Ganyklų gatvės daugiabučių gyventojai 18 metų nesutaria dėl įvažiavimo į aikštelę

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-09-06
Peržiūrėta
1955
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pranas Gelžinis perskaitė gyventojų prašymą Tarybos nariams.
Pranas Gelžinis perskaitė gyventojų prašymą Tarybos nariams.

Ketvirtadienį į valdžion išrinktuosius kurorto politikus trijų Palangos daugiabučių gyventojų vardu kreipęsis Pranas Gelžinis prašė jų pagalbos. Aštuoniolika metų kaimynai negali sutarti dėl įvažiavimų į Ganyklų g. 29, 35, 37, 41 namų kiemus bei aikštelę, o bandymai spręsti ginčą administraciniu būdu – parengus kvartaliuko koncepciją – gyventojų netenkina.

Prašė pagalbos
Susirinkusiems salėn Tarybos nariams Ganyklų g. 35 name gyvenantis P.Gelžinis perskaitė savo bei kaimyninių – 29-ojo ir 37-ojo – namo gyventojų pasirašytą raštą.
Jame primenama, jog nuo pat 1994-ųjų metų, kai buvo uždarytas įvažiavimas į kiemus prie 37-ojo bei 41-ojo namų, automobiliai kvartaliuko vidun patenka pavojingu atstumu pravažiuodami 35-ojo namo laiptinės asfaltuotu pėstiesiems skirtu takučiu.
„Mes manome, jog būtų logiška, kad 41-ojo daugiabučio gyventojai į aikštelę važiuotų pro savo namą, o ne po mūsų langais. Dabar gi, sprendžiant iš rengiamo plano, automobiliai vėl važinėsis, kaip ir buvo iki šiol, vėl keliamu triukšmu bei išmetamųjų dujų kvapais kenks mūsų sveikatai“, – prašydamas spręsti klausimą savojo namo gyventojų naudai sakė P.Gelžinis.

Tęsiasi beveik metus
Šio daugiabučių kvartalo, apimančio teritoriją tarp minėtų namų Ganyklų g. bei J.Janonio g. 28 ir 32, koncepcijos rengimas ir bandymas spręsti klausimus dėl sklypų prie jų gyvenamųjų pastatų formavimo ir įvažiavimų į kiemus suplanavimo tęsiasi nuo praėjusio rugsėjo. Tada ir į pirmą susirinkimą rudenį, ir antrąjį, vykusį gruodžio mėnesį, atėjusiems daugiabučių namų butų savininkams bei kitiems suinteresuotiems asmenims kurorto Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus (ATP) vedėjas Svajūnas Bradūnas pristatė pirmąją tokią Palangoje rengiamą daugiabučių namų kvartaliuko koncepciją. Ji reikalinga tam, kad galų gale būtų pradėta sklypų priskyrimo daugiabučiams namams procedūra.
Dera priminti, kad abu susirinkimai daugiau priminė pageidavimų koncertą – kvartalo koncepcijos rengėjai norėjo išklausyti gyventojų nuomones: kaip ir kokius sklypus derėtų formuoti, kur turėtų būti privažiavimai prie daugiabučių, kur jie norėtų, kad būtų suformuotos stovėjimo vietos automobiliams.

Problema – vis ta pati
Abiejų susitikimų metu gyventojams aiškinta, jog pagrindinis koncepcijos rengėjų tikslas – išsiaiškinti jų pageidavimus: ar jie nori atskirai prie kiekvieno daugiabučio formuotis sklypus įvairioms reikmėms, ar norėtų, kad, pavyzdžiui, kvartaliuko viduje, kur esama žaliųjų erdvių, būtų bendras sklypas poilsio ir vaikų žaidimo aikštelėms. Taip pat svarbu buvo išsiaiškinti, kur pageidauja laikyti savo automobilius – ar sklypo viduje, ar sutiktų, kad jiems vietos būtų suplanuotos palei gatvę.
Tačiau Ganyklų g. 29, 35, 37, 41 bei J.Janonio g. 28 ir 32 namų gyventojai bendros pozicijos neranda. Kaskart prisimenama keliolikos metų senumo istorija, kai poros daugiabučių – J.Janonio g. 37 bei 41 – gyventojai liko be įvažiavimo iš Ganyklų g., mat ten sklypą apsitvėrė nuosavą namą pasistatęs pilietis. Kaip ir prieš keliolika metų, taip ir dabar gyventojai niekaip nesutaria, kur vertėtų tiesti naują įvažiavimą. Mat niekas nepageidauja, kad pro jų langus važinėtų ir kito namo gyventojų automobiliai.

Atrodo nelogiška
„Palangos tilto“ žurnalistei nuėjus susitikti su viena iš bendruomenės atstovų, Janonio g. 35 numeriu pažymėtame name gyvenančia ir raštą gyventojų vardu pasirašiusia Ausma Grigoniene, išties kilo klausimų: kodėl į aikštelę, kuria naudojasi 37-ojo bei 41-ojo namo gyventojai, reikia važiuoti trigubai ilgesnį atstumą nuo Gintaro g., kodėl negalima važiuoti iš Kastyčio g., kai vienas iš daugiabučių vos ne galu į šią gatvę atsirėmęs?
A.Grigonienė bei į pokalbį įsijungę dar pora 35-ojo namo gyventojų dar kartą priminė uždarytojo įvažiavimo iš Ganyklų g. istoriją. Priminė jie ir tai, kad tuo laiku, kai buvo statomi du vadinamieji kooperatiniai namai, jų gyventojai neturėjo lėšų plytelėmis išsikloti šaligatvio po langais, tad tiesė asfaltą. Dabar gi teigiama, kad čia esąs privažiavimas – mat asfaltas, o prie 41-ojo namo suklotos plytelės esąs šaligatvis, kuriuo važiuoti automobiliams negalima. Ir net keli metaliniai kuolai sukalti, kad nieks iš Kastyčio g. neįsuktų. O kai dabar besiskundžiantys gyventojai mėgino akmenį užristi bei kuoliukus sukalti, kad pro jų langus dviejų daugiabučių automobiliai nevažinėtų, jų užtvaras buvo liepta panaikinti.
Nesupranta aukščiau paminėti žmonės, kodėl nenorima įrengti įvažiavimo ne po pat 41-ojo daugiabučio langais, o kiek tolėliau – ten esama neva valdiškos žemės rėželio, kuriuo automobiliai galėtų važinėtis. Juolab kad prieš keletą metų toks pasiūlymas jau buvo išsakytas.

Nesutaria tarpusavy
Tuo tarpu dar minėtųjų dviejų susitikimų metu 41-ojo namo gyventojai sakė nesutiksią, kad ir jų pačių, ir 37-ojo namo automobiliai važinėtų po jų langais. O namo gyventojų sutikimas esąs būtinas, kad pravažiavimas būtų įrengtas.
Palangos miesto vicemeras, Eismo saugumo komisijos pirmininkas Saulius Simė sakė apgailestaujantis, jog patys gyventojai tiek metų nesugeba susišnekėti. Anot mero pavaduotojo, jų pozicija esanti tokia: pro mano langus važiuoti negalima. Tad vienintelis problemos sprendimo būdas – tiesti įvažiavimą ten, kur mano objektyviausią būsiant profesionalūs miesto planuotojai.

Prie laiptinės privažiuoti nebūtina
Tuo tarpu miesto vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas, pritardamas vicemero nuomonei, jog, visų pirma, kaimynai turėtų tarpusavy susitarti, sako esąs įsitikinęs, jog tikrai nebūtina automobiliu prie laiptinės privažiuoti. Neneigdamas žodžių, jog būtų logiška padaryti įvažiavimą iš Kastyčio g., jis teigia, jog pagal Statybos techninius reglamentus ir esamą situaciją, visiškai užtektų vietos automobiliams statyti, jeigu būtų išplatintos Kastyčio ir J.Janonio gatvės – taip pat padaryta rekonstruojant gatves vadinamajam Rytų kvartale.
„Ir gaisrinė, ir greitosios medicinos pagalbos automobiliai prie daugiabučių galėtų privažiuoti, o jiems statyti vietos ne tik pakaktų, bet dar ir liktų, jeigu jie būtų statomi išplatintose gatvėse. Ką daryti su tais, kurie įžūliai pageidauja prie pat laiptų privažiuoti – kitas klausimas. Tačiau čia jau pačių gyventojų susitarimo reikalas“, – sakė S.Bradūnas.
Tuo tarpu raštą Tarybos nariams pasirašę gyventojai teigia darysią viską, kad pravažiavimas po 35-ojo namo langais – o koks jis pavojingas, kai vos ne per kojas bando važiuoti transporto priemonės įsitikino žurnalistė, – būtų uždarytas.
 

Jūsų komentaras:

Algimantas 2012-09-14 15:35 (IP: 90.130.146.11)
Ivaziavimo klausimus turi spresti savivaldybe.

vile 2012-09-07 18:48 (IP: 84.15.187.3)
teisingai daro, reikia kovot uz savo teises net ir astuoniolika metų. svarbu nenuleisti ranku

Taip pat skaitykite

Šventojiškė Janina Stirblienė mini garbų 102-ąjį gimtadienį. Ta proga sukaktuvininkę pasveikino ir gėlių puokštę visų palangiškių vardu įteikė Palangos miesto meras.


Kurorte intensyviai gražinama daugiabučių gyvenamųjų namų aplinka – tvarkomi dalies namų kiemai, įvažiavimai į juos, dalyje iki šiol neapšviestų kiemų įrengiamas apšvietimas. 


Lietuvos vyriausiais administracinis teismas neskundžiamu sprendimu konstatavo, kad Palangos miesto savivaldybė buvo teisi ginče su privataus sklypo savininku, atsisakydama keisti Klaipėdos pl. esančio sklypo žemės naudojimo paskirtį į daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritoriją.


Dar šį rudenį neatpažįstamai pasikeis keleto Palangos daugiabučių gyvenamoji aplinka – kurorto komunalininkai tvarko teritoriją ties S. Nėries gatvės 7 numerio daugiabučiu namu. O Sodų gatvės 26, 28, 30 numeriais pažymėtų namų aplinka jau atnaujinta: padidinta automobilių stovėjimo aikštelė, pastatyti nauji elektros stulpai su elektros energiją taupančiu LED...


Sekmadienį Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos išskirtinės šv. Mišios – maldos namai mini 110 metų sukaktį. Ta proga palangiškiams ir kurorto svečiams bus atvertas ir bažnyčios bokštas, kuriame jau įrengta apžvalgos aikštelė.


Dar šį rudenį neatpažįstamai pasikeis keleto Palangos daugiabučių gyvenamoji aplinka – kurorto komunalininkai ėmėsi teritorijos ties S. Nėries g. 3 ir 5 numerio namais tvarkymo darbų. Ateityje planuojama pagražinti ir kitų miesto daugiabučių aplinką, ypatingą dėmesį skiriant renovuotiems namams, kad atnaujinta infrastruktūra padėtų sukurti puikų bendrą kvartalo vaizdą.


Rugpjūčio 12 dieną sukaks lygiai metai, kai iki tol didžiąją daugumą kurorto daugiabučių administravusi bendrovė „Palangos butų ūkis“ pradėjo teismų procesus prieš jos paslaugų atsisakiusius ir kitą savo turto administratorių pasirinkusius palangiškius bei kitų miestų gyventojus, turinčius butus kurorte. Įkaitais paversti 35 namuose gyvenantys 905 žmonės, kurie kaip...


Palangoje startuoja daugiabučių namų renovacijos antrasis etapas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 03 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas – penktadienį pasirašyta Savivaldybės administracijos ir UAB „Terma Consult“ sutartis dėl 58 kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo.


Ketvirtadienį į valdžion išrinktuosius kurorto politikus trijų Palangos daugiabučių gyventojų vardu kreipęsis Pranas Gelžinis prašė jų pagalbos. Aštuoniolika metų kaimynai negali sutarti dėl įvažiavimų į Ganyklų g. 29, 35, 37, 41 namų kiemus bei aikštelę, o bandymai spręsti ginčą administraciniu būdu – parengus kvartaliuko koncepciją – gyventojų...


Palangos miesto tarybos sprendimas rengti  žemės sklypo Jūratės g.24 ir žemės sklypų prie  daugiabučių namų Jūratės g.26 ir 28 detalųjį planą, kuriuo numatoma keisti Palangos miesto centrinės dalies detaliojo plano sprendinius ir planuojamojoje teritorijoje, esant galimybei prie sklypo Jūratės g.24 prijungti du arus laisvos valstybinės žemės, suneramino gyventojus. Kaip „Palangos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius