Geriausia Palangos VSB specialistė Agnė Leonavičiūtė: „Neabejoju, kad kartu įveiksime koronavirusą“

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-03-21
Peržiūrėta
11567
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Agnė Leonavičiūtė
Agnė Leonavičiūtė

Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (PVSB) geriausia 2020 metų specialiste tapo visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Leonavičiūtė, įvertinta už atsakingą, nuoseklų darbą stiprinant Palangos miesto savivaldybės gyventojų sveikatą nuo įstaigos įsikūrimo pradžios. „Augau Kretingos rajone. Tačiau visada žinojau, kad Palanga – pirmoji vieta sąraše, renkantis gyvenamąją vietą ateityje. Tai ypač pajutau studijų kitame mieste metu – kiekvieną kartą, grįžus namo, aplankyti Palangą tapo įprasta. Baigiant visuomenės sveikatos studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, mane pasiekė netikėta ir labai džiugi žinia – Palangoje steigiamas visuomenės sveikatos biuras! Nesudvejojau nė akimirkos – tapau viena pirmųjų Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojų,“ – „Palangos tiltui“ sakė A. Leonavičiūtė.

–Kaip jūsų darbotvarkė ir asmeninis gyvenimas pasikeitė smogus koronaviruso pandemijai?

–Lygiai prieš metus, šalyje paskelbus karantiną, visuomenės sveikatos specialistai stojo į pirmąsias kovos su COVID – 19 gretas. Man pirmuoju iššūkiu tapo darbo vieta pasienyje Būtingė – Rucava. Čia buvo atliekama medicininė – karantininė kontrolė. Tiek darbo dienomis, tiek savaitgaliais, taip pat dienomis ir naktimis. Vėliau – keleivių tikrinimas Palangos oro uoste. Iki pat šios dienos Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos specialistės tęsia darbus mobiliame punkte. O įprastos sveikatinimo veiklos persikėlė į virtualią erdvę. Organizuojame įvairiausius nuotolinius užsiėmimus.
Apibendrindama situaciją, galiu teigti, jog mano gyvenimas pasikeitė, kaip ir kiekvieno iš mūsų. Tačiau neabejoju, kad žadinant visuomenės sąmoningumą, suvienijus jėgas, kartu įveiksime šią klastingą ligą.

–Jūs buvote pripažinta geriausia Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialiste. Ar nesipriešinote tokiam išskyrimui? Juk kaip ir dauguma lietuvaičių, matyt, kukli esate?

–Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) jau penktąjį kartą surengė „Metų specialisto“ apdovanojimus. Labai džiaugiuosi dėl tokio įvertinimo. Be abejo, tai motyvuoja, skatina nesustoti ir toliau besąlygiškai tikėti tuo, ką darau.

–Turėčiau klausti jūsų vadovų, tačiau vis tiktai paklausiu jūsų: kokie jūsų darbai, kvalifikacijos buvo pastebėti?
Visgi, atsakant pacituosiu mūsų vadovės žodžius „Įvertinta už atsakingą, nuoseklų darbą stiprinant Palangos miesto savivaldybės gyventojų sveikatą nuo įstaigos įsikūrimo pradžios“. O iš tiesų – myliu savo darbą. Manau, tai ir yra tikroji priežastis.

–Man atrodo, kad palangiškiai mažokai žino apie Savivaldybės visuomenės sveikatos biurą. Ar sutiktumėte tu tokia mintimi?

–Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras darbą pradėjo 2017 metais. Einant ketvirtiems veiklos metams, stebime, jog per tą laiką tapome matomi, girdimi ir žinomi. Pradžioje iš tiesų susidūrėme su šia problema, todėl labai daug dėmesio skiriame reklamai, viešinimui. Siekiame, kad žinia apie mūsų teikiamas sveikatos stiprinimo paslaugas pasiektų kiekvieną palangiškį.

–Gal atėjus pavasariui, imsitės naujų veiklų? Kokių?
–Sunku prognozuoti, nes nežinome, kokie ribojimai galios ateinančius mėnesius. Šiuo metu siūlome įvairius nuotolinius fizinio aktyvumo užsiėmimus, paskaitas apie sveikatą aktualiausiomis temomis, psichologo, priklausomybės konsultanto konsultacijas, vedame privalomus sveikatos mokymus. Vykdome įvairias prevencines programas, projektus, su kuriais galite susipažinti užsukę į mūsų interneto puslapį www.palangosvsb.lt. Nekantriai laukiame, kol galėsime pasimatyti gyvai!

–Ar jūs skiepysitės nuo koronaviruso?
–Neabejotinai taip – tikiu mokslo įrodymais. Tikiu vakcinos saugumu ir efektyvumu. Taip pat tikiu, kad šią užklupusią negandą, COVID-19 pandemiją, kuri turi milžinišką neigiamą poveikį žmonių sveikatai, socialiniam, ekonominiam gyvenimui, galime suvaldyti pasikliaudami sveiku protu – kiekvienas iš mūsų turi priimti atsakingus, racionalus sprendimus. Tik tuomet pagaliau saugiai galėsime apkabinti tuos, kurie mums brangiausi!

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Finansų ministerijos pateikti Gyvenimo kokybės indekso (GKI) duomenys džiugina: vis daugiau Lietuvos regionų savivaldybių patenka į penketukus, kuriuose gyvenimo kokybė verslumo, švietimo, viešosios infrastruktūros ir kitais atžvilgiais yra itin gera.


Dažnas žmogus savyje nešiojasi įvairių nuoskaudų iš vaikystės, pyksta ant savo tėvų dėl jų klaidų – per didelio valdingumo ar per mažai rodomos meilės arba dėl tokių traumuojančių patirčių, kaip alkoholizmas, fizinis, emocinis smurtas. 


Klientų aptarnavimo srityje dirbantiems specialistams bendravimo įgūdžiai yra itin svarbūs, mat kasdien jiems tenka susidurti su skirtingais žmonėmis, o tai reiškia – ir su skirtingomis jų emocijomis ir lūkesčiais.


Klaipėdoje prasidėjo kruizinių laivų sezonas. Šiemet gali būti pasiektas rekordinis jų apsilankymų skaičius Klaipėdos uosto istorijoje – 80. Tiek dar niekada nėra buvę. 


Palangiškis Seimo narys Dainius Kepenis, kurį per koronaviruso pandemiją daug kas „skalpavo“, susitikęs su žurnalu „Lietuvos pajūriu“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriu, juokėsi: „Gi aš buvau pirmas prieš beveik penkerius metus pradėjęs kalbėti apie „Sveikatos pasą“! Tik – su visai kitokiu turiniu: apie žmogaus sveikatos pagrindinius rodiklius, o ne apie jo skiepus nuo to...


Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (PVSB) geriausia 2020 metų specialiste tapo visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Leonavičiūtė, įvertinta už atsakingą, nuoseklų darbą stiprinant Palangos miesto savivaldybės gyventojų sveikatą nuo įstaigos įsikūrimo pradžios. „Augau Kretingos rajone. Tačiau visada žinojau, kad Palanga – pirmoji vieta sąraše...


Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro geriausia 2020 metų specialiste tapo visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Leonavičiūtė, įvertinta už atsakingą, nuoseklų darbą stiprinant Palangos miesto savivaldybės gyventojų sveikatą nuo įstaigos įsikūrimo pradžios. Specialistę pasveikino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta...


Visa reikalinga informacija Palangoje apie koronavirusą. Svarbūs kontaktai, kuriuos reikia žinoti.


Kol kas nesuvaldytas koronaviruso plitimas pasaulyje nerimą sėja ir Palangoje. Redakcijos kalbinti kurorte dirbantys šeimos gydytojai atskleidė, kad pastarosiomis savaitėmis su pacientais apie naują grėsmę visuomenės sveikatai tenka su pacientais kalbėtis labai dažnai.


Po dviejų metų pertraukos Palangą nudžiugino dvynukų gimimas. Sausio 27 dieną neseniai į Palangą atsikėlusių Ernestos ir Sauliaus Nemanių šeimoje gimė dvi palangiškės – Saulė ir Smiltė. Mažame mieste tai yra prasmingas ir džiugus įvykis, juo labiau, kad būtent dėl mažųjų ši šeima atsikraustė gyventi į kurortą, nes čia, pajūryje ir pušų apsuptyje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius