Dovilės Tomkutės ir Jūratės Kalvaitienės darbų parodos A. Mončio namuose-muziejuje Palangoje

Palangos tiltas, 2022-03-28
Peržiūrėta
2054
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dovilės Tomkutės ir Jūratės Kalvaitienės darbų parodos A. Mončio namuose-muziejuje Palangoje

DOVILĖ TOMKUTĖ 

PARAFRAZĖS / Naujas laikas

Grafikos darbų paroda

 

Antano Mončio namai-muziejus 

S. Daukanto g. 16, Palanga LT-00135

https://www.antanasmoncys.com/

 

2022 m. balandžio 2  – 30 d.

Parodos atidarymas balandžio 2  d., šeštadienį, 16 val.

 

Gerbiamieji ir Mielieji, 

visi mes šiuo metu išgyvename naują laiką – niekas negalėjo net pagalvoti ar nuspėti, kad toks laikas ateis. Krito taika, humaniškumas, vertybės. Ir taip netoli nuo mūsų, Ukrainoje, verda tikras pragaras, vyksta žudynės, tvyro kančia... Balta pavirto juoda ir atvirkščiai. Dangų užtemdė tamsūs gaisrų debesys, o eterį – ciniškas melas ir siaubingi grasinimai pasauliui. Kasdien žūsta žmonės, laužomi likimai, dūžta gyvenimai. Širdis plyšta, klausantis naujienų, svyra rankos, ašaros gniaužia gerklę. Neįmanoma perteikti žodžiais skausmo, kuris šiuo metu yra apėmęs didžiąją dalį žmonijos. Šviečia saulė, pavasaris budina gamtą, iš žemės kalasi nauja gyvybė, o kažkur po žeme, griuvėsiuose, išsigelbėjimo gal vis dar laukia gyvi palaidoti žmonės – moterys ir vaikai, besislėpę ten nuo visa griaunančios bombų atakos. Visas ligšiolinis mūsų gyvenimo pastovumas ir daiktiškumas neteko prasmės. O kiek prasmingas tokiomis aplinkybėmis yra menas? Kokią žinutę jis gali atnešti karo metu? Naujausias mano darbų ciklas „XXI a. apokalipsė“ yra skiriamas dabarties laikui ir šiuo metu vykstančiai katastrofai. Tai mano asmeninė pozicija, rezistencija ir meditacija. Kviečiu žiūrovus kartu pasidalinti emocijomis, apmąstyti žmogiškąsias vertybes ir civilizacijos ateitį. 

Dieve, saugok Ukrainą ir visus geros valios žmones pasaulyje!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Esu dailininkė-grafikė, daugiau nei 30 m. dirbu dailės parodų rengimo srityje Lietuvoje ir užsienyje, paraleliai dirbu kūrybinį darbą. Esu surengusi daugiau nei 900 Lietuvos ir užsienio menininkų parodų, Lietuvos dailės pristatymų įvairiose šalyse, pati dalyvavau daugiau nei 70 parodų, surengiau 17 personalinių parodų. Įvairiais profesinės veiklos etapais kūrybai ne visada likdavo pakankamai jėgų ir laiko. Šiuo metu džiaugiuosi galimybe skirti daugiau dėmesio savo darbams ir įgyvendinti anksčiau brandintus sumanymus. 

Idėjų savo darbams semiuosi iš aplinkos, savo vidaus, emocijų, spontaniškai pamatytų ir sugalvotų vaizdinių ir neišsemiamos gamtos, jos nuotaikų, spalvų ir faktūrų. Dar studijų metais būdavome raginami rinkti medžiagą savo darbams ir palaipsniui tai tapo įpročiu. Greta tradicinės grafikos kūrimo pamėgau fotografuoti dangų, debesis, vandens raibulius, atspindžius, bangas, medžius ir augalus, įvairias gamtos faktūras. Skaitmeninė fotografija atvėrė naujas galimybes, praplėtė įprastas išraiškos priemonių ribas ir leido įžengti į kitą vizualią dimensiją, realių vaizdinių pasaulį. Parodai apie tradicinės ir šiuolaikinės grafikos ryšį ėmiau perkurti savo ankstesnius darbus, atliktus litografijos ir oforto technikomis ir perfrazuoti idėjas, kurios jau buvo išreikštos kitomis priemonėmis. Taip gimė ištisi darbų ciklai, kuriuos su užsidegimu tęsiu iki šiol. Darbus kuriu ilgai ir kruopščiai, iki galutinio rezultato einu ilgai, derinu daug foto sluoksnių, piešiu kompiuterio pagalba. Kartais naudoju savo piešinių fragmentus, o kartais anksčiau sukurtus grafikos darbus eksponuoju greta. Pritariu, kad skaitmeninė fotografija visiškai neatstoja pieštuko ar teptuko, gyvo menininko rankos prisilietimo. Tačiau šiuolaikinės technologijos yra tik papildoma priemonė, padedanti autoriui kūrybos procese įgyvendinti savo idėjas.

Lietuvos pajūris, ypač Palanga, man yra ypatinga, sakrali vieta. Nuo vaikystės čia leidau atostogas su savo šeima. Atvažiavimas prie jūros iki šiol man yra šventė ir sielos atgaiva. Jūrą myliu visokią – ramią, audringą ir nenuspėjamą. Tik virš jūros galima išvysti gražiausius Lietuvoje debesis, įspūdingiausius saulėlydžius. Jūros ošimas išvalo mintis, pakrauna energija, įkvepia kūrybai.

Paroda Antano Mončio namuose-muziejuje yra mano 18 personalinė paroda. Džiaugiuosi šia galimybe ir nuoširdžiai dėkoju parodos organizatoriams. Kviečiu palangiškius ir miesto svečius apsilankyti parodoje.

 

Dovilė Tomkutė 

Dailininkė, dailės renginių kuratorė, galeristė. Gyvena Vilniuje.

Išsilavinimas

1981 m. baigė M. K. Čiurlionio meno mokyklą, grafikos specialybę. 

1987 m. baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą (Vilniaus dailės akademija), grafikos specialybę. 

Darbinė veikla: 

Daugiau nei tris dešimtmečius dirbo dailės parodų organizavimo srityje: vadovavo Lietuvos menininkų rūmų, Vilniaus rotušės, Lietuvos dailininkų sąjungos „Arkos“ galerijos parodinei veiklai. Surengė virš 900 Lietuvos ir užsienio menininkų parodų, dailės ir kultūros renginių. Iš jų virš 30 Lietuvos dailės pristatymų užsienyje: Niujorke, Stambule, Londone, Maskvoje, Baku, Vašingtone, Čikagoje, Reikjavike, Zalcburge, Lince, Romoje, Minske, Sofijoje ir kt. Inicijavo ir įgyvendino virš 60 Lietuvos kultūros tarybos ir Vilniaus savivaldybės finansuotų dailės, kultūros mainų ir meno edukacijos projektų. 

Kūrybinė veikla:

Dovilė Tomkutė dirba įvairiose vaizduojamosios ir taikomosios grafikos srityse: piešimo, spaudos, miniatiūrų, ekslibrisų, plakatų, grafinio dizaino, knygų iliustravimo, fotografijos, skaitmeninės grafikos ir kt. Dalyvavo virš 70 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Švedijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Jugoslavijoje, Rumunijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Belgijoje, Japonijoje, Turkijoje, Anglijoje, Rusijoje, Italijoje ir kt.) Surengė arti 20 personalinių parodų Lietuvoje, Kinijoje, Azerbaidžane, Islandijoje. Darbų yra įsigiję galerijos ir kolekcininkai Bulgarijoje, Rumunijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Belgijoje, Turkijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Italijoje ir kt. 

Lietuvos dailininkų sąjungos narė nuo 1995 m.

Asociacijos LATGA narė nuo 2008 m.

2005 m. suteiktas Meno kūrėjo statusas

 

Kontaktai:

mob. tel.: +370 688 26875 

e-mail: [email protected];

www.dovile-tomkute.blogspot.com;  www.graphic.lt;

www.facebook.com/dovile.tomkute/; www.instagram.com/doviletomkute/

 

 

Jūratė Kalvaitienė / GELMĖS

Autorinių papuošalų paroda 

 

Antano Mončio namai-muziejus 

S. Daukanto g. 16, Palanga LT-00135

https://www.antanasmoncys.com/

 

2022 m. balandžio 2  – 30 d.

Parodos atidarymas balandžio 2  d., šeštadienį, 16 val.

 

Esu Jūratė Kalvaitienė, gyvenu Kaune. Pirmoji mano darbovietė, baigus Kauno Technologijos universiteto studijas, buvo Kauno Dailės kombinatas. Jame susipažinau su menininkais, jų kūryba, supratau, kad menas mane žavi labiau nei technikos mokslai. Tačiau tik 2014 m. grįžau prie savo jaunystės svajonių - ėmiau kurti autorinius papuošalus, kuriuose naudoju natūralias gamtines medžiagas - akmenis, perlus, krištolą, tauriuosius metalus ir kt.

Su laiku pradedu žiūrėti į daugelį dalykų giliau. Tik tada atsiveria galimybė matyti ne tik paviršutinį blizgesį, bet ir vidinį grožį visur: žmonėse, gamtoje. Savo darbais perduodu žinią, kad turime tausoti visa tai, kas trapu ir džiaugtis gamtos dovanomis, jas išsaugodami.

Pastoviai siekiu tobulėti, ieškau naujų estetinių sprendimų ir pastebiu, kad mane vis labiau užburia paslaptingas natūralių akmenų žavesys. Viliuosi, kad parodos žiūrovai mano papuošaluose atras tai, kas sušildys Jų širdis.

 

Surengtos parodos:

2015 mados renginys restorane „Legenda“, Kaunas

2016 paroda „Tapybos dialogas“ galerijoje „Arka“, Vilnius

2017 paroda „Tapybos dialogas 2“ galerijoje „Arka“, Vilnius

2019 paroda „Gruzijos skonio ir meno namuose“, Kaunas 

2020 paroda „Pakrantės spalvos“ L. Rėzos kultūros centre, Juodkrantė 

2021 paroda „Gelmės“ Zarasų bibliotekos galerijoje, Zarasai

2021 paroda „Gelmės“ Ignalinos krašto muziejuje, Ignalina

2021 paroda „Gelmės“ Birštono muziejuje, Birštonas

2021 paroda „Gelmės“ Radviliškio miesto kultūros centre, Radviliškis

2021 paroda „Gelmės“ Marijampolės kultūros centro M. B. Stankūnienės menų galerijoje, Marijampolė

 

 

Straipsniai apie mano darbus publikuoti dienraštyje „Kano diena“ (2015), žurnaluose „Stilius“, „Žmonės“, portaluose „Delfi“, „Alfa“ (2016, 2017), žurnale „Namie ir sode“ („Žemės dovanų spalvos“, 2018)

Mano kūriniais puošiasi žinomos Lietuvos ir užsienio šalių moterys: diplomatės, menininkės, verslininkės, žurnalistės.

 

Kontaktai:

mob. tel. +370 671 55933, e-mail: [email protected] 

https://www.facebook.com/jurate.kalvaitiene 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviečiame į Šilko klubo parodos „LAIŠKAI IŠ KRENTANČIŲ LAPŲ" atidarymą šiandien, lapkričio 17d., 15.00 val. Palangos miesto savivaldybės (Vytauto g. 112) II a. fojė.


Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) 2022 m. gruodžio 9 d., penktadienį, 15 val. atidaroma vizualaus meno kūrėjos Lauros Guokės paroda Pasirinkimas II .


Dovilės Tomkutės ir Jūratės Kalvaitienės darbų parodos A. Mončio namuose-muziejuje Palangoje


Unikali beveik dviejų šimtų eksponatų paroda „Pajūrio akmens amžius“ Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje netrukus bus uždaryta. Kviečiame suskubti tuos, kurie nespėjo joje apsilankyti, o apsilankiusius – sugrįžti į parodos uždarymo renginius.


Rugsėjo 18 d., penktadienį, 17 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma menininko, tapytojo Lino Liandzbergio kūrybos paroda „Following Myself“ (iš angl. k. „Savo paties pėdsakais“).  


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Gruodžio 6 d. 16 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma jaunos menininkės Augustės Santockytės tapybos darbų paroda „Pojūtis“.


Visą liepos mėnesį Antano Mončio namuose-muziejuje veiks tiesiog išskirtinė paroda: čia, po vienu stogu, muziejaus direktorės Loretos Birutės Turauskaitės ir parodų kuratoriaus fotomenininko Gyčio Skudžinsko pakviesti, susitiko iš Palangos kilę ir kylantys kūrėjai: jau pripažinti, laukiantys pripažinimo ir dar tik -engiantys pačius pirmuosius žingsnius į meno pasaulį.


Nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo 10-osios Antano Mončio namuose-muziejuje veikia dvi Lietuvos jūrų muziejaus parodos, kurių lankytojai galės pasijusti tikrais kapitonais bei išvysti... delfinų piešinius.


A. Mončio namuose – muziejuje pristatyti danų menininkų darbai

„Palangos tilto” informacija, 2011 07 11 | Rubrika: Kultūra

A. Mončio namuose-muziejuje šeštadienį atidaryta penkių Danijos menininkų darbų paroda. Kurorto publikai pristatyta 120 tapybos, litografijos bei keramikos darbų, kurių autoriai – Tage Storup, Gerd Baarstrom, Henriette Duckert, Hans Christian Thomsen bei Peter Lundberg.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius