Palangos senąją gimnaziją paliekantis jos ilgametis direktorius Leonas Šidlauskas: „Esu laimingas, galėjęs prasmingai prisidėti prie Palangos ir Lietuvos mokyklos kūrimo”

Palangos tiltas, 2024-07-10
Peržiūrėta
740
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senąją gimnaziją paliekantis jos ilgametis direktorius Leonas Šidlauskas: „Esu laimingas, galėjęs prasmingai prisidėti prie Palangos ir Lietuvos mokyklos kūrimo”

Liepos 15 d. baigiu darbus Palangos senojoje gimnazijoje. Išeinu didžiuodamasis, kad Palangoje pavyko sukurti išskirtinę savo aplinka, darbo kultūra ir ypač aukštais mokinių pasiekimais gimnaziją. Gimnazijoje apsilankiusiems ir daug mokyklų mačiusiems švietimo žinovams nekyla abejonių, kad tokių gerų mokyklų kaip Senoji gimnazija šiandien Lietuvoje yra vienetai. Malonu tokius pastebėjimus girdėti. 

Labai vertinga, kad Senojoje gimnazijoje dirbančių žmonių misija – suteikti kokybišką išsilavinimą, ugdyti jaunas, pilietiškas asmenybes prasmingam gyvenimui – visada sulaukia ypač gražaus atsako: Palanga yra Lietuvos savivaldybė, kurios daugiausia abiturientų įstoja į aukštąsias mokyklas ir gauna gerą pradžią savo gyvenimo pasirinkimams. Palangos gimnazijos mokytojų ugdytinių pasiekimai garsina ne tik Palangą, bet ir Lietuvą. Kartu veikdami neatpažįstamai pakeitėme gimnazijos išorę, vidų, sustiprinome jos darbo ir ugdymo(si) kultūrą. Džiaugiuosi galėjęs prie to prisidėti.

Atsisveikindamas dėkoju gimnazijos direktoriaus pavaduotojoms ugdymui Jolitai Vaičiulienei ir Sandrai Žutautienei, raštinės administratorei Daivai Šimkuvienei, vyriausiajai buhalterei Vitai Montvydienei, visiems mokytojams, psichologėms Kristinai Lekavičiūtei, Ingai Šniuolytei, socialinei pedagogei Indrei Seselskaitei, bibliotekininkėms Jūratei Vaišvilei ir Renatai Sungailienei. Dėkoju IKT inžinieriui, aukščiausios klasės specialistui, Anatolijui Konariovui už nuoširdų darbą ir pažangias įžvalgas kuriant naujas galimybes mokiniui ir mokytojui. Dėkoju direktoriaus pavaduotojai ūkio reikalams Linai Toleikienei, visam ūkio personalui už nuoširdų darbą ir pagarbą čia dirbantiems mokytojams bei gimnazistams. Dėkoju valgyklos vedėjai Onai Vainauskienei ir su ja dirbančioms virėjoms už puikų maistą bei didžiulį jo pasirinkimą gimnazijoje. 

Palikdamas pareigas nuoširdžiai dėkoju visiems Palangos senosios gimnazijos tarybos pirmininkams: Valentinui Gruzdžiui, Linai Navickienei, Raimondai Chrimlienei, Elenai Vindžigalskienei, visiems visų gimnazijos tarybų nariams už gimnazijoje kuriamų naujovių, aukštos ugdymo(si) kultūros, kasdieninio pagarbaus santykio gimnazijoje kūrimą ir palaikymą. 

Per septynerius metus Gimnazijoje susiformavo puikūs darbo santykiai, aukšta ugdymosi kultūra, orios darbo sąlygos mokytojui. Kurdami gimnazijos aukštą ugdymo(si) kultūrą siekėme, kad Lietuva Palangoje neprarastų nė vieno talentingo mokinio ir būtų pasirūpinta kiekvienu, turinčiu mokymosi sunkumų. Ir mums visiems gimnazijoje veikiant kartu tai pavyko. Dėkoju gimnazijos mokytojams, buvusiems ir esamiems gimnazijos mokiniams bei jų tėvams. 

Taip jau likimas lėmė, kad Palangoje, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, nuo 1991 metų teko imtis atsakomybių už jau laisvos Lietuvos mokyklų bei viso švietimo kūrimo darbus Palangoje. Įkurta Palangos senoji gimnazija, užtikrintas visų švietimo įstaigų finansinis ūkinis savarankiškumas, vieni pirmųjų Lietuvoje sukūrėme mokyklų tinklą pagal demokratinio pasaulio modelį. Mažai kas žino, kad Palangos mokyklų  tinklo pertvarkos modelio sukūrimas ir mūsų patirtis tapo teisine praktika visai Lietuvai. 

Dėkoju tuometiniams kolegoms – švietimo skyriaus specialistėms Natalijai Gečienei, Nijolei Vargonienei, specialistui Algimantui Želviui už paramą ir atkaklumą ginant mūsų sumanymus ir pokyčius kelyje į nepriklausomos Lietuvos mokyklą.

Pirmieji Lietuvoje (bent vieni pirmųjų) su Švedijos Simrishamno savivaldybės specialistais sukūrėme dar ir šiandien pažangią specialiųjų poreikių vaikų ugdymo sistemą, pažangią ugdymosi aplinką. Lietuvoje įtraukusis ugdymas pradėtas kurti tik dabar. Palangoje tai pradėta ir padaryta prieš 20 metų. Šiandien jau tereikia prisitaikyti prie naujų aplinkybių. Prisimindamas specialiųjų poreikių ugdymo sistemos Palangoje kūrimą, dėkoju buvusioms pradinių mokyklų direktorėms Angelei Komarovai ir Nijolei Pogienei už keltas problemas, idėjas ir sukurtas patirtis dėl neįgaliųjų vaikų Palangoje ugdymo. Dėkoju Irenai Gaščionienei, Janinai Kaupienei, Nijolei Baranauskienei, visoms motinoms, padėjusioms išjudinti iš mirties taško svarbų su švedais sukurtą, bet tuomet, rodėsi, nepakeliamai brangų savivaldybei sąlygų neįgaliesiems ugdytis sukūrimo projektą. Ypatinga padėka  Švedijos Simrishamno savivaldybės specialisei Eva Thede, Švedijos Simrishamno miesto savivaldybei, jos vadovams, švietimo skyriaus, mokyklų vadovams ir specialistams už paramą kuriant nepriklausomos Lietuvos mokyklą Palangoje. Didžioji dauguma Palangos pokyčių sukurta pagal Švedijos patirtį. Jei ko nežinojome ar nesuprasdavome, patys savęs klausdavome: o kaip yra arba būtų Švedijoje.

Dėkoju akademikui Vladui Žulkui už idėją išleisti „Palangos istorijos“ knygą ir iškiliausių istorikų subūrimą šiai knygai parengti. Knyga jau tapusi bibliografine retenybe.

Dėkoju Savivaldybės merui Šarūnui Vaitkui už kantrybę vertinant mūsų pastangas sukurti išskirtinę mokyklą Palangos jaunuomenei, dalyvavimą gimnazijos šventiniuose renginiuose, surastas lėšas gimnazijos pastatų rekonstrukcijai, skirtas lėšas vidaus kiemelio rekonstrukcijai ir įvietinto meno kūrinio ant gimnazijos sienos „Žvalgykis nuo aukštų bokštų, tai kelią pajusi. MK Čiurlionis“ sukūrimui. Kiekvienas euras, skirtas gimnazijai, davė maksimalią galimą grąžą.

Nuoširdžiai dėkoju mero pavaduotojui Rimantui Antanui Mikalkėnui, mane priėmusiam į darbą Savivaldybėje, už išmintingus patarimus, idėjų kuriant gimnaziją palaikymą. Paskutinis mūsų bendras darbas – gimnazijos kiemo rekonstrukcija – dovana gimnazijai ir jos ateičiai.

Dėkoju Architektui Donatui Rakauskui. Su jo pagalba ir patarimais rekonstrukcijos metu  Palangos senosios gimnazijos vidus, fasado grožybės – gimnazijos iškaba, laiptai į gimnaziją, garsusis užrašas „Žvalgykis...“- tapo ne tik gimnazijos, bet ir viso miesto puošmena. 

Dėkoju laikraščio „Palangos tiltas“ redaktoriui Linui Jegelevičiui už bendradarbiavimą ir išspausdintas publikacijas apie gyvenimą gimnazijoje, čia dirbančių žmonių darbų ir pasiekimų viešinimą. Publikacijų ciklas, skurtas Palangos senosios gimnazijos šimtmečiui paminėti –  garbingas ir solidus įnašas į Palangos istorinės atminties palaikymą. 

Baigdamas profesinę karjerą jaučiuosi puikiai. Esu tikras, jog visada buvau laiku ir sau tinkamoje vietoje. Esu laimingas, galėjęs prasmingai prisidėti prie Palangos ir Lietuvos mokyklos kūrimo. Ačiū visiems už kuriančią bendrystę.

 

Leonas Šidlauskas, 

Palangos senosios gimnazijos direktorius

Jūsų komentaras:

PALANGOS IR GRAFŲ TIŠKEVIČIŲ JUBILIEJUS 2024-07-13 09:31 (IP: 162.158.103.40)
Lygiai prieš 200 metų grafai Tiškevičiai 1824 m. liepos 13 d. įsigijo Palangą su Darbėnais ir Grūšlauke. Taip Palangoje atsirado grafai Tiškevičiai, kurių dėka Palanga iš mažo pasienio miestelio tapo didžiausiu ir žymiausiu Lietuvos kurortu. Su Palangos ir Tiškevičių 200-čio jubiliejumi!

Taip pat skaitykite

Pirmąją pavasario dieną Palangos gimnazistai atšventė Šimtadienį. Tradiciškai šventę organizavo trečiokai gimnazistai, šiems metams parinkę temą „Las Vegasas“.


Gera žinia Palangos senosios gimnazijos bendruomenei – bus rekonstruojamas Palangos senosios gimnazijos stadionas.


Gruodžio 9 d. gimnazistai rinkosi į „Naktinį krepšinį”. Net aštuonias valandas, nuo 19 iki 3 val nakties, žaidė gimnazistai mėgstamiausią žaidimą Lietuvoje. 


„Mūsų žvaigždė“, – šitaip kolegos vadina Nerijų Vaišvilą, Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytoją metodininką, kurio trys moksleiviai į Palangą ir apskritai į Lietuvą šią vasarą parvežė įspūdingų laimėjimų iš šalies bei tarptautinių olimpiadų.


Atskubėjęs rugsėjis ir vėl kviečia į mokyklą. Gerbiami pedagogai, atverkite savo mokiniams ne tik klasės duris, bet ir širdis. Su meile veskite vaikus pažinimo keliu, parodykite jiems nuostabų mokslo ir žinių pasaulį bei išmokykite ne tik klausti, bet ir patiems atrasti atsakymus. Te darbas su jaunąja karta teikia džiaugsmo, o jūsų nuoširdžios pastangos tegu duoda lauktų rezultatų.


Palangos senosios gimnazijos bendruomenė šį pavasarį, kovo mėnesį, džiaugėsi literatūrinių konkursų ir olimpiadų prizininkais. 


Spalio šeštosios dienos popietę Palangos senosios gimnazijos I-III klasių mokiniai autobusu išvyko į Lietuvos sostinės oro uostą, tikėdamiesi, kad greit galės vaikščioti  didingos Austrijos sostinės Vienos gatvėmis.


Šiemet, pasibaigus 53 - iajam Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursui, Palangos senoji gimnazija turi kuo pasidžiaugti. Šeši jos gimnazistai buvo pakviesti į finalinį etapą ir net penkti apdovanoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II ir III laipsnio diplomais. Iš viso sulaukta 167 darbų iš visos Lietuvos, 100 mokinių buvo pakviesta į...


Į duris pasibeldęs rugsėjis atnešė ne tik šventę – Mokslo ir žinių dieną, bet ir naujus iššūkius, rūpesčius bei lūkesčius. Kai kuriems iš jūsų šis rugsėjis padovanos ir naują pradžią, pirmuosius žingsnius mokslo bei pažinimo link. Gerbiami Mokytojai, dovanokite savo jauniesiems auklėtiniams ne tik naujas žinias bei įgūdžius, bet ir...


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius