Ilgametis klausimas dėl Jūros tako galiausiai išsispręs

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-02-01
Peržiūrėta
737
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ilgametis klausimas dėl Jūros tako galiausiai išsispręs

Palangiškis Viktoras Gecas jau kurį laiką Palangos miesto savivaldybės vadovų prašė, kad atkreiptų dėmesį į Jūros taką, kuris po ten vykdytų verslininkų statybų liko prastos būklės. Bet, panašu, situacija greit keisis ir Jūros takas jau netrukus bus sutvarkytas.

Privalėjo vykdyti įsipareigojimus
Miestelėnas, gyvenantis Jūros take, ilgą laiką mynė takus link Savivaldybės, teikė jai raštus. Ir atsakymų sulaukdavo. Tačiau didžiausia problema, kaip paaiškėjo, buvo ta, jog keitėsi sklypo savininkai – bent kelis kartus, tad kaip ir nebepriklausė seni susitarimai naujiesiems savininkams.
Sutartis dėl infrastruktūros plėtojimo verslininkų pasirašyta 2007 metais, ją jie buvo įsipareigoję įvykdyti iki statinių Vytauto g. 29 statybos užbaigimo komisijos. Tai yra, turėjo būti parengtas Jūros tako rekonstrukcijos techninis darbo projektas ir pagal patvirtintą projektą rekonstruotas Jūros takas. Darbus atlikti iki statinių, numatytų statyti žemės sklype Vytauto g. 27,29 pridavimo naudojimui įstatymų numatyta tvarka dienos. Ir jei šie įsipareigojimai nebus įvykdyti, kaip buvo teigta oficialiame palangiškiui skirtame laiške, Savivaldybės administracijos įgaliotas atstovas negalės pasirašyti Statybos užbaigimo akto.
Savivaldybė ragino vystytojus savo įsipareigojimus vykdyti ir juos įspėjo, kad jei infrastruktūros plėtojimo sutartyje numatyti įsipareigojimai nebus vykdomi, statybos užbaigimo komisijos darbo metu Savivaldybės administracijos įgaliotas atstovas pateiks Statybos užbaigimo komisijos pirmininkui gyventojų, kurių interesus palietė vykdomos pastatų statybos, prašymus.
Palangos miesto savivaldybė išdavė leidimą statyti tris blokuotus dviaukščius su mansardomis namus Jūros take. Statybų eigoje Jūros take nuo Vytauto g. iki Tremtinių atminimo aikštelės tako išardyta buvusi asfalto danga, nukirsti šeši dideli medžiai, panaikintas Jūros tako apšvietimas.

Paprašė pagalbos
Dar 2014 metais Jūros tako gyventojai kreipėsi į Savivaldybę prašydamivystytojus įpareigoti buvusią asfaltuotą dangą nuo Vytauto g. iki Tremtinių atminimo aikštelės tako išgrįsti trinkelėmis, atstatyti Jūros tako apšvietimą, naujoje statybininkų įrengtoje fekalijų trasoje pastatyti šulinuką, kad gyventojai galėtų pasijungti savas kanalizacijos linijas, įrengti visiems namams bendrą šiukšlių surinkimo aikštelę su požeminiais konteineriais, atsodinti medžius.
„Savivaldybė suteikė galimybę mūsų kaimynystėje statyti tą namą, o bestatydami jie labai išgriovė mūsų gatvelę. Siekdami, kad gatvė būtų atstatyta, mes su Savivaldybe susirašinėjome gal kokius trejus metus. Jie dabar pardavinėja tuos pastatytus namus ir atsisako tvarkyti gatvę, o ji yra ganėtinai prastos būklės. Šiuo metu kaip tik vyksta biudžeto svarstymas, dingtelėjo mintis, kad gal ir mūsų gatvelei sutvarkyti bus skirta kažkiek lėšų. Juolab, kad ir visuomeniniais tikslais ją reiktų tinkamai sutvarkyti. Per purvą arba per vandenį žmonės brenda prie Tremtinių kryžiaus. Takas padarytas tikrai gražus, plytelėm išklotas, bet iš Vytauto gatvės žmonėms ateiti sunkiau. Jokiu būdu nenorime priekaištauti, bet norisi priminti apie šią mus keletą metų jau kamuojančią bėdą“, – kalbėjo V. Gecas, prašydamas padėti išspręsti ilgametę bėdą visų pirma dėl miesto gerovės, mat ten eina žmonės prisiminti tremties vargų ir pagerbti išėjusiuosius, o antra – dėl ten gyvenančių žmonių, kuriems sutvarkyta gatve būtų daug patogiau pasiekti savo namus.

Kreipėsi į žiniasklaidą
2015 metų balandžio mėnesį V. Gecas savo ir gyventojų pageidavimus skelbė ir žiniasklaidoje, tikėdamasis, kad į prašymą bus atsiliepta. „Jūros takas jungia Vytauto ir J. Šliūpo gatves. Vykdant statybas Jūros takas buvo perkasinėjamas, sunkiasvorės mašinos išlaužė asfalto dangą, buvo iškirsti statyboms trukdę medžiai, sunaikintas gatvės apšvietimas.
Šiuo metu pagal Palangos miesto infrastruktūros plėtojimo sutartį Nr. 83-DP 2007-09-27 ruošiamas gatvės rekonstrukcijos techninis darbo projektas.
Jūros tako 1, 3, 5 namų gyventojai 2014-06-18 parašė prašymą miesto merui dėl savo pageidavimų rekonstruojant gatvę. Įvertinant tai, kad prieš 8 metus sudaryta sutartis dėl infrastruktūros plėtojimo ne visai atitinka dabartinę padėtį, Savivaldybės institucijoms derinant projektą būtų tikslinga įtraukti ir gyventojų prašymus dėl gatvės rekonstrukcijos.
Jūros tako gyventojai savo lėšomis iki 5-ojo namo iš J. Šliūpo gatvės įsirengė fekalinę kanalizaciją, prie šios linijos prisijungė ir Vytauto g. 27, 29 statomų namų statytojai. Taip pat Jūros tako gyventojai iš J. Šliūpo g. iki Vytauto g. savo lėšomis paklojo dujų vamzdyną, prie kurio prisijungė savo objektus naujieji statytojai be gyventojų sutikimo.
Tarybiniais laikais Jūros tako 1, 3, 5 namų gyventojų fekalinės kanalizacijos vamzdynai buvo pakloti iki S. Dariaus ir S. Girėno g. per buvusią J. Šliūpo sodybą ir gretimus sklypus.
Prašome Savivaldybės institucijų į ruošiamą infrastruktūros techninį darbo projektą įtraukti fekalinės kanalizacijos šulinėlio pastatymą ties Jūros tako 3 sklypu, kad visi esami trys gyvenamieji namai galėtų atjungti savo linijas iš S. Dariaus ir S. Girėno g. ir prisijungti prie Jūros take įrengtos linijos.
Jūros taku eina Palangos tremtiniai ir jų artimieji bei visuomenės atstovai prie Tremtinių atminimo kryžiaus įvairiomis progomis, todėl būtų gražu gatvę rekonstruojant dengti ne asfalto danga, o trinkelėmis“, – tuomet rašė V. Gecas.
Dar prieš tai Savivaldybė gyventojams buvo pranešusi, jog su žemės sklypo savininkais yra sudaryta Palangos miesto infrastruktūros plėtojimo sutartis, pagal kurią statytojai įsipareigojo savarankiškai ir neatlygintinai pagal galiojančias statybos normas ir reglamentus parengti Jūros tako rekonstrukcijos techninį-darbo projektą ir rekonstruoti Jūros taką. O dėl buitinių nuotekų tinklų – kitas klausimas.

Susitikę aptarė darbus
Šiandien Jūros tako gyventojai jau kaip ir galėtų lengviau atsikvėpti, nes naujieji pastato savininkai pažadėjo imtis Jūros tako tvarkybos darbų. Kaip tik šią savaitę jie buvo susitikę su Savivaldybės vadovais ir aptarė, kaip jie galėtų prisidėti prie infrastruktūros gerinimo.
„Šiame minėtame sklype išduotas leidimas statyboms dar 2007 metais ir tuo pačiu pasirašyta infrastruktūros plėtojimo sutartis dėl Jūros tako sutvarkymo. Tačiau per tą laiką pasikeitė gal penki savininkai, o naujiesiems savininkams kaip jau ir nepriklausė vykdyti numatytų reikalavimų. Kaip tik šią savaitę buvome susitikę su naujaisiais sklypo savininkais ir aptarėme situaciją. Jie pažadėjo paruošti projektą su lietaus nuotekomis, apšvietimu. Kadangi jų sklypas yra ganėtinai didelis, jie pripažino, jog bus nepajėgūs sutvarkyti dar ir likusios Jūros tako dalies, todėl jiems leista tvarkyti tą gatvės dalį, su kuria jų pastatas ir ribojasi. Ketina kloti trinkelėmis. Kitą Jūros tako dalį sutvarkysime mes, Savivaldybė. Šiuo metu Jūros takas nėra pačios geriausios būklės, bet jis buvo kur kas prastesnis, tikras šiukšlynas ten buvo, statytojai kažkiek sutvarkė, pasodino keletą medelių“, – papasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjas Algimantas Rimas, pranešęs puikių žinių Jūros tako gyventojams, iki šiol laukusiems, kol jų nedidelė gatvelė bus sutvarkyta.
Visiems dabar bereikia viltis, jog gero norai virs darbais ir nedidelė gatvelė bus sutvarkyta taip, kad džiaugsis ir gyventojai, ir tie, kurie šia gatve keliauja link Tremtinių kryžiaus.
 

Jūsų komentaras:

monkes biznis 2018-02-05 09:45 (IP: 78.60.134.147)
keitesu savininkai todel jiems nepriklause ankstesni susitarimai tvarkyti gatve?Kokiu budu dingo .kas išbraukė?Kaip buvo priimtas naudojimui pastatas jei statybos aplinka nesutvarkyta Kodel palangiskiai turi moketi uz verteivu sugadinta infrastruktura?

Taip pat skaitykite

Palangos pakraštyje, Vanagupės rajone, savivaldybė nusprendė naikinti dalį miško, kirsti mažiausiai 35 brandžius medžius. Taip siekiama nutiesti 200 metrų dviračių ir pėsčiųjų tako atkarpą, kuri niekur neveda. Kaimynystėje esančių namų gyventojai tam priešinasi, nes mano, kad taip už savivaldybės pinigus planuojama nutiesti įvažiavimą į privačią valdą.


Susisiekimo ministerijos atstovas Saulius Kerza sako, kad iš DNR plano teko pašalinti didelę dalį projektų, susijusių su oro uostų atnaujinimu. „Pirminėje DNR plano versijoje buvo daugiau projektų, susijusių su oro uosto veiklos efektyvinimu, gerinimu. Buvo numatyta ir terminalų rekonstrukcija visų trijų tarptautinių oro uostų ir Palangos kilimo, tūpimo tako rekonstrukcija.


Prie vaikų žaidimų parko, kitoje dviračių tako pusėje, Palangos komunalininkai įrengė tinklinio aikštelę.


Atliekų rūšiavimo klausimas aktualus ir vėlyvą rudenį

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 28 | Rubrika: Miestas

Nors už lango – jau vėlyvas ruduo, tačiau atliekų rūšiavimo klausimas išlieka aktualus kaip ir bet kuriuo kitu metų laiku. „Šiuo metu itin aktualus yra padangų tvarkymas – jų dabar yra pilnos visos mūsų atliekų surinkimo aikštelės. Antra, labai norime gyventojams dar kartą priminti, ką galima dėti į atliekų rūšiavimo konteinerius, o ko...


Devyniolikmetė Gabrielė Kalantaitė šiemet pelnė lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ įsteigtą pagrindinę „Šimtmečio Maximalisto“ stipendiją už pasiekimus inovacijų srityje. Iš Palangos kilusi mergina jau yra sukūrusi mobiliąją programėlę, skirtą Lietuvos Konstitucijai išmokti bei pristačius fizikos tiriamąjį darbą. Naujovėmis...


Jau keletą metų palangiškiai, gyvenantys Jūros take, visais įmanomais būdais – tiek kreipdamiesi į Savivaldybę raštu ir žodžiu, tiek į žiniasklaidą – siekia, jog galiausiai būtų sutvarkyta jų nedidelė gatvelė, kuri miestui yra ganėtinai svarbi, kadangi šia gatvele praeina tremtiniai prie Tremtinių kryžiaus, o taip pat žmonės ja keliauja į LSMU...


Net 400 savo įgūdžius demonstruojančių karatistų – ant lėktuvų kilimo ir tūpimo tako. Tokį neįprastą vaizdą praėjusio šeštadienio popietę galėjo pamatyti Palangos oro uosto keleiviai ir svečiai. Anot karatė meistrų, oro uoste vykstantis egzaminas – išskirtinis išbandymas, reikalaujantis itin didelio susikaupimo, bet paliekantis tik gerus įspūdžius ir...


Palangiškis Viktoras Gecas jau kurį laiką Palangos miesto savivaldybės vadovų prašė, kad atkreiptų dėmesį į Jūros taką, kuris po ten vykdytų verslininkų statybų liko prastos būklės. Bet, panašu, situacija greit keisis ir Jūros takas jau netrukus bus sutvarkytas.


Link jūros vedantis Palangos Lino takas netrukus neatpažįstamai pasikeis – siekiant jį padaryti ne tik šiuolaikišką, bet ir patogų neįgaliesiems, rengiamas tako atnaujinimo projektas. Planuojama, kad remonto darbai prasidės dar šiais metais, o atnaujinto tako patogumais palangiškiai ir miesto svečiai galės naudotis jau kitą vasarą.


Trečiadienį, dalyvaujant Palangos miesto savivaldybės Tarybos nariui Danui Paluckui, verslininkui Vaidui Šimaičiui ir pastarojo advokatui Giedriui Skrinskai, Vyriausybėje buvo aptartas „Elijos“ klausimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius