Gyventojų pageidavimai dėl Jūros tako sutvarkymo

Palangos tiltas, 2015-04-23
Peržiūrėta
298
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gyventojų pageidavimai dėl Jūros tako sutvarkymo

Palangos miesto savivaldybė išdavė leidimą statyti daugiabučius namus žemės sklype, esančiame Vytauto g. 27/29, Palangoje. Šiuo metu statybos baigiamos ir ruošiamasi pastatus priduoti eksploatacijai.
Jūros tako gatvelė jungia Vytauto ir J. Šliūpo gatves. Vykdant statybas Jūros t. buvo perkasinėjamas, sunkiasvorės mašinos išlaužė asfalto dangą, buvo iškirsti statyboms trukdę medžiai, sunaikintas gatvės apšvietimas.
Šiuo metu pagal Palangos miesto infrastruktūros plėtojimo sutartį Nr.83-DP 2007-09-27 ruošiamas gatvės rekonstrukcijos techninis darbo projektas.
Jūros tako namų 1, 3, 5 gyventojai 2014-06-18 parašė prašymą miesto merui dėl savo pageidavimų rekonstruojant gatvę.
Įvertinant tai, kad prieš 8 metus sudaryta sutartis dėl infrastruktūros plėtojimo nevisai atitinka dabartinę padėtį, savivaldybės institucijoms derinant projektą būtų tikslinga įtraukti ir gyventojų prašymus (2014-06-18) dėl gatvės rekonstrukcijos.
Jūros tako gyventojai savo lėšomis iki 5-ojo namo iš J. Šliūpo gatvės įsirengė fekalinę kanalizaciją, prie šios linijos prisijungė ir Vytauto g. 27, 29 statomų namų statytojai. Taip pat Jūros tako gyventojai iš J. Šliūpo g. iki Vytauto g. savo lėšomis paklojo dujų vamzdyną, prie kurio prisijungė savo objektus naujieji statytojai be gyventojų sutikimo.
Tarybiniais laikais Jūros tako namų 1, 3, 5 gyventojų fekalinės kanalizacijos vamzdynai buvo pakloti iki S. Dariaus ir S. Girėno g. per buvusią J. Šliūpo sodybą ir gretimus sklypus. Prie S. Dariaus ir S. Girėno g. einanti trasa yra užstatyta statinio.
Prašome savivaldybės institucijų į ruošiamą infrastruktūros techninį darbo projektą įtraukti fekalinės kanalizacijos šulinėlio pastatymą ties Jūros tako 3 sklypu, kad visi esami trys (1, 3, 5) gyvenamieji namai galėtų atjungti savo linijas iš S. Dariaus ir S. Girėno gatvės ir prisijungti prie Jūros take įrengtos linijos.
Jūros taku eina Palangos tremtiniai ir jų artimieji bei visuomenės atstovai prie termtinių atminimo kryžiaus įvairiomis progomis, todėl būtų gražu gatvę rekonstruojant dengti ne asfalto danga, o trinkelėmis.

Viktoras GECAS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos pakraštyje, Vanagupės rajone, savivaldybė nusprendė naikinti dalį miško, kirsti mažiausiai 35 brandžius medžius. Taip siekiama nutiesti 200 metrų dviračių ir pėsčiųjų tako atkarpą, kuri niekur neveda. Kaimynystėje esančių namų gyventojai tam priešinasi, nes mano, kad taip už savivaldybės pinigus planuojama nutiesti įvažiavimą į privačią valdą.


Susisiekimo ministerijos atstovas Saulius Kerza sako, kad iš DNR plano teko pašalinti didelę dalį projektų, susijusių su oro uostų atnaujinimu. „Pirminėje DNR plano versijoje buvo daugiau projektų, susijusių su oro uosto veiklos efektyvinimu, gerinimu. Buvo numatyta ir terminalų rekonstrukcija visų trijų tarptautinių oro uostų ir Palangos kilimo, tūpimo tako rekonstrukcija.


Tačiau surašinėtojai į gyventojų namus nebeateis. Tradicinis gyventojų ir būstų surašymas, kai gyventojai surašomi juos lankant namuose, tampa istorija. Naujas būdas leis greičiau įvertinti gyventojų skaičių ir sutaupyti valstybės lėšų. Lietuvos statistikos departamentas kas dešimtmetį vykdomą gyventojų ir būstų surašymą atliks naudodamas jau sukauptus...


Prie vaikų žaidimų parko, kitoje dviračių tako pusėje, Palangos komunalininkai įrengė tinklinio aikštelę.


Birželio 12 d. buvo pasirašytos net 5 sutartys dėl Palangos miesto infrastruktūros sutvarkymo.


Net 400 savo įgūdžius demonstruojančių karatistų – ant lėktuvų kilimo ir tūpimo tako. Tokį neįprastą vaizdą praėjusio šeštadienio popietę galėjo pamatyti Palangos oro uosto keleiviai ir svečiai. Anot karatė meistrų, oro uoste vykstantis egzaminas – išskirtinis išbandymas, reikalaujantis itin didelio susikaupimo, bet paliekantis tik gerus įspūdžius ir...


Link jūros vedantis Palangos Lino takas netrukus neatpažįstamai pasikeis – siekiant jį padaryti ne tik šiuolaikišką, bet ir patogų neįgaliesiems, rengiamas tako atnaujinimo projektas. Planuojama, kad remonto darbai prasidės dar šiais metais, o atnaujinto tako patogumais palangiškiai ir miesto svečiai galės naudotis jau kitą vasarą.


Palangos miesto savivaldybė išdavė leidimą statyti daugiabučius namus žemės sklype, esančiame Vytauto g. 27/29, Palangoje. Šiuo metu statybos baigiamos ir ruošiamasi pastatus priduoti eksploatacijai.


Taku tarp Palangos Iveros Dievo motinos cerkvės ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pasivaikščioti einantys palangiškiai piktinasi: neilgo tako pakraštys palei cerkvės šoną sutvarkytas, o nuo „Baltijos“ mokyklos skirianti gyvatvorė ir žalia juosta prie jos – pilnutėlės šiukšlių. Kas gi čia šiukšlina ir kas...


Užkliudžius vieną bėdą, jų pasipylė kaip iš gausybės rago. Taip nutiko ir sodų bendrijoje „Pavėsis“ vandeniui apsėmus vieną iš gatvelių – Aguonų taką. Praėjusią savaitę lietui merkiant vanduo sustabdė sodų bendrijos Aguonų tako gyventojų judėjimą, tad ėmė ieškoti pagalbos, o jos laukdami, nieko nelaukę patys ėmėsi veiksmų. Tačiau, kaip paaiškėjo, pagalbos jie nelabai ir gali sulaukti, nes...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius