Palangos senosios gimnazijos I-III klasių mokinių kelionė į Vieną

Palangos tiltas, 2021-10-27
Peržiūrėta
1875
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senosios gimnazijos I-III klasių mokinių kelionė į Vieną

Spalio šeštosios dienos popietę Palangos senosios gimnazijos I-III klasių mokiniai autobusu išvyko į Lietuvos sostinės oro uostą, tikėdamiesi, kad greit galės vaikščioti  didingos Austrijos sostinės Vienos gatvėmis.

Vilniuje mokiniai tryško džiaugsmu – vieni lėktuvu skrido pirmą kartą, kitiems tai nebuvo naujiena, tačiau skrydis su tokia minia draugų tapo ypatingu prisiminimu.

Kitą dieną, lietui barbenant į langą, gidų lydimi išėjome link  šimtmetį menančio Vienos technikos muziejaus, kuriame  praeities eksponatai pinasi su ateities technologijomis, vėliau į pačią Vienos širdį –  senamiestį, kuris nuo 2001 metų yra įrašytas į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Nieko keisto, jog šis miestas yra tame sąraše, kadangi čia esanti puošni bei prabanga dvelkianti  architektūra ir kultūrinių objektų gausa nepalieka abejingų. Lankytinų vietų čia yra tiek daug, kad per kelias dienas visų jų aplankyti neįmanoma.

Vienas labai svarbus aspektas, jog Vienoje dauguma muziejų lankytojams iki devyniolikos metų yra nemokami, kas paskatino jų aplankyti kuo daugiau.

Kitos dienos  veikla  – orientacinės varžybos po Vieną. Naudodamiesi programėlėmis ieškojome objektų pagal nusakytas užuominas, taip pamatėme gražiausius Austrijos sostinės kampelius. Tada vėl išsiskirstę keliavome Vienos gatvėmis, kur tik vedė akys.

Vakarais viešbutyje tarpusavyje pasidalindavome savo įspūdžiais. Dvi dienos  tiesiog praskriejo nepastebimai. Nors Vienoje viešėjome ganėtinai neilgai, ji sugebėjo mus pakerėti savo didingumu, kultūros gausa bei gilia istorija.

Labai dėkojame mokytojoms Vijutei Mickuvienei, Rasai Abelkienei, Meilei Bukytei, pavaduotojai Sandrai Žutautienei ir socialinei pedagogei Indrei Seselskaitei, pasiryžusioms tokiam iššūkiui.

Raminta Kairytė ir Viltė Daratytė, IIIC klasė

Palangos senoji gimnazija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gera žinia Palangos senosios gimnazijos bendruomenei – bus rekonstruojamas Palangos senosios gimnazijos stadionas.


Jono Brindzos epocha. Taip vadinamas 1961-2000 metų Palangos senosios gimnazijos gyvavimo laikotarpis. 


Kas pasakė, kad skaičiuose nėra šilumos? Na, gal skaičiuose ir nėra, bet bent jau skaičių mokslo mokančios Palangos senosios gimnazijos matematikos sklidinos ne tik šilumos, bet ir poezijos. 


Pirmasis Palangos senosios gimnazijos direktorius, praktiškai vykdęs šias pareigas, Juozas Butkus, net nebuvo paskirtas vadovu.


Gausybės gražių ir švytinčių jaunuolių iškilminga eisena trečiadienį, liepos 20 dieną, papuošė Palangą – įteikti brandos atestatai 114 Palangos senosios gimnazijos abiturientų.


Spalio šeštosios dienos popietę Palangos senosios gimnazijos I-III klasių mokiniai autobusu išvyko į Lietuvos sostinės oro uostą, tikėdamiesi, kad greit galės vaikščioti  didingos Austrijos sostinės Vienos gatvėmis.


Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Sekmadienį, liepos 25 d., Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Palangos senąją gimnaziją šiais mokslo metais baigė 95 mokiniai.


Liepos 1 dieną Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje  atidaryta Palangos senosios gimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „Mano miestas“, skirta Palangos krašto grąžinimo Lietuvai 100 – mečiui paminėti.  Joje miesto bendruomenei buvo pristatyta 30 mokinių ir mokytojų fotonuotraukų.


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius