Šventojiškis Ramutis Šeštokas: „Atrodžiau sau visada sveikas, bet „kovidas“ mane kaip reikiant „suraitė“

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-11-14
Peržiūrėta
8204
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojiškis Ramutis Šeštokas: „Atrodžiau sau visada sveikas, bet „kovidas“ mane kaip reikiant „suraitė“

Per visą savo gyvenimą šventojiškis Ramutis Šeštokas, dirbantis statybininku vienoje Palangos statybų bendrovėje ir kuris daugeliui yra žinomas kaip aktyvus visuomenininkas, niekada gyvenime sveikata nesiskundė. Tačiau koronavirusas (COVID-19) praėjusią savaitę savo šešiasdešimtmetį atšventusiam vyrui smogė netikėtai ir skaudžiai – R. Šeštokas dvi savaites gydėsi Klaipėdos universitetinės ligoninės infekcinių ligų – taip vadinamajame antrajame „kovido“ skyriuje.

Pirmoji savaitė buvo ypatingai sunki
Po ligos jau namuose atsigaunantis vyras vis dar uždūsta palipęs laiptais ir įspėja, kad „kovidas“ gali smogti labai netikėtai ir skaudžiai. „Man buvo stiprus abejų plaučių uždegimas. Pirma savaitė buvo ypatingai sunki, tačiau, laimei, dirbtinai ventiliuoti plaučių man nereikėjo, reanimacijoje nebuvau“ – sakė R. Šeštokas, sutikęs „Palangos tiltui“ atvirai papasakoti savo istoriją.
Greitesniu žingsniu paėjęs ar lipdamas laiptais į namo antrą aukštą, šventojiškis vis dar uždūsta. R. Šeštokas stebisi, kad koronavirusas jam pasireiškė kitaip nei daugeliui: „Kiti gi praranda ir kvapą, ir uoslę, kaulus laužo, o aš – ne. Man buvo didelis viso kūno silpnumas – vos nueidavau į tualetą,“ – prisimininė vyras. Tris dienas laikėsi ir aukšta temperatūra – virš 38 laipsnių.
Gydytojai jam sakė, kad gali prireikti viso mėnesio, kol plaučiai išsivalys, tačiau įspėjo, kad koronavirusas, net ir pagijus, kūrį laiką kūne bus – tiesa, nepavojingas aplinkiniams, tačiau vis dar aptinkamas testuojant.
R. Šeštokas blogai pasijuto spalio 15 d. vakare, o kitądien atsidūrė ligoninėje, kur jam buvo diagnozuotas „kovidas.“
„Buvau žiauriai nustebęs,“ – prisipažino pokalbininkas. „Juk iki šiol beveik niekada nebuvau lankęsis pas gydytojus, sportuoju. O, va, ėmė ir mane „kovidas“ prigriebė!”

Nežino, kaip užsikrėtė
R. Šeštokas iki šiol svarsto, kaip ir kur jis užsikrėtė koronavirusu: „Galbūt darbe – dviem mano kolegoms buvo diagnozuotas „kovidas“? Įmonės vadovas liepė kitiems darbuotojams izoliuotis, todėl kai man pakilo temperatūra, iškart šmėstelėjo mintis, kad ir mano gali būti „kovidas.“ Iškviečiau greitąją, kuri nuvežė mane į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Joje atliktas „kovido“ testas patvirtino mano nuogąstavimus,“ – prisiminė R. Šeštokas.
Kol vyras gulėjo ligoninėje, jam kone kiekvieną dieną skambino kurorto konservatorių skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus: „Vis teiravosi apie mano sveikatą. Labai nustebino.“
Rinkimų į Seimą vakarą, spalio 11 d., jis kartu su bendrapartiečiais vienoje miesto kavinėje laukė rinkimų į Seimą rezultatų Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, tačiau jokios ligos požymių tuomet dar nejautė.
„Kai tik atsidūriau ligoninėje, įspėjau partijos Palangos skyriaus vadovybę apie savo ligą,“ – sakė R. Šeštokas.

Susirgo ir dukra
Į Seimą išrinktas Mindaugas Skritulskas, vienas TS-LKD Palangos skyriaus veteranų, teigė „Palangos tiltui“, kad jo COVID-19 testas yra neigiamas. Jis testavosi po žinios apie R. Šeštoko ligą.
„Palangos tiltas“ apie tai, kad R. Šeštokas susirgo „kovidu“, sužinojo iš kitų miesto konservatorių skyriaus lyderių per Kurhauzo medinės dalies atidarymo šventę spalio 17 dieną.
Koronavirusu susirgo ir Ramučio 38 metų dukra, o žmona kol kas – sveika. Jai buvo atliktas testas taip pat. „Irgi keista: juk kartu gyvename viename name. Laimei, dukros ligos forma – labai lengva,“ – sakė R. Šeštokas.
Ligoninėje jis pradžioje gulėjo vienas palatoje, o vėliau – trise.
„Mano palatos draugai buvo irgi stebėjosi, kad jie užsikrėtė koronavirusu. Vienas jų buvo mano amžiaus, kitas – jaunesnis. Jų ligos forma buvo lengvesnė,“ – pasakojo R. Šeštokas.
Jis ligoninėje pasijuto geriau, kai jam pradėjo leisti antibiotikus. Palata visąlaik buvo užrakinta.
R. Šeštokas dar turi ligos biuletenį. Anksčiau po ligos reikėdavo atlikti „kovido“ testą – įsitikinti, kad liga jau atsitraukė, tačiau šventojiškiui jį gydę gydytojai sakė, kad tai dabar nebūtina – tiesiog nespėjama testuoti.
„Į „kovido“ karštąją liniją prisiskambinti yra neįmanoma. O koronavirusas, net ir pagijus, nejaučiant jokių ligos požymių, dar kurį laiką tūno kūne. Laimei, jau po dešimt dienų nuo gydymos pradžios „kovidu“ sergantis žmogus jau negali užkrėsti kitų. Taip man paaiškino gydytojai,“ – sakė R. Šeštokas.
Jis įspėja visus palangiškius: „Šios ligos neįvertini negalima. Ji mane „suraitė“, nors tuo ir netikėjau. Reikia saugoti save ir kitus.“

Gydytojos uoslė iki šiol pilnai neatsistatė
Palangos akių gydytoja Snaigūnė Jasinskienė pavasarį taip pat buvo susirgusi koronavirusu, tačiau lengva jo forma.
„COVID- 19 virusine infekcija susirgau pandemijos pradžioje, kuomet dar daug ko nežinojome apie šitą ligą. Kuomet nebuvome pasiruošę jai nei morališkai, nei fiziškai, todėl baimės buvo nemažai. Džiaugiuosi, kad ligos eiga nebuvo sunki, tik labai ilga, net 75 dienas buvau izoliuota, nes buvo teigiamas SARS COVID19 testas,“ – „Palangos tiltui“ sakė S. Jasinskienė.
Jai COVID 19 susirgimas pasireiškė subfebriliu karščiavimu ( 37,5 C), kaulų, raumenų , gerklės skausmu, bendru silpnumu, sausu kosuliu ir skonio bei uoslės praradimu. Pastarieji požymiai atsirado šiek tiek vėliau.
„Liekamieji reiškiniai, pavyzdžiui, uoslės praradimas išliko labai ilgai, dar ir šiuo metu pilnai neatsistatė,“ – prisipažino palangiškių gerbiama gydytoja.
Pasveikus nuo COVID- 19 , daug kam įdomu, ar susiformuoja ilgalaikis imunitetas. Ar persirgęs juo gali jaustis ramus? Ar galima pakartotinai užsikrėsti?
„Pagal Pasaulinės Sveikatos organizacijos pateiktus duomenis, nėra patikimų įrodymų apie apsauginio imuniteto susiformavimą po persirgtos SARS- COVID infekcijos. Persirgus „kovido“ infekcija, man buvo atlikti tyrimai, ir dėl anti- Sars-CoV-IgA ir G. Mano rodikliai buvo teigiami, tai rodė, kad imunitetą turiu, tačiau net ir patikimo serologinio testo teigiamas rezultatas nereiškia, kad esu visiškai saugi ir negaliu pakartotinai užsikrėsti koronavirusu,“ – sakė gydytoja.

Ragina elgtis atsakingai
Anot jos, dar trūksta duomenų, kiek ilgai antikūnai išlieka, teigiamas antikūnų testas nėra saugumo garantija.
„Todėl elgiuosi atitinkamai, atsakingai. Suprantu savo darbo specifiką, laikausi visų asmens apsaugos reikalavimų, dirbu savo darbą saugodama savo pacientus ir save,“ – sakė S. Jasinskienė.
„Nei kaimynai, nei pacientai į mane nežvairuoja, bent aš to nejaučiu, dirbu, gyvenu tokį patį gyvenimą kaip ir iki ligos. Visi žino, kad jau pasveikau ir tuo džiaugiasi. Pacientų, besikreipiančių į mane dėl savo problemų, nesumažėjo,“ – pabrėžė ji.
Ją neramina, kad lietuviai – ir palangiškiai – įveikę pirmąją „kovido“ bangą pavasarį, atsipalaidavo.
„Šiandien situacija yra žymiai sudėtingesnė, auga užsikrėtusiųjų skaičius, auga įtampa visuomenėje ir medikų bendruomenėje. Žmonės per daug atsipalaidavo. Manau, kad visuomenė turėtų į šitą susirgimą žiūrėti atsakingiau, priprasti prie „naujo normalaus“ gyvenimo. Mes turėtume išmokti gyventi naujomis sąlygomis, laikantis visų asmens apsaugos rekomendacijų, tuo pačiu nekelti panikos bei neprarasti socialinio bendravimo įgūdžių,“ – sakė S. Jasinskienė.
Ji asmeniškai pažįsta nemažai gydytojų persirgusių koronavirusu.
„Kai kurie jaučiasi gerai, kai kurie iki šiol turi problemų su kvėpavimo sistema. Ne visiems išliko imunitetas,“ – pabrėžė gydytoja.
„Saugokime save ir vieni kitus. Vaikščiodami po parduotuves, laikykitės saugaus atstumo, dezinfekuokite rankas, jei jaučiate bent mažiausius simptomus, susilaikykite nuo artimo bendravimo, jei yra galimybė, pasilikite namuose. Būkite sveiki, nepraraskite vilties, kad ši situacija greit pasibaigs,“ – pokalbį su „Palangos tiltu“ baigė S. Jasinskienė.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Paklaustas, kokius   išankstinius stereotipus apie Seimą darbas jame sugriovė, palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas, išrinktas Mėguvos rinkimų apygardoje, kaip visada buvo atviras: „Seime yra labai didelė konkurencija, daug ryškių asmenybių, kurios siekia būti kuo labiau matomos.


Statybininkų diena Lietuvoje švenčiama kasmet antrąjį rugsėjo šeštadienį nuo 2000-ųjų, tačiau, skirtingai nei medikų, policininkų ar spaudos dienos, tyliai, be sveikinimų. „Man tai – keista. Juk būtent statybininkų dėka iškyla modernios ligoninės, kiti nuostabūs pastatai.  Kai einu per Palangą, man maloniai širdį glosto, kiek daug pastatų čia mano rankos lietė – paprastai lieju pamatus...


Ką žada pasauliui ir Palangai 2023-ieji, pagal kinų kalendorių, Juodojo Vandens Triušio metai? Kokia yra palangiškių ir šventojiškių nuomonė apie triušį? „Mano nuomone, triušis panašus į mane. Jis yra taikus, švelnus, ramus tačiau kartu stiprus bei energingas,“ – „Palangos tiltui“ sakė šventojiškis Vaidas Šimaitis.


Vidurvasario savaitgalis į Palangą sutraukė jūros ir linksmybių ištroškusius poilsiautojus.


Nuo metų pradžios padvigubinus valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį, taikomą būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti, būsto šildymo kompensacijų gavėjų padaugėjo beveik 40 proc., praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Labiausiai besikreipiančių dėl būsto šildymo kompensacijų skaičius augo Pagėgių r. (13,5 karto), Trakų r. (9 kartus), Palangos m. (8 kartus), Kėdainių r. (7,8...


Palangiškiui dainininkui Kristupui Keruliui – dar tik 15, tačiau vaikinukas jau yra susižėręs visą glėbį laimėjimų įvairiuose šalies ir tarptautiniuose konkursuose bei festivaliuose. Nors praėjusieji metai atlikėjams dėl griežtų karantino apribojimų buvo tokie, kad ne vienam norėtųsi juos išbraukti iš savo gyvenimo, palangiškiui jie nesutrukdė savo...


Per visą savo gyvenimą šventojiškis Ramutis Šeštokas, dirbantis statybininku vienoje Palangos statybų bendrovėje ir kuris daugeliui yra žinomas kaip aktyvus visuomenininkas, niekada gyvenime sveikata nesiskundė. Tačiau koronavirusas (COVID-19) praėjusią savaitę savo šešiasdešimtmetį atšventusiam vyrui smogė netikėtai ir skaudžiai –...


Per visą savo gyvenimą šventojiškis Ramutis Šeštokas, dirbantis statybininku vienoje Palangos statybų bendrovėje ir kuris daugeliui yra žinomas kaip aktyvus visuomenininkas, niekada gyvenime sveikata nesiskundė. Tačiau koronavirusas (COVID-19) šią savaitę savo šešiasdešimtmetį švenčiančiam vyrui smogė netikėtai ir skaudžiai –...


Ir palangiškiai Klaipėdoje visada – kaip namiškiai

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2013 01 17 | Rubrika: Miestas

„Palanga yra Klaipėdos miegamasis, panašiai, kaip Jūrmalos kurortiniai miesteliukai Rygai. Ir tai neblogai, kai uostamiestis – ranka pasiekiamas, daugybė palangiškių ten darbus randa, o praturtėję klaipėdiečiai, žiūrėk, „Birutės parką“ ir kitus Palangos kampus brangiausiais kotedžais apstatė. Visi viena jūra pasidalindami, laivų atgabentom gėrybėm...


Trylikametis bėglys parsirado gyvas ir sveikas

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 04 05 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį į Palangos policijos komisariatą kreipėsi palangiškė, pranešusi, jog iš namų išėjo ir negrįžta jos trylikametis sūnus. Laimei, jis į namus grįžo gyvas ir sveikas. Tačiau kokios priežastys nulemia paauglių troškimą palikti, nors ir trumpam, namus? Apie tai kalbėta ir prirašyta labai daug, o paauglystės tarpsnis įvardijamas kaip „sunkiu laikotarpiu“, kurio pasekmes ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius