Marius Žostautas, „Maxima“ sausio mėnesio herojus iš Palangos: „Jūs neįsivaizduojate, kaip gera šiuo laiku apskritai turėti darbą. O dar „Maxima“! Aš labai pasikeičiau kaip žmogus joje įsidarbinęs"

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-03-06
Peržiūrėta
11571
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Marius Žostautas susilaukė palangiškių padėkų
Marius Žostautas susilaukė palangiškių padėkų

21-erių metų Marius Žostautas, prekybos centro „Maxima“ Palangos centre kasininkas-pardavėjas, pateko į didžiausio šalies maisto prekybos tinklo sausio herojų vienuoliktuką – už paslaugumą ir dėmesį klientams. Viena palangiškė nepatingėjo apie jai patikusį „Maxima“ darbuotoją parašyti jam padėką ir nusiųsti ją „Maxima“ vadovybei į Vilnių.
Su sužadėtine Palangoje neseniai gyvenantis vaikinas didžiuojasi savo darbu: „Jūs neįsivaizduojate, kaip gera šiuo laiku apskritai turėti darbą. O dar „Maxima“! Aš labai pasikeičiau kaip žmogus joje įsidarbinęs. Man tai – svajonių darbas. Man padėti žmogui – didžiausia laimė, apsiperkant – taip pat,“ – „Palangos tiltui“ sakė vaikinas, kuris anksčiau gyveno Kretingos rajone.
–Kiek jau metų Palangoje gyvenate?
–Beveik du. Iki tol gyvenau kaime Kretingos rajone. Maždaug 30 kilometrų nuo Palangos.
–Kokie keliai jus atvedė į Palangą?
–Mano sužadėtinė. Esu jai pasipiršęs. Mums kartu gera būti Palangoje.
–Kiek laiko jau dirbate Palangos „Maxima“ parduotuvėje centre?
–Liepos pabaigoje bus metai.
–Ar jūsų sužadėtinė taip pat dirba kartu su jumis?
–Ne.
–Ką jūs pasakytumėte tiems, kurie pasakytų, kad dirbti „Maxima“ – nieko įspūdinga ir nemotyvuoja ar yra „nefaina.“
–Jei taip kas nors sakytų, būtų neteisūs. Kaip gali kalbėti apie ką nors, ko nesi pažinęs pats? Turi padirbti „Maxima“, kad suprastum, kokie šaunūs ir draugiški žmonės joje dirba, koks puikus kolektyvas pas mus yra. „,Maxima“ mane labai pakeitė. Tapau tuo, kuo niekada nemaniau tapsiąs – žmogumi (šypsosi). Rimtai kalbant, „Maxima“ mane padarė kitokiu žmogumi. „Maxima“ suformavo mano pozityvią nuomonę apie kiekvieną žmogus, išmokė kiekvienam pakantumo ir pagarbos. Galima sakyti – mane išauklėjo. Anksčiau nebuvau toks, koks esu dabar. „Maxima“ tikrai suteikia visas galimybes dirbti, tobulėti ir atrasti save.
–O ką dirbote iki ateidamas į „Maxima“?
–Įvairiusd darbus. Gaminau suši Palangoje, taip pat statybose. Net „Teleloto“ blietus esu pardavinėjęs.
–Jūs kasoje dirbate?
–-Ne. Aš dirbu parduotuvės salėje arba savitarnose kasose, padedu pirkėjams.
–Vadinasi, esate labai svarbus. Matyt, tenka akylai į kiekvieną jaunuolį perkantį alkoholio pažiūrėti – ar jau pilnametis?
–Taip, tai dalis mano darbo. Tiesiog mandagiai pasiteirauju, ar jaunas pirkėjas yra pakankamai subrendęs vartoti alkoholį. Jeigu kyla abejonių, visada paprašau pateikti dokumentą – niekas niekada neatsisakė man jo parodyti.
–Kokiomis taisyklėmis vadovaujatės darbe?
–Pagrindinė – niekada nekelk balso prieš klientą. Koks bebūtų klientas ir ko jis ar ji benorėtų, jis yra teisus. Žinoma, kartais tokia taisyklė yra sunkiai pritaikoma. Tarkime, kai pirkėjas yra agresyvus, neblaivus ar itin konfliktiškas. Bet gera žinia ta, kad bet kada galiu paspausti mygtyką ir sulaukti apsaugos darbuotojo. Laimei, to man beveik niekada neprireikė.
Man daryti gera kitiems, būti paslaugiu tapo įprasta. Dėka darbo „Maxima.“ Dar daugiau – daryti gera man kelia euforiją.
–Ką jums reiškia tokia „Maxima“ klientės padėka, kurios sulaukė „Maxima“ administracija Vilniuje?
–Nežinau, kas yra ta moteris, kuri nusiuntė tokią gražią padėką mano vardu. Tačiau, žinoma, man yra labai malonu. Malonu, kad žmogus įvertino mano pastangas, bendravimo stilių. Tiesa pasakius, iki darbo Palangos „Maxima“ net nesuvokdavau, kad gali taip būti, jog žmonės tau dėkotų, kad esi jiem nuoširdus ir nori padėti. Man kiekvienas žodis „ačiū“ reiškia labai daug. Labai!
–Ką jums reiškia darbas „Maxima“?
–Viską. Tik įsidarbinęs „Maxima“ supratau, koks brangus dalykas yra darbas. Ypač šiuo laiku.
–Klientė, parašiusi jums padėką, pažymėjo jūsų humoro jausmą. Kokį pokštą jai suskėlėte?
–Esu linksmas žmogus. Kiekviename dalyke stengiuosi matyti pozityvą. Ir, tiesa, man draugai sako, kad moku pakelti nuotaiką. Žinoma, darbe, kaip ir gyvenime, reikia pajusti žmogų – ar jis, ar ji tikrai supras tavo humorą, ar to reikia konkrečiai situacijai.
–Ar dažnai užmezgate pokalbius su mielomis kurorto damomis ar močiutėmis?
–Taip. Jeigu tik matau, kad žmogui reikia kokios nors pagalbos – pirmiausia tam turi būti proga. O mano darbe jų – daug.
–Gal paaukštinimo sulauksite po tokios nuoširdžios padėkos? Ar apie tai galvojate?
–Oi, ne. Man tai – nesvarbu. Man labai patinka, ką aš dabar darau. Bendrauti su žmonėmis yra nuostabu.
–Ar padidėjo jūsų alga per koronaviruso pandemiją?
–Pasakysiu taip: „Maxima“ nuolat skatina savo darbuotojus, finansiškai – taip pat. Mūsų „Maxima“ kolektyvas – „auksinis“, ir direktorė – nuostabi.
–Kur save matote po penkių metų?
–Vis dar „Maxima“. Kam ką keisti, jeigu viskas yra gerai?

Marius susilaukė tokios padėkos iš „Maxima" pirkėjos: „Noriu padėkoti savitarnos kasose dirbančiam vaikinui, kuris yra išties „nerealus“ – pasižymi išskirtiniu paslaugumu, mandagumu ir geru humoro jausmu. Darbuotojas prisimena klientus, pasiteirauja, ar jie liko patenkinti anksčiau įsigytomis prekėmis, padeda prekes nuskenuoti ir susikrauti senjorams. Matosi, kad šis darbuotojas mandagiai bendrauja ir stengiasi kiekvienam padėti ne todėl, kad „taip reikia“, bet dėl to, kad jam pačiam toks darbas yra malonus“, – apie mėnesio herojumi tapusį darbuotoją Marių pasakoja pirkėja.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

21-erių metų Marius Žostautas, prekybos centro „Maxima“ Palangos centre kasininkas-pardavėjas, pateko į didžiausio šalies maisto prekybos tinklo sausio herojų vienuoliktuką – už paslaugumą ir dėmesį klientams. Viena palangiškė nepatingėjo apie jai patikusį „Maxima“ darbuotoją parašyti jam padėką ir nusiųsti ją „Maxima“ vadovybei į...


Per visą savo gyvenimą šventojiškis Ramutis Šeštokas, dirbantis statybininku vienoje Palangos statybų bendrovėje ir kuris daugeliui yra žinomas kaip aktyvus visuomenininkas, niekada gyvenime sveikata nesiskundė. Tačiau koronavirusas (COVID-19) praėjusią savaitę savo šešiasdešimtmetį atšventusiam vyrui smogė netikėtai ir skaudžiai –...


Mindaugui Skritulskui tapus Seimo nariu, jo vietą miesto Taryboje, „pasislinkus“ eilei TS-LKD Palangos skyriaus rinkimų į miesto Tarybą 2019 metais sąrašui, užima palangiškis, UAB „Pajūrio šaltinis“ direktorius Paulius Rojus. Jis atsakė į „Palangos tiltas“ klausimus.


Per visą savo gyvenimą šventojiškis Ramutis Šeštokas, dirbantis statybininku vienoje Palangos statybų bendrovėje ir kuris daugeliui yra žinomas kaip aktyvus visuomenininkas, niekada gyvenime sveikata nesiskundė. Tačiau koronavirusas (COVID-19) šią savaitę savo šešiasdešimtmetį švenčiančiam vyrui smogė netikėtai ir skaudžiai –...


Kaip „Palangos tiltui“ sakė Gediminas Valinevičius, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius, darbuotojas, kuriam yra tarp 50 ir 60 metų, šeštadienį buvo atvežtas į Kaipėdos universitetinę ligoninę. Pirmadienį G. Valinevičius „Palangos tiltui“ sakė, kad darbuotojas jaučiasi gerai ir veržiasi gydytis namuose, sodyboje už Šventosios...


Ilgą laiką miesto centrinėje dalyje esančios Bartų ir Suvalkiečių gatvės pagaliau pakeitė savo veidą. Daugelį metų buvusios žvyruotos, šios dvi gatvės tapo modernios – su asfalto danga, šaligatviais, naujais buitinių ir lietaus nuotekų tinklais bei apšvietimu.


Per pirmą kadenciją miesto savivaldybės Taryboje Arvydas Dočkus, anot jo paties, apsiprato, o antrojoje dabar jaučiąs „malonumą“. „Labai gera žinoti, kad prisidedu prie didžiausio šalies kurorto raidos. Prisipažinsiu, kad pirmoje kadencijoje ne visų sprendimų kelias iki Tarybos – kas slypi jų esmėje– visada būdavo aišku. Dabar labai patogiai...


Kas kaltas, kad Druskininkai iki pastarųjų metų susilaukė daugiau dėmesio nei Palanga? Kas, anot premjero Algirdo Butkevičiaus, iki šiol labiausiai rūpėjo buvusiems Palangos merams? Kodėl Palanga, palyginti su Birštonu ir Druskininkais, trypčioja vietoje vystydama sveikatingumo turizmą? Išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ premjeras A. Butkevičius...


Palangiškė Vanda Degimienė kovo mėnesį minės savo 73 gimtadienį. Sveika, energinga, veikli, Palangos miesto globos namuose virėja dirbanti moteris turi savo sveikatos filosofiją: „Pas daktarus lankausi retai. Turiu savitą požiūrį į sveikatą ir darbą. Kol dar dirbu, galvoju, kad esu stipri, nepasenusi bei turinti gerą atmintį“.


Dvidešimt keturių metų Eugene Harris, sužinojęs iš krepšinio agento Šveicarijoje, kad teks žaisti Lietuvoje, mažyčiame jos miestelyje Palanga, pirmiausia puolė prie kompiuterio ir  „Google“ paieškoje įvedė labai mažai girdėtos šalies pavadinimą ir miesto pavadinimą, kurį norint taisyklingai ištarti, galima susilaužyti liežuvį. „Pirmieji paieškos rezultatai mane truputį nustebino –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius