Gimnazistai – konkurso „Euroscola“ prizininkai

Palangos tiltas, 2016-11-03
Peržiūrėta
2031
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gimnazistai – konkurso „Euroscola“  prizininkai

Klaipėdos I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje organizuojamo konkurso „Euroscola“ regioninis finalas, kurio pagrindinis prizas – 26 asmenų kelionė į Europos Parlamentą Strasbūre. Konkurse buvo tikrinamos mokinių žinios apie Europos Sąjungos šalis, žmones, įstatymus, istoriją bei geografiją. Jame iš viso dalyvavo į šešias grupes suskirstytos 75 komandos. Viena iš jų – Palangos senosios gimnazijos jungtinė II -IV klasių komanda, kurią ruošė geografijos mokytojas metodininkas Nerijus Vaišvilas.
Gimnazistai pakartojo praėjusių metų rezultatą – užėmė II vietą. Konkursą „Euroscola“ sudaro trys dalys: prisistatymas, viktorina ir klausimynas apie valstybes. Pastarojoje mūsų mokyklos mokiniai pasirodė geriausiai, tačiau kad ir kaip bebūtų gaila, to nepakako kompensuoti taškų, prarastų antrojoje konkurso dalyje.
Mokytojas N. Vaišvilas teigia, kad iki pirmosios vietos juos skyrė vos žingsnelis ir kad šiemet jiems pritrūko sėkmės – mat viktorinoje komandos burtų keliu traukė klausimus ir Palangos senosios gimnazijos komandai pakliuvo sunkesnės užduotys.
Anot ne pirmus metus šiame konkurse dalyvavusio abituriento Adomo Gudaičio, įgyta didelė patirtis: „Įdėjome nemažai darbo, daug skaitėme, gilinomės į ES struktūrą, sekėme naujienas. Šios žinios leidžia geriau suprasti ES veiklą, kasdieninius sprendimus, taip pat skatina toliau domėtis“.
Kai kurios komandos šiame konkurse laimi tik iš penkto karto, todėl nemažai patirties jau įgavusi Palangos senosios gimnazijos komanda tikisi, kad trečias kartas nemeluos ir kad kitąmet jie mėgausis kelione į Strasbūrą.

Livija PERMINAITĖ
Palangos senosios gimnazijos IIB klasė

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga, pasirodo, kur kas turtingesnė menu nei galėtume pamanyti. Mes, antrų klasių gimnazistai, patys galėjome tuo įsitikinti, dalyvaudami integruotame dailės ir anglų kalbos projekte „Art Reflections in Palanga“. 


Tradiciškai gimnazistai, ruošiami istorijos mokytojų, dalyvavo Moksleivių teisinių žinių konkurso „Temidė“ konkurse.


Į finalinį antrojo naujų kūrinių pučiamųjų orkestrams kūrybinio konkurso „MCC Palanga 2022“ etapą iš viso išrinktos penkios kompozicijos - tokį sprendimą priėmė tarptautinė konkurso vertinimo komisija, kuriai pirmininkauja britų kompozitorius Edward Gregson. 


Balandžio 23 dieną vyko teisinių žinių konkurso „Temidė“ II etapas. Pirmąjį (miesto) etapą laimėjusi Palangos senosios gimnazijos komanda „Antanas ir Co“ (IIIC klasė, mokytoja Ilona Pociuvienė) ir regioninėse varžybose pelnė I vietą. Antrasis etapas vyko nuotoliniu būdu „Teams“ platformoje. Dalyviai gavo praktinę užduotį (dėžę – dėlionę), kurią...


Spalio 6 dieną Klaipėdos apskrities vyriausiame policijos komisariate vyko antrasis teisinių žinių konkurso ,,Temidė” etapas. Sėkmingai įveikę pirmąjį ,,Protų mūšį“, tolesniame konkurso etape Palangos senajai gimnazijai atstovavo IIIC klasės mokiniai Aistė Daugytė, Greta Valentinavičiūtė, Ovidijus Šeputis, Arijus Donskovas ir Danielius Sauseris.


Palangos senojoje gimnazijoje – gilios filologinės tradicijos. Jau daug metų gimnazistai dalyvauja Jaunųjų filologų konkurse. Šiemet sulaukta puikių rezultatų. Kaip teigia jau daug metų mokinius konkursui ruošianti mokytoja Jūratė Galinauskienė, šie metai ypatingi – net šeši gimnazistai tapo šio konkurso laureatais.


Palangos senosios gimnazijos moksleiviai puikiai pasirodė Šiaulių universiteto Užsienio kalbų studijų katedros ir Lietuvos literatūros sąjungos organizuotame 3-ajame respublikiniame vertimo konkurse, kuriame dalyvavo 350 mokinių ir studentų iš visos Lietuvos. Konkurso dalyviai iš anglų, rusų, vokiečių, prancūzų ar ispanų kalbos į lietuvių kalbą vertė originalius...


Klaipėdos I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje organizuojamo konkurso „Euroscola“ regioninis finalas,


Viešosios vietos – tik konkurso būdu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 02 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi miesto valdžia pritarė sprendimui, kuriuo viešosios vietos  prekiauti ar paslaugoms teikti bus skiriamos konkurso būdu. Tik Palangos gintaro meistrų gildijai buvo suteikta išimtinė teisė J.Basanavičiaus gatvėje prekiauti ne konkurso tvarka.


Senosios gimnazijos 3-4 klasės gimnazistai šeštadienį dalyvavo Rietave vykusiame meninio skaitymo regioniniame etape ir, sužavėję komisijos narius, užėmė pirmąją vietą. Meninė kompozicija „Žiūrėjimas į Lietuvą“, kurią atliko konkurse, buvo ilgai kurto ir puoselėto, pusmetį trukusio pilietinio tautinio ugdymo projekto rezultatas, sužadinęs visas opiausias Lietuvos problemas, ypatingai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius