ES struktūrinių fondų dėka buvo sukurta nauja darbo vieta

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-05-12
Peržiūrėta
2036
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

ES struktūrinių fondų dėka buvo sukurta nauja darbo vieta

Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje jau yra užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, kurio bendra vertė siekė 285 325 litų, o Europos Sąjungos paramos suma buvo 242 526 litų.

 

Neatitiko reikalaujamų standartų

„Palangos turizmo ir informacijos centras neatitiko reikalaujamų standartų tokiam centrui, todėl buvo privaloma išplėsti visą Palangos turizmo ir informacijos centrą. Dabar turistams nereikės laukti eilių kieme, jie turės galimybę užsukti į erdvesnes patalpas ir ten palaukti, paskaityti norimos informacijos“, - pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vyresnioji specialistė Inga Juozapaitienė.

Projekto veiksmų programos prioritetas yra vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai. O projekto veiksmų programos prioriteto priemonė yra viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose. Projekto vykdytojas yra Palangos miesto savivaldybės administracija.

Projektas atitinka bendrą priemonės „Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose“ tikslą – „skatinti turizmo produktų ir viešosios turizmo infrastruktūros plėtrą regionuose“. Šio projekto tikslas buvo prisidėti prie viešosios turizmo infrastruktūros plėtojimo ir turistų aptarnavimo sąlygų gerinimo Palangoje. Palangos miesto savivaldybėje turizmas yra pagrindinė ūkio šaka, lemianti didžiąją dalį gyventojų pajamų ir labiausiai daranti įtaką savivaldybės biudžetui ir jo galimybėmis rūpintis miestiečių gyvenimo kokybe.

 

Stiprins kurorto patrauklumą

Šio projekto esmė buvo stiprinti Palangos kurorto turistinį patrauklumą, gerinti Palangos turizmo informacijos centro veiklos kokybę, didinti vietinio ir atvykstamojo turizmo srautus bei ilginti turistų lankymosi kurorte trukmę. Dėl paslaugų pasiūlos ir paklausos buvo susidaręs didelis informacijos perdavimo – priėmimo poreikis, kurio iki projekto įgyvendinimo Palangos turizmo ir informacijos centras negalėjo patenkinti.

„Dabar, kai jau yra įgyvendintas Europos Sąjungos projektas, pagerės Palangos turizmo ir informacijos centro matomumas ir pasiekiamumas, atsiras galimybė aptarnauti daugiau turistų, nes vasaros sezono metu turistams buvo sukeliami keblumai ilgai laukiant ir dar už durų“, - kalbėjo Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vyresnioji specialistė I. Juozapaitienė.

Po šio projekto, finansuoto iš ES 2007-2013 metų struktūrinių fondų bus vykdoma veiksminga turizmo informacijos sklaida, pagerės Palangos kurorto įvaizdis bei, manoma, jog išaugs turistų srautai. Projekto rezultatai orientuoti į Lietuvos bei užsienio turistus.

Yra tikimasi, kad įgyvendinus projektą, Palangos turizmo ir informacijos centre per metus apsilankys apie 45 000 turistų.

 

Rekonstruotos patalpos

Projekto metu buvo rekonstruotos Palangos turizmo ir informacijos centro patalpos. Iki tol buvo prastas Palangos turizmo ir informacijos centro matomumas ir pasiekiamumas. Patalpų plotas buvo per mažas tiek normaliai darbo aplinkai sukurti, tiek klientų aptarnavimui, trūko ūkinės paskirties patalpų.

„Patalpos bus pritaikytos kokybiškų turizmo paslaugų teikimui. Nuo buvusių 40 kvadratinių metrų Palangos turizmo ir informacijos centro patalpos yra praplėstos iki 90,60 kvadratinių metrų. Patalpos yra daugiau nei dvigubai didesnės, todėl sąlygos pagerės ne tik atvykusiems turistams, bet ir patiems darbuotojams, kurie nuolatos turėjo dirbti mažose patalpose ir aptarnauti didelius turistų srautus“, - pasakojo I. Juozapaitienė.

Taip buvo siekiama aprūpinti Palangos turizmo ir informacijos centrą reikalinga  įranga ir įrenginiais, padėsiančiais užtikrinti sklandų, efektyvų lankytojų aptarnavimą. Vykdant šią veiklą, buvo įsigyta Palangos turizmo ir informacijos centro veiklai ir lankytojų aptarnavimui būtina įranga ir įrenginiai. „Nors mums nebuvo leista įsigyti naujų ar papildomų kompiuterių, tačiau už Europos Sąjungos lėšas buvo įsigyti spausdinimo aparatai, telefonai, multi media“, - komentavo Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vyresnioji specialistė I. Juozapaitienė.

 

Sukurta nauja darbo vieta

Projekto metu taip pat buvo planuojama sukurti naujų darbo vietų Palangos turizmo ir informacijos centre. „Kadangi centro patalpos tapo didesnės, buvo galima pasamdyti dar vieną Palangos turizmo ir informacijos centro darbuotoją, kuris, beje, jau yra priimtas. Europos Sąjungos projekto dėka buvo sukurta nauja viena darbo vieta“, - pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vyresnioji specialistė I. Juozapaitienė.

Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo pradėtas vykdyti praėjusių metų balandžio pirmą dieną ir užbaigtas šių metų kovo 31 dieną.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Buvęs Krikščionių sąjungos (KS) kandidatas į Seimą Mėguvos rinkimų apygardoje, Vaidievutis Ipolitas Geralavičius, sakė „Palangos tiltui“, kad jo atstovaujamos politinės jėgos rezultatas Seimo rinkimuose jį „aiškiai“ nuvylė. „Maniau, kad nors pusantro procento gausime visoje šalyje, o dabar – vos 0.75 procento nuo visų balsų. Palyginus su...


Palangos miesto savivaldybės įgyvendintas pirmasis projekto „Kempingo Nemirsetoje, Palangoje įrengimas“ etapas Ūkio ministerijos organizuotame geriausių ES paramos projektų rinkimuose pripažintas geriausiu turizmo projektu. Tai patvirtinantis diplomas Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorei Akvilei Kilijonienei įteiktas pirmadienį, gruodžio 1 d.


Žvelgiant į pilką, šabakštynais apaugusį sklypą netoli Klaipėdos plento, vos įvažiavus į Palangą, šiandien sunku patikėti, kad koks nors verslininkas ryžtųsi į jį investuoti dešimtis milijonų litų ir jau po kelių metų pastatyti sporto ir rekreacijos centrą – su olimpiniu baseinu, ledo arena ir žirgynu. Abejonių apnikti kurorto politikai, tvirtinant būsimo...


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Techninės dokumentacijos parengimas Palangos miesto Kęstučio gatvės rekonstrukcijos darbams“, kurio finansavimas siekia 66 711 litų.


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Poilsio namų rekonstrukcija pritaikant turizmo poreikiams“, kuriuo siekiama sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą visus metus veikiantį turizmo objektą, teikiantį kompleksines apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas bei kuriantį aukštą pridedamąją vertę.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje jau yra užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, kurio bendra vertė siekė 285 325 litų, o Europos Sąjungos paramos suma buvo 242 526 litų.


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Miesto politikai pritarė projektui leisti rekonstruoti Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos patalpas. Už europinius pinigus bus renovuota per 400 kv.m patalpų, esančių miesto ligoninėje.  Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos dydis siekia  per 1 mln.108 tūkst.litų. Palangos miesto savivaldybė turi prisidėti ne mažiau kaip 15 proc., t.y apie 196 tūkst.litų.


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius