Etnokultūros varžytuvėse laurus skynė „Baltijos“ mokinė

Palangos tiltas, 2022-06-09
Peržiūrėta
1037
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Etnokultūros varžytuvėse laurus skynė „Baltijos“ mokinė

Birželio 7 dieną  „ Baltijos“ pagrindinės mokyklos 7 a mokinė  Eva Kniukštaitė dalyvavo respublikinėse etnokultūros  varžytuvėse „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“, kurios vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre. Šiose varžytuvėse dalyvavo 1-12 klasių mokiniai iš visų Lietuvos regionų. Varžytuvių dalyviai pasipuošę savo regiono tautiniais rūbais tarmiškai sekė įvairias gyvenimiškas istorijas, pasakas, dainavo dainas. Palangiškė Eva Kniukštaitė 5-8 klasių grupėje laimėjo pirmą vietą ir buvo apdovanota Padėkos raštu, prizais.

Jos puikus prisistatymas, šmaikštus, linksmas žemaitiškas pasakojimas apie  atostogas Palangoje  prie jūros sužavėjo ne tik klausytojus, bet ir komisijos narius. Eva šiais mokslo metais reprezentavo Palangą ir regioninėje etninės kultūros olimpiadoje, kur laimėjo III vietą. Mokinę ruošė „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokytojos Rita Dočkuvienė ir Otilija Simonaitienė. Etninės kultūros projektai, olimpiados padeda puoselėti mūsų tradicijas, įtraukia mokinius į įdomias veiklas ir padeda suprasti, kad mūsų tautos kultūra gyva ir yra neatsiejama lietuviško mentaliteto dalis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 7 dieną  „ Baltijos“ pagrindinės mokyklos 7 a mokinė  Eva Kniukštaitė dalyvavo respublikinėse etnokultūros  varžytuvėse „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“, kurios vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre.


Palangos viešojoje bibliotekoje lapkričio 4 d. 17 val. bendruomenei bus pristatytas jau antrasis kurorto etnokultūros metraščio „Palangos langai“ numeris. 


Savaitgalį Lenkijos Kielce mieste vyko Europos jaunučių 14-16 m. bei jaunimo 18-22 m. čempionatas, kuriame Lietuvos rinktinės garbę gynė Julija Balčiūtė, Aistė Jankauskaitė bei Jūratė Milašiūtė. Į šį Europos čempionatą susirinko virš 300 dalyvių iš 22 Europos šalių.


Vasaros sostinė Palanga Lietuvos savivaldybių reitinge šiemet užėmė 3 vietą 54 mažųjų savivaldybių indekse. Kurorto savivaldybės reitingas pakilo 3 pozicijomis – pernai savivaldybė buvo 6. Tai labiausiai nulėmė didelis investicijų kiekis bei aktyvus verslas.


Gražų rudens rytą mes, Palangos senosios gimnazijos IB ir IID klasės mokiniai, išvykome į Plungės rajone esančią Bukantę, įsikūrusią Žemaitijos nacionaliniame parke. Ten turėjome netradicinę lietuvių literatūros pamoką.


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinė Justė Dumčiūtė jau žinoma daugeliui palangiškių – ji puikaus balso savininkė, nuolat dalyvaujanti įvairiuose renginiuose ir laurus skinanti konkursuose. Paskutinė iškovota pergalė buvo ilgai siekta, bet dėl to dar vertingesnė – ji tapo „Dainų dainelės“ laureate. Jos mokytoja Diana Beržanskienė itin...


Palangos vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė turi puikią progą pasididžiuoti ir pasidžiaugti: antrą kartą iš eilės ši ugdymo įstaiga patenka tarp geriausiai savo aplinką ir vidaus erdves tvarkančių Lietuvos mokymo įstaigų. 2012-aisiais apdovanotas „Gintarėlis“ ir šį rudenį įvertintas už geriausiai tvarkomas edukacines erdves.


81 metų palangiškis Petras Piktuižis neprisipažįsta savo tėvų sodyboje nužudęs jaunesniojo brolio žmoną. Esą jis tą dieną, kai įvyko nelaimė, skynė obuolius, o vėliau išvažiavo namo ir nežino, kas atsitiko.


Kiekvienais metais į tarptautinius konkursus vykstantys jaunieji Palangos talentai svečiose šalyse skina laurus. Šiemet į Bulgariją keliavusios solistės Elvina Milkauskaitė ir Kotryna Jasinskaitė taip pat neliko be apdovanojimų.


Palangiškiai ant parketo skina laurus

„Palangos tilto“ informacija, 2009 03 31 | Rubrika: Kultūra

Ką tik iš Maskvoje įvykusio Pasaulio jaunių 10-ojo sportinių šokių čempionato grįžę Palangos moksleivių sportinių šokių klubo atstovai Sergejus Skripčenko ir Goda Zajauskaitė parsivežė bronzos medalius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius