendimu. Esu už automobilių srauto mažinimą Palangoje. Išspręstumėme daug problemų“, – įsitikinęs socialdemokratas.
Jam abejonių kelia šviežias Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimas skirti 100 tūkstančių eurų savivaldybės įmonei, UAB „Palangos renginiai“.
„Užuot pasiūlę lankstesnes Koncertų salės koncesijos sąlygas koncesijos konkurso dalyviams (jau įvykę trys koncesijos konkursai rezultatų nedavė – aut.), einame kitu keliu: steigiame savivaldybės įmonę renginiams salėje koncertuoti, o paskui ją „tempiame“, – pabrėžė D. Paluckas.
Pastebėjus, kad Palanga per konservatorių šešerius valdymo metus į savo rankas paėmė ne vieną ūkinę sritį – nuo daugiabučio administravimo iki šilumos ūkio, ir dėl to ne vienas didžiausiame šalies kurorte juokauja, kad Palangos konservatoriai miestą valdo socialdemokratiškai, D. Paluckas tokiai minčiai neabejodamas pritarė: „Taip ir yra. Palangos konservatoriai dažnai veikia socialdemokratiškai, bet tai nereiškia, kad efektyviai“.
Pajuokavus, kad miesto meras po tokių kurorto socialdemokratų lyderio žodžių pakviesiąs jį pasivažinėti po miestą ir pasižiūrėti, kokie įspūdingi darbai vyksta jame, D. Paluckas atsakė: „Būsimas „Mariot“ viešbutis su SPA, žinoma, labai gerai (viešbučio statybos dar neprasidėjo – aut.), bet didžioji dalis Palangos yra pavirtusi į daugiabučių namų ir kotedžų statybvietę, ir tai nėra gerai. Daug butų ir butelių visur, o reabilitacijos paslaugų, kitos infrastruktūros vystymas žengia lėčiau“.
Jį neramina, kad vieni didžiausi kurorte poilsio namai „Baltija“ yra privatizuojami, nors socialdemokratas nekart siūlė merui Š. Vaitkui veikti ir perimti juos į savo rankas.
„Privatizavus namų perspektyva bus neaiški, o miestas nieko negaus. Siūliau merui galvoti apie „Baltijos“ koncesiją, bet jis nusiteikęs tokią mintį plėtoti vėliau“, – prisiminė D. Paluckas.
Nespėjęs per rinkiminę kampaniją pajūryje apsilankyti naujasis LSDP lyderis, tai, anot jo brolio, padarysiąs kitą savaitę.
„Brolis ilgiau paviešės Klaipėdoje, užsuks ir į Palangą“, – atskleidė D. Paluckas.
Jis nusistebėjo, kad visas mėnuo, kurį brolis Gintautas su kitais Europos politikais praleido JAV, nė kiek nepakenkė jo rinkimų kampanijai.
„Vadinasi, jis – stiprus žmogus ir lyderis, kuriuo žmonės pasitiki. Kaip brolis, patikinu, kad Gintautas – būtent toks“, – sakė D. Paluckas.

Jūsų komentaras:

Jonas 2017-05-05 10:16 ([email protected] / IP: 90.211.46.180)
Labai džiugu, kad socialdemokratai atsinaujina, to Lietuvos politiniame gyvenime labai reikia. Sėkmės šiems jauniems ir perspektyviems politikams, linkiu neapvilti žmonių nuoširdžiai įgyvendinant socialdemokratinius idealus.

istorija kartojasi 2017-04-27 07:29 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
Broliukai Paleckiukai - kaip simboliška raudonajame fronte :))))

hehe 2017-04-26 05:16 (IP: 79.133.239.14)
Ar Tapinas- antras Jezus: neklystantis, nešališkas (net gelbėtojas kai kuriais klausimais buvo šališkas ar agresyvus- vartė prekeivių šventoriuje stalus). Matyt Ziabka labai stengiasi?

PASKAITYKITE STRAIPSNĮ APIE PALANGOS PALUCKĄ IR VISKAS PAAIŠKĖS 2017-04-25 18:12 (stt / IP: 90.137.218.117)
Surinkite google : A. Tapinas. Valstybė keturpėsčia – už nugaros socialdemokratai. Visa tiesa apie Palangos Palucką ! Skaitykite !

Darius 2017-04-25 08:30 (IP: 78.61.129.71)
Labai gerai, kad Danas grįžta į Palangą. Tikėkimės pradės labiau judėti taryboje ir neliks pasyviu stebėtoju.

Vytautas 2017-04-25 05:29 (IP: 193.219.12.71)
Palangoje nera darbu, todel ciut vaikus paugine zmones ir bega is cia, lieka pensininkai su savo sventem. P.s o ko jus cia komentatoriai nesuprantam, normalus ir aiskus straipsnis, teisingai Danas sako. Sekmes jam ir tikiuosi bus aktyvesnis ir prisides prie geru darbu Palangoje. palangoje reikia geru darbu, o ne vafliukus kept tik...

Nu čia tai Paluckas persistengė su prasimanymais apie buvusi pre 2017-04-24 20:27 (liuks / IP: 78.57.230.163)
Perskaičiau ir didesnio nusišnekėjimo nesu skaitęs, prie ko čia Baltijos poilsio namai juk jie ne savivaldybės, o Valstybės turtas. Vienu žodžiu jeigu būčiau tai būčiau Vilniuje, bet jeigu Palangoje tai Palangoje tokia šio straipsnio kurio net neina suprasti ką Paluckas norėjo pasakyti esmė. O geriausiai tai kaip Premjeras Butkevičius anot Palucko paskambino jam ir subarė, kad prie Vaitkaus nelįstų.

mukulasas 2017-04-24 19:23 (IP: 86.100.12.109)
Anot jo, jis žinąs ne vieną atvejį, kuomet net į miesto Tarybos nario oficialių paklausimą kurorto valdžios koridoriuose buvo uždelsta atsakyti „iki begalybės“ ar nebuvo visiškai atsakyta. „Patyriau tai pats. Švelniai tariant, man keistai atrodo, kad kai kurią informaciją aš, kaip Tarybos narys, galiu gaut tik atėjęs į savivaldybę ir prisijungęs prie jos kompiuterio. Iš savo asmeninio kompiuterio negaliu pamatyti, kokius sprendimus priima miesto savivaldybės administracija“, – pažėrė detalių

Taip pat skaitykite

Pajūrio kurortai lepinasi saulėtais orais, o Palangos ir Neringos savivaldybių atstovai pastebi džiuginančias tendencijas.


Dirbtinis intelektas dabar yra „ant bangos“, išgyvena aukso amžių – todėl tai didžiulis mūsų tiriamosios veiklos pripažinimas.


Stipriai išaugusios elektros kainos užvertė darbais saulės elektrines įrenginėjančias bendroves. Jos vos spėja suktis ir tenkinti klientų poreikius. Jei norite sutaupyti ir elektrą pasigaminti patys, dabar pats geriausias metas tai padaryti. 


Stipriai išaugusios elektros kainos užvertė darbais saulės elektrines įrenginėjančias bendroves. Jos vos spėja suktis ir tenkinti klientų poreikius. Jei norite sutaupyti ir elektrą pasigaminti patys, dabar pats geriausias metas tai padaryti. 


Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 04 14 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.


Efektyviame savivaldybės įmonių valdyme šiuolaikiški, turintys viziją ir iniciatyvūs įmonių vadovai – svarbiausia, įsitikinęs miesto savivaldybės Tarybos narys Dainius Želvys, kuris yra dviejų miesto įmonių – UAB „Palangos šilumos tinklai“ ir VšĮ Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) stebėtojų tarybos narys.


Praėjusį šeštadienį Gintautas Paluckas, sulaukęs didesnio socialdemokratų bičiulių pasitikėjimo antrajame partijos lyderio rinkimų ture nei varžovas Mindaugas Sinkevičius, priiminėjo sveikinimus ir iš kairės, ir iš dešinės – jis naujasis Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas. O kitame Lietuvos gale, Palangoje, kaito ir jo brolio, LSDP...


Šeštadienį Palangos oro uoste įvyko incidentas. Pasieniečiai sulaikė neblaivų Danijos pilietį. Chuliganiškai besielgęs užsienietis nebuvo įleistas į lėktuvą, skridusį į Kopenhagą, pranešė VSAT Pakrančių apsaugos rinktinė.


Triušio metais svarbiausia nesiblaškyti kaip triušiui

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, 2010 12 28 | Rubrika: Miestas

„Manau, kad ateinantys Triušio metai tikrai bus ne blogesni, o tik dar geresni“,- kalbėjo „Pušyno“ vadovas V. Nesteckis. Tigro metai buvo kupini įtampos, įvairių pasikeitimų ir nebūtinai gerų, tą galėtų patvirtinti ne vienas lietuvis. Palangoje taip pat nuvilnijo ir smagių, ir tragiškų nutikimų banga. Susiduriantys su Palangos visuomenės kultūrinimu palangiškiai pamatė ir gerų perspektyvų...


Visame pasaulyje spalio mėnuo minimas kaip kovos su krūties vėžiu mėnuo. Į šią kovą stoja vis daugiau moterų, o jei liga diagnozuojama laiku, tuomet įmanoma ją sustabdyti. Kaip patvirtino gydytoja akušerė ginekologė Svaja Kundrotienė, neabejotinai laiku pastebėjus ligą galima pagerinti gyvenimo kokybę, tačiau svarbiausia – nepamiršti savimi pasirūpinti. „Juk moters krūtis – pati...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius