Didesnis turizmo informacijos centras – didesni turistų srautai

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-10-26
Peržiūrėta
2216
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų. Dabar mūsų patalpos yra 90 kvadratinių metrų ir dirbti yra žymiai lengviau“,- kalbėjo Palangos turizmo informacijos centro pavaduotoja Egidija Smilingienė.

 

ES projektas yra vykdomas pagal sanglaudos skatinimo veiksmų programą. Projekto bendra vertė yra 285 325,00 litų, iš jų ES dalis - 242 526,00 litų. „Dabar patalpos yra jau praplėstos ir naujai suremontuotos, dar liko apie 32 tūkstančius ES paramos lėšų, už kurias bus įsigyta turizmo informacijos centrui skirta įranga – fakso aparatai, telefonai, skaitmeninis fotoaparatas, spausdintuvai, multimedijos projektorius, DVD grotuvas“, - pasakojo Palangos savivaldybės ekonominės plėtros skyriaus vyresnioji specialistė Inga Juozapaitienė.

Projektas atitinka bendrą priemonės ,,Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose” tikslą - ,,skatinti turizmo produktų ir viešosios turizmo infrastruktūros plėtrą regionuose”. Šio projekto tikslas: prisidėti prie viešosios turizmo infrastruktūros plėtojimo ir turistų aptarnavimo sąlygų gerinimo Palangoje.

„Kuomet patalpos yra didesnės, tuomet ir patiems turistams yra maloniau ateiti ir teirautis informacijos. Vasarą patalpose būna per ankšta, todėl kiti turistai tiesiog išeina ir lieka neaptarnauti. Manome, kad ES projektas mums padės pritraukti didesnį turistų skaičių“, - dėstė E. Smilingienė.

Palangos miesto savivaldybėje turizmas yra pagrindinė ūkio šaka, lemianti didžiąją dalį gyventojų pajamų ir didžiausią įtaką daranti savivaldybės biudžetui ir jo galimybes rūpintis miestiečių gyvenimo kokybe. Dėl paslaugų pasiūlos ir paklausos susidaręs didelis informacijos perdavimo - priėmimo poreikis, kurio iki ES struktūrinių fondų paramos Palangos turizmo informacijos centras negalėjo patenkinti.

„Iki šiol patalpose buvo prastas matomumas ir pasiekiamumas, patalpų plotas buvo per mažas tiek normaliai darbo aplinkai sukurti, tiek klientų aptarnavimui. Mums labai trūko ūkinės paskirties patalpų. Dabar galime džiaugtis puikiais rezultatais, patalpos padidėjo daugiau nei dvigubai, kas labai džiugina“, - kalbėjo Palangos turizmo informacijos centro pavaduotoja E. Smilingienė.

Šio projekto esmė - stiprinti Palangos kurorto turistinį patrauklumą, kelti Palangos turizmo informacijos centro veiklos kokybę, didinti vietinio ir atvykstamojo turizmo srautus bei ilginti turistų lankymosi kurorte trukmę.

Įgyvendinus projektą, pagerėjo Palangos turizmo informacijos centro matomumas ir pasiekiamumas, atsirado galimybė aptarnauti daugiau turistų, yra vykdoma veiksminga turizmo informacijos sklaida.

„Manome, kad šiuo projektu pagerėjo Palangos kurorto įvaizdis bei tikrai išaugs didesni turistų srautai. Projekto rezultatai orientuoti į Lietuvos bei užsienio turistus“,- pasakojo E. Smilingienė.

Tikimasi, kad įgyvendinus projektą, turizmo informacijos centre per metus apsilankys apie 45 000 turistų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos turizmo informacijos centras palangiškius ir kurorto svečius kviečia į įdomias ekskursijas, kurių metu ekskursantai turės galimybę pamatyti kitokią, dar neatrastą Palangą.Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


„Surink Lietuvą“ kartu su Palangos turizmo ir informacijos centru pristato jau trečiąjį „Surink Lietuvą“ proginį magnetuką. O proga, šįkart, išties įdomi, daugeliui gal net negirdėta: Šiais metais Palanga švenčia 100 metų prijungimo prie Lietuvos jubiliejų.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius