Gerai savijautai užtikrinti – nemokamos sveikatinimo veiklos bei paslaugos

"Palangos tilto" informacija, 2019-07-19
Peržiūrėta
2386
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto gyventojai raginami rūpintis savo sveikata ir gera savijauta bei aktyviai dalyvauti nemokamose sveikatinimo veiklose, kurias organizuoja Palangos visuomenės sveikatos biuras (PVSB), minintis dvejų metų veiklos sukaktį.
Plati veikla
PVSB direktorė Miglė Mikalauskaitė pabrėžė, jog pagrindinis Biuro veiklos tikslas – rūpintis savivaldybės gyventojų sveikata, vykdyti visuomenės sveikatos priežiūrą, siekiant mažinti gyventojų sergamumą ir mirtingumą, gerinti gyvenimo kokybę, teikiant kokybiškas visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas.
Įgyvendinant užsibrėžtus tikslus, miesto gyventojai kviečiami į teorinius ir praktinius sveikos gyvensenos užsiėmimus, treniruotes, paskaitas, vykdomos ankstyvosios intervencijos bei kitos programos, projektai. „Biuras taip pat vykdo savivaldybės visuomenės sveikatos stebėseną – renka ir analizuoja visuomenės sveikatą charakterizuojančius rodiklius, informuoja visuomenę apie rezultatus. Be to, vykdome vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrą kurorto ugdymo įstaigose. Pirmos pagalbos ir higienos įgūdžių mokymas – taip pat viena iš mūsų veiklų“, – pabrėžė direktorė.
Trys amžiaus grupės
Siūlomos PVSB sveikatinimo veiklos nukreiptos į tris amžiaus grupes: vaikus, darbingo amžiaus žmones ir senjorus. Ugdymo įstaigose visuomenės sveikatos specialistai nuolat organizuoja sveikos gyvensenos pamokėles ir renginius, bendradarbiauja su tėvais ir pedagogais rūpindamiesi vaikų sveikata. „Koordinuojame 14–21 metų jaunuoliams skirtą ankstyvosios intervencijos programą, kuria siekiama motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, žala bei pasekmėmis“, – sakė M. Mikalauskaitė.
Jos planuose – dar įvairesnių sveikatinimo paslaugų pasiūla kuo didesnei gyventojų aprėpčiai. „Suaugusiems esame numatę per mėnesį pasiūlyti bent tris skirtingų rūšių treniruotes, kurios vyktų reguliariai, nors kartą per savaitę. Taip siekiame gyventojams padėti atrasti sau patrauklią fizinę veiklą, kuri turėtų tapti neatsiejama jų gyvenimo būdo dalimi. Taip atsirado jogos ore treniruotės, kvėpavimo terapijos užsiėmimai, futbolo treniruotės, bachata šokiai, mankštos su TRX diržais, kardio tenisas ir daugelis kitų veiklų, kurias vykdėme, vykdome ar vykdysime ateityje“, – sakė M. Mikalauskaitė.
Didelė paslaugų įvairovė
Vasarą palangiškiai ir kurorto svečiai, norintys gyventi aktyviai bei sveikai, išties turi iš ko pasirinkti: VSB siūlo jogą po atviru dangumi, vadinamąsias antigravitacines treniruotes Palangos vasaros parke, meditaciją su gongo garsais Palangos Birutės parke, kūno mobilumo ir kontrolės treniruotes Palangos gelbėjimo stotyje, ties 60-ąja rampa, jėgos ir lankstumo treniruotes Palangos sporto centro stadione, korekcines mankštas – jos taip pat vyksta stadione, pilates treniruotes Palangos Birutės parke. Norintieji kviečiami žaisti kardio tenisą Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ teniso aikštelėje, arba į paplūdimio tinklinio varžybas ir meno terapiją sveikatingumo ir meno festivalyje „1000 saulių“. Šiais metais dar suplanuota šiaurietiško vaikščiojimo užsiėmimai, linijinių šokių pamokos, treniruotės su stepais, zumba treniruotės, užsiėmimai su afrikietiškais būgneliais, vandens aerobika ir kitos veiklos.
Kiekvienam – pagal poreikius
Aktyvūs gyventojai kviečiami ir į paskaitas: su psichoterapeutu – apie priklausomybę, taip pat – apie cukrinį diabetą, užkrečiamąsias ligas ir vakcinas, praktines paskaitas su burnos higienistu, taip pat į paskaitų ciklą „Fizinio aktyvumo reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai“.
Norintieji gali pasinaudoti ir kitomis paslaugomis: atlikti savo kūno masės analizę, sužinoti raumenų, riebalų kiekį savo organizme, pasikonsultuoti su biuro specialistais sveikos gyvensenos klausimais. Vyksta paskaitos su kompetentingais lektoriais aktualiomis sveikatos temomis.
Ilgalaikėje sveikatinimo programoje „Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa“ PVSB darbuotojos dirba su 40-55 metų vyrais ir 50-65 metų moterimis, kurių širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė yra didelė.
Dėmesys informacijos skleidimui
„Gyvename skaitmeniniame amžiuje, todėl džiaugiamės ne tik realiai sudalyvavusiais veiklose dalyviais, bet ir išaugusia socialinių tinklų bendruomene. Savo internetiniuose namuose www.palangosvsb.lt skelbiame ne tik veiklų tvarkaraščius, naudingą informaciją, kurią verta žinoti kiekvienam, bet ir organizuojame įvairiausius konkursus, kurių nugalėtojus apdovanojame vertingais prizais. Kviečiame į Biurą užsukti ir palangiškius, ir kurorto svečius. Kiekvienam atrasime ką pasiūlyti. Visos mūsų teikiamos paslaugos yra nemokamos“, – sakė M. Mikalauskaitė“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangiškiams teikiamos nemokamos kompleksinės paslaugos, skirtos visai šeimai.


Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose, tai sveikatos priežiūros paslaugos, kurias slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, kineziterapeutų komanda teikia pacientų namuose.


Sausio mėnesį siūlomos tokios nemokamos projekto "Kompleksinių paslaugų šeimai organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje" veiklos.


Nuo pirmadienio, rugsėjo 13 d., visos kontaktinės paslaugos bus teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei renginiai organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus. 


Kviečiame dalyvauti nemokamose projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“ veiklose gruodžio mėnesį. Individualios nuotolinės psichologo konsultacijos.Registracija tel. nr. 864598955.


Palangos bendruomeniniai šeimos namai (PBŠN), įsikūrę Jūratės g. 42 (II aukštas), ne vienam palangiškiui jau tapo žinomi kaip įdomių veiklų, remiamų Savivaldybės, centras.


Siekiant užtikrinti būtinąją pagalbą Palangos miesto gyventojams karantino metu, dar praėjusią savaitę Savivaldybė numatė patalpas, kuriose saviizoliacijos laikotarpiui gali apsistoti Palangos miesto gyventojai, jei to negali padaryti namuose. Dėl šios paslaugos kreiptis tel. 8 615 59396.


Palangos miesto gyventojai raginami rūpintis savo sveikata ir gera savijauta bei aktyviai dalyvauti nemokamose sveikatinimo veiklose, kurias organizuoja Palangos.visuomenės sveikatos biuras (PVSB), minintis dvejų metų veiklos sukaktį.  PVSB direktorė Miglė Mikalauskaitė pabrėžė, jog pagrindinis Biuro veiklos tikslas – rūpintis savivaldybės gyventojų sveikata, vykdyti visuomenės...


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos lankytojai galės naudotis nemokama teisine pagalba, kurią nuotoliniu būdu teiks Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai. Rugpjūčio 29 d. 14 val. gyventojai ir miesto svečiai kviečiami į šventišką teisinės pagalbos atviros prieigos taško atidarymą bibliotekos interneto skaitykloje. Atidarymo metu...


Dvylika Palangos šaulių aktyviai prisijungė prie IX-ojo sveikatinimo renginio „Pasirūpink ir savo sveikata“, skirto Medicinos darbuotojų dienai pažymėti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius