Gyventojams primenama: tvarkant privačius sklypus, būtina atsižvelgti ir į komunalinių atliekų išvežimo grafikus

Palangos tiltas, 2023-08-25
Peržiūrėta
1342
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gyventojams primenama: tvarkant privačius sklypus, būtina atsižvelgti ir į komunalinių atliekų išvežimo grafikus

Gyventojams primename, kad būtina ne tik nuolat rūpintis tvarka savo privačiuose sklypuose, bet ir neteršti viešųjų erdvių, tad atliekas (taip pat – ir žaliąsias) rūšiuoti bei atsikratyti jomis reikia atsakingai, paisant nustatytų Palangos miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių.

Atkreiptinas dėmesys, kad gyventojų turimos žaliosios bei didžiosios atliekos išvežamos ne kasdien, o pagal iš anksto numatytą grafiką apvažiavimo būdu. Todėl gyventojai privalo atsižvelgti į tai bei laikytis komunalinių atliekų išvežimo grafikų – siekiant užtikrinti, kad tiek privačios teritorijos, tiek viešosios erdvės būtų tvarkingos, žaliąsias ar didžiąsias atliekas iš kiemų išnešti bei išvežimui ties įvažiavimu į namų valdą sukrauti galima ne anksčiau nei išvežimo dienos išvakarėse.

Po želdynų ar želdinių tvarkymo likusios biologiškai skaidžios atliekos (šakos, lapai, žolė, velėna, vaisių krituoliai ir kt.) turi būti sukrauti į žaliosioms atliekoms skirtus individualius konteinerius. Gyventojai, kuriems nesuteikti žaliųjų atliekų tvarkymui skirti konteineriai, gali šias  atliekas dėti į maišus ir šių atliekų vežimo dieną (arba ne anksčiau kaip išvežimo dienos išvakarėse) išnešti prie įvažiavimo į namų valdą.

Komunalinių atliekų išvežimo grafikai yra viešai skelbiami UAB „Palangos komunalinis ūkis“ interneto tinklapyje www.palkom.eu.

Svarbu žinoti, jog nemokamai išvežamų žaliųjų atliekų kiekis neturi viršyti 1 kubinio metro, o šakų ilgis – vieno metro. Didžiųjų atliekų nemokamai išvežama iki 3 vienetų.

Kad nekiltų nesklandumų, atliekų turėtojams būtina užsiregistruoti telefonu (8 460) 49008.

Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kontroliuoja, kaip laikomasi Atliekų tvarkymo taisyklių – atliekami prevenciniai, skundų nagrinėjimo patikrinimai. Esant pažeidimams, taikoma administracinė atsakomybė.

Gyvenkime švariame mieste, kuriame būtų ne tik malonu, bet, svarbiausia - ir saugu leisti laiką.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo metų pradžios įsigaliojo tvarka, pagal kurią Klaipėdos regiono taip pat ir Palangos miesto gyventojams turi būti sudarytos sąlygos atskirai rūšiuoti biologines bei maisto atliekas.


Gyventojams primename, kad būtina ne tik nuolat rūpintis tvarka savo privačiuose sklypuose, bet ir neteršti viešųjų erdvių, tad atliekas (taip pat – ir žaliąsias) rūšiuoti bei atsikratyti jomis reikia atsakingai, paisant nustatytų Palangos miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių.


Atkreipiame dėmesį, kad pagal Palangos miesto  tvarkymo ir švaros taisyklių 8.1 punkte nurodytus reikalavimus, asmenys privalo nuolat užtikrinti švarą ir tvarką, valyti ir prižiūrėti teritorijas, sklypus, šienauti ir pjauti žolę.. Žemės sklypų savininkai privalo tvarkyti žemės sklypus, o tuo pačiu ir naikinti invazinį augalą – Sosnovskio barštį.


Seimo Ekonomikos komiteto nariai Andrius Kupčinskas ir Mindaugas Skritulskas praėjusią savaitę pakartotinai kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl padėties Lietuvos atliekų tvarkymo rinkoje, prašydami detaliau paaiškinti atlikto preliminaraus vertinimo turinį, kuriuo neįžvelgta, kad UAB „Ecoservis“ ir UAB „Econovus“ bei kitos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas teikiančios įmonės yra galimai...


Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu ? Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu...


Daugelio palangiškių pageidavimu, "Palangos tiltas" sausio 10 d. numeryje skelbia komunalinių atliekų išvežimo Palangos miesto savivaldybės teritorijoje grafiką. Laikraštį galite įsigyti užėję į redakciją.


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Palanga pradėjo diegti modernią atliekų surinkimo sistemą

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 07 | Rubrika: Miestas

Palanga šią savaitę ties Klaipėdos pl. 62A pažymėtu daugiabučiu namu jau įrengta pirmoji mieste komunalinių atliekų surinkimo aikštelė su požeminiais konteineriais. Daugiabučio kieme stovintis nedidelis antžeminis perkrautas konteineris su aplink jį sudėtais netilpusiais šiukšlių maišeliais – tokį vaizdą palangiškiai galės pamiršti jau...


Palangoje ir Šventojoje šiais metais bus įdiegta moderni atliekų surinkimo sistema – daugiabučių namų rajonuose esančiose septyniolikoje komunalinių atliekų surinkimo aikštelių bus įrengti 98 požeminiai konteineriai. Šis projektas visuomenei buvo pristatytas sausio 7 d., viešojo svarstymo metu gyventojų pastabų nesulaukta.


Užvakar į Palangos miesto savivaldybės Tarybos salę susirinkusiems miesto atstovams (daugiausiai buvo seniūnaičių) Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas Arūnas Liubinavičius pristatė projektą „Klaipėdos regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius