„Gintarėlio“ aplinka – geriausiai tvarkoma Klaipėdos regione

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-12-10
Peržiūrėta
1508
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lapkričio 23-ąją „Gintarėlio“ direktorė I. Milkontė (kairėje) kartu su dar 9 Respublikos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovais atsiėmė atminimo lentą „Geriausiai tvarkoma mokyklos aplinka 2012“.
Lapkričio 23-ąją „Gintarėlio“ direktorė I. Milkontė (kairėje) kartu su dar 9 Respublikos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovais atsiėmė atminimo lentą „Geriausiai tvarkoma mokyklos aplinka 2012“.

Palangos vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ kolektyvas turi kuo didžiuotis: lapkričio 23 dieną per LITEXPO vykstančią parodą „Mokykla 2012“ buvo apdovanotos mokyklos – Geriausiai tvarkomų mokyklų aplinkos-apžiūros konkurso šių metų nugalėtojos, tarp kurių ir kurorto ikimokyklinio ugdymo įstaiga.

Dalyvavo 62 švietimo įstaigos
Respublikiniam konkursui „Gintarėlį“ dar gegužę pasiūlė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės įsakymu sudaryta darbo grupė, vertinusi geriausiai aplinką tvarkančias švietimo įstaigas. Spalio mėnesį iš sostinės atvykusi septynių asmenų komisija vertino šios ikimokyklinio ugdymo įstaigos aplinką. O lapkričio 23-ąją įstaigos direktorė Ilona Milkontė kartu su kitų konkursą laimėjusių įstaigų vadovais Vilniuje atsiėmė atminimo lentą „Geriausiai tvarkoma mokyklos aplinka 2012“, kuri jau puošia „Gintarėlio“ fasadą.
Konkursas, kurį organizavo Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, šiemet surengtas trečią kartą. Jame dalyvavo 62 ikimokyklinio, bendrojo ugdymo mokyklos ir profesinio mokymo įstaigos iš 40-ies savivaldybių.
Pirmą kartą Geriausiai tvarkomų mokyklų apžiūra-konkursas surengtas 2010 metais. Jo organizatoriai buvo Aplinkos ministerija bei Švietimo ir mokslo ministerija. Dėmesys buvo skirtas želdinių, gėlynų, senų medžių, riedulių priežiūrai, kompostavimui, kraštovaizdžio tvarkymui. Konkurso finaliniame etape dalyvavo 66 mokyklos iš 37 savivaldybių.
Antrąjį konkursą 2011 metais organizavo Švietimo ir mokslo ministerija su Lietuvos jaunimo turizmo centru. Finale dalyvavo 47 mokyklos iš 31 savivaldybės. Pernai vertinta mokyklos aplinka kaip ugdymo, laisvalaikio, veiklos, sportinio, kultūrinio ugdymo rekreacijos sritis. Atminimo lentos įteiktos net dviems kurorto švietimo įstaigoms: lopšeliams-darželiams „Nykštukas“ bei „Žilvinas“.

Įvertino bendrą visų darbą
Šiemet komisija, rinkusi gražiausiai tvarkomas švietimo įstaigas, didelį dėmesį kreipė į tai, kokia kuriama bendra kultūrinė erdvė. Vienas svarbiausių apžiūros-konkurso tikslų – skatinti mokyklų bendruomenių iniciatyvas įtraukti vaikus ir jaunimą į nuolatinį aplinkos tvarkymo ir kraštovaizdžio kūrimo procesą, plėtoti sąmoningą požiūrį į aplinką, ugdyti atsakomybę. 
„Šiais metais didžiausias dėmesys skirtas ne želdynams ar gėlynams, o tam, kiek pati ugdymo įstaigos aplinka tarnauja vaikui, jo estetiniam bei pažintiniam lavinimui, – pabrėžė lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė I. Milkontė. – Šis apdovanojimas skirtas visai mūsų bendruomenei: ir dirbantiems darželyje, ir ugdytinių tėveliams“.
Pasak direktorės, jau prieš porą metų „Gintarėlio“ bendruomenė išsikėlė sau tikslą: turėti edukacinę aplinką. Prie tikslo įgyvendinimo prisidėjo ir tėveliai, įstaigos jubiliejui padovanoję sūpynes su nusileidimo takeliu, ir Savivaldybė, skyrusi 3 tūkst. Lt segmentinei tvorai.
„Matėme, kad komisijai gerą įspūdį padarė su tėvelių pagalba įrengtos ir išdažytos pavėsinės, kurių kiekviena skirta kitai temai: žemei, dangui, jūros dugnui. Jos tapo savotiška mokymo priemone: vaikučiai čia susipažįsta su juos supančiu pasauliu, be to, čia pakabintos lentelės, kuriose patys mažieji gali piešti. Taip pat puikiai įvertinti gėlynėliai, kuriuos sodina bei prižiūri patys mūsų ugdytiniai – kiekviena grupė turi savo plotelį“, – pasakojo I. Milkontė.
Direktorė prisipažino, kad gautas laiškas su kvietimu atsiimti apdovanojimo buvęs maloni staigmena. Ją ir „Gintarėlio“ bendruomenę pradžiugino ne tik lenta, bet ir kitos gautos dovanos: albumas „Baltų menas“, šeši sodo ir daržo įrankių rinkiniai.
„Mums padovanojo ir tują, kuri jau žaliuoja „Gintarėlio“ alpinariume“, – džiaugėsi I. Milkontė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus pareigūnai sumanė ir su bendruomenės pareigūnais bei partneriais – Klaipėdos priešgaisrine gelbėjimo tarnyba bei Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuru – vykdė konkursą „Saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“.


Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Uosiukai“ vaikai ir jų mokytojos Rita Nenartėnienė bei Snieguolė Bogužienė tapo respublikinio, Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuoto, kūrybinio-edukacinio konkurso „Gyventi sveikai – gera!“ laimėtojais.


Švęsdami kartu su palangiškiais Palangos grąžinimo Lietuvai 100-tį, Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ surengė vaikų kūrybinę parodą „100-sis pavasaris Palangoje“. PT skelbia vaikų piešinius.  


Šalyje įsigaliojus karantinui, nuo 2020 m. lapkričio 9 d. iki lapkričio 29 d. Palangos švietimo bei ugdymo įstaigos dirbs kitaip.


Jau įprasta, jog kasmet sudarinėjami visų Lietuvos mokyklų reitingai. Dažniausiai didžiausias dėmesys skiriamas gimnazijoms, tačiau žurnalas „Reitingai“ paskelbė ne tik šių, bet ir pagrindinių mokyklų reitingus. Taip siekta atskleisti, ar tinkamai paruošiami mokiniai mokyklose.Visuotiniai rezultatai nedžiugina, nors Palangos mokyklose, kaip paaiškėjo...


Moksleivių klube vyko Palangos miesto pradinių (1-4) klasių mokinių konkursas „Šviesoforas“. Konkurse dalyvavo Palangos pradinės mokyklos, „Baltijos“ ir V. Jurgučio pagrindinės mokyklų komandos. II-ojo etapo pradinių (1-4) klasių „Šviesoforo“ konkurse dalyvavo 12 Palangos ugdymo įstaigų mokinių.


Palangos vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ kolektyvas turi kuo didžiuotis: lapkričio 23 dieną per LITEXPO vykstančią parodą „Mokykla 2012“ buvo apdovanotos mokyklos – Geriausiai tvarkomų mokyklų aplinkos-apžiūros konkurso šių metų nugalėtojos, tarp kurių ir kurorto ikimokyklinio ugdymo įstaiga.


2011.11.11 data sėkmę lėmė dviems kurorto darželiams. Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje vyko baigiamasis geriausiai tvarkomos mokyklos apžiūros – konkurso renginys. Palangos lopšeliai – darželiai „Nykštukas“ ir „Žilvinas“ netrukus pasipuoš garbės lentomis su įrašu „Geriausiai tvarkoma mokyklos aplinka 2011...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius