Festivalis „Palangos vasara“ džiugins jaukiais poezijos ir muzikos vakarais

Palangos tiltas, 2012-08-02
Peržiūrėta
2200
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Festivalis „Palangos vasara“ džiugins jaukiais poezijos ir muzikos vakarais

 

Liepos 31-rugpjūčio 5 d. vyksiantis festivalis „Palangos vasara“ kurorto gyventojus ir svečius kaip ir kasmet kviečia į jaukius poezijos bei muzikos vakarus Gintaro muziejaus Židinio menėje.
„Palangos vasara“ tapo neatsiejama kurorto kultūrinio gyvenimo dalimi, šio renginio populiarumas neblėsta jau aštuntus metus. „Planuodami festivalį, visuomet stengiamės išlaikyti tradiciją patenkinti kuo platesnio klausytojų rato poreikius. Todėl tarp „Palangos vasaros“ renginių yra skirtų tiek vaikams, tiek vyresnio amžiaus klausytojams. Programoje numatytas spektaklis mažiesiems, vyks ir susitikimai su įdomiomis asmenybėmis, poezijos, klasikinės muzikos vakarai“, – sakė festivalio organizatorė Audra Keniausytė-Petraitienė.

Šiais metais „Palangos vasaros“ gerbėjai kviečiami į susitikimą su populiaria televizijos laidų vedėja Palmira Galkontaite, Maironiui skirtame poezijos vakare poeto eiles skaitys aktoriai Virginija Kochanskytė bei Petras Venslovas, išskirtinę renginio nuotaiką sukurs mecosopranas Rita Preikšaitė  bei fortepijonininkė Beata Vingraitė. Fortepijono bei saksofono melodijomis džiugins Petras Geniušas bei Liudas Mockūnas, o akompanuojant Audronei Juozauskaitei, koncertuos Liudas Mikalauskas. Mažųjų vasarotojų dėmesio lauks spektaklis „DiViDukas“.

Per septynerius metus festivalyje dalyvavo atlikėjai iš Japonijos, Australijos, Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos, Lenkijos, Rusijos ir daugelio kt. šalių. Šiais metais kurorto publikai, be žinomų mūsų šalies atlikėjų,  pristatomi ir svečiai iš Gruzijos – folkloro ansamblis „Lari“. 

„Suprantame, kad į Palangą atvykę poilsiautojai nori maksimaliai išnaudoti gamtos teikiamas galimybes – gryną orą, Birutės parką. Todėl, jei orai leis, dalį renginių iš Židinio menės perkelsime į muziejaus terasą“, – teigė A. Keniausytė-Petraitienė.

 

Festivalio „Palangos vasara“ (Gintaro muziejus, Vytauto g. 17) programa:

 

Liepos 31 d. – „Jūra miške“. Petras Geniušas (fortepijonas), Liudas Mockūnas (saksofonas).
Rugpjūčio 1 d. –  „Atleisk. Pasmerkta populiarumui“. Susitikimas su Palmira Galkontaite.
Rugpjūčio 2 d. – Maironis „Ant aukuro širdį nešiau“. Dalyvauja: Virginija Kochanskytė, Petras Venslovas (aktoriai), Rita Preikšaitė (mecosopranas), Beata Vingraitė (fortepijonas).
Rugpjūčio 3 d. – koncertas „Gruzijos balsai“. Dalyvauja folkloro ansamblis „Lari“ (Gruzija).
Rugpjūčio 4 d. – mažiesiems vasarotojams spektaklis „DiViDukas“. Spektaklis skirtas vaikams nuo šešerių metų.
Rugpjūčio 5 d. – „Kur balti keliai“. Dalyvauja Liudas Mikalauskas (bosas), Audronė Juozauskaitė (fortepijonas).

 

Renginių pradžia – 20 val.

Jūsų komentaras:

Vida 2012-08-04 09:45 (IP: 78.61.88.19)
Labai gaola,kad trečius metus vykstant parko rekonstrukcijai Gintaro muziejus ir Židinio menė vis dar neprieinama neįgaliesiems vežimėliuose.Taip pat ir rožynas.O atrodo reiktų tiek nedaug.

Taip pat skaitykite

Jau šį savaitgalį pajūrio kraštas oš nuo studentiško šurmulio – Klaipėdoje, Kretingoje ir Palangoje skambės Aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis, dovanosiantis žiūrovams šešis nemokamus chorinės muzikos koncertus, rašoma organizatorių pranešime. 


Palangos poetė Vaiva Milončiūtė myli vasarą, tad kai reikėjo antrajai eilėraščių knygelei rinkti pavadinimą, buvusi Savivaldybės lietuvių kalbos tvarkytoja, o dabar – lietuvių kalbos mokytoja ilgai nesvyravo – pavadino „Vasaros namai.“ „Kadangi dažniausiai rašau gamtoje, vasaros apsupta jaučiuosi lyg būčiau tikruosiuose savo namuose,“ – „Palangos tiltui“ sakė Vaiva.


Rugpjūčio 11 – 13 d. Palangoje jau antrus metus iš eilės vyks ypatingas renginys – „Palangos parko festivalis“.


Liepos 31 – rugpjūčio 21 dienomis jau keturioliktą vasarą iš eilės Palangos miesto gyventojus ir svečius kviečia muzikos festivalis „Pasaulio balsai“.


Pučiamųjų muzikos koncertų ciklas   „Dūdų vasara“


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia (Vytauto g. 51): Žolinės šventė (rugpjūčio 14 d., trečiadienis, 20 val.) Solistas V. Noreika (tenoras). Palangos pučiamųjų instrumentų orkestras (dirigentas V. Rekašius). Programoje: J. S. Bach, R. van Beringen, Ph. Sparke, G. Verdi, A. Caldar, P. Stanek. Festivalio baigiamasis koncertas (rugpjūčio...


Trečiadienį Palangoje prasidės tradicinis, jau devintasis tarptautinis festivalis „Palangos vasara“, dovanosiantis nepamirštamas akimirkas tiek teatro meno, tiek klasikinės muzikos gerbėjams. Festivalis vyks rugpjūčio 7-11 dienomis.


Lietuvos kultūros sostinė Palanga kviečia į sakralinės muzikos festivalį „Ave Maria“, vyksiantį liepos 28 – rugpjūčio 18 dienomis.


Į sakralinės muzikos vakarus kviečia festivalis „Ave Maria“

Festivalio organizatorių inf., 2012 08 02 | Rubrika: Kultūra

Jau ketvirtą rugpjūtį pajūrio kurortų gyventojus ir svečius iš kasdienio šurmulio ištrūkti kvies vienintelis Palangoje sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“. Jis unikalus tuo, kad yra skirtas Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje esančiam paveikslui „Švč. Mergelė Marija su vaikeliu“. Jau keletą metų festivalis...


Liepos 31-rugpjūčio 5 d. vyksiantis festivalis „Palangos vasara“ kurorto gyventojus ir svečius kaip ir kasmet kviečia į jaukius poezijos bei muzikos vakarus Gintaro muziejaus Židinio menėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius