Danas Paluckas: „Ne drausti ir bausti reikia, o pasitikėti žmonėmis ir leisti jiems dirbti“

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-08-02
Peržiūrėta
1135
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Danas Paluckas: „Ne drausti ir bausti reikia, o pasitikėti žmonėmis ir leisti jiems dirbti“

 

Danas Paluckas, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys ir socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas, prieš beveik pusantrų metų, kai naujoji miesto Taryba tik pradėjo dirbti, ir dabar yra toks pat. Nenustygstantis vietoje, siekiantis įsiterpti, sudominti savo požiūriu ir siūlomais sprendimais, kai didžioji dauguma politikų neretai kiurkso abejingi ir dirsčioja į laikrodį. Bet Dano, vieno jauniausių miesto politikų ir ryškaus lyderio, retorika, argumentų dėstymas ir dalyvavimo diskusijoje būdas per beveik pusantrų metų pasikeitė neatpažįstamai – iš politikos naujoko jis tapo vienu ryškiausių kurorto jaunosios kartos lyderių.


 

Ryški jaunojo politiko pažanga

Kas atidžiai seka Tarybos posėdžius, neleistų man sumeluoti, kad jos darbo pradžioje LSDP Palangos skyriaus lyderis, savivaldybių rinkimuose laimėjęs kurorto socialdemokratams papildomą mandatą naujoje Taryboje, dažniausiai joje pradžioje tebuvo lengvas skanus jaukas merui, kuris kiekviena proga naujam nepatyrusiam Tarybos nariui primindavo, kad jo pasiūlymas prieštarauja Tarybos darbo reglamentui.

Ar – dar dažniau – kad D. Paluckas, anot mero, nėra „reikiamai susipažinęs su klausimu“.

Tie laikai – jau nesugrįžtamai praeityje. Dabar, kai kalba D. Paluckas – argumentais ir skaičiais, pabrėždamas klausimų socialinį aspektą – jo klauso visi, o jaunojo politiko įkarštis, energija ir argumentų svarumas, „iki posėdžio“ padarytų tarpusavio susitarimų „ūsus“ į viešumą traukiantys tiesmuki klausimai dažnai erzina ir valdančiosios koalicijos veteranus, ir merą Š. Vaitkų.

Šiandien Danas, kuris yra Kontrolės komiteto pirmininkas, „kapsto“ giliai.

„Matyt, labiau subrendau kaip politikas. Jums iš šono geriau matyti“, – šypsosi gūžčiodamasis D. Paluckas.

Išties, „iš šono“ branda matyti labai gerai.

„Neslėpsiu: neinu į Tarybos posėdžius tik juos „atsėdėti“. Visada jiems stengiuosi atsakingai pasiruošti, aptarti skyriuje. Seniau, Tarybos darbo pradžioje, buvo sunkiau, nes teko priimti sprendimus klausimais, kurių gijos nusidriekdavo į ankstesnės Tarybos veiklą. Dabar – kur kas lengviau. Neabejotinai, kur kas labiau išmanau ir miesto reikalus, problemas. Tapau labiau pažįstamas palangiškiams, kurių vis daugiau užsuka į socialdemokratų būstinę pasitarti, išgirsti patarimo ir pasidalinti savo bėdomis“, – sako D. Paluckas.

Juo, jaunu ir patirties besisemiančiu Palangos politiku, Socialdemokratų partija parodė milžinišką pasitikėjimą: D. Paluckas yra partijos kandidatas Pajūrio vienmandatėje apygardoje.

Kas domisi politika, suvokia, kad toks pasitikėjimo mandatas apygardoje, kuri tradiciškai turi itin stiprias pozicijas Neringoje, yra toliaregiškas ir dar su nemažu išankstinio pasitikėjimo kreditu.

„Žinoma, malonu, kad partijos vadovybė manimi pasitiki. Kita vertus, per paskutinius metus man pavyko „išjudinti ir užvesti“ uostamiesčio jaunuosius socialdemokratus. Matyt, ir tai neliko vadovybės nepastebėta“, – sako 31-erių metų D. Paluckas.

Bet apie ateinančius rinkimus socialdemokratas dar kalba ne itin noriai. Nors Palangos ir viso pajūrio regiono reikalai jam – kaip marškiniai prie kūno.

Jo požiūris dažnai – šviežias ir siūlantis neįprastų, originalių sprendimų. Ir, pasakykime atvirai, dažnai nesuprantamas Tarybos daugumai.


 

Siekia socialinio daugiabučio idėjos įgyvendinimo

Prisimenate D. Palucko pasiūlymą socialinį būstą kurorte turėti po vienu stogu? Tai yra, užuot laikius ir administravus virš 40 socialinės paskirties butų-butelių visame mieste, pastatyti vieną socialinėms reikmėms skirtą daugiabutį?

„Tokiu būdu labai palengvintumėme gyvenimą tiems kurorto žmonėms, kurių gyvenimo sąlygos šiandien yra apverktinos. Be to, sumažintumėme socialinio būsto administravimo kaštus“, –įsitikinęs socialdemokratų lyderis.

O iš kur paimti pinigų statyboms?

D. Paluckas turi atsakymą: „Dalį lėšų būtų galima gauti išpardavus atsilaisvinusį socialinį būstą. Atėjus socialdemokratams į valdžią, naujoji Vyriausybė – gavau pirmininko Algirdo Butkevičiaus patikinimą, jam lankantis praėjusią savaitę Palangoje – skirs gerokai daugiau dėmesio, nei dabartinė Vyriausybė, socialinėms reikmėms. Vadinasi, ir tokio būsto statymui“.

Jaunasis politikas sako, kad mintį dėl socialinėms reikmėms skirto daugiabučio kurorte statybos išdėstęs ir LSDP pirmininkui ir sulaukęs jo pritarimo.

Pernai Palanga socialinio būsto reikmėms iš Vyriausybės buvo gavusi 200 tūkstančių litų, šiemet – nė lito.

Politikui širdį skauda ir dėl smulkiųjų verslininkų sunkumų kurorte.

„Visa Palanga laikosi ant smulkiųjų verslininkų, todėl reikia peržiūrėti leidimų išdavimų tvarką, mokestines prievoles, kad leistume žmonėms dirbti ir išlįsti iš šešėlinės ekonomikos“, – sako D. Paluckas.


 

Jaunimas – kurorto ateitis

Ar Palangai reikia vyti paūžauti mėgstantį jaunimą velniop? Ar pasiūlyti jam tokių pramogų tam nustatytose vietose, kad liktų ir avys sveikos, ir vilkai sotūs?

„Palangą, jos ateitį ir plėtrą labiausiai sieju su jaunimu ir jų reikmėmis“, – tvirtai sako Tarybos narys.

Po žiniasklaidos dėmesio, kad vakarais paplūdimio paviljonai dažnai pavirsta į gyvas šokių aikšteles – žinoma, su muzika ir jaunatvišku klegesiu – miesto vadovas Š. Vaitkus sureagavo trenkdamas kumščiu į stalą: „Uždrausti! Nustatyti, kad paviljonuose muzika gali groti tik iki dešimtos valandos vakaro!“

„Nesuprantu, kam tokie draudimai? Ar ne per daug Palangoje matome įvairiausių draudimų?“ – stebisi D. Paluckas.

Jam nelabai suprantamas ir konservatorių mero siekis – tiesa, labiau lozungais ir deklaratyviu konservatorių vertybių deklaravimu – kreipti Palangos kaip kurorto vystymo laivą į šeimai skirtą kurortą.

„Pirmiausia, Palanga buvo, yra ir bus pramogų, jaunimo paūžavimų vieta. Pastačius sporto salę, kuriai, beje, yra numatyti tik 9 milijonai litų iš 15-os reikalingų milijonų, natūralu, kad pas mus plūstels daugiau sportininkų, jaunimo, kurie norės ir gerai bei linksmai čia praleisti laisvalaikį. Kalbant apie draudimą leisti muziką po dešimtos valandos vakaro, jis yra žalingas smulkiesiems pajūrio verslininkams, ignoruoja dalies jaunimo lūkesčius. Tereikėjo ne drausti, o kaip užsienio kurortuose, nustatyti pasilinksminimo zoną, pavyzdžiui, nuo tilto iki gelbėjimo stoties – kur muzika lietųsi gal net iki paryčių. Gal ir verslininkai, turintys paviljonus šioje zonoje, galėtų mokėti didesnę rinkliavą? Bet apie tai reikėjo galvoti žiemą, dar numatant ir Tarybai tvirtinant prekybos paplūdimyje zonas, o ne vienu parašo brūkštelėjimu uždrausti“, – sako D. Paluckas.

Beje, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, neseniai poilsiavęs su šeima Palangoje ir kurio poilsis buvo sutrikdytas triukšmo, sklindančio iš pajūrio, taip pat merui Š. Vaitkui kaip išeitį siūlė paplūdimyje nustatyti zonas: poilsio, ramybės ir – jaunimui skirtą – pramogų zoną.

Meras pasiūlymo neišgirdo...

Kaip bus kitais metais?


 

Reikia informacijos apie miesto nenaudojamą turtą

D. Paluckas stebisi, kad, net įsteigus Viešosios tvarkos skyrių ir nustačius didesnį nekilnojamojo turto mokesčio tarifą neprižiūrimų pastatų šeimininkams, padėtis iš esmės nepagerėjo.

„Reikėtų padaryti elementarų dalyką: užuot gąsdinus ir baudus juos, pasikviesti tokio turto šeimininkus ir išsiaiškinti, kokios priežastys jiems trukdo pasirūpinti savo turtu. Jeigu tik finansinės, kodėl gi pačiai savivaldybei nepadėjus tokiems savininkams: pavyzdžiui, suteikus finansinę paramą iš investicinių lėšų? Jeigu pastatai stovi pasmerkti lietums ir saulei vien dėl to, kad stringa detaliųjų planų, architektūrinių sprendimų ir statybos leidimų procedūros, būtina jas paspartinti. Drausti ir bausti – ne išeitis“, – politikas sakė, rodydamas į tvora aptvertą, jau ilgai nenaudojamą mūrinį pastatą S.Daukanto g. 12.

Danas atkreipia dėmesį į tai, kad Palanga skiria nemažai lėšų, pristatinėdama ir reklamuodama save, savo gražiausias vietas.

„Bet negirdėjau, kad kas nors iš mūsų dabartinės valdžios kur nors būtų pristatęs tai progai specialiai išleistą informacinį biuletenį apie mieste esantį nenaudojamą ar – kai kuriais atvejais – bešeimininkį turtą. Juk į Palangą atvyksta daug užsieniečių verslininkų, kuriuos domina ne tik pasivaikščiojimas po Birutės parką, bet galbūt ir galimos investicijos mūsų kurorte. Tik reikia potencialiems investuotojams pateikti tokią informaciją taip patraukliai, kaip mes ją pateikiame apie mūsų lankytinas vietas“, – įsitikinęs palangiškis. Jis priduria: „Tokiose „ant spynos“ erdvėse kaip „Kupeta“ ar „Romeo“ ir „Džiuljeta“ turime leisti įsikurti menininkams, kurie nepatraukliausias vietas pavers lankytinomis“.


 

Pasiruošęs merui ištiesti ranką

Socialdemokratas neslepia, kad valdančiosios pozicijos abejingumas ar ignoravimas visų jo pasiūlymų kartais verčia nuleisti rankas, bet D. Paluckas įsitikinęs, kad ir lašas po lašo akmenį pratašo.

„Aš tikiu, kad po spalio rinkimų Seime ir Vyriausybėje susiklostys nauja politinė situacija. Neslepiu, kad tikiuosi socialdemokratų sėkmės rinkimuose. Todėl tikiu, jog nauji švieži vėjai Vilniuje pasieks ir Palangą. Nesvarbu, ar po rinkimų kaip nors keisis valdančiosios koalicijos sudėtis Palangoje. Nesvarbu, ar po Seimo rinkimų dirbsiu Seime, savivaldybės Tarybos opozicijoje, o gal valdančioje daugumoje, visada pasirengęs geranoriškai ištiesti ranką merui Š. Vaitkui. Jeigu jis tik panorės, esu pasiryžęs kartu su juo vykti pas socialdemokratų premjerą ar ministrus, suformavus naują vyriausybę“, – sako D. Paluckas.

Jis negaili pagyrų dabartiniam miesto merui, bet priduria, kad jo pasiekimus iki šiol didžiąja dalimi nulėmė palankus valdymo ašių Seime, Vyriausybėje ir savivaldybėje išsidėstymas.

„Žinoma, Š. Vaitkaus asmeninių savybių – energingumo, užsispyrimo ir užsibrėžto tikslo siekimo – taip pat negalima praleisti pro pirštus, vertinant per beveik pusantrų metų miestui nuveiktus darbus“, – sako sparčiai patyrimą kaupiantis D. Paluckas.

Jis sako, kad miestas yra neblogai tvarkomas, bet nederėtų užmiršti ir miesto pakraščių, miegamojo „bamo“ rajono.

„Pažvelkite, – Tarybos narys rodė į nykią, seniai šeimininko rankos sulaukusią vaikų žaidimų aikštelę „bame“. – Garsiai trimituojame visiems apie naują vaikų žaidimų parką, kuris labai daug miestui kainavo, o kitur jos – apverktinos būklės. Taip neturėtų būti“.

Kaip Kontrolės komiteto pirmininkui jam kyla kai kurių abejonių dėl kai kurių miesto institucijų, savivaldybės Rinkliavų ir Architektūros bei planavimo skyrių veiklos, bet D. Paluckas sako, kad viščiukus – jų nuveiktus darbus – išmintingiausia skaičiuoti rudenį.

Šiandien jis – jau gerai mieste pažįstamas veidas. Matomas ne tik ant kurorto LSDP skyriaus būstinės langų.

„Džiaugiuosi, kad kaskart būstinėje susilaukiu daugiau palangiškių, kurie užeina pasidalinti savo rūpesčiais ar prašyti pagalbos. Neslėpsiu: atimu nemažai laiko iš savo šeimos, bet man visi palangiškiai – kaip viena didelė šeima. Kad manimi žmonės vis labiau pasitiki, yra didžiausias mano darbo įvertinimas“, – sako D. Paluckas.

Jo žodžiai skamba įtikinamai, kaip ir jo argumentai miesto Taryboje.

Jūsų komentaras:

Algis 2012-08-04 07:45 ([email protected] / IP: 77.219.85.85)
Pagaliau atsirado zmogus kuris atvere akis miestieciam apie konservatoriu okupacija, kad neviskas grazu kaip raso laikrasciai. Nera sventas tas Vaitkus kaip visur prisistato, toks pat kaip ir musu seimo narys P.Zeimys neistares nei vieno zodzio uz Palanga. Saunuolis p. Danai

Reikėtų nusiprausti 2012-08-03 10:18 (IP: 78.61.27.241)
Paluckas kaip tik labai gražiai ir diplomatiškai atsiliepė apie Š. Vaitkų. reliame gyvenime ponas meras toks nėra. Todėl pimam komentatoriui pačiam reikėtų gerai prasiplauti akis ir pamatyt, kad ten kur juoda realiai yra net purvina

Paluckui 2012-08-02 15:28 (t / IP: 78.61.214.75)
Visi gi zino, kad rinkimai. Paluckai nevark juodidndamas mera.

Taip pat skaitykite

Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Dar vasarą Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė įvairiaus rango šalies politikų – ir vietos Tarybų narių – turto deklaracijas už 2020 metus. Socialdemokratdarbietis Domininkas Jurevičius yra vienas turtingiausių ne tik Palangos miesto savivaldybės Tarybos, bet ir visos Lietuvos politikų. Deklaruoto didžiausio turto 2020 metais sąraše tarp visų kitų šalies įvairaus lygio politikų yra...


Naujajame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje rašome, kad miesto Taryba jau pažymėjo savo pusiaukelę. Ta proga „Palangos tiltas“ šnekino įvairius miesto politikus, buvusius Tarybos narius. Dainius Želvys, vienas labiausiai patyrusių miesto politikų ir šios Tarybos narys, „Palangos tiltui“ sakė, kad viskas, kas buvo suplanuota...


Žinomas pajūrio vaikų gydytojas ortopedas. Kaunietis, kuris nė minutėlę nesuabejojo savo sprendimu beveik prieš keturis metus persikelti gyventi į Palangą. O taip pat – „iki kaulų smegenų“ – socialdemokratas, o dabar – ir kandidatas į Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirminko pareigas. Ar pavyks jam balandį visuotiniame kurorto skyriaus...


Palangos miesto savivaldybės taryba vakar, ketvirtadienį, patvirtino 2021 metų kurorto biudžetą. Numatoma, kad miesto biudžeto pajamos sieks 31 mln. 385 tūkst. eurų.


Praėjusį trečiadienį, vasario 17 d., Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariato pareigūnai Palangoje sustabdė automobilį, kuris, paaiškėjo, jau pusantrų metų yra ieškomas kaip pavogtas. Apie 9 val. ryte Palangoje, Kretingos g., buvo sustabdytas automobilis „BMW“, jį vairavo 1975 m. gimęs vyras. Patikrinus automobilio dokumentus, nustatyta, kad dėl...


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Per pastaruosius du metus kiekvieną mėnesį Palangoje vidutiniškai numiršta po 14-15 palangiškių, bet šie metai, mirčių prasme, gali būti rekordiški: iki rugsėjo 4 dienos mirė 130 miesto gyventojai, tai yra beveik 19 žmonių per kiekvieną šių metų mėnesį.


„Konservatoriai su koalicijos partneriais reanimavo valstybę, dabar jiems, pastačius ją ant kojų, turi būti suteikta teisė ją reabilituoti ir prikelti naujam gyvenimui. Seimui nereikia rėksnių, kurių Parlamente, deja, yra ne vienas, o dabartinis Seimo narys Pranas Žeimys – labai vakarietiškas, puikiai išmanantis įstatymų leidybą ir, svarbiausia, labai sąžiningas...


Danas Paluckas, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys ir socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas, prieš beveik pusantrų metų, kai naujoji miesto Taryba tik pradėjo dirbti, ir dabar yra toks pat. Nenustygstantis vietoje, siekiantis įsiterpti, sudominti savo požiūriu ir siūlomais sprendimais, kai didžioji dauguma politikų neretai kiurkso abejingi ir dirsčioja į...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius