Festivalis „Ave Maria“ vėl atvers dvasinius turtus

Palangos tiltas, 2014-07-07
Peržiūrėta
470
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šešeri metai festivalį „Ave Maria“ globoja Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia. V. Janušonio nuotr.
Šešeri metai festivalį „Ave Maria“ globoja Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia. V. Janušonio nuotr.

Liepos 16 – rugpjūčio 15 dienomis Palangoje ir Šventojoje vėl skambės sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“, kurį rengia VšĮ „Cantus firmus“. Festivalis yra suradęs savo unikalią nišą ir jau šeši metai, globojami Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčios dvasininkų, sudaro solidžią atsvarą triukšmingiems vasaros kurorto garsams bei atliepia nemenką sakralinės muzikos poreikį. Šiemet „Ave Maria“ vėl pasiūlys įdomių programų ir susitikimų su pripažintais atlikėjais.

Koncertų ciklą Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Vytauto g. 55) pradės

Emanuelio mokyklos koplyčios choras (Jungtinė Karalystė), kuris atliks Georgo Friedricho Händelio, Wolfgango Amadeus Mozarto, Williamo Harriso, Charleso Woodo, Williamo Byrdo, Johno Sanderso, Arnoldo Baxo kūrinius. Choras atstovauja 1594 m. Vestminsterio abatijoje įkurtą mokyklą, puoselėjančią gilias choro meno tradicijas. Kolektyvas yra koncertavęs su tokiomis asmenybėmis kaip kompozitorius Benjaminas Brittenas, o pastaruoju metu dainavo Karališkojoje Londono salėje („Royal Festival Hall“) su Londono filharmonijos orkestru, gastroliavo Slovėnijoje, Suomijoje, Ispanijoje, Italijoje, Maltoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, JAV bei kitur. Palangos koncertas (liepos 16 d. 20 val.) vainikuos choro vadovo ir dirigento Jonathano Holmeso ilgametį darbą su šiuo choru, prieš rudenį perimant vadovavimą Allanui Clay.

Festivalyje bus galimybė išgirsti Lietuvos kamerinio orkestro muzikavimą (liepos 22 d. 20 val.). Šįkart orkestrui diriguos maestro Juozas Domarkas, kuris su šiuo patyrusiu kolektyvu ir jauna soliste Monta Martinsone (sopranas) iš Latvijos atliks Antonio Vivaldi, Giovanni Battista Pergolesi, Wolfgango Amadeus Mozarto, Felixo Mendelssohno, Franzo Schuberto vokalinės ir instrumentinės muzikos šedevrus.

Koncertų ciklo puošmena – neblėstančio žavesio Giovanni Battista Pergolesi „Stabat Mater“ – paskutinėmis genialaus kompozitoriaus gyvenimo valandomis sukurtas kūrinys, kuriuo žavėjosi netgi pats Johannas Sebastianas Bachas. „Stabat Mater“ (liepos 26 d. 20 val.) atliks styginių kvintetas „Soavita“ bei solistės Diana Tiškovaitė (sopranas) ir Renata Dubinskaitė (mecosopranas), režisierius bei kostiumų dailininkas Petras Lisauskas.

Po bažnyčios skliautais skambės pripažintų sakralinės muzikos atlikėjų – žymių Lietuvos chorų „Polifonija“ (vad. Tomas Ambrozaitis) bei Kauno valstybinio choro (vad. Petras Bingelis) programos. „Polifonijos“ choro koncerte (liepos 27 d. 20 val.) tarp Vakarų Europos sakralinių kūrinių girdėsime ir lietuvių autorių Donato Zakaro ir Gedimino Kalino giesmes, o Kauno valstybinis choras savo koncerte „Vėrinys Marijai“ (rugpjūčio 14 d. 17 val.) Josepho Haydno, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Vidmanto Bartulio sakralinės muzikos šedevrus atliks kartu su Nacionalinės premijos laureatais sopranu Asta Krikščiūnaite ir Čiurlionio kvartetu.

Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje taip pat bus galima išgirsti Palangos pučiamųjų orkestro (vad. Vygantas Rekašius) bei solisto Mindaugo Rojaus įvairių epochų muzikos programą (rugpjūčio 6 d. 20 val.), o taip pat dabartinės lietuviškos vargonavimo mokyklos gaivintojo, žymaus vargonininko Leopoldo Digrio koncertą (rugpjūčio 12 d. 20 val.), kuriame skambės vargonų muzikos aukso fondo – Johanno Sebastiano Bacho, Tomaso Albinoni, Gabrielio Fauré, Césaro Francko – kūriniai.

Ypatinga trauka pasižymintis Palangos gintaro muziejus (Vytauto g. 17) prisipildys kamerinės muzikos garsais. Festivalis „Ave Maria“ jaukiose muziejaus salėse siūlo susitikti su Lietuvos bei užsienio atlikėjais. Koncertų ciklą čia pradės svečiai iš Norvegijos „Duo Oktava“. Tai  styginių duetas, kurį sudaro jaunų muzikų šeima – lietuvis altininkas Povilas Syrrist-Gelgota bei norvegė violončelininkė Toril Syrrist-Gelgota. Unikalios sudėties ansamblis savo veiklą pradėjo dar studijuodami Vilniuje, 1998 m. Šiuo metu abu atlikėjai gyvena Norvegijoje ir yra garsaus Oslo filharmonijos orkestro nariai. Duetas  yra dalyvavęs daugelyje tarptautinių festivalių ir jau sugrojęs virš 350 koncertų, kai kurie jų buvo transliuojami per Norvegijos, Lietuvos ir Prancūzijos televizijos bei radijo kanalus.

Muziejuje (liepos 20 d. 19 val.) „Duo Oktava“ pristatys romantišką norvegų folkloru nuspalvintą programą „Norvegija“, skirtą šios šalies Nepriklausomybės 200 metų jubiliejui. Dauguma programos kurinių niekada nebuvo atlikti Lietuvoje. Skambės Kjello M. Karlseno, Filipo Sande bei Kjello Marcusseno muzika. Ypatinga dovana klausytojams – koncerte dalyvausiantis kompozitorius Kjellas Marcussenas, kuris specialiai atvyksta į Palangą dalyvauti šiame koncerte.

Koncerte „Vakaro elegija“ (liepos 24 d. 19 val.) išgirsime neįprastą fortepijono ir kontraboso muzikavimą. Jauni pripažinti muzikai – pianistė Indrė Baikštytė ir kontrabosininkas Donatas Bagurskas – muziejaus skliautus užlies Giovanni Bottesini, Niccolò Paganini, Theodoro Albino Findeiseno, Adolfo Mišeko,  Aleksandro Glazunovo, Fausto Latėno, Giedriaus Kuprevičiaus muzikos garsais. O koncertas „Skambus rugpjūčio vakaras“ (rugpjūčio 1 d. 19 val.) su Kauno fortepijoniniu trio bei sopranu Rita Novikaite klausytojų vaizduotę nukreips karštųjų kraštų – Ispanijos bei Pietų Amerikos – link. Skambės temperamentingi ir dramatiški Ernesto Lecuonos, Enrique‘s Fernándezo Arbóso, Mariano Moreso, Enrique‘s Francini, Emilio Colóno, Zitos Bružaitės, Astoro Piazzolla‘os vokaliniai ir instrumentiniai kūriniai.

Ne mažiau emocingų programų žada vokalinės muzikos koncertai. Apie šviesias meilės svajas savo programose dainuos jauni solistai Dovilė Kazonaitė (sopranas) ir Laimonas Bendaravičius (baritonas), akompanuojant pianistei Mildai Umbrusevičiūtei (rugpjūčio 2 d. 19 val.) bei svečiai iš Estijos Margit Saulep (sopranas) ir Urmas Põldma (tenoras), akompanuojant pianistei Audronei Juozauskaitei (rugpjūčio 9 d. 19 val.).

Pernai sumanytą ir įgyvendintą naują festivalio idėją – susitikimų bei pokalbių tradiciją – šiemet taip pat pratęs muzikologas Viktoras Gerulaitis, kuris kviečia susitikti su jo įtraukiančių ir informatyvių knygų herojais. Susitikime (liepos 30 d. 19 val.) jam talkins bei knygose aprašytų muzikų kūrinius atliks dainininkė Asta Krikščiūnaitė ir pianistė Audronė Kisieliūtė.

Festivaliui persikėlus į Šventąją, Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės bažnyčią (Jūros g. 7, Šventoji), čia skambės Baltijos asamblėjos ir Nacionalinės kultūros ir meno premijų laureato Valstybinio Vilniaus kvarteto klasikinių kūrinių programa (rugpjūčio 8 d. 20 val.), kamerinio ansamblio „Ars Vivo“ (vad. Sigitas Vaičiulionis) atliekami senosios muzikos kūriniai (rugpjūčio 15 d. 20 val.), o taip pat čia įžengs Palangos pučiamųjų orkestras ir solistas Mindaugas Rojus (rugpjūčio 5 d. 20 val.).   

 

„Palangos tilto“, festivalio rengėjų informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 21 dieną Lietuvos paštas Palangoje duris atvers naujose, pagal modernią koncepciją įkurtose patalpose. Naujasis pašto skyrius bus įrengtas prekybos centre „Rimi“, adresu Malūno g. 10.


Lietuvos oro uostai pasirašė sutartį su Lietuvoje ir tarptautinėje rinkoje gerai žinomu kavinių tinklu „Caffeine“. Jau rudenį dvi šio tinklo kavinės atvers duris Vilniaus oro uoste, dar dvi nuo žiemos bus prieinamos ir Palangos oro uosto lankytojams.


Palangos baseinas savo socialiniame tinkle pranešė, džiugią žinią skaičiuojant paskutines dienas iki vasaros – Palangos baseinas vėl atvers duris jau birželio 12 dieną.


Spalio 25 dieną, nuo 9 iki 15 val., duris lankytojams visoje Lietuvoje plačiai atvers per 60 teismų (įskaitant teismo rūmus). Išankstinės registracijos norint gauti konsultaciją neprireiks: kaip ir ankstesniais metais, konsultacijos bus teikiamos „gyvos eilės“ principu. Jūsų laukia ir Plungės apylinkės teismo Palangos rūmai, esantys Vytauto g. 102, Palanga.


Palangos miesto baseinas su sveikatingumo centru jau netrukus – kovo 1 d. – atvers duris lankytojams. Modernus, kurorto visuomenės ilgai lauktas objektas yra puikiai pritaikytas sporto reikmėms – čia bus rengiamos ne tik kūno kultūros pamokos bei plaukimo treniruotės Palangos miesto mokiniams, bet ir galės vykti įvairaus lygio plaukimo varžybos, taip pat – ir...


Vytautas Stalmokas 2008–2011 m. ėjo Palangos mero pareigas ir tikrai rūpinosi reikalais kurorte. Tiesa, ne tik Lietuvos kurorte, kuriam vadovavo. Eidamas mero pareigas, tuometis liberalcentristas, dabar priklausantis Liberalų sąjūdžiui, vieną po kito kepė nuo rinkėjų nuslėptus verslus Bulgarijos pajūryje.


Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai artėja prie finišo. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras – lankytojus nustebinsiantis ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas, duris atvers...


Liepos 16 – rugpjūčio 15 dienomis Palangoje ir Šventojoje vėl skambės sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“, kurį rengia VšĮ „Cantus firmus“. Festivalis yra suradęs savo unikalią nišą ir jau šeši metai, globojami Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčios dvasininkų, sudaro solidžią atsvarą...


Liepos 16 – rugpjūčio 15 dienomis Palangoje ir Šventojoje vėl skambės sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“, kurį rengia VšĮ „Cantus firmus“. Festivalis yra suradęs savo unikalią nišą ir jau šeši metai, globojami Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčios dvasininkų, sudaro solidžią atsvarą...


Palangos sporto kompleksas duris atvers ateinantį savaitgalį

"Palangos tilto" informacija, 2014 04 03 | Rubrika: Miestas

Olimpinėms, Europos ir pasaulio žaidynėms besirengiantys sportininkai Palangoje pagaliau turės treniruotėms skirtą erdvę: balandžio 12 d. duris atvers tarptautinius standartus atitinkantis universalus sporto kompleksas, savo architektūrine forma primenantis lūžtančią jūros bangą. Jame galės vykti ne tik įvairiausi sporto, bet ir pramoginiai renginiai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius