Dainius Želvys: „Įmonės „galva“ ir kaip ji dirba – svarbiausia siekiant efektyvaus valdymo“

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-05-18
Peržiūrėta
2401
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarybos narys Dainius Želvys, kuris yra dviejų miesto įmonių – UAB „Palangos šilumos tinklai“ ir VšĮ Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) stebėtojų tarybos narys.
Tarybos narys Dainius Želvys, kuris yra dviejų miesto įmonių – UAB „Palangos šilumos tinklai“ ir VšĮ Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) stebėtojų tarybos narys.

Efektyviame savivaldybės įmonių valdyme šiuolaikiški, turintys viziją ir iniciatyvūs įmonių vadovai – svarbiausia, įsitikinęs miesto savivaldybės Tarybos narys Dainius Želvys, kuris yra dviejų miesto įmonių – UAB „Palangos šilumos tinklai“ ir VšĮ Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) stebėtojų tarybos narys.
„Paprastai pavardžių nenoriu minėti, bet ir buvęs bei dabartinė miesto šilumos tinklų įmonės direktorė Giedrė Juršėnė, sveikatos priežiūros centro direktorė Jūratė Mikutienė ar vandens įmonės (UAB „Palangos vandenys“) direktorius Virgilijus Beržanskis yra labai geri vadovai – su jų atėjimu pastebimas ženklus įmonių veiklos suaktyvėjimas ir geresni ekonominiai rezultatai“, – sakė D. Želvys, atskubėjęs į susitikimą su „Palangos tiltu“ tiesiai iš kelias valandas trukusio komisijos posėdžio, kurio metu nagrinėjo neteisėto prisijungimo prie miesto vandens ir vandens nuotekų tinklų atvejus, ir dviejų posėdžių „Palangos vandenyse“, kur dirba direktoriaus pavaduotoju – yra atsakingas už abonentų (vandens vartotojų) skyrių.
Palangoje yra 13 000 vandens abonentų – pono Dainiaus vadovaujamas skyrius taip pat atsakingas už vandens kokybę.
„Posėdyje įvertinome 16 tokių atvejų. Didžiausia žala mūsų įmonei dėl tokių neteisėtų prisijungimų yra apie 10 000 eurų, mažiausia – apie 60 eurų. Kiekvienas atvejis – labai skirtingas. Daug pastangų reikalauja tinkamai parengti dokumentaciją teismui, per kurį, kaip įprasta, išieškomos baudos“, – sakė D. Želvys.
Bet, anot jo, tik stojus prie „Palangos vandenų“ vairo naujiems vadovams, tai pradėta daryti – ankstesni vadovai į nelegalius prisijungimus žiūrėjo pro pirštus.
„Tokių komisijų ir išieškojimų paprasčiausiai nebuvo, – pastebėjo D. Želvys. – Liūdna dėl to. Tarsi anksčiau nebuvo sugedusių skaitliukų, įtartinai mažų sąskaitų ir panašiai. Kaip ir minėjau pradžioje, įmonės vadovo svarba kiekvienos įmonei veikla – labai didelė“.
Anot jo, atėjus V. Beržanskiui, įmonėje pasikeitė daugiau kaip trečdalis darbuotojų, to pasekoje atsirado papildomos veiklos sritys, pagerėjo kolektyvo psichologinis klimatas.
„Kaip pasekmė, įmonė demonstruoja gerus veiklos rezultatus. Dėl jų galėjome sumažinti vandens kainą palangiškiams, artimiausiu metu, patvirtinus kainų ir energetikos komisijai, ji dar mažės. Taigi, lyderystės svarba – labai didelė“, – sakė D. Želvys.
Jo įsitikinimu, Palangoje savivaldybės įmonės yra administruojamos žymiai geriau nei kituose rajonuose.
„Paimkime ir mūsų polikliniką, kurios stebėtojų tarybos nariu esu. Atėjus Jūratei Mikutienei, įgyvendinami nauji sumanymai, sudaromos naujos paslaugų sutartys – dėl kraujo tyrimų, pavyzdžiui, pradėtos teikti fizioterapinės paslaugos, brandinami nauji sumanymai. Svarbiausia, centre prisirašo daugiau pacientų. Kaip ir sakiau, vadovo vaidmuo tokiuose pasikeitimuose – esminis“, – sakė miesto savivaldybės Tarybos narys.
Dar vienas sėkmingo vadovavimo pavyzdys – miesto komunalinis ūkis.
„Užteko Konstantinui Skierui (UAB „Palangos komunalinis ūkis“) direktoriui pasitraukti, kad įmonės veikla gerokai susvyruotų. Laimei, kad K. Skierus grįžo, bet, žinoma, kai jis nuspręs palikti komunalinį vėl, rasti jam tinkamą pamainą nebus paprasta“, – pasvarstė D. Želvys.
Vis tik D. Želviui miesto šilumos tinklų reikalai, ko gero, yra kaip marškiniai ant kūno – būtent jis buvo vienas iš organizatorių miestui iš privatininko į savo rankas perimant šilumos ūkį. Tuomet teko važiuoti į Ukmergę patirties semtis, rengti piketą prieš „Litesko“.
Į klausimą, ar savivaldybės Tarybos sprendimas pirkti už apie 100 tūkstančių litų kainavusį šilumos įmonės auditą, politikas atsako neabejodamas: „Žinau, kad kai kurie mūsų oponentai žaidžia iki šiol „šiuo arkliuku“, bet toks sprendimas dėl audito pirkimo buvo teisingas: jis padėjo mums perimti šilumos ūkį“.
D. Želvys įsitikinęs, kad šilumos tinklų perėmimas buvo pavyzdingas.
„Situacija, likus pusmečiui iki sutarties su „Litesko“ pasibaigimo, dar atrodė labai niūri – laimei, kad į įmonę atėjo energingas vadovas, Artūras Mažrimas, kuris pasikvietė dirbti ir Giedrę Juršėnę, kuri vėliau pakeitė buvusį direktorių. Ponia Giedrė, mano manymu, dirba labai gerai“, – sakė „Palangos šilumos tinklų“ stebėtojų tarybos narys.
Vis tik jam šiek tiek nerimo kelia, kaip yra tvarkoma miesto sporto sritis.
„Negalėčiau pasakyti, kad miesto sporto reikalų valdymas yra efektyvus ir kokybiškas. Mano įsitikinimu, sportu, sporto renginiais turėtų rūpintis viena įmonė, o sporto infrastruktūra – kita. Nelabai suprantu, pavyzdžiui, kodėl Sporto centre dirba tiek daug pavaduotojų“, – atvirai kalbėjo žinomas miesto politikas.
Anot jo, svarbiausia, kad mieste būtų sudarytos sąlygos vietos gyventojams, ypač vaikams, kuo daugiau ir pigiau, ar nemokamai, naudotis mieste esančia sporto infrastruktūra.
„Komerciniai naudotojai turėtų padengti tokias sąnaudas. Kiti miestai jau praktikuoja tai. Palangoje kol kas klausimas nėra išspręstas. Politinio sprendimo tokiam „uabui“ dar nėra – matau tam tikrą trypčiojimą“, – sakė konservatorius. D. Želvys buvo vienas iš Tėvynės sąjungos kūrėjų Palangoje, aktyviai dalyvavo Sąjūdžio veikloje.
Jis tikisi, kad dar ši Tarybos kadencija pasiryš sporto sektoriaus pertvarkai.
„Manau, kad į sporto mokyklą reikėtų įsileisti daugiau sporto šakų, ieškoti veiklių trenerių. Finansavimas atskirų sporto šakų turėtų priklausyti nuo rezultatų. Dabar mes savivaldybėje, numatydami biudžetą sporto programoms, labai mažai skiriame dėmesio atskirų sporto šakų sportininkų pasiekimams. Lygiavos, kaip senais laikais, tikrai čia neturėtų būti“, – sakė D. Želvys.
Į klausimą, ar naujo „uabo“ steigimas nepareikalautų biudžeto lėšų, jis atsakė: „Reikėtų ieškoti tokių veiklos formų, kad tokia bendrovė pati save išsilaikytų“.
Paprašytas apžvelgti šios Tarybos kadencijos pusiaukelę, D. Želvys sakė, kad darbai vyksta sparčiu tempu, ir jis tikįs, kad per likusius dvejus darbo Taryboje metus valdančioji koalicija išpildys didžiąją daugumą Palangos ir Šventosios gyventojams duotų rinkiminių pažadų.
„Išties 2019-ieji laukia labai įdomūs: vyks ir prezidento, ir Europos parlamento, ir savivaldos tarybų rinkimai. Pastarieji, beje, pirmieji. Manau, kad objektyviai žvelgiant, konservatoriai turi juose labai realias galimybes vėl labai gerai pasirodyti – sunku ignoruoti, rinkėjams taip pat, nemažus pasiekimus mieste“, – teigė pašnekovas.
Žinoma, politikų dėliones gali sumaišyti šalies prezidentės siūlomos įstatyminės pataisos ar Seimo sprendimai.
Pasiteiravus nuomonės dėl siūlymo riboti tiesioginiuose mero rinkimuose išrinktų merų kadenciją iki dvejų, D Želvys sakė: „Aš palaikau tokį mintį“.
„Neribojant kadencijų skaičiaus, merai, su tokiomis teisėmis kaip dabar, gali anksčiau ar vėliau pavirsti į kunigaikštukus, kurie sprendžia absoliučiai viską. Turiu omeny ne tik savivaldybės administracijoje, mieste, bet ir pačiame partijos skyriuje. Tokiam kunigaikštukui gali bet kada panižti rankas išmesti iš partijos skyriaus jam nepatinkančius žmones. Kai kuriose savivaldybėse tokie dalykai jau vyksta“, – palangiškis dalijosi savo įžvalgomis.
Anot jo, merų kadencijų skaičius turi būti apribotas iki trejų.
Į klausimą, ar nėra pavojaus populiariam miesto merui Šarūnui Vaitkui pavirsti į kunigaikštuką, D. Želvys kratė galvą: „Manau, kad ne. Mūsų partijos skyrius – labai stiprus, jame daug asmenybių. To jam niekada neleistų. Be to, Šarūnas (Vaitkus) tariasi su skyriaus taryba“.
Patyręs kurorto politikos „vilkas“ sako, kad 2019-ųjų metų rinkimuose gali „iššokti“ aukščiau koks nors naujas visuomeninis komitetas.
„Tokie, kaip sakau, gatvės judėjimai turi savo potencialą. Nurašyti negalima ir tradicinių partijų, Liberalų sąjūdžio ar socialdemokratų taip pat“, – teigė pašnekovas.
Jis prisipažino, kad yra gerokai nustebęs socialdemokrato Seimo nario, išrinkto Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje, Antano Vinkaus balsavimu už lengvatos šildymui panaikinimą.
„Atrodo keistokai, ypač, kai žmogus, kiekvienąkart atvykęs į Palangą pabrėžia, kad jis įsiklauso į vietos gyventojų bėdas ir rūpesčius“, – sakė D. Želvys.
Ne mažiau keisčiau atrodo ir kito palangiškiams pažįstamo Seimo nario Dainiaus Kepenio veiksmai Seime – sveikuolis pasiryžęs uždrausti alkoholio prekybą lauko kavinėse.
„Palaikau alkoholio vartojimo ribojimus – esu ir už prekybos alkoholiu laiko parduotuvėse mažinimą ar net esu už specializuotas alkoholio parduotuves, bet jau prieita ir prie absurdiškų pasiūlymų. Negi Palanga su savo Stintų švente ar Sartai su žirgų lenktynėmis bus šventės, kuriose nebus galima nusipirkti alaus bokalo ar karšto vyno? Nes tai nemokami renginiai? Pagal įstatymą, reikėtų mūsų Stintų šventę padaryti mokama, kad galėtumėme prekiauti alkoholiu. Kažkoks absurdas“, – piktinosi politikas.
Anot jo, politikoje rasti teisingą balansą tarp įstatymo, savivaldybės intereso ir gyventojų lūkesčių yra vienas svarbiausių dalykų.
Į klausimą, ar ketinąs dalyvauti 2019-ųjų metų savivaldybės tarybos rinkimuose, D. Želvys atsako: „Taip, kol turiu ką pasakyti, kam patarti ir kol esu išklausomas – būtinai kandidatuosiu. Politika yra man ne hobi, o mano gyvenimo būdas“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

1968 m. tuometėje Palangos vidurinėje mokykloje įvedamas chemijos fakultatyvas, kurį dėstė Algimantas Želvys ir S. Šiaudvytienė. Fakultatyvuose mokiniai buvo plačiau supažindinami su chemijos teorija, cheminių reakcijų dėsningumais, buvo sprendžiami uždaviniai.


Šeštadienį, spalio 9 d., apie 10 val. 45 min., Palangoje, Bendrovių g., įmonės teritorijoje atliekant krovos darbus, mirtinai sužalotas vyras (gim. 1959 m.).


Šią savaitę Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus gali pelnytai švęsti – sukanka 10 metų, kai jis stovi prie Palangos, didžiausio šalies kurorto, vairo. Galima Š. Vaitkumi žavėtis ar nemėgti, tačiau sunku paneigti tai, ką mato dauguma kurorto gyventojų bei miesto svečių: 10 paskutinių Palangos metų primena svaiginantį skrydį –...


Palangos socialdemokratų lyderės ir kandidatės į Seimą Svetlanos Grigorian išsisukinėjimai nuo klausimo apie jos dabartinę darbovietę verčia suklusti - ką nori nuslėpti kandidatė? "Palangos tiltas" išsiaiškino kur dirba S. Grigorian. Praėjusią savaitę, sulaukusi "Palangos tilto" klausimo, kaip pelnosi duonai, S. Grigorian slapukavo: "Aš...


Kai naujojo miesto Savivaldybės Tarybos šaukimo naujokai dar nedrąsiai čiupinėja gautus Tarybos narių ženkliukus ir žvalgosi į labiau patyrusius kolegas, Dainius Želvys, atstovaujantis Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), daug ką joje galėtų daryti užsimerkęs – 22 darbo Taryboje metus pradedantis miesto politikas pagal darbo Taryboje patirtį...


Efektyviame savivaldybės įmonių valdyme šiuolaikiški, turintys viziją ir iniciatyvūs įmonių vadovai – svarbiausia, įsitikinęs miesto savivaldybės Tarybos narys Dainius Želvys, kuris yra dviejų miesto įmonių – UAB „Palangos šilumos tinklai“ ir VšĮ Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) stebėtojų tarybos narys.


Šiandien neišeidami iš namų internetu galime padaryti liūto dalį darbų, kuriems atlikti anksčiau reikėjo varstyti įstaigų duris. Įmonės, optimizuodamos savo internetinius tinklapius, sėkmingai sprendžia ir kitus klausimus: konkurencinėje kovoje jos tampa pranašesnės, palengvinama informaciją apie paslaugas teikiančių darbuotojų kasdienybė. Tačiau didžiosios...


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Triušio metais svarbiausia nesiblaškyti kaip triušiui

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, 2010 12 28 | Rubrika: Miestas

„Manau, kad ateinantys Triušio metai tikrai bus ne blogesni, o tik dar geresni“,- kalbėjo „Pušyno“ vadovas V. Nesteckis. Tigro metai buvo kupini įtampos, įvairių pasikeitimų ir nebūtinai gerų, tą galėtų patvirtinti ne vienas lietuvis. Palangoje taip pat nuvilnijo ir smagių, ir tragiškų nutikimų banga. Susiduriantys su Palangos visuomenės kultūrinimu palangiškiai pamatė ir gerų perspektyvų...


Šiemet kovo mėnesio pabaigoje Palangos miesto savivaldybė ėmė įgyvendinti veiklos valdymo sistemos diegimą ir procesų optimizavimą, kuriuos finansuoja Europos Sąjungos 2007-2013 m. struktūrinių fondų parama pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą. Šiuo projektu, kurį ketinama galutinai užbaigti po dviejų metų, siekiama gerinti į rezultatus orientuotą savivaldybės valdymą. Šiuo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius