Individualią veiklą vykdžiusiems gyventojams – savaitė pajamų deklaravimui

Palangos tiltas, 2024-04-23
Peržiūrėta
840
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad per 2 tūkst. (56 proc.) Palangos m. gyventojų, kurie pernai vykdė individualią veiklą (IDV), pajamas jau deklaravo, kitiems lieka savaitė. Terminas, iki kada būtina pateikti pajamų mokesčio deklaracijas - gegužės 2 d

2023 m. individualią veiklą šalyje iš viso vykdė apie 350 tūkst. gyventojų. Pateikti pajamų mokesčio deklaracijas turi visi savarankiškai veiklą vykdę gyventojai, taip pat ir tada, kai pajamų negavo. Tokiu atveju į pajamų eilutę įrašomas „0“. Deklaracijos pildomos pagal apskaitos žurnalą, o gyventojams, kurie naudojasi VMI virtualiu buhalteriu i.APS, visus įrašus į deklaravimo vedlį VMI sukelia automatiškai. 

Pildant deklaraciją svarbu teisingai nurodyti, koks apskaitos principas taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo pripažinimo būdą gyventojas yra pasirinkęs. Primename, kad gyventojai, vykdantys individualią veiklą ir esantys PVM mokėtojais arba savo individualiai veiklai priskiriantys ir joje naudojantys ilgalaikį turtą, privalo rinktis kaupimo apskaitos principą. 

Gyventojai, kurie susiduria su sunkumais dėl gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumokėjimo pateikus pajamų mokesčio deklaraciją, gali kreiptis į VMI dėl mokestinės nepriemokos mokėjimo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS). Prašymą bei dokumentus dėl MPS patogiausia pateikti per Mano VMI, taip pat galima teikti ir elektroniniu ar klasikiniu paštu bei tiesiogiai atvykus į aptarnavimo padalinį. 

Visa aktuali informacija apie pajamų deklaravimą - www.vmi.lt > Pajamų deklaravimas, o deklaracijos pildymo instrukcijos — VMI „Youtube“ kanale. Pasikonsultuoti mokesčių klausimais galima telefonu +370 5 260 5060. Primename, kad atvykimui į VMI aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija.

PAPILDOMA INFORMACIJA:

TOP 5 populiariausios veiklos Palangos m. su verslo liudijimu 2023 m.

Veiklos pavadinimas                                Gyventojų skaičius 

Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma       273

Apgyvendinimo paslaugų (nakvynės ir pusryčių paslaugos) teikimas  114

Kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla    106

Prekyba tik ne maisto produktais     48

Specialieji statybos darbai (statybvietės paruošimas, stogų dengimas, pamatų klojimas, mūrijimo, betonavimo, hidroizoliaciniai darbai, pastolių ir darbo platformų statymas ir ardymas, dūmtraukių įrengimas), išskyrus pastatų ir kitų statinių apdailos ir remonto darbus      48

 

TOP 5 populiariausios veiklos Palangos m. pagal individualios veiklos pažymą 2023 m. (kai veikla nurodyta, kaip pagrindinė)

Veiklos pavadinimas                               Gyventojų skaičius 

Kirpyklų ir kitų grožio salonų veikla             107   

Kitas, niekur kitur nepriskirtas, keleivinis sausumos transportas           90

Teisinė veikla         49

Kiti statybos baigiamieji ir apdailos darbai      47 

Variklinių transporto priemonių techninė priežiūra ir remontas  41                                                          

 

Laima Domarkienė,  
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2024 m. gegužės 8 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad VMI pradėjo siųsti priminimus gyventojams, kurie nepateikė pajamų deklaracijų, nors turėjo tai padaryti. 


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad per 2 tūkst. (56 proc.) Palangos m. gyventojų, kurie pernai vykdė individualią veiklą (IDV), pajamas jau deklaravo, kitiems lieka savaitė. 


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad Palangos m. gyventojams iš viso jau grąžinta per 470 tūkst. eurų  gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų, jos pervestos apie 1,2 tūkst. palangiškių. 


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad Palangos m. gyventojai, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą, tačiau nepateikė pajamų deklaracijų, šiomis dienomis per  Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) sulauks priminimų. 


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad pajamas iki liepos 1 d. privalo deklaruoti gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą – pagal pažymą ar su verslo liudijimu. Pasyviausiai deklaracijas teikia smulkieji verslininkai iš Palangos, Klaipėdos m. bei Klaipėdos raj. ir Rietavo raj. savivaldybių.


Liepą veiklą kurorte pradėjo Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras, besirūpinsiantis miesto gyventojų sveikata bei aktyvų laisvalaikį mėgstantiems kurorto gyventojams ir svečiams pasiūlysiantis įdomių nemokamų sveikatai naudingų veiklų.


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ketvirtadienį paskelbė pajamų deklaravimo startą. Elektroninėje deklaravimo sistemoje jau pateiktos suformuotos preliminarios gyventojų pajamų deklaracijos. Gyventojai, kurių deklaracijos tikslios, jas gali pateikti akimirksniu. O kai kurie šia galimybe pasinaudojo jau pirmąją deklaravimo dieną.Apie deklaravimo naujoves ir kitus niuansus papasakojo...


Balandžio 23-29 dienomis visose Lietuvos bibliotekose organizuota tradicinė Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet Lietuvos bibliotekininkų draugijos surengta savaitė vyko jau penkioliktąjį kartą.


Palangos gyventojams jau grąžinamos pajamų mokesčio permokos  1

Laima DOMARKIENĖ Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, 2013 04 11 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis pasinaudojusiems gyventojams, teisingai elektroniniu būdu pateikusiems pajamų mokesčio deklaracijas, pradėtos grąžinti pajamų mokesčio permokos. Palangos m. apie 0,3 tūkst. gyventojų trečiadienį pervesta per 0,1 mln. litų.


Nuo antradienio Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) jau yra suformuota 1,5 mln. preliminarių gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijų. Pernai jų buvo 920 tūkst. Palangiškiams primenama, kad šiemet daugiau miestiečių įgijo prievolę deklaruoti pajamas, reikės patiekti pažymas apie sudarytus sandorius grynaisiais, esama ir daugiau...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius