Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama – Kęstučio gatvės atnaujinimui

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-05-23
Peržiūrėta
1824
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama – Kęstučio gatvės atnaujinimui

Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Techninės dokumentacijos parengimas Palangos miesto Kęstučio gatvės rekonstrukcijos darbams“, kurio finansavimas siekia 66 711 litų.

 

Jau parengtas gatvės techninis projektas

„Jau dabar yra parengtas Kęstučio gatvės techninis projektas. Šis Europos Sąjungos projektas susidarys iš dviejų dalių – tai techninės dokumentacijos parengimas, kurį dabar vykdome ir nauja paraiška bus teikiama dėl Kęstučio gatvės darbų atlikimo“,- pasakojo Palangos miesto savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė.

Projektui skirtas finansavimas yra 63 709 litų, iš jų Europos Sąjungos dalis yra 56 704 litų. Projektui jau išmokėta 10 977 litų lėšų, o iš jų Europos Sąjungos dalis – 9 770 litų.

Šis projektas yra finansuojamas pagal 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos antrąjį prioritetą „Esminė ekonominė infrastruktūra“.

Projekto veiksmų programos prioriteto priemonė yra „Savivaldos transporto infrastruktūros modernizavimas ir plėtra“.

 

Buvo prasta gatvės būklė

Rengiant Palangos miesto plėtros iki 2015 metų strateginį planą buvo atlikta Palangos miesto esamos būklės bendroji (SSGG) analizė. Tuo metu buvo nustatyta, kad Palangoje yra labai prasta daugelio gatvių dangos kokybė.

„Prastos būklės buvo gatvių danga, šaligatviai, požeminiai tinklai susidėvėję 80 procentų, blogas gatvių apšvietimas“,- komentavo Palangos miesto savivaldybės ekonominės plėtros skyriaus vedėja I. Šatkauskienė.

Taip pat analizės metu buvo nustatyta, kad susisiekimo sistemos techninė infrastruktūra Palangos miesto savivaldybės teritorijoje ir jos panaudojimas neužtikrina optimalaus sistemos funkcionavimo, ypač vasaros sezono metu.

„Nors gatvių tinklas pakankamai išvystytas, tačiau nemažai centrinės miesto dalies gatvių asfaltuotos labai seniai ir jas šiuo metu būtina rekonstruoti. Savivaldos transporto infrastruktūros plėtra numatyta ir ilgalaikės Lietuvos transporto sistemos plėtros strategijos priemonėse, kur vienas iš svarbiausių kelių transporto modernizavimo ir plėtros uždavinių – užtikrinti darnią transporto infrastruktūros objektų rekonstrukciją ar plėtrą miestuose“,- kalbėjo apie Europos Sąjungos finansuojamą projektą I. Šatkauskienė.

Teikiamo projekto metu buvo ketinama parengti techninę dokumentaciją Kęstučio gatvės Palangoje rekonstrukcijai, kas jau yra įvykdyta.

„Kęstučio gatvė yra viena iš centrinės miesto dalies gatvių, kuria galima privažiuoti prie jūros, ji yra mėgiama poilsiautojų kaip pasivaikščiojimo, aktyvaus poilsio gatvė“,- komentavo Palangos miesto savivaldybės ekonominės plėtros skyriaus vedėja I. Šatkauskienė.

 

Pagerės eismo sąlygos

Iki Europos Sąjungos projekto įgyvendinimo Kęstučio gatvės būklė buvo kritinė, neatitinkanti saugumo reikalavimų, sutrūkinėjusi ir nelygaus paviršiaus plytelių bei asfalto danga, dėl ko transporto priemonės būdavo priverstos judėti labai lėtai, apie 10-30 kilometrų per valandą greičiu, greičiau amortizuojasi.

Buvusi prastos kokybės asfalto danga darė blogą įtaką ne tik vietiniams gyventojams, bet ir turistų galimybėms.

„Rekonstravus šią gatvę, būtų ženkliai pagerintos visų eismo dalyvių transporto judėjimo sąlygos. Projekto esmė parengti techninę dokumentaciją projektui „Palangos miesto Kęstučio gatvės rekonstrukcija““,- pasakojo Palangos miesto savivaldybės ekonominės plėtros skyriaus vedėja.

Projekto įgyvendinimo metu buvo planuojama parengti galimybių studiją, techninį darbo projektą, ekspertizės aktą, statybos leidimą. „Beveik visos sąlygos yra įgyvendintos. Yra padaryta galutinė atskaita, gautas statybos leidimas. Šiuo metu yra rengiamasi konkursui, jis bus sudėtingesnis, nes susisiekimo projektams yra taikomi didesni reikalavimai“,- kalbėjo I. Šatkauskienė.

Kaip teigė pašnekovė, vasarą jau bus užbaigtas projektas ir bus aiškūs rangovai. „Tik dar nežinome, ar darbai bus pradėti daryti vasarą. Gali būti, kad Kęstučio gatvės darbai prasidės tik rudenį, jog nebūtų trukdoma poilsiaujantiems kurorte“, - pasakojo Palangos miesto savivaldybės ekonominės plėtros skyriaus vedėja I. Šatkauskienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kontininkų gatvėje pradedami rekonstrukcijos darbai. Šiais metais bus tvarkoma gatvės atkarpa nuo Klaipėdos pl. iki Paliepgirių g., kitąmet darbai bus tęsiami atkarpoje nuo Paliepgirių g. iki Užkanavės g.


Jau šį šeštadienį Liepojos plento  atkarpa nuo Virbališkės tako iki Bangų gatvės po rekonstrukcijos bus atidaryta. 


Palangos Ligoninės gatvės sankryžoje burzgia sunkioji technika, zuja darbininkai – vyksta sankryžos rekonstrukcijos darbai.


Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...


ių metų rugsėjo 3 d. pradedami Gintaro gatvės statybos darbai. Juos numatoma pradėti ruože nuo Smilčių gatvės iki Vytauto gatvės. Vykdant darbus iš dalies bus ribojamas eismas, o tiesiant vandentiekio, lietaus nuotekų tinklus, rengiant gatvės pagrindus – patekimas į gatvę bus draudžiamas.


Kastyčio gatvėje jau nuo pavasario burzgia sunkioji technika ir zuja darbininkai – vyksta gatvės rekonstrukcija. Dalyje šios gatvės jau paklotas asfalto dangos sluoksnis, plečiami šaligatviai, jau pakeisti lietaus nuotekų


Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į Lietuvos kelių direkciją prie susisiekimo ministerijos su prašymu skirti 600 tūkst. Lt. Šventosios miestelio Kalgraužių gatvės rekonstrukcijai. „Oficialaus raštiško patvirtinimo dėl finansavimo dar negavome, tačiau neoficialiai – pinigai bus skirti. Raštiško patvirtinimo turėtumėme sulaukti šį...


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Techninės dokumentacijos parengimas Palangos miesto Kęstučio gatvės rekonstrukcijos darbams“, kurio finansavimas siekia 66 711 litų.


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Poilsio namų rekonstrukcija pritaikant turizmo poreikiams“, kuriuo siekiama sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą visus metus veikiantį turizmo objektą, teikiantį kompleksines apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas bei kuriantį aukštą pridedamąją vertę.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje jau yra užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, kurio bendra vertė siekė 285 325 litų, o Europos Sąjungos paramos suma buvo 242 526 litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius