Fejerverkai perkami paskutinę akimirką

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-12-28
Peržiūrėta
933
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prekyba fejerverkais kai kuriems tęsiasi ištisus metus, tačiau pati prekyba geriausiai klesti tik dvi dienas: gruodžio 24-ąją, per Kūčias, ir gruodžio 31-ąją, Naujųjų metų išvakarėse. „Žmonės nelabai mėgsta pirkti fejerverkus iš anksto, tokius pirkinius pasilieka paskutinei minutei. Nebent specialiuosius didelius fejerverkus perkasi didelėms šventėms iš anksto, kuriuos gali iššauti tik specialistai“, - aiškino specializuotos fejerverkų parduotuvės Palangoje, Druskininkų gatvėje  prekybos centro „Senukai“ teritorijoje, įsikūrusios vienintelės specializuotos fejerverkų parduotuvės kurorte darbuotoja Rasa Visockienė.

 

Kainos – įvairios

Joje galima įsigyti ne tik 1 ir 2 klasės, bet ir 3, 4 klasės fejerverkų. „Palangoje kitose mažytėse parduotuvėse galima įsigyti tik mažesnius fejerverkus, mes vieninteliai siūlome didesnius fejerverkus, kuriuos gali pirkti ir paprasti žmonės. Todėl paklausa mūsų parduotuvėje yra tikrai gana didelė“, - kalbėjo R. Visockienė.

Pasiūla parduotuvėje yra nemaža, galima įsigyti fejerverkų, kurie iššauna įvairaus kiekio šūvių ir už įvairią kainą. 19 šūvių fejerverkų galima įsigyti ir už 40 litų, 45 litus, 50 ar 70 litų. 25 šūvių fejerverkus galima įsigyti už 90 litų, 37 šūvius – už 150 litų, 49 šūvius – už 170, 180 ar 190 litų, 50 šūvių – už 150 litų, o, pavyzdžiui, 74 šūvius – už 190 litų, 220 šūvių rinkinys kainuoja 800 litų. „Dažniausiai, žinoma, žmonės renkasi iki 100 litų fejerverkus. O kainos priklauso ne tik nuo šūvių kiekio, bet ir nuo jų rūšies. Eilinis žmogus gali nusipirkti fejerverkų ir už 1000 litų, ir leisti juos pats, be kvalifikuotų specialistų pagalbos. Kai norima itin įspūdingo reginio ir renginio be specialistų pagalbos neišsiversi, žinoma, tai kainuoja nepigiai“, - pasakojo R. Visockienė.

 

Prekiauja „Maximoje“

Vytauto gatvėje esančioje „Maximoje“ atsidarė laikinas skyrius, kuriame prekiaujama fejerverkais. Jis dirba apie mėnesį – prieš ir po švenčių, vėliau paprasčiausiai uždaromas. „Man atrodo, kad centre – tai vienintelė vieta, kur prekiaujame fejerverkais ir žmonės jau perka. Ypač aktyviai žmonės pirko savaitgalį, prieš visas šventes. Ir daugiausia perka jau vyresnio amžiaus žmonės – virš trisdešimties metų. Jaunesni gal neturi tiek pinigų fejerverkams“, - pasakojo „Maximoje“ fejerverkais prekiaujanti Rasa Ramonienė.

Ji sakė, kad dabar yra labai didelė paklausa smulkesnėms prekėms – tokioms kaip ugnelės, kurios kainuoja tris ar keturis litus už pakuotę. „Pigiausi fejerverkai yra uždegami fakelai, iš kurių šaudomi fejerverkai. Jų kaina yra 19 litų 90 centų. Prieš šventes žmonės pradeda pirkti didesnius fejerverkus, nors ir savaitgalį netrūko tokių, kurie pirko brangiausius – už 59 litus, kurie iššauna 19 šūvių“, - kalbėjo R. Ramonienė.

 

Savivaldybė pinigų fejerverkams negaili

Palangos miesto savivaldybė per Naujuosius metus nesulaužys tradicijų ir fejerverkus leis nuo Palangos tilto. „Žmonės skambino ir teiravosi dėl fejerverkų, ar jie bus leidžiami nuo Palangos tilto. Mes viską puikiai suderinome ir pirotechnikos specialistai galės prieiti ant Palangos tilto ir, kaip įprasta, fejerverkus leisti iš ten“, - pasakojo Palangos kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis.

N. Stasiulis informavo, kad Naujųjų metų šventės fejerverkams buvo skirta 10 tūkst. litų, būtent tokia suma buvo skirta ir praėjusiais metais. „Mes bendradarbiaujame su patikima ir profesionalias pirotechnikos paslaugas teikiančia įmone UAB „Blikas“. Kadangi visada naudojamės jų paslaugomis, todėl jokių nesklandumų niekada nekyla. O pirotechnikos specialistai sakė, kad Palangos tiltas yra idealiausia vieta visoje Lietuvoje leisti fejerverkus, kadangi nuo jo išlaikomas saugus atstumas iki žiūrovų“, - pasakojo N. Stasiulis. „Žmonės galės išvysti naujų fejerverkų efektų, kurie niekada nesikartoja“, - pridūrė jis.

Nors žmonės fejerverkais rūpinasi paskutinę akimirką, tačiau Palangos savivaldybė didžiosioms šventėms, tokioms kaip Naujieji metai, kurorto šventė ar eglės įžiebimo šventei fejerverkais rūpinasi iš anksto ir, regis, pinigų negaili.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tūkstančių žmonių iš visos Lietuvos lėkusių į Palangą pasigrožėti nuo jūros tilto leidžiamais fejerverkais laukė nusivylimas – pajūryje visą dieną tvyrojęs tirštas rūkas lėmė, kad naujametinis fejerverkas buvo atšauktas.


Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša apie bandymą nugvelbti iš vienos kurorto parduotuvės brangių alkoholinių gėrimų. 35-erių metų pilietis nesėkmingai pabandė pasimėgauti prabangiu alkoholiu.


Birželio pradžioje Palangoje ir Šventojoje atidarytos sezoninės „Rimi“ parduotuvės pirmąją rugsėjo savaitę baigia darbą ir užveria duris iki kitų metų. Keičiantis sezonui į įprastą darbo ritmą grįžta ir „Rimi“  Express  tipo parduotuvės, veikiančios Druskininkuose bei Vilniaus senamiestyje, Paupio rajone. Druskininkuose  žiemos sezonu „Rimi“ dirbs iki 21 valandos...


Nuo gegužės 1 dienos keičiasi „Lidl“ parduotuvės Palangoje darbo laikas. Atsižvelgiant į pirkėjų pageidavimus ir jų apsipirkimo patogumą, ši „Lidl“ parduotuvė darbą pradės anksčiau ir dirbs iki 24 val. Iki šiol, adresu Klaipėdos pl. 59, Palangoje esanti „Lidl“ parduotuvė dirbo nuo 8 iki 22 val., o prasidedant vasaros sezonui darbo laikas...


Vakar, gruodžio 11 d., rašėme, kad „Iki“ prekybos centro Klaipėdos plente rekonstrukciją vykdanti bendrovė UAB „SRS Servisas“ piktą pokštą iškrėtė parduotuvės patalpose įsikūrusios „Camelia“ vaistinės klientams – užtvėrė pagrindinį įėjimą į vaistinę. „Dabar į ją gali pakliūti tik einant siauru įėjimu, be turėklų ir...


Palangos paplūdimiuose klesti nelegali alkoholinių gėrimų ir čeburekų prekyba: siekdami išvengti baudų, prekiautojai nevengia imtis gudrybių, praneša "Lietuvos rytas" televizija.


Atiduoti savo balsą Seimo rinkimuose buvo galima išankstinio balsavimo dienomis – trečiadienį ir ketvirtadienį. Palangos savivaldybėje, kur buvo galima balsuoti iš anksto, net nusidriekė eilės, o apygardos rinkimų komisijos narės bėdojo „ne spaudai“, kad net pietų pavalgyti nėra kada. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąją išankstinio...


„Palangos tilto“ 2014-ųjų metų prenumeratos Kalėdinė akcija! Tik užsisakant redakcijoje! Tik iki gruodžio 20 dienos!


Fejerverkai perkami paskutinę akimirką

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 12 28 | Rubrika: Miestas

Prekyba fejerverkais kai kuriems tęsiasi ištisus metus, tačiau pati prekyba geriausiai klesti tik dvi dienas: gruodžio 24-ąją, per Kūčias, ir gruodžio 31-ąją, Naujųjų metų išvakarėse. „Žmonės nelabai mėgsta pirkti fejerverkus iš anksto, tokius pirkinius pasilieka paskutinei minutei. Nebent specialiuosius didelius fejerverkus perkasi didelėms šventėms iš anksto, kuriuos gali iššauti tik...


Nors dauguma kavinių, restoranų ar barų šiais metais „numušė“ kainas, kad tik sulauktų daugiau klientų, tačiau nemaža dalis poilsiaujančiųjų Palangoje valgė namuose. „Žmonės nueina į „Maximą“, nusiperka maisto produktų ir gamina maistą namuose. Ypač lietuviai pamėgo prekybos centrus šią vasarą, kavinės ir restoranai liko antroje vietoje“, - pasakojo armėnų restorano „Alka“ Palangoje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius