Palangos turizmo informacijos centras švenčia tarptautinę turizmo dieną, savo įkūrimo 20-etį

"Palangos tilto" redakcija, 2019-09-27
Peržiūrėta
2136
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje buvo švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Į Palangos Kurhauzo salėje susirinkusius pajūrio krašto turizmo vadybinkus, gidus, svečius kreipęsis meras Šarūnas Vaitkus šią dieną vadino svarbia: „Palanga yra turizmo kalvė. Dėkoju visiems už jūsų pastangas populiarinant šalį ir Palangą.“
Jis prisiminė Anapilin iškeliavusią Alą Valužienę , kurią meras vadino kurorto turizmo „mama.“
Meras padėkomis apdovanojo viešbučio „Amberton Green“ kolektyvą, viešbučio „Palanga“ kolektyvą, viešbučio „Grand Baltic Dunes“ kolektyvą, viešbučio „Palanga SPA“ kolektyvą.
Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų lūkesčius.
„Stengsimės įveikti visus išūkius ir būti kūrybiškais, nepavargti ir skleisti žodį apie Palangą,“- sakė R. Kmitienė.
Ji pristatė naują Palangos TIC tradiciją – apdovanojimą turizmo angelus, kurie bus kasmet įteikiami visiems, prisidėjusiems prie turizmo plėtros Palangoje.
Seimo narys Antanas Vinkus prisiminė dirbęs Neringoje (meru): „Žinau, ką reiškia dirbti pajūryje, žinau, kas yra turizmas.“
„Pradedant nuo taksi vairuotojo, baigiant viešbučių ir restoranų darbuotojais, jums visiems, palangiškiai, tenka itin didelė atsakomybė. Juk Palanga vasarą – Lietuvos užsienio reikalų ministerija, ir ji veikia toli už Lietuvos ribų,“ – sakė A. Vinkus.
Anot A. Vinkaus, kuris yra Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas, siekiama, kad kitąmet pasaulio lietuvių bendruomenės suvažiavimas įvyktų Palangoje.
A.Vinkus tautine juoste apjuosė Palangos TIC direktorę Rasą Kmitienę.
Kristina Bavejan, Ūkio ministerijos, Turizmo politikos skyriaus vyr. specialistė, įteikė padėką Palangos Turizmo informacijos centro kolektyvui, supažindino su turizmo tendencijomis pasaulyje.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


„Surink Lietuvą“ kartu su Palangos turizmo ir informacijos centru pristato jau trečiąjį „Surink Lietuvą“ proginį magnetuką. O proga, šįkart, išties įdomi, daugeliui gal net negirdėta: Šiais metais Palanga švenčia 100 metų prijungimo prie Lietuvos jubiliejų.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Lietuvoje nerasime miesto ar miestelio be žydų kultūros ženklų. Palangoje žydai gyveno nuo XV a. antrosios pusės. 1487 m. Palangoje jau veikė žydų laidojimo brolija Chevra Kadiša, todėl šis faktas leidžia teigti, kad miestelyje jau buvo žydų bendruomenė. XVII a. žydai sudarė nemažą Palangos gyventojų dalį, jie savo darbais stengėsi nedidelę gyvenvietę paversti klestinčiu miestu.


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius