„Ne rėksnių reikia Seime, o tokių vakarietiškų, sąžiningų ir patyrusių politikų kaip P. Žeimys“

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-09-24
Peržiūrėta
1943
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Dvejų kartų tandemui – P. Žeimiui ir Š. Vaitkui – aš priskirčiau liūto dalį nuopelnų, kodėl kurortas per pusantrų metų neatpažįstamai pasikeitė“, – „Palangos tiltui“ sakė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.
„Dvejų kartų tandemui – P. Žeimiui ir Š. Vaitkui – aš priskirčiau liūto dalį nuopelnų, kodėl kurortas per pusantrų metų neatpažįstamai pasikeitė“, – „Palangos tiltui“ sakė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

„Konservatoriai su koalicijos partneriais reanimavo valstybę, dabar jiems, pastačius ją ant kojų, turi būti suteikta teisė ją reabilituoti ir prikelti naujam gyvenimui. Seimui nereikia rėksnių, kurių Parlamente, deja, yra ne vienas, o dabartinis Seimo narys Pranas Žeimys – labai vakarietiškas, puikiai išmanantis įstatymų leidybą ir, svarbiausia, labai sąžiningas politikas. Dabartinis Palangos meras Šarūnas Vaitkus – Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) jaunosios kartos vienas perspektyviausių politikų, užsispyręs, labai mylintis savo miestą ir taip pat labai sąžiningas. Būtent dėl šiam tandemui, dvejų kartų tandemui – P. Žeimiui ir Š. Vaitkui – aš priskirčiau liūto dalį nuopelnų, kodėl kurortas per pusantrų metų neatpažįstamai pasikeitė“, – „Palangos tiltui“ sakė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Saldainis skanus, tik įvyniotas į neblizgų popierėlį
Populiarumu tik šalies prezidentei nusileidžianti viena TS-LKD partijos lyderių prisipažino nuoširdžiai išgyvenanti, kad visuomenė nepasitiki įstatymų leidybos institucija, bet yra įsitikinusi, kad pasitikėjimas ja dar labiau smuktų, jeigu į ją po Seimo rinkimų spalio mėnesį pakliūtų populistinės, be aiškios rinkimų ir vertybių platformos politinės jėgos.
„Toks pavojus yra. Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai turi stiprius, įstatymleidystei tinkamus kandidatus, bet, matyt, mūsų šiokia tokia bėda yra ta, kad mes kartais nemokame savo žmonių tinkamai visiems parodyti ar apie juos priminti. Kai kurios kitos partijos man kelia baltą pavydą dėl vieno vienintelio dalyko: nieko nedarydamos ar nuveikusios ne itin reikšmingus darbus, jos moka save labai gražiai išreklamuoti gražiuose blizgučiuose, viliodamos rinkėjus. Tėvynės Sąjunga to nedaro, nes mūsų žmonės – kandidatai rinkimuose – yra, palyginti su kitais, pernelyg sąžiningi, darbštūs, pernelyg dori ir, kaip pavyzdžiui, jums pažįstamas Pranas Žeimys, pernelyg inteligentiški ir gerbiantys save bei partiją, kad akiplėšiškai kaip kiti rėkautų per rinkimų kampaniją. Gal kartais mūsų kandidatams dėl savo išprusimo ir inteligentiškumo kartais pritrūksta sveiko įžūlumo apie save garsiau primenant?“ – „Palangos tiltui“ tvirtino Seimo pirmininkė. „Mes – labai skanus saldainis, tik mūsų pakuotė tokia paprasta“, – sako I. Degutienė.
Konservatorių nuopelnas – suvaldyta krizė
Žvelgdama atgal į besibaigiančias šios Seimo kadencijos dienas, Seimo pirmininkė teigė negalinti tik koneveikti, kad Seime viskas tebuvo tik blogai ir dar blogiau.
„Galbūt mes taip pat per mažai dabar, rinkimų kampanijos metu, pabrėžiame, kad šitam Seimui kartu su Vyriausybe pavyko suvaldyti finansinę krizę – sutvirtinti valstybės finansų pamatus, kai kilo pavojus, kad jie, kaip Graikijoje, gali sugriūti“, – sakė populiari konservatorių politikė.
Ji pasakojo, kad, kaip buvusi medikė, apie valstybės finansų būklę mėgstanti pasakoti pasitelkusi medicininę terminologiją.
„Kai 2008 metais perėmėme iš socialdemokratų valstybės vairą, jos biudžetas buvo tuščias –laukiant rinkimų, buvo sukeltos socialinės išmokos, nors joms biudžete pinigų nebuvo“, – primena I. Degutienė.

Sunkiai sergantį ligonį atgaivino
Anot jos, ir valstybė, perimant valdžios vadžias, buvo komos būsenos.
„Negalėjai jos pačios pasiklausti, aiškinantis jos sveikatos bėdas, o turėjome neatidėliodami taikyti būtiniausios reanimacijos priemones, kad valstybė išgyventų. Mums pavyko labai sunkų ligonį atgaivinti ir, jam jaučiantis vis geriau, iškelti į bendrąjį skyrių. Dabar tas ligonis – valstybė – net neatsimena tų gydytojų reanimatologų, kuriems jis turi būti dėkingas už išgelbėtą gyvybę. Gaila, kad valstybės reanimaciją atlikusių gydytojų šiandien neprisimena ir kai kurie žiniasklaidos atstovai, kai kurie politikai“, – apgailestauja Seimo pirmininkė.
Pasak jos, šio Seimo, Vyriausybės ir konservatorių, kaip svarbiausios politinės jėgos valdančiojoje koalicijoje, pastangas puikiai vertina užsienio šalys ir žiniasklaida, primenanti, kad, jeigu ne mūsų pastangos, Lietuva galėjo tapti Baltijos Graikija – ant valstybės finansinio bankroto slenksčio.
„Kai vyko Europos parlamentų vadovų susitikimas, kiti tarptautiniai renginiai, Lietuva yra rodoma kaip pavyzdys įveikiant krizę“, – sako I. Degutienė. Ji priduria: „Mes, tie reanimatologai, valstybę prikėlėme ant kojų. Dabar mes siekiame, kad Lietuvos žmonės mums, Tėvynės Sąjungai, suteiktų pasitikėjimą, jog mes galėtume kiekvienam žmogui padėti pradėti gyventi geriau“.

Apie Palangą – tik geri visų atsiliepimai
Per pusantrų metų net dukart Palangoje apsilankiusi politikė, rodo Palangą ir kurorto merą Š. Vaitkų kaip pavyzdį, kaip reikia tvarkytis savo mieste.
„Palangą, kaip ir bet kurį kitą šalies miestą, užgriuvo krizė, bet meras Š. Vaitkus dėl savo energijos, sumanumo, naujoviško požiūrio ir mokėjimo pasinaudoti politine padėtimi padarė tokiomis sąlygomis savo miestui išties labai daug. Nemėgstu tuščiai žarstyti pagyrų, bet apie Palangą girdėjau tik pačius geriausius atsiliepimus šiais metais: kurhauzas kyla naujam gyvenimui, šauniai tvarkomos miesto gatvės, atsidarė didelis vaikų žaidimo parkas, kurortas skendi gėlėse. Koks žmogus, net ir ne geranoriškai nusiteikęs Palangai, galėjo to nepastebėti? Džiaugiuosi Palangos pasiekimais ir jaunu, energingu, labai sąžiningu meru Š. Vaitkumi, visa Tėvynės Sąjungos frakcija, dirbančia Palangos Taryboje“, – sako I. Degutienė.

Stiprybė – jaunystės ir patirties liejinyje
Anot jos, konservatoriai yra ypač stiprūs dėl idealaus jaunosios ir vyresniosios kartos TS-LKD politikų balanso vietos savivaldose ir Seime, partijos skyriuose.
„Palanga ar Kretinga yra puikus tokio subalansavimo pavyzdys. Vienas perspektyviausių Tėvynės Sąjungos jaunosios kartos politikų Š. Vaitkus stovi prie kurorto vairo, Pranas Žeimys, labai patyręs, vakarietiškas ir protingas politikas – Seime. Kretingos rajonui vadovauja patyręs Tėvynės Sąjungos narys Juozas Mažeika, o Seime rajonui atstovauja sumanus, puikiai įstatymų vingrybes išmanantis Seimo narys Vaidotas Bacevičius. Tokių tandemų pavyzdžių visoje šalyje galima rasti labai daug. Esant tokiems tandemams savivaldos lygmenyje yra kur kas lengviau nuveikti daugiau“, – įsitikinusi I. Degutienė.
Ji pripažįsta, kad „nėra labai gerai“, kad savivaldos reikalai yra sprendžiami tik pagal „partinės ašies principą“ – jei ta pati partija turi lemiamą žodį Vyriausybėje, bus efektyviai sprendžiami klausimai ir bendrapartiečių valdomose savivaldybėse.
„Bet demokratinėje sistemoje tai galbūt neišvengiama. Pasižiūrėkime, kiek daug Druskininkams davė dviejų politikų – dabartinio mero Ričardo Malinausko ir jau į Anapilį išėjusio ilgamečio Seimo nario Justino Karoso tandemas. Matau, kad Š. Vaitkaus ir P. Žeimio tandemas labai sėkmingai dabar darbuojasi Palangai“, – sako Seimo pirmininkė.

Durys visiems plačiai atvertos
Anot jos, kas nori dirbti, konservatorių partijoje visiems plačiai atveriamos durys.
„Kai aš atėjau dirbti į Seimą, buvo visai kitokia valstybė. Mes, dabar jau senoji karta, mokėmės politikos, kartais klysdami ir mokydamiesi“, – prisimena antroji pagal populiarumą šalies politikė.
Ji teigia, kad jaunosios kartos politikai, kaip Š. Vaitkus ar V. Bacevičius, įsiveržė į politiką ir partiją labai veržliai, užsitikrindami savo vietą savo iniciatyvomis, nauju požiūriu.
„Svarbiausia, tikimybė, kad jie, priimdami sprendimus, suklys – maža, nes jie turi ko pasimokyti iš mūsų, vyresnės kartos politikų“, – teigia TS-LKD pirmininko pavaduotoja.
„Partijos ir visos valstybės ateitį lems jau dabartiniai jaunosios kartos politikai. Šaunu, kad jie mokosi iš savo vyresniųjų kolegų, tokių kaip politikos veteranas Pranas Žeimys, ir atrodo vis labiau subrendę. Partijos ir visos valstybės ateitį lems jau dabartiniai jaunosios kartos politikai“, – sako Seimo pirmininkė.

P. Žeimys – vakarietiškas ir labai sąžiningas politikas
I. Degutienė prisipažįsta, kad jai „yra juokinga“ iš oponentų P. Žeimiui, kandidatui Pajūrio rinkimų apygardoje, į kurią įeina ir Palanga, girdėti bene vienintelį priekaištą – kad jis retokai kyla į Seimo tribūną, neva nėra aktyvus.
„Tokiems tariamiems gero parlamentarizmo žinovams noriu pasakyti: įstatymų leidybos darbo liūto dalis yra nudirbama komitetuose, kuriuose P. Žeimys labai aktyviai reiškia savo nuomonę ir teisines žinias. Jis visuose komitetuose, kuriuose yra dirbęs, yra palikęs savo ryškų pėdsaką. Todėl P. Žeimys man tuo požiūriu – labai vakarietiškas politikas. Gaila, kad Seime yra daug rėksnių, kurie, užuot dirbę tyliai komitetuose, mėgaujasi žiniasklaidos dėmesiu ir rėkauja iš Seimo tribūnos „bile ką“. Vargo bus, jeigu ir naujosios sudėties parlamente matysime daugiau šūkautojų ir rėksnių nei rimtų, atsakingų ir patyrusių politikų“, – įsitikinusi I. Degutienė.
Ji sakė nekart apsilankiusi užsienio valstybių parlamentų posėdžių salėse ir daugumą laiko jos buvusios apytuštės.
„Posėdžiuose frakcijoms atstovaudavo tik seniūnai, o darbai virė komitetuose. Tokia parlamentarizmo praktika turi būti ir visų būsimų Seimo narių siekiamybe“, – teigė I. Degutienė.
Anot jos, Palanga ir kaimyninė Kretinga tradiciškai turi stiprias konservatoriškas šaknis.
„Vertybinis stuburas, atsiremiantis į šeimą ir tradicijas, yra perduodamas iš vienos kartos į kitą“, – sako I. Degutienė.

Reikia, kad vyktų darbų tęstinumas
I. Degutienė įsitikinusi, kad vyktų darbų tęstinumas tiek Vyriausybėje, tiek Palangoje, būtina išlaikyti, kad politinė ašis išliktų ta pati.
„Būtų nesmagu, kad nuopelnai Vyriausybės, sėkmingai atlikusios valstybės reanimaciją tuomet, kai buvo pavojus jos stabilumui, atitektų kuriai nors kitai partijai. Ir, žinoma, nė vienas kitas ministras pirmininkas neišmanys taip gerai Palangos reikalų kaip dabar tai daro dabartinis premjeras Andrius Kubilius. Todėl Palangai, siekiančiai, kad kurorte vyktų pradėtų darbų tęstinumas, būtų geriausiai, kad Tėvynės Sąjunga ir toliau būtų ir prie įstatymų leidžiamosios, ir vykdomosios valdžių vairo“, – įsitikinusi I. Degutienė.

 

Rinkimų agitacija. Bus apmokėta iš TS - LKD rinkimų sąskaitos.
Užs. Nr. R010

 

Jūsų komentaras:

janis 2012-09-26 14:26 (IP: 78.61.37.75)
man tai jis tikras nevykelis ,o ne vakarietiskas...

mikas 2012-09-25 17:25 (IP: 86.100.75.88)
net konservu oponentai pripazista, kad Zeimys -vienas saziningiausiu zmoniu tarp ju.

to ne! ir NE!!! 2012-09-25 10:00 (IP: 195.182.88.82)
Jeigu esate tokie visažiniai, tai įvardinkite konkrečias P. Žeimio "nuodėmes" ir indentifikuokite save.

Tik Pranas 2012-09-25 09:48 (Saulius / IP: 195.182.88.82)
Niekas kitas tik P.Žeimys. Teisingai sako Seimo pirmininkė.

NE !!! 2012-09-25 08:29 (IP: 78.61.104.50)
ponas Zeimys tikrai nevertas eiti i seima , daug akmeneliu jo juodu darbu maise ...

ne! 2012-09-25 08:19 (IP: 86.100.60.112)
Na, jau ne ! Kai įvardins viską kiek pridirbo ir apsidirbo...tai žmonės akmenim užmėtys...

Taip pat skaitykite

Linas Jegelevičius – vienas iš keleto vyresnės kartos Lietuvos žurnalistų, kuris yra dvikalbis: lengvai ir profesionaliai rašo lietuviškai – jis yra dabar jau vienintelio Palangos laikraščio „Palangos tiltas“ redaktorius, žurnalo „Lietuvos pajūris“ redaktorius ir leidėjas – ir angliškai. Linas jau daugiau kaip 10 metų...


Meravimo dešimtmetį mininčiam miesto merui Šarūnui Vaitkui gerų žodžių negailėjo ir Saulius Skvernelis, buvęs premjeras, dabar – Seimo narys, Seimo opozicijos lyderis. „Šarūnas yra tiesiog hyper aktyvus, labai darbštus, sąžiningas ir nuoširdus žmogus. Jis nuolat jaučia didelę asmeninę atsakomybę ne tik tam, ką daro, bet ir visai Palangos...


21-erių metų Marius Žostautas, prekybos centro „Maxima“ Palangos centre kasininkas-pardavėjas, pateko į didžiausio šalies maisto prekybos tinklo sausio herojų vienuoliktuką – už paslaugumą ir dėmesį klientams. Viena palangiškė nepatingėjo apie jai patikusį „Maxima“ darbuotoją parašyti jam padėką ir nusiųsti ją „Maxima“ vadovybei į...


Per kelias metų pabaigos savaites Lietuvoje užfiksuotas beprecedentis mirčių šuolis, daugėja mirštančių namuose. Palanga – ne išimtis: kurorte daugiausiai žmonių Anapilin šiais metaus iškeliavo lapkritį. Ir poliklinikos direktorė Jūratė Mikutienė, ir Palangos Laidojimo namų vadybininkas Raimondas Litvinas, ir Irena Biriukaitė, Palangos Globos namų...


Patinka jums konservatoriai ar ne, bet Vaidotas Bacevičius, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Palangos-Kretingos rinkimų apygardoje, yra vertas pagarbos dėl savo tvirtumo. Įtemptoje kovoje su rinkimų veteranu Pranu Žeimiu jis tikėjo, kad laimės, nors ne vienam jau atrodė, kad labiau patyrusiam kolegai bus patikėta vėl...


„Išties labai malonu, kad Palanga ir palangiškiai įsijungė į visoje Lietuvoje septynių Lietuvos vyskupijų Caritas centrų vykdomą humanitarinės pagalbos akciją „Padėkime Ukrainos žmonėms“. Patikėkite, ši pagalba tikrai reikalinga“, – tokius žodžius prieš keletą dienų ištarė vienas iš šios akcijos organizatorių...


Laima Andrikienė, Europos Parlamento (EP) narė, išrinkta į parlamentą pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašą, sako, kad partijai reikia „naujų vėjų“, jog konservatoriai, nekeliantys savo kandidato artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose, siunčia žinią, kad neturi savo lyderių, o Palangos merą Šarūną Vaitkų vadina vienu...


„Konservatoriai su koalicijos partneriais reanimavo valstybę, dabar jiems, pastačius ją ant kojų, turi būti suteikta teisė ją reabilituoti ir prikelti naujam gyvenimui. Seimui nereikia rėksnių, kurių Parlamente, deja, yra ne vienas, o dabartinis Seimo narys Pranas Žeimys – labai vakarietiškas, puikiai išmanantis įstatymų leidybą ir, svarbiausia, labai sąžiningas...


Nors už lango vasara, ir Seimo posėdžiai nevyksta, įstatymų leidėjai dar nesiturškia pajūryje, o lankosi savo rinkėjų apylinkėse, bendrauja su vietos valdžia. Seimo narys Pranas Žeimys, į Seimą išrinktas Pajūrio rinkimų apygardoje, užėjęs į „Palangos tilto“ redakciją, prisipažino, kad dar neatostogaująs. „Galbūt vėliau“, - sako P. Žeimys, sutikęs...


Kol neprasidėjo rudenio Seimo sesija, Seimo narys Pranas Žeimys, išrinktas Pajūrio vienmandatinėje rinkimų apygardoje, susitikinėja su rinkėjais, analizuoja įstatymų projektus – ruošiasi politinėms batalijoms Seime. Kaip rodo Seimo tinklalapyje paskelbta Seimo narių pasisakymų statistika, P. Žeimys negali pasigirti dideliu aktyvumu Seimo posėdžių salėje - per šių metų keturis mėnesius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius