Šventosios pagrindinė mokykla – 4-oji tarp 400 mokyklų

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-12-12
Peržiūrėta
2790
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios pagrindinė mokykla – 4-oji tarp 400 mokyklų

Jau įprasta, jog kasmet sudarinėjami visų Lietuvos mokyklų reitingai. Dažniausiai didžiausias dėmesys skiriamas gimnazijoms, tačiau žurnalas „Reitingai“ paskelbė ne tik šių, bet ir pagrindinių mokyklų reitingus. Taip siekta atskleisti, ar tinkamai paruošiami mokiniai mokyklose.Visuotiniai rezultatai nedžiugina, nors Palangos mokyklose, kaip paaiškėjo, mokiniai neturėtų jausti žinių stygiaus, palyginti su kitomis mokyklomis, palangiškiai egzaminus išlaiko ganėtinai gerai.

Keitėsi vertinimo kriterijai
Reitingo sudarytojai pirmiausiai atkreipė dėmesį į šalies gimnazijas ir išskyrė jas pagal tai, kurios mokinius pasirenka pagal pažangumą ir tos, kurios moko visus pageidaujančius mokinius, be jokios atrankos. Į pastarąją grupę pateko vos devynios gimnazijos, tačiau tikėtina, jog šis skaičius netrukus augs, tuo tarpu kitų yra 402.
Vertinant gimnazijas skaičiuoti visų mokyklų 2015 m. abiturientų kiekvieno valstybinio brandos egzamino balų vidurkiai. Taip pat vertinta ir tai, kiek mokinių konkretų brandos egzaminą išlaikė šimtukais, kiek mokinių išvyko studijuoti į užsienio universitetus, bet nebevertinta, kaip būdavo iki šiol, kiek mokinių pirmu pageidavimu įstojo į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Neva šis kriterijus, anot specialistų, pastaruoju metu labiau rodo mokinio gebėjimus prognozuoti, kur pagal savo akademinius pasiekimus jis galėtų įstoti pirmu pageidavimu, o ne gimnazijos indėlį į to jaunuolio sėkmę. Objektyvesnis yra rodiklis, kiek kiekvienos gimnazijos mokinių įstojo į Lietuvos aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamas studijų vietas arba vadinamąsias tikslines studijų vietas.

Senoji gimnazija – 83-oje vietoje
Nors, kaip akcentavo reitingo sudarytojai, gimnazijų, kurios mokinius atsirenka pagal pažangumą kasmet daugėja. Teigiama, jog po poros metų šalia šių mokyklų vietą ras dar mažiausiai trys gimnazijos. Spėjama, jog netolimoje ateityje tarp visų šių mokyklų užvirs nuožmi konkurencija. Tačiau tai – sostinės gimnazijos. Beje, sostinės mokykla – Vilniaus licėjus – šiame devintuke taip pat užėmė pirmąją vietą.
Kur kas ilgesnis mokyklų, kurios mokinių nesirenka, sąrašas. Į pirmąją vietą pateko reitingų naujokas – Klaipėdos licėjus. Pažymima, jog ši privati uostamiesčio mokykla 2015 m. išleido pirmą gimnazistų laidą ir iš karto prasibrovė į reitingo lentelės viršūnę, antrojoje vietoje palikusi iki šiol lyderiavusią Panevėžio Juozo Balčikonio gimnaziją. Trečiojoje vietoje – Vilniaus ŠolomoAleichemo ORT gimnazija.
Palangos senoji gimnazija šiemet užėmė 83 vietą, ir tai yra kiek žemesnė vieta nei ankstesniais metais – 2015 m. reitinge Palangos senoji gimnazija buvo 73 vietoje, o 2014 m. – 75-oje. Iš viso gimnazija surinko 47,18 taškų. Laikiusiųjų valstybinius brandos egzaminus abiturientų skaičius – 145, į valstybės finansuojamas vietas įstojo 42 abiturientai, į užsienio aukštąsias – 21. Egzaminų maksimalius balus – šimtukus – gavo 18 abiturientų, daugiau nei vieną šimtuką surinko vienas abiturientas.

Prasti rezultatai baugina
Dar visai neseniai šalyje nuvilnijo skandalo banga, jog daugelis mokyklų taip prastai paruošia mokinius, jog šie negalintys išspręsti net elementariausių uždavinių. Pirmą kartą sudarytas pagrindinių mokyklų reitingas parodo, kokioms mokykloms reiktų pasitempti, o kurioms puikiai sekasi. Pagrindinių mokyklų mūsų šalyje yra apie 400. Pagrindinės mokyklos buvo reitinguojamos vadovaujantis vien tik oficialiais šaltiniais, tai yra dešimtokų matematikos ir lietuvių kalbos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatais.
Kaip paaiškėjo, daugelyje mokyklų besimokantys mokiniai sunkiai perkopia aukštesnį nei 4 balų vidurkį, pavyzdžiui, dviejose Šilutės mokyklose 25-ių dešimtokų matematikos pasiekimų įvertinimo rezultatų vidurkis tėra 2,16 balo iš dešimties. Įdomu, tai, jog, pavyzdžiui, Panevėžio gimnazijos reitinguose užima itin aukštas vietas, o štai pagrindinės mokyklos gerais rezultatais pasigirti negali – net keturios mokyklos įsitaisiusios reitingo pabaigoje – mokinių pasiekimų vidurkis nepasiekia keturių balų iš dešimties. Kai kuriose mokyklose ypač prasti matematikos egzaminų rezultatai, tačiau lietuvių kalbos egzaminai – visai pakenčiami. Tai byloja, jog mokiniai gali mokytis, jie nėra nemokintini, tad strėlės sminga į mokytojus, ar jie kompetentingi.

Šventosios mokykla – lyderė
Itin aukštoje vietoje pagrindinių mokyklų sąraše įsitaisė Šventosios pagrindinė mokyklos. Iš 400 mokyklų ji yra ketvirtoje vietoje. Egzaminus laikę dešimtokai parodė, jog išmoko tiek lietuvių, tiek ir matematiką. Patikrintų 7 mokinių rezultatų vidurkiai dešimtbalėje sistemoje buvo tokie: lietuvių kalbos – 8,14, o matematikos – 6,86. Bendras vidurkis siekia 7,5. Šventosios mokyklą aplenkė tik Šalčininkų r. Butrimonių, Zarasų r. Turmanto ir Skuodo r. Šačių mokyklos.
„Pernai turėjome ganėtinai stiprią klasę, mokiniai buvo labai motyvuoti ir siekė kuo aukštesnių rezultatų. Tai ir atsispindi egzaminų rezultatuose. Nesiskundžiame ir mokytojų kompetencijomis, jie puikiai paruošia mokinius. Tačiau tiesos esama, jog labai daug priklauso nuo pačių mokinių, su vienais būna labai lengva dirbti, jie noriai mokosi, o su kitais būna labai sunku. Kiek jau mokinys norės pasiimti iš mokytojo, tiek ir turės. Žinoma, ne visada mums pasiseka sulaukti aukštų rezultatų, bet visada to siekiame“, – teigė Šventosios pagrindinės mokyklos direktorė Valda Šarkienė.
Kitos Palangos pagrindinės mokyklos kiek atsilikusios, tačiau ne prasčiausiose vietose. V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje iš viso pernai buvo patikrinta 14 mokinių. Šių mokinių lietuvių kalbos egzamino vidurkis siekė 6,21 balo, o matematikos – 5,14.
„Baltijos“ pagrindinėje mokykloje buvo paruošta 16 mokinių, kurių lietuvių kalbos egzamino vidurkis siekė 5,75 balo, o matematikos – 3,94.
Galima paminėti, jog kai kuriose mokyklose, nusiritusiose į reitingo pabaigą, egzaminų vidurkiai nesiekia nei dviejų balų. Pavyzdžiui, Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje 12 mokinių lietuvių kalbos egzaminą vidutiniškai išlaikė 4,08 balo, o matematikos – 1,92. Kai kuriose mokyklose teigiamo balo vidurkio mokiniai nepasiekė nei lietuvių, nei matematikos egzaminuose. Pakruojo „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje 10 patikrintų mokinių lietuvių kalbos egzaminą išlaikė vidutiniškai rinkdami 3,7 balo, o matematikos – 2 balus. Pasvalio r. Daujėnų pagrindinėje mokykloje 8 mokiniai lietuvių kalbos egzaminą išlaikė vidutiniškai surinkdami 3,38 balo, o matematikos egzamino rezultato vidurkis siekė 2,25 balo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario 16-oji išskirtinai svarbi diena mūsų tautai ir valstybei. Šventosios mokykla siekdama, jog mokyklos auklėtiniai ugdytųsi meilę ir pasididžiavimą Lietuva, kaip ir kasmet patriotiškai bei aktyviai paminėjo artėjančią Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Birželio 1 d. vyko projekto „Žalgiris – Tavo mokykloje!”, kuriame energingai dalyvavo ir Šventosios pagrindinė mokykla, baigiamasis renginys.


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos gimnazijų  reitingą, kuriame Palangos senoji gimnazija yra 25 vietoje iš 354 Lietuvos gimnazijų. Tai aukščiausia pozicija per visą gimnazijos istoriją. 


Pirmoji ponia Diana Nausėdienė pirmadienį lankėsi Klaipėdos regione. 


Šventosios pagrindinė mokykla skelbia atranką socialinio pedagogo ir psichologo pareigoms užimti.


Kovo 10 d. Šventosios pagrindinėje mokykloje iškilmingai paminėtas artėjantis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetis, skiriant Lietuvai gražiausias dainas ir nuoširdžiausius žodžius.


Šventosios pagrindinė mokykla kviečia mokinius, jų tėvus ir mokytojus 2019 m. lapkričio 16 d. – 2020 m. sausio 16 d. dalyvauti konkurse-parodoje „Su gintarinėmis šv. Kalėdomis, Palanga“.  


Jau įprasta, jog kasmet sudarinėjami visų Lietuvos mokyklų reitingai. Dažniausiai didžiausias dėmesys skiriamas gimnazijoms, tačiau žurnalas „Reitingai“ paskelbė ne tik šių, bet ir pagrindinių mokyklų reitingus. Taip siekta atskleisti, ar tinkamai paruošiami mokiniai mokyklose.Visuotiniai rezultatai nedžiugina, nors Palangos mokyklose, kaip paaiškėjo...


Konkurencija tarp mokyklų – išpūstas dalykas?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 10 18 | Rubrika: Jūros vaikai

Ne paslaptis, kad tarp mokyklų – ypač didesniuose miestuose – vyksta savotiška konkurencija: jau nuo seno yra susiklosčiusi nuomonė, kad vienoje geriau parengiami „tiksliukai“, kitoje – humanitarai, trečia apskritai laikoma „stipresne“. Tam tikros alyvos į ugnį šliūkšteli ir devinti metai žurnalo „Veidas“ skelbiami...


Futboliukas sužavėjo Šventosios moksleivius

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 03 | Rubrika: Kultūra

Lyg epidemija ar „smagus virusas“ po Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklas pasklido Lietuvos futbolo federacijos vykdomas projektas „Futboliukas“. Šiemet projekte dalyvauti panoro per 80 mokyklų visoje Lietuvoje, tačiau atrinktos – tik 24. Tarp jų – ir Šventosios pagrindinė mokykla.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius