Meras Šarūnas Vaitkus: "Jeigu kitą savaitę Palangos miesto savivaldybės taryba atsižvelgs ir pritars darbo grupės pasiūlymams, bus priimta ne viena lengvata karantino laikotarpiu tiek gyventojams, tiek ir verslui"

"Palangos tilto" informacija, 2020-04-21
Peržiūrėta
2136
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą ketvirtadienį priims posėdžiausianti savivaldybės Taryba. Ta proga meras Šarūnas Vaitkus paliko tokį įrašą savo Facebook paskyroje: "Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą ketvirtadienį priims posėdžiausianti savivaldybės Taryba. 

1. Savivaldybės tarybai bus siūloma turgaus prekeiviams, kurie prekiauja ne maisto prekėmis ir dėl karantino nebegalėjo vykdyti veiklos, už šį laikotarpį netaikyti mokesčio už prekybinę vietą.
2. Lengvatų turėtų sulaukti ir mokantieji rinkliavas už komunalinių atliekų surinkimą. Asmenims, kurie šią rinkliavą moka ketvirčiais, siūloma prailginti mokėjimo terminą – suteikti galimybę už antrąjį metų ketvirtį rinkliavą sumokėti ne iki gegužės 15 d. (kaip buvo numatyta iki šiol), o iki lapkričio 15 d. Juridiniams asmenims, deklaruojantiems komunalinių atliekų kiekį, siūloma leisti iki lapkričio 15 d. tikslinti atliekų kiekį, atitinkamai pagal pateiktus duomenis būtų perskaičiuojamas ir vietinės rinkliavos mokestis.
3. Svarstytas ir koncesininkų finansinių įsipareigojimų Savivaldybei klausimas. Nutarta siūlyti Tarybai karantino laikotarpiu, kuomet koncesininkai negali vykdyti veiklos, sumažinti finansinius įsipareigojimus, taip pat, įvertinus karantino laikotarpio trukmę, proporcingai sumažinti privalomų renginių skaičių, kuriuos Palangos koncertų salės koncesininkai yra įpareigoti Palangoje suorganizuoti ne aktyviojo kurortinio sezono metu.
4. Asmenys, laimėję konkursus prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės tarybos numatytose viešosiose vietose, tačiau negalintys vykdyti veiklos karantino laikotarpiu, taip pat turėtų sulaukti lengvatų. Darbo grupė apsisprendė siūlyti mėnesiui, pratęsti vietinės rinkliavos galiojimą realiai vykdytai veiklai, kuri paskelbus karantiną buvo uždrausta. Taip pat bus siūloma taikyti lengvatą atrankos dalyviams, kurie už leidimus prekiauti ar teikti paslaugas Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose rinkliavą turi sumokėti iki balandžio 30 d. Šį terminą siūloma pratęsti, mokėjimus išskaidant – 50 proc. vietinės rinkliavos sumokėti iki balandžio 30 d., likusią dalį, 50 proc., – iki liepos 31 d.
5. Svarstydami klausimą dėl nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių lengvatų suteikimo, darbo grupės nariai apsisprendė karantino laikotarpiu suteikti minėtų mokesčių lengvatas tiems juridiniams asmenis, kurie dėl karantino metu įvestų apribojimų nebegalėjo vykdyti veiklos ir yra įtraukti į Valstybinės mokesčių inspekcijos mokesčių mokėtojų, nukentėjusių nuo COVID-19, sąrašą. Lengvata būtų teikiama, jei atitinkamo mokesčio suma viršytų 300 eurų, ir jei asmenims 2020 m. Savivaldybė nebuvo suteikusi kitokių šių mokesčių lengvatų. Jei šiam siūlymui Taryba pritartų, lengvata galėtų pasinaudoti juridiniai asmenys – Palangos apgyvendinimo įstaigos, taip pat – prekybos įmonės, paslaugų teikimo įmonės.
6. Taip pat nutarta siūlyti paslaugas teikiančioms įmonėms (UAB „Palangos vandenys“, UAB „Palangos šilumos tinklai“) įsivertinti įmonės situaciją, ir, esant galimybei klientams, kurie finansiškai nukentėjo dėl paskelbto karantino ir iki karantino paskelbimo neturėjo įsiskolinimų, pagal jų prašymus atidėti mokėjimą už paslaugas iki šešių mėnesių, neskaičiuojant delspinigių. Kiekvieną kliento prašymą įmonės turėtų vertinti individualiai. Atidėjimas neturėtų būti taikomas klientams turėjusiems skolų iki karantino paskelbimo Lietuvoje datos."

Jūsų komentaras:

ponas Mere 2020-04-23 15:45 (IP: 78.57.203.118)
ar nereikėtų daugiau rūpintis senjorais,kurie vieniši,kad ir dviese,bet rizikos gr .Savanoriai ar kažkas turėtų tokius patys surasti ir jiems padėti gi sakoma,kad jie negali lankytis parduotuvėse ir kt. ,kaip išgyventi .

Kraštietis 2020-04-23 06:08 (londoncyti@eu / IP: 78.57.146.222)
Ne lengvatas dalinlint o leiskit dirbti!

Kaip visada lia lia lia.. 2020-04-21 16:21 (IP: 197.224.49.211)
Tos priemones (lengvatos), kurios cia isvardintos- tai tik akiu dumimas! Tai nera esmine pagalba! Del tokiu priemoniu- verslo imonems maza naudos. Cia kalbama apie keliu simtu ar daugiausia keliu turkstanciu euru isipareigojimu nukelima i ateiti arba sioki toki mokesciu sumazinima! Bet tai verslui neleis isgyventi! Jei tas meras butu protingas ir tikrai norintis padeti verslui- jis tiesiog duotu daugiau laisves zmonems suktis is situaciju! Palengvintu ar panaikintu kokias tai biurokratines kliutis del veiklos vykdymo! O dabar zmones tures rizikuoti ir vis tiek keliais eiti paskui ta pati mera ir biurokratus kad ir del kokiu leidimu! Tai tikras absurdas!

Taip pat skaitykite

Šią savaitę paskelbta, kad du „Lietuvos pašto“ skyriai Palangoje po kelių dienų bus uždaryti, o vietoje jų bus atidarytas naujas viename prekybos centre. Tokia žinia itin papiktino ir palangiškius, ir miesto merą.


Vyriausybė pritarė vakcinos nuo koronaviruso iš „Sanofi Pasteur & GSK“ įsigijimui, tačiau žinomam palangiškiui, Palangos Sveikatos mokyklos įkūrėjui, o dabar Seimo nariui (atstovauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – L.J.) Dainiui Kepeniui „kovidas“ yra „pasaulinės vaistų gamintojų mafijos sąmokslas“, o vakcina –...


Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".


Švelninant jau trečiąjį mėnesį skaičiuojančio karantino padarinius, UAB "Palangos vandenys" prisideda paremdama nuo pandemijos finansiškai nukentėjusius miesto gyventojus ir įmones.


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


"Klausimas apie Tarybos sprendimų projektų skaičių man yra truputį keistas – skirtingų kadencijų Savivaldybės tarybos nerungtyniauja, kuri parengs daugiau sprendimų. Tarybos sprendimus diktuoja įstatymai, įstatymų pakeitimai, įvairios valstybės institucijų parengtos tvarkos," - "Palangos tiltui" pabrėžė meras Šarūnas Vaitkus.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Viešosios paslaugos, už kurias atsakinga vietos valdžia, neturėtų būti pelno darymo objektas, įsitikinę merai, primygtinai raginami mokesčių mokėtojų pinigais sukurtą infrastruktūrą perduoti valdyti privačiam verslui. Vidurvasarį savivaldybes pasiekė Konkurencijos tarybos, Centrinės projektų valdymo agentūros ir Viešųjų pirkimų tarnybos grėsmingas raštas, kad, jei...


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius