Inga Galdikienė, naujoji Palangos turgaus direktorė: „Prekyba domiuosi daug metų, nes turiu hobį – labai domiuosi antikvaru“

Linas JEGELEVIČIUS, 2024-02-12
Peržiūrėta
11331
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Inga Galdikienė
Inga Galdikienė

Ingą Galdikienė, naujoji UAB „Palangos klevas“, valdančios Palangos ir Šventosios turgus, direktorė, mini savo pirmąjį mėnesį naujose pareigose. Tiems, kurie stebisi, kad ji, buvusi vieno Palangos lopšelio-darželio ikimokyklinio auklėjimo pedagogė, dalyvavo ir laimėjo konkursą vadovauti miesto turgui, ji atsako paprastai: „Turiu aukštąjį universitetinį išsilavinimą, atitinkantį šiai pareigybei keliamus reikalavimus. Be to, prekybos veikla domiuosi jau daug metų, nes  turiu hobį – labai domiuosi antikvaru, tad tenka lankysis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje vykstančiuose antikvarinių daiktų turguose, nuolat sekti informaciją, kas ir kaip vyksta užsienio turguose. Beje, dirbti prekybos srityje svajojau nuo vaikystės.“

Naujoji direktorė teigia jau „puikiai pažįstanti vidinę turgaus „virtuvę“: „Žinau aktualijas bei suprantu prekybininkų poreikius. Šią sukauptą patirtį pritaikysiu ir Palangos turguje bei Šventosios turgavietėje.“

Pradėjusi dirbti „Palangos kleve“, ponia Inga nuolat kelia turguje prekiaujamų maisto produktų nuotraukas į socialinį tinklą „Facebook“ – jų patiktukus paspaudžia ir kurorto meras Šarūnas Vaitkus.

– Ar jau šiek tiek susipažinote su savo pirmtako, Andrejaus Byčkovo, sprendimais. Kurie jums kelia abejonių?

– Pradėjusi eiti „Palangos klevo“ direktorės pareigas, ne tik susipažinau su ankstesnio vadovo priimtais sprendimais, dokumentacija – kiekvieną rytą bendrauju su prekeiviais bei ūkininkais, išklausau jų nuomonę. Siekiant užtikrinti tinkamas darbo sąlygas, gerą darbinę atmosferą, labai svarbu bendravimas. 

– Kokia yra jūsų kurorto turgaus veiklos ir vystymo vizija?

– Reikia pripažinti, jog  toks, koks yra dabar, turgus tikrai nepuošia miesto, tad jau netolimoje ateityje jis turi pasikeisti – tapti estetiškas, modernus, atitikti šiandienos poreikius. Turgavietėje trūksta uždarų šiltų patalpų, kuriose prekyba galėtų vykti ir šaltuoju metų laiku, taip pat turgavietėje turi atsirasti specialios zonos parduotuvėlėms, ūkininkų turgeliui, prekybai sendaikčiais ir kt. Patalpos turi būti šiuolaikiškos, su tinkamu apšvietimu, ventiliacija, sanitariniais mazgais – labai svarbu, kad turgavietėje patogiai jaustųsi tiek pirkėjai, tiek ir prekiautojai. Todėl šiais metais planuojama parengti Palangos turgaus rekonstrukcijos projektą bei gauti statybos leidimą, o vėliau – pradėti rekonstrukciją. Be abejo, kai turėsime būsimos turgavietės sprendinius, būtinai pristatysime juos turgaus bendruomenei, aptarsime, išklausysime darbuotojų, prekiautojų nuomonę ir tik tuomet priimsime galutinį sprendimą. 

Kalbant apie turgavietės patrauklumą, norėtųsi išplėsti ir maisto produktų asortimentą (pavyzdžiui, suteikti galimybę gyventojams ir kurorto svečiams įsigyti ir šviežių kepinių, žuvies, kitų produktų), taip pat norisi pirkėjams pasiūlyti daugiau ekologiškos produkcijos. 

Ne mažiau svarbu atkreipti dėmesį į Šventosios turgavietę – čia pritraukti daugiau prekiautojų, padidinti siūlomų produktų, prekių įvairovę.

– Ar girdėjote prekeivių skundų dėl aukštų tarifų? Ar kai kuriuos jų siūlysite Tarybai mažinti? O gal kai kuriems jie didės?

– (Į šį klausimą I.Galdikienė neatsakė – PT)

– Kokie jūsų artimiausi planai?

– Beje, vienas iš artimiausių mano planų – kovo 9 d., šeštadienį, Palangoje surengti pirmąjį Kaziuko turgų. Tiek turgavietėje, tiek ir šalia jos – Senojo Turgaus gatvėje – vyks tautodailininkų, kolekcininkų prekyba, savo produkciją siūlys ūkininkai. Taip pat į Kaziuko turgaus veiklas norisi įtraukti Palangos ugdymo įstaigų auklėtinius, jaunimą, kurie galėtų prekiauti savo sukurtais dirbiniais.

Ateityje panašiu būdu turgavietėje galėtume paminėti ir kitas kalendorines šventes – sieksiu, kad turgavietė būtų „gyva“ apskritus metus. 

Gyventojus raginu Palangos turgaus naujienas sekti socialiniame tinkle facebook – paskyroje Palangos turgus, taip pat – interneto svetainėje www.palangosturgus.lt. Ji šiuo metu pildoma nauja, aktualia informacija. 

Jau netrukus laukia itin ypatingas įvykis – Palangos turguje atidaromas „Mamyčių turgelis“.

Jame mamos ras stilingų drabužių mažiesiems. Vaikai greitai auga, o turgelyje rasite nuostabių, kokybiškų drabužių, avalynės už patrauklią kainą savo mažiesiems.

 „Mamyčių turgelis“ bus ne tik jūsų mažųjų spintelių rojus, bet ir vieta, kur mamos galės pailsėti, pabendrauti su kitomis mamytėmis, išgerti skanios kavos ir gauti naudingų patarimų.

Norinčios prekiauti „Mamyčių turgelyje“ jau gali registruotis ([email protected] arba telefonu +370 65227755) prekybai vasario mėnesio šeštadieniais ir atverti savo mažųjų spinteles.

– Ar esate numačiusi priimti naujų darbuotojų į įmonę?

Naujų pareigybių poreikio šiuo metu nėra. Jei ateityje toks poreikis bus, vertinsime situaciją bei priimsime reikalingus sprendimus.

 

Jūsų komentaras:

Kazys 2024-05-05 18:00 (IP: 162.158.222.243)
Pirkėjas turėtų žinoti kur prekiauja perpardavinėtojas, o kur ūkininkas ar arnešęs savo užauginus produktus.

Stebėtoja 2024-02-10 14:45 (IP: 172.69.52.147)
Kokie čia sugebėjimai nuo auklėtojos iki direktorės :). Jūs būkite mero vaikų auklėtojos ir jūs būsite direktoriais, čia nei aukštojo išsilavinimo nereikėjo juk tik pedagoginę mokykla baigė, o giriasi kad universiteta, o gal naujoji direktorė nežino, kad Kapsuko meno mokykla nėra aukštoji mokykla.

Sigutė 2024-02-07 04:50 ([email protected] / IP: 162.158.222.162)
Net pati direktorė nepajus, kaip jai pradės vadovauti sena turgaus chebra. Atneš nemokamai stintų, kisušinių....patiks ir paliks nuo jų priklausoma. Didžiausios jai sėkmės.

Marija 2024-02-05 06:39 (IP: 172.68.138.56)
Sveikinimai! Tikiuosi sutvarkys takus, prekystalius, skėčius nuo saulės ir lietaus ir visa kas reikalinga tokiai vietai. Nes vaizdai tragiški! Taigi, sėkmės!

Sigutė 2024-02-04 19:57 ([email protected] / IP: 162.158.222.181)
Pagyvensim, pamatysim. Sako negirk dienos be vakaro. Įsikerojęs ten gyvatinas. Mokėk už vietą ne į kasą, o pro kasą tada tik būsi gerbiamas. Naujai direktorei proto ir squgoti paskutinius nuolatinius prekeivius

Eglė M 2024-02-04 11:38 (IP: 172.69.52.141)
Labai nuoširdi vadovė. Tiesiog žmogus. Kalbasi, padeda, reaguoja. To labai trūko jau daug metų iš buvusių vadovų. Žmogiškumo. Sėkmės Jums Inga.

aciu 2024-02-03 15:38 (IP: 172.69.52.147)
svogeri

Kl 2024-02-03 15:36 (IP: 162.158.94.127)
Sekmės tau švogierka

roms 2024-02-03 15:32 (IP: 172.69.52.147)
tai kad turgus ir yra darzelis o jy valdo gudras derektorius vo

... 2024-02-03 15:29 (IP: 162.158.94.127)
Tipinė vilniofsa

Pirkėjas turguje 2024-02-02 09:54 (IP: 162.158.111.214)
Nuo darželio auklėtojos iki savivaldybės valdomos UAB direktorės ! Retas turi tokių sugebėjimų..:-))) Sveikinimai.

Turgaus darbuotoja 2024-02-01 11:55 (IP: 172.69.52.133)
Labai protinga ir sumani vadovė. Pagaliau Turgus turi gerą žmogų.

Taip pat skaitykite

Ingą Galdikienė, naujoji UAB „Palangos klevas“, valdančios Palangos ir Šventosios turgus, direktorė, mini savo pirmąjį mėnesį naujose pareigose. Tiems, kurie stebisi, kad ji, buvusi vieno Palangos lopšelio-darželio ikimokyklinio auklėjimo pedagogė, dalyvavo ir laimėjo konkursą vadovauti miesto turgui, ji atsako paprastai: „Turiu aukštąjį universitetinį išsilavinimą, atitinkantį šiai pareigybei...


Vaiva Milončiūtė net 13 metų Palangos miesto savivaldybės administracijoje dirbo kalbos tvarkytoja. „Man tas darbas davė neįtikėtinai daug – stiprybės, patirties, sutikau labai įdomių žmonių,“ – „Palangos tiltui“ sakė Vaiva. Tačiau kurorto laikraštis ją šnekino kita proga: ji ką tik išleido eilėraščių knygelę „Sielos žingsniai“.  


Per patį emigracijos iš Lietuvos piką palangiškė Monika Allard iškeliavo į snieguotąją Kanadą, nes nuo vaikystės svajojo gyventi užsienyje.


Per kelias metų pabaigos savaites Lietuvoje užfiksuotas beprecedentis mirčių šuolis, daugėja mirštančių namuose. Palanga – ne išimtis: kurorte daugiausiai žmonių Anapilin šiais metaus iškeliavo lapkritį. Ir poliklinikos direktorė Jūratė Mikutienė, ir Palangos Laidojimo namų vadybininkas Raimondas Litvinas, ir Irena Biriukaitė, Palangos Globos namų...


45-ąjį gimtadienį atšventęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus prisipažįsta: „Kai buvau 25-erių, keturiasdešimtmečiai man atrodė jau seni. Dabar, kai pats sulaukiau 45-erių, tokios mano mintys tada man kelia tik šypseną.“ Paklaustas, ar save matąs Europos Parlamente po 15 metų, Š. Vaitkus išsisuko nuo tiesaus atsakymo: „Planų ir siekių...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus kartu su "Neatpažintas meras" filmavimo komandos narių paskolinta kalyte Sniege kurorte ieškojo šunų vedžiojimo aikštelės. „Dabar turiu dar vieną bėdą – turiu dukrai nupirkti šuniuką“, – juokėsi filmavimo komandos aplankytas meras.


mui. Kaip direktorė, turiu perskaityti „krūvas“ instrukcijų, nurodymų ir rekomendacijų. Savivaldybės sprendimu, mokyti nuotoliniu būdu pradėsime iškart po mokinių atostogų kovo pabaigoje. Tiesa pasakius, mano darbo diena dabar – kaip ir anksčiau. Darbas – geriausia priemonė „pabėgti“ nuo įkyrių minčių. Atvirai pasakius, kai darbo tiek daug, joms net...


Vasaros viduryje naujoji Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė minės „šimtadienį“ – liepos 10 dieną sukaks lygiai šimtas dienų, kai ji atsakinga už Palangos kultūros židinį. Centro vadovė sako, kad šis šimto dienų adaptacijos laikotarpis buvo pakankamas apsižvalgyti, suprasti, įsijausti ir suvokti, kas reikalinga, ką...


Palangiškė Dovilė Štrimaitytė gali didžiuotis: jos žaidimas Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) neliko nepastebėtas. Ji buvo pripažinta naudingiausia Lietuvos moksleivių krepšinio lygos žaidėja. Kartą ji jau buvo išrinkta ir naudingiausia mėnesio žaidėja, Palangos sporto centro geriausia 2015 metų sportininke. Ji sutiko atsakyti į keletą klausimų.


Kol neprasidėjo rudenio Seimo sesija, Seimo narys Pranas Žeimys, išrinktas Pajūrio vienmandatinėje rinkimų apygardoje, susitikinėja su rinkėjais, analizuoja įstatymų projektus – ruošiasi politinėms batalijoms Seime. Kaip rodo Seimo tinklalapyje paskelbta Seimo narių pasisakymų statistika, P. Žeimys negali pasigirti dideliu aktyvumu Seimo posėdžių salėje - per šių metų keturis mėnesius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius