„Esu kurorto gyventojų garantas, kad valdančiųjų programos įsipareigojimai būtų įvykdyti“

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-02-27
Peržiūrėta
1425
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Esu kurorto gyventojų garantas, kad valdančiųjų programos įsipareigojimai būtų įvykdyti“

 Lygiai prieš metus, rytą po rinkimų į savivaldybes, Šarūnas Vaitkus, Tėvynės Sąjungos ir Lietuvos krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas dėkojo palangiškiams už parodytą pasitikėjimą ir dėliojo planus, kaip suburti tokią naujosios Tarybos valdančiąją koaliciją, kuri dirbtų kartu miestui. Praėjus metams, akivaizdu, kad energingajam merui taip pavyko. Nors mero rūpesčių kupra retai kada nors atlėgsta – miesto vadovo mintys jau sukasi apie Tarybos posėdį šią savaitę, „Velykų margučio“ šventę, biokuro katilines, galimus naujus skrydžius ir ne už kalnų esantį sezoną, jis rado laiko pokalbiui ir su „Palangos tiltu“.

– Lygiai prieš metus, po rinkimų, jums teko griežti pirmuoju smuiku formuojant valdančiąją Tarybos koaliciją. Pirmas įspūdis, stebint naujosios Tarybos veiklą, kad sprendimai priimami labai paprastai ir be didesnių ginčų koalicijoje. Ar išties taip?

– Taip, regis, rinkimai įvyko jau gerokai seniau nei prieš metus. Džiugu, kad per mažiau nei metus, vadovaujant naujajai miesto savivaldybės Tarybai, pavyko nemažai visiems pasiekti.

Palangos savivaldybės Tarybos darbe dalyvauju jau trečią kadenciją – nuo 2003-ųjų. Mačiau daug įvairių dalykų, bet žvelgdamas į dabartinę Tarybą iš didesnės laiko perspektyvos, džiaugiuosi, kad Palangos savivaldybės Taryba suprato, kad reikia dirbti miestui, kad sprendimus reikia priimti ne rengiant cirkus ir politinius šou, o dalykiškai aptarus viską iki Tarybos posėdžio. Džiaugiuosi, kad Taryba dirba vieningai miesto labui.

– Šių metų rudenį laukia rinkimai į Seimą. Ar neįžvelgiate pavojaus, kad partijoms atstovaujančius Tarybos narius bus sunkiau kontroliuoti? Ar netaps Taryba politinių deklaracijų ir lozungų vieta?

– Natūralu, kad įsijungus politiniams motyvams, prieš kiekvienus rinkimus yra dirbti sunkiau. Aš manau, kad tam tikro sujudimo dėl rinkimų bus. Jau dabar įžvelgiu kai kuriuos dalykus, noro pasirodyti, veikti visuomenės nuomonę. Bet aš labai tikiu Taryboje dirbančių politikų brandumu ir įžvalgumu, ir tikiu, kad ir prieš rinkimus visi Tarybos politikai dirbs miesto labui.

– Ko gero, visuomenei, vertinančiai politikų veiklą pagal konkrečius darbus, labiausiai įsiminė jūsų pasiekimas, kad savivaldybei buvo perduoti kelininkų poilsio namai, kuriuose įsikurs visi savivaldybės skyriai, ir inicijuota kurhauzo restauracijos pradžia. Kada savivaldybė pirks perduoto kelininkų pastato pritaikymo savivaldybės funkcionavimui darbus? Ar iki šių metų pabaigos spėsite įsikurti naujose patalpose?

– Akivaizdu, kad be Vyriausybės pagalbos ir geranoriškumo vien savivaldybės pastangomis mums nebūtų pavykę pasiekti, kad šie būtini kurortui sprendimai būtų buvę pasiekti.

Kaip esu sakęs, ypač dėl kelininkų pastato perdavimo savivaldybei, teko patirti nemažai užkulisių kovos, net nenoro vykdyti Vyriausybės sprendimą. Atskleisiu, net Teisingumo ministerija siūlė Vyriausybei perduoti kelininkų poilsio namus į Turto fondą, bet Vyriausybė neatsižvelgė į tokį ministerijos siūlymą.

Mums pavyko įrodyti tiek Vyriausybei, tiek Susisiekimo ministrui, kad pastatą reikia perduoti ne Turto fondui, kaip kai kurie Palangos siekiui prieštaraujantys žmonės siūlė, o Palangos savivaldybei.

– Ar, perėmus pastatą, savivaldybė jau yra numačiusi, kaip bus renovuojamas pastatas? Ar bus rengiamas renovacijos techninis projektas? Ar, kaip esate minėjęs anksčiau, savivaldybės architektai, taupydami laiką, parengs jį savo jėgomis?

– Perėmus pastatą, mes palikome jame dirbti sargus, jis yra minimaliai šildomas. Kad darbai vyktų sparčiau, savivaldybė nusprendė neskelbti viešųjų pirkimų rengti pastato renovacijai, techninį projektą parengs mūsų savivaldybės specialistai – architektai ir Statybos skyriaus vedėjas.

Jie rengia techninį projektą dirbdami savaitgaliais. Tikiuosi, kad po trijų mėnesių jis bus parengtas, ir mes galėsime pirkti perimtų patalpų pertvarkymo darbus.

Ar sugebėsime į naujas patalpas persikelti dar šiais metais, priklauso didele dalimi ir nuo statybininkų.

– Žinia, kurhauzo atstatymui Kultūros paveldo departamentas yra skyręs 300 tūkstančių litų, bet iki praėjusiais metais Vyriausybės vadovo A. Kubiliaus pažadėto milijono kurhauzo restauracijai, dar trūksta 700 tūkstančių litų, kurių nepavyko Palangai gauti praėjusias metais dėl ribotų šalies biudžeto galimybių. Ar galime būti tikri, kad ši dalis tikrai bus skirta iš Privatizacijos fondo pavasarį? Kiek pinigų iš miesto biudžeto planuoja kurhauzo atstatymo darbams skirti Palanga?

– Naujausia gera žinia Palangai, kad jau turime kurhauzo restauracijos leidimą. Su juo Kultūros paveldo departamentas galės skelbti restauracijos darbų pirkimą.

Restauracijai savivaldybės biudžete šiems metams yra numatyta pusė milijono litų. Tai turės patvirtinti savivaldybės Taryba kovo 1-ąją dieną įvyksiančiame Tarybos posėdyje.

Neseniai lankydamasis Vilniuje, kalbėjausi ir su premjeru A. Kubiliumi, ir jis mane užtikrino, kad žadėti 700 tūkstančiai litų pasieks Palangą kovo ar balandžio mėnesį. Taigi, kurhauzo restauracijai šiems metams turėsime pusantro milijono litų.

Dar kitas kelias – mums patiems prasimanyti pinigų kurhauzo restauracijos darbams – parduoti savivaldybės privatizuojamus objektus. Jų yra nemažai. Esame sutarę, kad juos pardavus, lėšos bus skirtos ne „pravalgymui“, o svarbių objektų statybai ar, kurhauzo atveju, restauracijai.

– Ar yra susidomėjimas tokiais objektais?

– Taip. Kai kuriais jų, pavyzdžiui, esančiu J. Basanavičiaus g. 5a, ypač didelis.

– Sutikite, kad daugumai palangiškių dar svarbesnis klausimas – didelės šilumos kainos. Esate numynęs Ūkio ir Aplinkos ministerijų slenksčius, kad Palangos savivaldybė, pateikusi šioms ministerijoms paraiškas, gautų lėšų biokuro katilams Palangoje ir Šventojoje statyti. Kokios paskutinės žinios iš ministerijų dėl Palangos paraiškų?

– Į Stintų šventę buvo atvažiavęs vienas iš Aplinkos ministerijos viceministrų. Aišku, kadangi lėšos, kurios būtų skiriamos tam tikslui, yra europinės, todėl jų skyrimą, kaip ir paraiškų vertinimą, atlieka tam specialiai sudarytos komisijos.

Viceministras man sakė, kad Palangos paraiškos yra vertinamos, Savivaldybė yra pateikusi ministerijai papildomus dokumentus, bet sprendimo dar reikia palaukti. Neseniai esame pateikę garantiją, kad galėsime paimti iš banko paskolą, jeigu mūsų paraiška bus patenkinta.

Konkurencija dėl europinių pinigų bio katilinių statybai yra tikrai labai didelė.

– Savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė yra sakiusi, kad pastačius biokuro katilus šiluma mieste atpigtų 6 centais. Bet, pavyzdžiui, Biržuose, pastačius biokurą deginančius katilus, šiluma pabrango – kainą padidino katilų pastatymo kaštai. Ar neatsitiks taip ir Palangoje? Ar prognozė, kad šiluma kurorte atpigtų 6 centais yra reali?

– Tokie skaičiavimai buvo savivaldybės specialistų padaryti pagal duomenis, pateiktus ministerijoms paraiškose.

Negaliu kalbėti apie Biržų atvejį, bet visai Lietuvai, priklausomai nuo dujų, vienintelė alternatyva atpiginti šilumos kainas vartotojams yra keisti dujas į alternatyvius energijos šaltinius. Visų pirma, biokurą. Švedija tokiu keliu nuėjo labai seniai. Lietuvos savivaldybės, kurios naudoja alternatyvius kuro šaltinius, jau seniai džiaugiasi mažesnėmis kuro kainomis.

Bet šilumos kaina priklauso ir nuo kitų šilumos ūkio tvarkymo dalykų.

– Prieš pokalbį peržvelgiau jūsų vadovaujamos savivaldybės Tarybos koalicijos programą. Akivaizdu, kad daug darbų jau yra padaryti, ar yra projektavimo, ar sprendimo etapuose. Bet yra ir suplanuotų darbų, kurie dar nepradėti vykdyti. Dėl kurių suplanuotų, bet dar nepradėtų darbų jums skauda širdį? Kas sutrukdė juos pradėti?

– Koalicijos programa yra pasirašyta keturiems metams. Norisi kuo greičiau įvykdyti darbus, kuriuos esame numatę ir kurių laukia visuomenė.

Man labiausiai širdį skauda dėl Vytauto g. 170 esančių pastatų. Jie – labai blogos būklės, vien jo išsaugojimui esame išleidę ne vieną tūkstantį litų.

Šiuo metu vyksta pastato teritorijos planavimo baigiamieji darbai. Jau, ko gero, artimiausiame Tarybos posėdyje mes juos tvirtinsime.

Labai norėčiau, kad ten kuo greičiau prasidėtų realūs darbai.

– Programoje numatėte, kad jau 2011 metais bus pradėta, o 2012 metais baigta naujos autobusų stoties statyba. Kodėl darbai dar nepradėti?

– Jau beveik baigtas sklypo, kuriame numatyta naujoji autobusų stotis, detaliojo plano rengimas, kuris bus patvirtintas, ko gero, jau artimiausiame Tarybos posėdyje.

Po to ieškosime galimybių į projektą įtraukti privačius investuotojus. Taip, kaip, pavyzdžiui, Skuode, kur naujos autobusų stoties statybas finansavo vienas maisto produktų mažmenininkas.

Negaliu pažadėti, kad stotis bus pastatyta 2012 metais, bet būtinai sieksime, kad ji būtų pastatyta per šią Tarybos kadenciją.

Esu kurorto gyventojų garantas, kad valdančiųjų programos įsipareigojimai būtų įvykdyti.

– Buvote minėjęs apie ketinimą uždrausti alkoholio prekybą visame mieste nuo 24 iki 9 valandos. Jau esate užsiminęs apie bręstantį Tarybos sprendimą praėjusiais metais, rudenį. Tačiau iki šiol sprendimo nėra. Ar bus jis priimtas?

– Naktinių alkoholio girdyklų problema buvo išspręsta Seimui priėmus Alkoholio įstatymo pataisas, kurios uždraudė prekybą fasuotu alkoholiu tokiose bistro tipo kavinėse, kokias mes iki šiol matėme J. Basanavičiaus gatvėje.

Siūlau palaukti vasaros ir pasižiūrėti, ar įstatymo pataisų užteks, kad pagrindinė miesto promenada naktį neatrodytų kaip girdykla.

Jeigu matysime, kad įstatymo pataisų neužtenka, priimsime reikalingus sprendimus Taryboje.

– Esate užsidegęs į Palangą privilioti biudžetinį oro vežėją „Ryanair“. Ar pavyks? Kada paaiškės suinteresuotų pusių sprendimai?

– Vyksta dėl to įvairūs pokalbiai ir derybos. Praėjusią savaitę Palangos oro uosto direktorė lankėsi Vengrijoje, Budapešte, kur susitiko su oro linijos „Wizz Air“ atstovais.

Kalbame apie bent vieno skrydžio iš Palangos į Londoną organizavimą. Be abejo, savivaldybei tektų prisidėti prie skrydžio rinkodaros savo lėšomis – kalbama apie 300 tūkstančius litų. Prisidėjimas lėšomis yra derybų sąlyga, nes, ko gero, keleivių srautai nebūtų tokie dideli, kad skrydis ekonomiškai atsipirktų.

Nė kiek neabejoju, kad toks skrydis sukurtų didelę pridėtinę vertę Palangai. Naudą pajustų ir kavinės, ir viešbučiai, kiti mūsų verslininkai.

– Miestelėnai, kurorto verslininkai pripažįsta, kad jūsų energijos ir aktyvumo dėka Palanga per mažiau nei metus, kai esate meras, gerokai pasikeitė. Matyt, kitąkart žmonės jau ir primiršta, kad jūs esate Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas. Jūsų įvykdyta ir vykdoma rinkiminė programa, be abejo, stiprina ir konservatorių partijos pozicijas kurorte, nors kai kam tai ir nepatinka. Ar sustiprėjo partijos skyrius jums tapus meru?

– Per pirmus metus vadovaudamas miestui jaučiu didelį palaikymą ne tik iš bendrapartiečių, žmonių, balsavusių už mane, bet ir didžiosios daugumus miestelėnų. Būtų galima sėdėti ir žaisti kompiuterinius žaidimus, bet mano darbotvarkėje susitikimų Vilniuje – ne mažiau nei Palangoje. Turiu būti dažniau ten, kur daromi svarbiausi Palangai sprendimai, Vilniuje.

Džiaugiuosi, kad palangiškiai palankiai vertina mano darbus ir pastangas.

Per metus mūsų skyrius pasipildė keliomis dešimtimis naujų narių – jiems pažymėjimus įteiksime skyriaus susirinkime kovo mėnesį. Tuo irgi nuoširdžiai džiaugiuosi.

– Ar jau žinote, ką Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai kels kandidatu Seimo rinkimams Pajūrio vienmandatėje apygardoje?

– Tai paaiškės šią savaitę.

Jūsų komentaras:

Sandra dabar gyvenanti JAV 2012-03-01 17:25 (IP: 78.61.214.75)
Nuoširdus zmogus yra mano klasiokas. Visada toks buvo. Visada mokykloje dalindavosi saldainiais ir uzstodavo mergaites jeigu kiti skriausdavo. Ir dar buvo be proto judrus ir entuziastingas.

Rusne 2012-02-29 18:33 (rusne / IP: 78.61.104.50)
SAUNUOLIS MUSU MERAS !!

Garjonis 2012-02-28 18:47 (hj / IP: 188.69.225.166)
Neapsirikau balsuodamas už mera.

Taip pat skaitykite

Lygiai prieš 75 metus pagal Sovietų Sąjungos MGB ir Lietuvos komunistų partijos  slaptą nutarimą Nr. 60, kurį pasirašė A. Sniečkus ir M. Gedvilas 1948-05-22 4.00  val. ryte pradėta vykdyti lietuvių trėmimo operacija kodiniu pavadinimu ,,Pavasaris“ (Vesna).


Trys Klaipėdos rajono Tarybos frakcijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Socialdemokratų partija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Kuriam kartu“ bei Tarybos narys Jonas Dumašius  – pasirašė pareiškimą formuoti naują valdančiąją koaliciją. 


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Visas būrys klaipėdiečių darbuojasi Palangoje, tačiau toli gražu ne visi čia pritampa, o juo labiau diriguoja kitiems. Tačiau klaipėdietei, buvusiai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Informacijos ir pardavimų skyriaus vedėjai, o dabar Palangos Kultūros ir Jaunimo centro (PKJC) direktorei Vitai Petrauskienei pasisekė – Palangoje ji nardo kaip žuvis vandenyje, nors prieš beveik...


Atsiradus Vidaus reikalų ministerijos sistemoje įrašui apie baustumą Italijoje dar 2002 metais, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus pirmininkas ir miesto savivaldybės Tarybos narys Danas Paluckas pasitraukė iš partijos skyriaus pirmininko posto, taip pat atsisakė Palangos miesto tarybos nario mandato. Praeities skeletai verčia ant šono dar vieną...


Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pareiškimas miesto tarybai  5

TS–LKD frakcijos nariai: Dainius Želvys Mindaugas Skritulskas Elena Kuznecova Antanas Sebeckas Gediminas Valinevičius Šarūnas Vaitkus, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu miesto spaudoje skelbiami tarybos opozicijos atstovų objektyviais faktais neparemti kaltinimai valdančiosios daugumos koalicijai, nepagrįsti priekaištai dėl Palangoje vykdomų projektų kelia ne tik Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nuostabą bei pasipiktinimą.


Lygiai prieš metus, rytą po rinkimų į savivaldybes, Šarūnas Vaitkus, Tėvynės Sąjungos ir Lietuvos krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas dėkojo palangiškiams už parodytą pasitikėjimą ir dėliojo planus, kaip suburti tokią naujosios Tarybos valdančiąją koaliciją, kuri dirbtų kartu miestui. Praėjus metams, akivaizdu, kad energingajam merui taip...


 Buvęs Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas Vygantas Žylė, mėginęs pirkti buvusio lopšelio-darželio „Saulutė“ pastatą, savivaldybės aukciono komisijai nutarus privatizuojamą objektą laikyti neparduotu, apskundė tokį sprendimą Klaipėdos apygardos teismui, kuris vyro ieškinį atmetė. V. Žylė tuomet šio teismo sprendimą apskundė Lietuvos Apeliaciniam Teismui. Bet V. Žylė liko...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius