Vaidotas Bacevičius: „Esu labai kantrus žmogus ir politikas“

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-02-25
Peržiūrėta
2850
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Patinka jums konservatoriai ar ne, bet Vaidotas Bacevičius, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Palangos-Kretingos rinkimų apygardoje, yra vertas pagarbos dėl savo tvirtumo. Įtemptoje kovoje su rinkimų veteranu Pranu Žeimiu jis tikėjo, kad laimės, nors ne vienam jau atrodė, kad labiau patyrusiam kolegai bus patikėta vėl siekti Seimo mandato spalio pabaigoje įvyksiančiuose Seimo rinkimuose, V. Bacevičius ginklų nesudėjo ir pelnė partijos pasitikėjimą. „Padarysiu viską, kad laimėčiau ir rinkimus“, – sako Vaidas. Taip paprastai jį vadina bičiuliai. Jis priduria: „Nors lengva nebus“.
Prieš ketverius metus pasitraukus iš Seimo nebuvo lengva ir iš naujo save atrasti, ir įsitvirtinti profesinėje veikloje, bet ir vėl gi, V. Bacevičius parodė charakterį.
„Esu ekonomistas, teisininkas. Įsidarbinau advokato padėjėju Advokatų Vilio ir partnerių kontoroje AVIP, bet netrukus išlaikiau advokatūros egzaminus ir įgijau advokato licenciją. Šioje darbuojuosi iki šiol. Advokato darbas leidžia naujai įvertinti įstatymus. Visai įdomu, nes man jau teko dalyvauti ir teisėkūros procese, būnant Seimo nariu 2008–2012 metų Seimo kadencijoje bei 1999–2005 metais dirbant patarėju Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete“, – sakė V. Bacevičius.
Šeima Vaidui – ypatinga tema. „Šeima – mano didžiausias turtas. Dėkingas žmonai Nidai, kuri buvo kantri, kai dirbant parlamentaru, dažnai tekdavo neskaičiuoti darbo valandų. Mūsų sūnui Matui netrukus sukaks 7, o dukrai Marijai – 5. Justui iš pirmos santuokos – 11, – sakė V. Bacevičius. – Dalyvavau visų savo vaikų gimdymuose. Tai ypatingas patyrimas, didžiai jaudinantis. Bet manęs „gaivinti“ medikams nereikėjo, kaip kartais nutinka su kitais vyrais gimdykloje. Manau, kad nesukliudžiau, o tik padėjau. Man gydytojai įteikė suvystytus kūdikius. Visais atvejais po kelias dienas praleisdavau su šeima ligoninėje ir mielai keisdavau vystyklus, atlikau viską, ko reikėjo, kol grįšdavome namo su pagausėjusia šeima“.
Prisipažinęs, kad ne vien iš „Palangos tilto“ girdintis klausimą, kodėl vėl siekiąs Seimo nario mandato, Vaidas, kaip jam būdinga, atsako paprastai: „Manau, kad įstatymų leidėjo darbui esu tinkamas, ir tegul niekas neįsižeidžia, tai sugebu geriau nei nemaža dalis kitų parlamentarų“. Buvęs Seimo narys V. Bacevičius taip pat sako, kad ne tik rodymasis televizijos ekranuose ar šmėžavimas renginiuose parodo įstatymų leidėjo kompetenciją.
„Seime niekada nešokčiojau ir be reikalo nelaksčiau link tribūnos. Gyvenime esu kantrus, o politikoje man svarbiausia rasti bendrą kalbą, konsensusą. Tiek su savo partiečiais, tiek su kitų frakcijų nariais. Matyt, ir dėl šių savybių dažnai pasirinkdavau kitus parlamentinės veiklos būdus – mažiau matomus, bet dėl to nė kiek ne mažiau efektyvesnius. Kita vertus, pagal statistiką buvau tarp 50 aktyviausių narių Seime, o buvusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė ne kartą pastebėjo, kad buvau aktyvus ir komitete, ir Seimo komisijose, pasižymėjau kompetencija ir dalykiškumu. Ji mano, kad aš esu reikalingas naujojoje Seimo kadencijoje ir frakcijoje“, – pabrėžė Palangos miesto Tarybos narys. Vis tik, jis prisipažįsta, kad, jeigu būsiąs vėl išrinktas į Seimą, savo veiklos viešinimui skirsiąs daugiau dėmesio.
„Pasakosiu apie veiklą ir darbus, „Palangos tilto“ skaitytojams taip pat. Viešumo ir diskusijos su bendruomene reikia kiekvienam politikui“, – sakė redakcijos svečias.
Klausiant, ar būdamas Seimo nariu, galėjęs daugiau padaryti Kretingos rajono, kuriam atstovavo 2008–2012 metais, labui, Vaidas sako: „Seimo nario darbas yra skirtas visos Lietuvos žmonėms, kartu nepamirštant ir savo apygardos rinkėjų, įsipareigojimų jiems. Gal tas dėmesys Lietuvai ir savo rajonui dalinasi apylygiai. Tai ir įstatymų leidyba, ir biudžeto formavimas, gynimas, dalyvavimas vietos renginiuose. Įsitikinęs, kad nevisi žino, kokios įstatymų pataisos buvo priimtos mano iniciatyva. Pirmiausia, aš – komandos žmogus. Palaikau ir kitų kolegų teigiamas iniciatyvas, bet dažniau pats imuosi lyderystės ir, parengęs įstatymo projektą, pasitelkiu kitų politikų palaikymą. Nesiekiu vienasmeniškos reklamos, bet savo iniciatyvomis, jų rezultatais dalinuosi ir su kolegomis. Mano vertybių skalėje pirmiausia stovi žmogus, platūs viešieji interesai, o ne siauros grupės, lobistų norai“.
V. Bacevičius didžiuojasi, kad dėl kai kurių jo iniciatyva priimtų įstatymų pataisų jam iki šiol dėkoja žmonės. „Pavyzdžiui, išgirdęs daug skundų, kad Kretingos rajono ir kitoms savivaldybėms kai kurias gan specifines paslaugas tenka pirkti per bendrus viešuosius pirkimus, kas labai jas pabrangina, inicijavau įstatymo pataisą. Ji buvo priimta ir supaprastino pirkimų tvarką bei leido savivaldybėms atlikti vidinius pirkimus. Pavyzdžiui, iš savivaldybės komunalinio ūkio įmonės. Taip apsaugant darbo vietas ir pigesnes paslaugas gyventojams“, – priminė V. Bacevičius.
Jo iniciatyva buvo priimta visiems vairuotojams itin svarbi LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisa. „Pavyzdžiui, anksčiau, ne tam skirtoje vietoje pastačius automobilį, būdavo užblokuojama jo važiuoklė. Ją atblokuoti ne vienam vairuotojui kainavo daug nervų ir laiko. Parengiau ir pateikiau įstatymo pataisą, kad tokiu atveju pakaktų pažeidimą užfiksuoti automobilį atitinkamoms tarnyboms nufotografuojant. Džiugu, kad kiti kolegos palaikė ir ji buvo priimta. Vadinasi, pavyko atsisakyti nepagrįsto ir neproporcingo asmens judėjimo laisvės suvaržymo. Įsivaizduokite, žmogui reikia skubiai į ligoninę, o jo automobilio ratai blokuoti?“ – sakė V. Bacevičius.
Pasak jo, Seime per kadenciją teko parengti virš 50 projektų. Tarp jų – ir svarbūs Palangos verslui, viešbučiams.
2012 metų Seimo rinkimuose pralaimėjimo kartėlį patyręs V. Bacevičius jo labai nesureikšmina. „Politika – kartais sunkiai nuspėjamas dalykas. 2008 metais prie mano sėkmės Kretingos rinkimų apygardoje, matyt, nemažai prisidėjo ir bendras TS-LKD populiarumas, ir rinkėjų nusivylimas aštuonerius metus valdžioje iki tol buvusiais socialdemokratais. Žinia, 2012 metais TS-LKD populiarumas buvo gerokai mažesnis. Laimėjau pirmam ture, bet suveikė švytuoklė“, – įvardijo jis.
Politikas prisimena daugybę susitikimų su Kretingos rajono gyventojais. „Prisimenu, atvažiavau 2008 metais kartu su savo šeima. Pasileidome eiti per kaimus, Kretingos miestą. Drįstu pasakyti, su dauguma žmonių radau bendrą kalbą. Vienus konsultavau teisės klausimais, kitiems padėjau labai konkrečiais gyvenimo atvejais. Žmonės jautė, kad esu nuoširdus“, – įsitikinęs V. Bacevičius. Jis pastebi, kad yra vienas iš tų politikų, kurie vienmandatėje apygardoje sulaukė net didesnio rinkėjų pasitikėjimo nei pati partija. Taigi, svarbios ir partijos deklaruojamos vertybės, programa, bet ne mažiau svarbi ir asmenybė.
Prisimindamas visus vingrius į partijos nominaciją Palangos-Kretingos rinkimų apygardoje, V. Bacevičius pastebi, kad žiniasklaidoje ir visuomenėje buvę „įvairių interpretacijų“. „Netiesa, kad tarp manęs ir Prano Žeimio, girdi, atsirado kažkokia tai priešprieša. Labai gerbiu Praną: jis – mano vyresnis bičiulis, bendrapartietis, labai daug padėjęs Palangai. Teko ir abiem kartu daug ką nuveikti. Kad mums teko konkuruoti, normali praktika politikoje. VRK pakeitė apygardos ribas, partijoje vyksta atsinaujinimas, matyt, tai buvo itin svarbios aplinkybės priimant sprendimą“, – teigė pašnekovas.
Beje, po spalio mėnesį TS-LKD Palangos skyriuje praėjusių rinkimų, kuriuose P. Žeimys vos 9 balsais pralenkė V. Bacevičių, bičiulis ir kartu varžovas, kitądien pietaujant, patapšnojęs per petį Vaidui, prisipažino: „Atvirai sakau, nenoriu eiti į rinkimus. Tu turėtum eiti...“
Partija galutinai apsisprendė per partijos Prezidiumo ir Tarybo posėdžius 2016 m. sausio viduryje. Patvirtino Vaido kandidatūrą... 
V. Bacevičius sako, kad jis labai gerai suprantąs ir Kretingos rajono, ir Palangos miesto reikalus. „Tikrai nebus taip, kad Kretingoje būsiu vienoks, o Palangoje – kitoks. Su žmonėmis abejose savivaldybėse kalbėsiu apie tai, kas jiems svarbu, kuo jie gyvena. Žinau abiejų savivaldybių problematiką. Visi mes visose savivaldybėse norime geresnės sveikatos apsaugos, didesnio teisingumo, savivaldos skaidrumo, darbo vietų ir teisingo atlyginimo“, – sakė V. Bacevičius.
Anot jo, žemdirbiški reikalai jam nėra visiškai svetimi. „Vaikystėje ir paauglystėje kapsčiausi su tėvais sode ir darže. Daug apie žemdirbių reikalus sužinojau iš Kretingos žemdirbių“, – sakė redakcijos svečias.
Pasiteiravus, kodėl žmonės turėtų už jį balsuoti, kartą jau buvęs Seimo nariu Vaidotas sakė, kad už jį reikėtų balsuoti, nes jis Seime dirbsiąs. Aktyviai ir rezultatyviai. „Patikėkite, kiti tiesiog siekia patekti į Seimą pasėdėti. Vien dėl to, kad jis ne vienam garantuoja gan gerą gyvenimo kokybę. Aš ją esu susikūręs. Žmonėms, vietos verslui, savivaldai galiu padėti kaip teisininkas, advokatas, ekonomistas ir įstatymų leidėjas. Daugiau dėmesio skirsiu savo veiklos pristatymui visuomenei, aktyviai dalyvausiu vietos gyvenime ir renginiuose“, – įsitikinęs pašnekovas.
Kai Vaidas dirbo Seime, jis buvo dažnas svečias ir Palangoje, ypač prie kurorto vairo stojus merui Šarūnui Vaitkui. Buvo kartu laukta prie Kurhauzo tuometinio premjero Andriaus Kubiliaus, ruoštasi Vyriausybės išvažiuojamajam posėdžiui Palangoje, rūpintasi dėl taip vadinamų „amžiaus“ įstrigusių statybų.
„Toje politikos „sriuboje“ aš viriau labai aktyviai. Daug ką Vilniuje Palangos labui darėme kartu su Pranu Žeimiu, – prisiminė V. Bacevičius. – Seime ir Vyriausybėje aš nuolat beldžiausi į duris. Tai dariau kantriai. Kantrumas – mano išskirtinė savybė. Kol kas tai duoda grąžių vaisių, todėl toks ir išliksiu“.

Jūsų komentaras:

aleliuja 2016-03-29 07:00 (; / IP: 78.57.226.210)
...bijai.... palaikysi fotke PUSE metu ir ...ir nieko

vaidai,vaidai 2016-03-12 09:00 (IP: 78.57.226.210)
meras bijo, pereik per malunu gatve, jeigu rasi...... gausi balsu, oi gausi, jei ne... bus yjuneles dwaras

seimas!!! 2016-03-08 08:34 (; / IP: 78.57.226.210)
apie rymtus dalikus .Vaidai bijosy kalbety, bo frakcyja nepozvolit, o apie ,,karameles"" niekam tawo nuomone neyduomy...net apie 5 jevru marazma nesugebi normaliai pasakitys

Taip pat skaitykite

Komanda, kurioje deriniai aiškinami žemaitiškai. Komanda, į kurią toli gražu ne kiekvienas patenka. Komanda, kuri visame Lietuvos krepšinio kontekste yra išties išskirtinė.


Vienas žmogus žuvo ir vienas buvo sužalotas pirmadienį greta Palangos susidūrus sunkvežimiui ir lengvajam automobiliui „Toyota Yaris“.


Savaitgalį (gruodžio 12 d.) netikėtai mirė žinomas uostamiesčio gydytojas, Klaipėdos armėnų bendruomenės „Van“ pirmininkas ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Albert Albertjan. Vyrui rugsėjį sukako 54 metai. A.Albertjan buvo žurnalo „Lietuvos pajūris“ herojus, didelio tikėjimo žmogus.


Praėjusį sekmadienį, rugpjūčio 15 d., Seimo narys Petras Gražulis vyko iš Palangos į sostinę. Nepraėjus nė valandai dėl remontuojamo kelio susidarė kamštis, kurį politikas bandė aplenkti chuliganiškai spūstį lenkdamas iš dešinės.


Meravimo dešimtmetį mininčiam miesto merui Šarūnui Vaitkui gerų žodžių negailėjo ir Saulius Skvernelis, buvęs premjeras, dabar – Seimo narys, Seimo opozicijos lyderis. „Šarūnas yra tiesiog hyper aktyvus, labai darbštus, sąžiningas ir nuoširdus žmogus. Jis nuolat jaučia didelę asmeninę atsakomybę ne tik tam, ką daro, bet ir visai Palangos...


21-erių metų Marius Žostautas, prekybos centro „Maxima“ Palangos centre kasininkas-pardavėjas, pateko į didžiausio šalies maisto prekybos tinklo sausio herojų vienuoliktuką – už paslaugumą ir dėmesį klientams. Viena palangiškė nepatingėjo apie jai patikusį „Maxima“ darbuotoją parašyti jam padėką ir nusiųsti ją „Maxima“ vadovybei į...


Rugpjūčio 31 d., pirmadienį, Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Palangoje užpultas žmogus.


Patinka jums konservatoriai ar ne, bet Vaidotas Bacevičius, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Palangos-Kretingos rinkimų apygardoje, yra vertas pagarbos dėl savo tvirtumo. Įtemptoje kovoje su rinkimų veteranu Pranu Žeimiu jis tikėjo, kad laimės, nors ne vienam jau atrodė, kad labiau patyrusiam kolegai bus patikėta vėl...


Penktadienį į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką rinkosi tie, kas skaito ir myli Kristijono Donelaičio kūrybą. Čia buvo surengtas vakaras 300-osioms lietuvių grožinės literatūros pradininko gimimo metinėms atminti, kuriame skambėjo ne tik mūsų literatūros klasika pripažintos poemos „Metai“ ištraukos - paskaitą „K. Donelaitis: literatūros klasikas ar...


Tai antras palaiminimas politikams, kurį liepos 8-ąją, pagrindinę Žemaičių Kalvarijos atlaidų dieną Arkivyskupas L. Bonazi paminėjo sakydamas pamokslą. Tarnaujant sovietų armijoje, žvalgybos padalinyje, patikimumas buvo vienas iš svarbiausių vertinimo kriterijų ir vartotas tuo metu posakis – „su juo į žvalgybą galima eiti“ – gyvas yra ir šiandien. Su...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius