Gintarinis savaitgalis Palangoje nestokojo populiarumo

Palangos tiltas, 2015-05-11
Peržiūrėta
2174
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gintarinis savaitgalis Palangoje nestokojo populiarumo

Praėjusį šeštadienį Palanga vėl pakvietė pramogauti – saulėtą dieną prie jūros susirinkę kurorto gyventojai ir svečiai mėgavosi gintaro lietumi.
Jau tapo tradicija, kad jūrų dievas Bangpatys kiekvieną pavasarį pramogautojus sukviečia į didžiausią Lietuvos kurortą – Palangą. Gintarinis savaitgalis – pramoga, kurios metu susirinkusieji J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje ties jūros tiltu pakliūna į gintaro lietų.
Sparčiai išpopuliarėjęs renginys, kasmet į Palangą priviliojantis vis daugiau pramogautojų, prasidėjo vidurdienį – J. Basanavičiaus gatve link jūros, laikydamas didžiulį maišą gintaro, žirgu kinkyta karieta patraukė pagrindinis Gintarinio savaitgalio dalyvis – jūrų dievas Bangpatys. Pakeliui pabiręs vadinamasis Lietuvos auksas tapo savotiškas „apšilimas“ visiems, kurie jau po keleto valandų rengėsi susirungti dėl geriausio gintaro rinkėjo titulo arba paprasčiausiai – pasimėgauti pajūrio oru bei pasirinkti smulkių gintarų.
Pirmieji savo jėgas išbandė Lietuvos gintaro rinkimo čempionato, Palangoje organizuojamo jau trečią kartą, dalyviai. Specialiai šioms varžyboms buvo įrengta 10 gintaro rinkimo zonų su jūros kranto imitacija. Kiekvienoje zonoje buvo pažerta po 100 gramų gintaro, sumaišyto su jūros bangų į krantą išmetamais dumblais, žolėmis medžio šakelėmis, o paskelbus čempionato pradžią dalyviai rungėsi, kuris per 2 minutes surinks daugiausiai gintaro.
Sėkmė šypsojosi pajūrio gyventojams – trečiąją vietą, surinkęs 35,5 gramus gintaro, iškovojo dviejų pirmųjų Lietuvos gintaro čempionatų nugalėtojas palangiškis Romas. Jį kiek aplenkė šventojiškis Ramutis, surinkęs 39,2 gramo gintaro ir iškovojęs antrąją vietą.
Vis dėlto neprilygstamas šiemet buvo ne pajūrio atstovas – pirmąją vietą iškovojo bei Lietuvos gintaro rinkimo čempionu tapo rokiškietis Gintaras Baltušonis, per dvi minutes surinkęs 41 gramą vadinamojo Lietuvos aukso.
Po valandos gintaro lietus pažiro gerokai didesnėje paplūdimio ties jūros tiltu atkarpoje, o pasimėgauti juo kviesti visi norintieji. Iš viso Bangpatys išbarstė maždaug 50 kilogramų gintaro.
Bene didžiausia atrakcija gintarinis lietus, byrantis pramogautojams ant galvų, tapo vaikams, tačiau pagundai prisirinkti žarstomo gintaro neatsispyrė ir vyresni pramogautojai.
Beje, jūra dar maždaug mėnesį į krantą išskalaus smulkius gintaro gabalėlius, kuriuos Bangpatys barstė ne tik krante, bet ir jūroje. Tad neturėjusieji galimybės šį šeštadienį apsilankyti Palangoje, gintarų pajūryje ties jūros tiltu pasirinkti galės dar ne vieną savaitę.
Darbo šeštadienį turėjo ne tik gintaro rinkėjai, bet ir speciali komisija – nepastebėti neliko ir gintaro dirbiniais pasipuošę palangiškiai bei kurorto svečiai – kaip ir kasmet, komisija rinko bei apdovanojo originaliausiai gintarais pasidabinusį šventės dalyvį.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmasis liepos savaitgalis pajūryje eina ramiai – saulėtą šeštadienį kurorto centre buvo galima sutikti nemažai praeivių, o sekmadienį, jau nuo ankstyvo ryto pliaupiant lietui, poilsiautojų gretos menko.


Dar 1964 metais įkurta, sporto sprekes, aprangą ir avalynę gamintanti kompanija Nike, yra užsitikrinusi tvirtas pozicijas tarptautinėje rinkoje. Ji turi daugiau nei 1150 parduotuvių tinklą visame pasaulyje. O kiek dar prekės ženklų bei parduotuvių prekiauja Nike gaminiais, sunku ir suskaičiuoti. Įdomu tai, kad šiandien Nike turi 112 gamyklų, kuriose gaminama avalynė ir 334 aprangą...


Jau daug metų Palangos kultūrinis gyvenimas neįsivaizduojamas be „Palangos orkestro“. Kokia šio pučiamųjų orkestro populiarumo paslaptis, kalbamės su jo vadovu Vygantu Rekašiumi.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Šis savaitgalis mieste pasižymės įvairių, didelio dėmesio vertų renginių gausa: rytoj, šeštadienį, kurorte jau ketvirtąjį kartą vyks socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“, mieste šurmuliuos ir tradicinio festivalio „Laumės juosta“ dalyviai, miesto stadione Lietuvos lengvosios atletikos čempionate varžysis geriausi šalies...


Praėjusį šeštadienį Palanga vėl pakvietė pramogauti – saulėtą dieną prie jūros susirinkę kurorto gyventojai ir svečiai mėgavosi gintaro lietumi.


Naujausią savo šių metų gegužės pasaką pradėčiau taip: „Kai pirmadienį mūs numylėtame Saulėtekio take tvarkiau gėlyną, prastumdžiau gražiausius Palangos akmenis, ant žaliaskario šimtamečio senelio gluosnio šakos nutūpė nuo jūros atplasnojęs dičkis Paukštis vaivorykštinėmis akimis ir pasakė: „Klausyk, broli, jeigu nori nepasenti, ateik ateinantį...


Lietuvos kultūros sostinei Palangai – gintarinis kurorto tautodailininkų Kurhauzas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 02 11 | Rubrika: Miestas

Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus vietos tautodailininkai nusprendė pažymėti išskirtinai. Šia proga kurorto merui Šarūnui Vaitkui penktadienį įteiktas gintarinis paveikslas, kuriame vaizduojamas Kurhauzas.


Palangoje savaitgalis tapo gintariniu

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį J.Basanavičiaus gatvė ir jūros tiltas bei pakrantė spindėjo nuo išbarstytų Neptūno gintarų, o žmonių minia skubėjo įsimesti vieną kitą į kišenę, juk buvo švenčiamas „Gintarinis savaitgalis“, po kurio nevalia namo grįžti be gintarėlio. Gausiausiai surinkę gavo ir dovanų, dėl kurių varžėsi ir maži, ir dideli.


Ilgasis savaitgalis – su kriminaliniu prieskoniu

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 14 | Rubrika: Miestas

Kone pirmasis saule ir šiluma palepinęs ilgasis savaitgalis Palangoje buvo ganėtinai ramus. Sugužėję atvykėliai bei vietiniai gyventojai mėgavosi saulėtu pajūriu ir pušyno kvapu ir, palyginus su kitais metų ilgaisiais savaitgaliais, neprikrėtė tunto eibių, išskyrus ilgapirščius, uoliai darbavusiuosius visomis, net šventinėmis dienomis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius