Kompleksinės paslaugos šeimai – itin naudingos tiek vyresniam, tiek ir mažiausiam šeimos nariui

Palangos tiltas, 2023-01-27
Peržiūrėta
1495
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiams teikiamos nemokamos kompleksinės paslaugos, skirtos visai šeimai. Veiklų siūloma įvairių, praversiančių tiek vyresniam, tiek ir mažiausiam šeimos nariui – abipusiam ryšiui stiprinti. Apie jas daugiau papasakojo šias paslaugas kuruojančio labdaros ir paramos fondo „Dienvidis“ vadovė Jurgita Kulevičienė.

Psichologo ir mediacijos paslaugos

Jau ne vienerius metus Palangoje siūlomos nemokamos projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“ veiklos. 

Jei žmogus turi problemų, bet neturi su kuo apie tai pasikalbėti, siūlomos individualios kontaktinės arba nuotolinės psichologo konsultacijos. Į jas užsiregistruoti galima tel. 8 645 98955.

Taip pat galimos ir nuotolinės vis populiarėjančios mediacijos paslaugos. Kas yra mediacija? Tai – konfidencialaus pobūdžio konfliktų sprendimo procesas (konfliktuojančių pusių sutaikymas turto dalybų, vaiko ugdymo/išlaikymo, skyrybų ir kt. klausimais), kuriame mediatorius padeda konfliktuojančioms šalims pasiekti priimtiniausią konflikto sprendimą. Registracija tel. 8 674 53558. Mediatorė – Kristina Martinkienė.

Dailės terapija – geriau pažinti save

Itin populiari yra dailės terapija. Suaugę Palangos ir Šventosios gyventojai kviečiami dalyvauti dailės terapijos grupėje Bendruomeniniuose šeimos namuose (Jūratės g. 42). Kaip tikina specialistai, šie užsiėmimai skirti geriau pažinti save, stiprinti savo asmenines savybes ir gebėjimus, užmegzti glaudesnius bei nuoširdesnius santykius su savimi ir kitais, surasti bei pašalinti kliūtis, neleidžiančias visapusiškiau realizuoti savo galimybių gyvenime. 

Užsiėmimuose naudojami dailės terapijos metodai, tad svarbu turėti guašo, teptukų bei A3 piešimo popieriaus. Užsiėmimus veda psichologė Simona Kunigelienė. 

Prieš dalyvaujant užsiėmimuose būtinas individualus pokalbis su psichologe tikslams nustatyti. Registracija ir detalesnė informacija tel. 8 694 91354. 

Vaikų grupės

Ypač populiarūs vaikams skirti užsiėmimai. Mergaitėms vyksta programa „Galimybių skrynelė“, kurios metu mergaitės per įvairius rankdarbių užsiėmimus ir žaidimus pažindinamos su moteriškumo, kūno, grožio paslaptimis ir mokomos, kaip atpažinti grėsmes bei save nuo jų apsaugoti.

Kita vaikams skirta programa yra susijusi su savęs kaip asmenybės stiprinimu ir perteikiama per tvarumo sampratą. Ją, pasitelkdamas įvairias veiklas, perteikia Stam punk meno atstovas Eugenijus Šuldiakovas.

Į visas programas yra bendra registracija tel. 8 645 98955.

Itin pamėgtos veiklos

„Esame tokių teikėjai jau nuo 2019 metų ir matome, jog kompleksinių paslaugų, pritaikytų visiems šeimos nariams, žmonėms reikia. Per keletą metų išryškėjo tendencijos, kas labiausiai domina palangiškius“, – kalbėjo J. Kulevičienė.

Pasak jos, ypač aktualios yra psichologo, mediatoriaus paslaugos. Žmonės mielai atveria širdis ir dalijasi skauduliais su specialistu, kuris gali ištiesti pagalbos ranką. Svarbiausia, kad žmonės supranta, jog pagalbos jiems reikia ir ją suranda. 

Populiarūs ir tėvystės įgūdžių kursai. 

Ypač daug susidomėjimo sulaukia dailės terapija. „Dailės terapijos grupių surenkame labai daug. Šios terapijos metu žmonės gilinasi į save, labiau ima pažinti save, suteikia sau daugiau galimybių potencialui ugdytis. Pastebėjome, jog tai itin aktualu moterims – būtent dailiosios lyties atstovės labiau linkusios savyje ieškoti užslėptų gerųjų savybių. Vyrai to nelinkę daryti“, – šyptelėjo pašnekovė. 

Ne itin populiarūs buvo siūlomi nėščiųjų kursai Palangoje. „Galbūt būsimosios mamytės ieško tokių paslaugų kitur“, – pasvarstė J. Kulevičienė.

Tačiau mėgstami yra mamų kartu su savo mažyliais, kurie dar nelanko darželio, užsiėmimai. „Tokie mamų ir kūdikių užsiėmimai stiprina tarpusavio santykius kiek kitokiu būdu nei įprastinė kasdiena“, – pastebėjo labdaros ir paramos fondo „Dienvidis“ vadovė.

 

Palangos miesto sav. inf. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Profesines mokyklas baigusių specialistai šalies darbo rinkoje graibstomi, tačiau profesinis mokymas vis dar nėra toks populiarus, koks galėtų būti.


Įvairiuose miesto bei regiono renginiuose aktyviai dalyvaujantys bendrovės „Palangos vandenys“ darbuotojai šį savaitgalį maloniai nustebino sportiniais pasiekimais – šeštadienį įmonės  moterų irkluotojų komanda nugalėjo visas konkurentes ir tapo Plungės rajone vykusios Vandens sporto šventės Vikingų laivų varžybų nugalėtojomis. 


Palangiškiams teikiamos nemokamos kompleksinės paslaugos, skirtos visai šeimai.


Kai kas Mindaugą Skritulską, TS-LKD narį, išrinktą į Seimą Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, į kurią įeina ne tik Palanga, bet ir dalis Kretingos bei Klaipėdos rajonų, vadina vienu produktyviausiu kada nors Palangai Seime atstovavusiu parlamentaru. Per 2021-uosius, vienas ar kartu su kitais kolegomis, jis pateikė 24 įstatymų projektus. 


Šią savaitę paskelbta, kad du „Lietuvos pašto“ skyriai Palangoje po kelių dienų bus uždaryti, o vietoje jų bus atidarytas naujas viename prekybos centre. Tokia žinia itin papiktino ir palangiškius, ir miesto merą.


Kviečiame dalyvauti nemokamose projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“ veiklose gruodžio mėnesį. Individualios nuotolinės psichologo konsultacijos.Registracija tel. nr. 864598955.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius