Žolinių savaitgalį Palangoje – gyvos muzikos skambesį į Gintaro muziejaus rūmus grąžinęs festivalis

Palangos tiltas, 2023-08-07
Peržiūrėta
1016
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žolinių savaitgalį Palangoje – gyvos muzikos skambesį į Gintaro muziejaus rūmus grąžinęs festivalis

Rugpjūčio 11 – 13 d. Palangoje jau antrus metus iš eilės vyks ypatingas renginys – „Palangos parko festivalis“. Spalvingame ir prabangiame Palangos Gintaro muziejaus rūmų parteryje skambės išskirtiniai Ievos Prudnikovaitės, Donato Montvydo ir Petro Geniušo koncertai.

Rafinuotos muzikos skambesį į istorinių Palangos grafo Tiškevičių rūmų parterį grąžinęs „Palangos parko festivalis“ Žolinių savaitgalį žada unikalią ir įvairiapusę muzikinę programą.

Pajūryje susirinkusiems klausytojams – „Tango Piazzolla“ programa su operos soliste Ieva Prudnikovaitė ir ansambliu 4TANGO, romantiškas Donato Montvydo ir styginių kvarteto koncertas bei fortepijono virtuozo Petro Geniušo pasirodymas. Išskirtinėje Lietuvos vietoje įvyksiantis renginys pasižymės kruopščiai apgalvota aplinkos ir koncertų idėjos derme.

Muzikos pripildyti šventiniai vakarai pajūryje

Pirmasis festivalio koncertas po atviru dangumi kvies į temperamentingą, netikėtumų kupiną muzikinį pasimatymą. Subtilios elegancijos mecosopranas ir unikalaus tembro savininkė Ieva Prudnikovaitė atliks specialiai parengtą muzikinę programą, vienam vakarui nukelsiančią į aistra, skambiais ritmais ir karščiu alsuojančią Lotynų Ameriką.

Scenoje operos solistė jėgas sujungs su ryškiu „4Tango“ ansambliu, 2002 metais tapusiu tarptautinio konkurso „A.Piazzolla Music Award“ Italijoje finalininkais.

Rugpjūčio 12 d. festivalio scenoje laukia tikra muzikos magija – vienas ryškiausių šalies dainininkų Donatas Montvydas elegantiškoje Gintaro muziejaus rūmų aplinkoje klausytojus pasitiks su geriausiomis savo dainomis ir specialiai styginių kvartetui sukurtomis aranžuotėmis. Jausmingus kūrinius dar labiau pagyvins fortepijono bei gitaros skambesys.

„Nuostabus jausmas groti pajūryje, po atviru dangumi ir dar su styginiu kvartetu.

Tai koncertas, kai galėsime visiškai pasinerti į muziką, apie nieką negalvoti, o tiesiog klausytis ir pajausti“ – sako atlikėjas.

Paskutinį festivalio vakarą Palangos parko pušyno apsuptyje susirinkę klausytojai išgirs vieno žinomiausių Lietuvos pianistų Petro Geniušo atliekamą unikalią ir užburiančią muzikos programą. Fortepijono virtuozo talentas ir jaudinanti muzikinė ekspresija tikrai paliks neišdildomą įspūdį kiekvienam klausytojui – koncerte P. Geniušas atliks improvizacijas „Iš pasąmonės saugyklų“ bei žinomų kompozitorių kūrinius. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos gintaro muziejuje Palangoje atnaujinta ekspozicija „Mūsų gyslomis teka gintaras“. Joje ironiškai žvelgiama į 20 a. suformuotas gintaro ir lietuviškumo sąsajas. 


Jau šį savaitgalį pajūrio kraštas oš nuo studentiško šurmulio – Klaipėdoje, Kretingoje ir Palangoje skambės Aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis, dovanosiantis žiūrovams šešis nemokamus chorinės muzikos koncertus, rašoma organizatorių pranešime. 


Rugpjūčio 11 – 13 d. Palangoje jau antrus metus iš eilės vyks ypatingas renginys – „Palangos parko festivalis“.


Jau kitą savaitgalį, birželio 2–4 d., Palangoje šurmuliuos kurorto festivalis „Myliu Palangą“. Šiemet šis tradicinis festivalis bus kaip niekada gausus renginių, tinkančių bet kurio amžiaus ir pomėgių pramogautojui. Ilgąjį savaitgalį pajūryje vykusiame „Palangos parko festivalyje“ skambėjo M. Levickio, Monikos Liu ir A. Mamontovo koncertai. 


Žolinių savaitgalį „Palangos parko festivalis“ kviečia į ypatingose Palangos kurorto vietose įvyksiančius Martyno Levickio, Monikos Liu ir Andriaus Mamontovo koncertus.


Birželio 10 d., penktadienį, 16 val. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) Palangos gintaro muziejuje atidaroma garsaus prancūzų menininko Pierreʼo Huygheʼo vieno kūrinio paroda „Atkūrimas“.


Į Palangą iš įvairių Lietuvos kampelių susirinkę folkloro ansambliai savaitgalį kviečia palangiškius ir miesto svečius į Jurginių festivalio veiklas nuostabioje didžiausio šalies kurorto gamtoje – nuo skambančių eitynių iki slibino ugnies misterijos pajūryje.


Gegužės pradžioje Palangos gintaro muziejus pakvietė į Klasikos sezono pradžios renginius. Klasikos sezonas prasidėjo dailės ir muzikos valanda rūmų Didžiajame salone, kur buvo atidaryta Petro Balčiaus jubiliejinė paroda „Laiko ženklai“, kitą dieną vyko ir kitų renginių. O praėjusį penktadienį palangiškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į parodą „Spalvos ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius