Palangos turizmo informacijos centras įvertintas geriausiai

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-12-19
Peržiūrėta
2246
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“, jam atiteko trečioji vieta kategorijoje „Sėkmingiausias 2010 metų sveikatinimo ir paslaugų teikėjas“, o muzikinis klubas „Vandenis“ užėmė antrąją vietą kaip „Sėkmingiausias 2010 metų maitinimo paslaugų teikėjas“.

 

Net tris nominacijas gavusi Palanga tarsi pateikė pareiškimą, jog didžiuotis yra kuo. „Nors Druskininkai mus lenkia savo gydyklomis, tačiau ir Palangoje norintys gali rasti sau tinkamų paslaugų, tai įrodo gautos nominacijos“, - laimėjimu pasidžiaugė Turizmo informacijos centro direktorė Alla Valužienė.

Palangos turizmo informacijos centrui tai jau antrasis laimėjimas, pirmąjį iškovojo 2004 metais. Šiemet pirmąją vietą iškovojo išties po įdėto didžiulio triūso. „Šiemet mes įsteigėm du filialus – vieną Botanikos parko sodininko namelyje, kuriame ne tik teikiama informacija, bet ir vyksta parodos, kūrybiniai vakarai, įvairių grupių susitikimai, žmonėms šis filialas – labai patogus, padaugėjo kruizinių laivų iš Klaipėdos uosto, o kitą įsteigėm Šventojoje. Ne paslaptis, jog lietuviai vasarą ypatingai mėgsta ilsėtis ten, todėl informaciją galima rasti jau ir Šventojoje“, - pasakojo direktorė, prisiminusi, jog Šventoji ir anksčiau turėjo turizmo informacijos centro filialą, tačiau pristigus finansavimui buvo uždarytas, po ketverių metų pertraukos jis vėl atsidarė. Dar vieną filialą atidaryti planuojama pramogų ir poilsio komplekse „Elija“, kai jis atvers duris poilsiautojams.

Nuveiktiems darbams, kaip patikino visos Turizmo informacijos darbuotojos, įtakos turėjo ir pasikeitusi aplinka – restauruotos patalpos, kuriose daugiau vietos ne tik darbuotojams, bet ir poilsiautojams. „Ir internetu galima naudotis, o pasiskaičius informacijos, kartais nebekyla jokių ir klausimų“, - pasidalino privalumais direktorė.

Glaudus bendradarbiavimas su kaimyninėmis šalimis duoda didžiulių privalumų. Šeštadienį atidaryta Turizmo informacijos centro atstovybė Kaliningrade, kuri iki šiol buvo komercine, dabar jau bus išlaikoma municipaliteto.

„Labai gerai miestui, jog turim tokį Turizmo informacijos centrą, kuris visuomet buvo pirmaujantis Lietuvoje, o šis laimėjimas tik tai įrodo, svarbiausia, kad, kaip sakoma, „nesėdima“ vien tik ant biudžeto“, - savo nuomonę išsakė ir Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Šarūnas Vaitkus. Žinoma, Palangoje vyrauja sezoniškumas, su kuriuo kovoti ypatingai sunku. Kaip teigė A.Valužienė, pastebima, jog įvairiose turizmo mugėse Lietuva domimasi vis mažiau, nes nuolat „koją kiša“ blogas susisiekimas, sunkus vizų išdavimas, tad poilsiautojai mieliau renkasi keliones į Lenkiją ar kitur nei pas mus. Tačiau žinoma, kur link reikia dirbti ir kaip spręsti iškylančias problemas, gaila tik, jog žengiama labai nedideliais žingsneliais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos turizmo informacijos centras palangiškius ir kurorto svečius kviečia į įdomias ekskursijas, kurių metu ekskursantai turės galimybę pamatyti kitokią, dar neatrastą Palangą.Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


„Surink Lietuvą“ kartu su Palangos turizmo ir informacijos centru pristato jau trečiąjį „Surink Lietuvą“ proginį magnetuką. O proga, šįkart, išties įdomi, daugeliui gal net negirdėta: Šiais metais Palanga švenčia 100 metų prijungimo prie Lietuvos jubiliejų.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius