„Ir graikų didvyris Achilas turėjo silpną vietą, todėl kartais reikia mokėti palaukti“

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-10-08
Peržiūrėta
1587
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ir graikų didvyris Achilas turėjo silpną vietą, todėl kartais reikia mokėti palaukti“

Eimučio Židanavičiaus pristatyti seniai niekam nereikia. Prieštaringai vertinimas miesto politikas, Tarybos narys vis dar laukia teisėsaugos verdikto dėl savo vaidmens buvusioje darbovietėje UAB „Palangos klevas“. Jau dvejus metus nedirbantis palangiškis užsimena, kad jau netrukus gali pradėti „naują karjerą“, bet skuba pridurti, kad ne Palangoje, o ar, kaip kalbama, prisijungsiąs prie parlamentaro Naglio Puteikio steigiamos naujos partijos, taip pat diplomatiškai nutyli. Galima sutikti, arba ne su E. Židanavičiaus mintimis, bet jis – ryškus, nebijantis pripažintų lyderių ir nuomonių politikas.
– Ne vienerius metus dirbate miesto savivaldybės Taryboje. Kokia, jūsų akimis, ši Taryba?
– Viena silpniausių per visą nepriklausomybės laikotarpį. Manyčiau, didele dalimi daugiau marionetinė nei stiprių asmenybių turinčių ir galinčių apginti savo nuomonę, atsispirti politinės daugumos spaudimui. Deja, tokia buvo rinkėjų valia. Pasigendu tokio politikos erudito, visada turėjusio savo nuomonę, kaip a. a. G. Šatkauskas, savivaldos grando R. Garolio, kovotojų už teisybę A. Jokūbausko ir S. Slaboševičienės bei kitų ryškių politikų.
– Ar manote, kad 13 valdančios TS-LKD narių balsuos vieningai ir ateityje? Ar regite klausimų, kurie galėtų tą, regis, neįveikiamą vienybę skaldyti? Kokie jie?
– Manau, kad jokio skilimo nebus ir ateityje konservatoriai vieningai balsuos. Tą parodė ir balsavimas dėl Kontrolės komiteto sudėties papildymo Elenos Kuznecovos kandidatūra. Tik E. Simutis, I. Galdikienė (pagarba jiems) ir aš balsavome ,,už“, kad Kontrolės komitete dirbtų savo srities specialistė. Bet pasirodo, to šiai daugumai nereikia. Labai norėjosi paklausti visų, nebalsavusių pritariamai: ar Jūs suabejojote E. Kuznecovos kompetencija, ar taip balsavote vedami aklo paklusnumo? Šis pavyzdys parodo, kad daugumos vienybė yra aukščiau už sveiką protą ir tai gali tęstis visą kadenciją. Vienintelė galima vibracija galėtų būti regis kosminiu greičiu augantis V. Šimaičio politinis svoris. Ar tai tenkina eilinius partijos narius? Nesu tikras. Matyt, svarbiausia, jog tai tenkintų Š. Vaitkų, todėl galimas pasistumdymas viršūnėlėje vienybės nesuskaldys, o tik perskirstys įtakos sferas ir kai kurias konservatorių figūras nustums į antrą planą.
– Vis tik turite sutikti, kad Šarūnas Vaitkus – stiprus politikas, kaip TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas, taip pat kaip miesto meras. Jis sugebėjo neutralizuoti savo politinius priešininkus, jus taip pat.
– Be abejonės, stiprus. Bet be M. Skritulsko ir D. Želvio strategijos, P. Žeimio politinio lobizmo, tų, kurie perbėgo iš kitų partijų, prisitaikėlių, kuriems svarbiausi jų interesai, bei tų, kurie pasivadinę politikais, nelabai ką apie ją teišmano, be visų jų paramos ir palaikymo Š. Vaitkus būtų daug silpnesnis. Reikėtų nulenkti galvą prieš Š. Vaitkų: kaip jis sugebėjo neutralizuoti S. Simę, o per jį ir liberalus! To eigoje, vietoje liberalų susijungimo ir didelio politinio kumščio liko tik prisiminimai: trys vietos Taryboje ir neaiškios perspektyvos. Šiandien pamiršęs savo ankstesnį požiūrį į D. Palucką, jau rodo jam palankumą. Tik stiprus politikas gali vieną dieną opozicijos politiką menkinti, o kitą – su juo bičiuliautis. Mano manymu, kuo šiandieninio politiko moralė „lankstesnė“, tuo jis stipresnis. Kita vertus, politinių partijų skyrių lyderiais buvo ne pačios ryškiausios ir stipriausios asmenybės, todėl Š. Vaitkui nebuvo sudėtinga tapti stipriu politiku silpnų oponentų tarpe.
– Beje, jau beveik dvejus metus niekur nedirbate. Turite daug santaupų? Ar ketinate įsidarbinti iki Naujųjų metų? Ar tikite, kad galite rasti darbo Palangoje?
– Pas mus madinga skaičiuoti svetimus pinigus, todėl suprantu Jūsų klausimo potekstę – greičiausiai norėtumėte atsakymo, kad dirbdamas turguje sukaupiau tiek, kad dabar laisvai galiu gyventi ir nedirbdamas. Turiu nuliūdinti – tokio atsakymo nebus. Kol kas minimaliam pragyvenimui užtenka, uždirbu ištisus metus nuomodamas turimas patalpas. Tačiau nuolatinio darbo ieškau ir tai nėra lengva. Kadangi nepriklausau partijai, nesu kieno nors giminaitis ir jau turėjau progą susipažinti su kai kurių konservatorių pozicija mano atžvilgiu, todėl Palangoje darbo rasti beveik nesitikiu. Nuojauta man sako, kad tokiu būdu, kaip, beje, ir pasitelkiant įvairius kaltinimus, yra stengiamasi mane sužlugdyti. Nepaisant visko, esu optimistas, tvirtai stovintis ant žemės. Galiausiai ir graikų didvyris Achilas turėjo silpną vietą, todėl kartais reikia mokėti palaukti.
– Turiu priminti, kad jums iškeltos bylos dėl jūsų vadovavimo Palangos ir Šventosios turgums. Kaltinimai byloje keitėsi – dabar, jei neklystu, likęs kaltinimas dėl sukčiavimo ir netvarkingos buhalterinės apskaitos. Ar vis tiek teigiate, kad su jumis buvo susidorota?
– Norėčiau patikslinti, kad jokia byla dėl vadovavimo Šventosios turgui man nėra iškelta. Kam tirštinti spalvas, juk rinkimai jau baigėsi? Taip, ir dabar taip manau, kad viskas buvo ir yra daroma, siekiant susidoroti su „nepatogiu“ asmeniu, kuriam rūpi „nepatogi“ tiesa. Logiškai mąstant, jeigu visa tai, kuo prieš dvejus metus buvau viešai kaltinamas, būtų realiai vykę, byla jau seniai būtų išnarpliota: įmonė maža, apimtys nedidelės, o tyrėjams darbo daug... Ar ne be Seimo nario P. Žeimio „globėjiškos“ rankos, prisidengiant palangiškių, kaip jis teigia, rinkėjų prašymais, ikiteisminis tyrimas įgavo naują pagreitį, vietoje to, kad būtų greičiau baigtas? Paradoksalu, kadangi pats P. Žeimys į prokuratūrą kreipėsi dėl vilkinimo. Prisiminus ką žiniasklaida rašė ir kuo mane kaltino Palangos turgaus direktoriaus kėdę plačiai užėmęs buvęs policijos pareigūnas, jaučiant kaip Seimo narys nuolatos „rūpinasi“ šia byla, visa tai galėtų pasitarnauti atsakymams į Jūsų užduodamus klausimus. Galime tik spėlioti, apie ką meras Š. Vaitkus kalba susitikęs su vidaus reikalų ministru S. Skverneliu? Gal apie „Energetiko“ problemas Šventojoje ar „Pušyno“ ateitį? Bet, kai į poilsio namų „Pušynas“ vadovo postą skiriamas artimas mero bičiulis, konservatorius Tomas Žulkus, kyla visokių minčių, ypač apie policijos departamento galimai „svarų“ vaidmenį ir turgaus bylos tyrime. Bet tai jau kita, daug platesnė tema. O palangiškių norėčiau paklausti: kas kitas? Miestiečiai jau mini vieną pavardę...
– Bet turgaus direktorius tvirtina, kad jums palikus turgų, rinkliavos jame surenkama apie 30 procentų daugiau. Kaip tai pakomentuotumėte?
– Galiu pasakyti, kad man dirbant UAB „Palangos klevas“ direktoriumi, pajamos nuo 2008 m. 300,2 tūkst. Lt, 2010 m. taip pat padidėjo iki 384,5 tūkst. Lt. Pokytis taip pat sudarė beveik 30 proc., tiksliau 28,1 proc. Kas apsiperka turguje, gali patvirtinti, kad man vadovaujant turgaus kontrolieriai pradėjo naudoti mobiliuosius kasos aparatus, siekiant, kad apsipirkimo vietoje iš karto būtų išduodami čekiai. Buvo imtasi kitų priemonių finansinei drausmei užtikrinti, kas turėjo įtakos pajamų augimui nekeliant tarifų. Vienas iš būdų surinkti daugiau pajamų – padidinti rinkliavas, įvesti naujas rinkliavas ir po to girtis. Mano tikslas buvo sudaryti geras sąlygas prekiautojams ir pirkėjams, pakeisti turgavietės estetinį vaizdą, surasti prekybos vietų nuomotojus ir sudaryti ilgalaikes nuomos sutartis. Siekiant surinkti daugiau rinkliavos, nukenčia pirkėjas. Todėl nėra ką čia ir komentuoti. Apgailestauju dėl vieno, kad besistengiant surasti, kurioje vietoje man būtų galima „prikirpti“ straipsnį, turgaus vystymosi ir jo atnaujinimo tikslai buvo pamiršti. O juk kiek galima buvo dar padaryti!.. Planų turėjau daug. Jeigu ir toliau būčiau dirbęs turguje, jis būtų dar nuolat keitęsis į gerą ir džiuginęs pirkėjus. Džiaugiuosi, kad pavyko nors kiek pakeisti Palangos turgaus veidą į gerą ir mano idėja atgaivinti Šventosios turgų buvo įgyvendinta. Ačiū miestiečiams, kad tai įvertino!
– Kai kurių jūsų oponentų nuomone, bylos tyrimas yra vilkinamas, dėl to Seimo narys P. Žeimys, redakcijos žiniomis, kreipėsi į prokuratūrą. Ar pykstate ant P. Žeimio, kad jis „užvirė košę“ – kreipėsi dėl jūsų į teisėsaugos institucijas prieš dvejus metus ir „rūpinasi“ jumis iki šiol?
– Tai tik dar kartą patvirtina tai, ką jau atsakiau Jums ankstesniame klausime. Esu įsitikinęs, kad tyrimas „vilkinamas“ ne todėl, kad norima mane „išteisinti“, bet manau todėl, kad ir toliau galimai P. Žeimys ar kiti politikai jį stebi ir taip galimai daro poveikį. Įdomiausia, kad P. Žeimys nebūdamas proceso dalyviu, žino ikiteisminio tyrimo detales, naudoja skaičius ir rašo skundus, į kuriuos reaguoja prokurorai. Vien perskaičius Jūsų laikraštyje P. Žeimio rašinį „Kada gydysime į prokuratūrą įsimetusį vėžį?“, kyla klausimas, ar tokie pasisakymai spaudoje nėra P. Žeimio spaudimas prokuratūrai ir atliekamam ikiteisminiam tyrimui? Aš norėčiau atgaivinti jo atmintį ir jam priminti jo pasirašytą laidojimo namų nuomos sutartį, kuria 606,15 kv. m pastatas 15 metų buvo išnuomotas už 242,46 Lt per mėnesį! Arba 0,4 Lt už kv. m. Kas paskaičiuos, koks nuostolis buvo padarytas miesto biudžetui ir kas įvertins gyventojų patirtą moralinę žalą, nes tiek metų dėl statinio estetinio vaizdo ir senumo savo artimųjų oriai palydėti į paskutinę kelionę jie negalėjo.
– Ar eitumėte į medžioklę su P. Žeimiu? Jei ne, kurį Tarybos narį į ją pakviestumėte?
– Žinant, kad P. Žeimys Seime beveik yra praradęs kalbos dovaną, be to, palangiškiai sunkiai prisimena, ką jis nuveikė būdamas Palangos meru, todėl medžioklėje žvėrių neišbaidytų ir galėtų tipenti šalia bei kartu prisiminti jo „meravimo“ įdomesnius visuomenei faktus... Medžioklėje pasalūniškai neiššautų Tarybos nariai A. Dočkus, I. Galdikienė, R. Mikalkėnas, E. Krasauskas, E. Kuznecova, E. Simutis, D. Želvys. Pakviesčiau ir Š. Vaitkų, bet tik be šautuvo...
– Patekote į Tarybą kaip „Nepriklausomų palangiškių sąjūdžio“ pirmininkas. Negirdėjau, kad kokią nors veiklą dabar vykdytumėte. Jeigu ji vyksta, tai kokia?
– Didžiausias bendravimas vyksta tarpusavyje. Man vienam tenka misija įgyvendinti rinkiminę programą ir atstovauti visiems nepartiniams palangiškiams ir šventojiškiams, ką aš sėkmingai ir darau.
– Jūsų įžvalgos – įdomios. Kokia jūsų nuomonė apie P. Žeimio galimybes ateinančiuose Seimo rinkimuose?
– Ar gali palangiškiai ir trečią kartą rinkti žmogų, kurio balso Seime nesigirdi? Manau, kad žmonės nusipelnė, kad miestiečiams atstovautų ne statistas, o aktyvus Seimo narys. Nebent Š. Vaitkus vedžiotų P. Žeimį pas rinkėjus, kaip kažkada P. Žeimys jį vedžiojo Vilniuje po valdžios koridorius ir agituotų kaip pats už save. Bet ar tai nebūtų žmonių apgaudinėjimas?
– Dano Palucko, jeigu jis būtų patvirtintas LSDP kandidatu?
– Aš sunkiai įsivaizduoju galimybes ir dalyvavimą rinkimuose į Seimą žmogaus, kuris būdamas skyriaus pirmininku nedalyvavo tiesioginiuose mero rinkimuose, spaudoje viešai pareiškė, kad daugiau dėmesio skirs darbui, o ne politinei veiklai. Nemanau, kad tokia solidi partija nerastų stipresnio ir patrauklesnio rinkėjui kandidato, kuris nepasmerktų partijos pralaimėjimui dar neprasidėjus rinkimams.
– Darbo partijos atstovės Genoveitos Krasauskienės?
– Tai – viena iš stipresnių kandidačių, turinčių pakankamą politinį kapitalą ir gerus šansus patekti į antrąjį turą, o gal ir laimėti. Lemiamas faktorius bus Darbo partijos skyrių, kurie aktyvumu nepasižymi, ir švietimo įstaigų, parama.
– Kaip vertinate miesto liberalsąjūdiečių pirmininko Vytauto Stalmoko galimybes Seimo rinkimuose?
– Kadangi širdyje esu liberalas, norėčiau jam palinkėti sėkmės. Žinant, kad Vytautas nepateko net į miesto tarybą, tai kandidatavimas į Seimą būtų tikrai drąsus žingsnis. Bet tik tiek. Manau, kad čia nelabai padėtų ir LRLS aukšti reitingai ir partijos bei jos lyderių populiarumas. Palangai Seimo narys liberalas būtų geras variantas.
– Jūsų santykiai su meru Š. Vaitkumi visada buvo įtempti. Ar kas imponuoja mero Š. Vaitkaus veikloje? Kas joje Jums nepatinka?
– Imponuoja sugebėjimas be stiprių politikų apie save suburti silpnus, beveidžius, turinčius asmeninių interesų žmones. Mokėjimas įsiteikti aukštesniajai valdžiai. Meistriškai naudojama viešųjų ryšių kampanija. Nepatinka mano įžvelgiamas galimas dviveidiškumas, puikybė, nepakantumas kitokiai nuomonei ir kritikai, kerštingumas, nusigręžimas nuo buvusių bendražygių ir atvirai reiškiamas psichologinis diskomfortas bendraujant su oponentais. Niekad nepritariau ir priešinsiuosi rinkėjų mulkinimui, nesiskaitymui su žmonių nuomone ir rinkiminių pažadų nevykdymui. Pirmieji tam pasipriešino Šventosios bendruomenės nariai. Šiandien matosi, kad mano nuomonė apie šilumos problemas, renovaciją, netvarką UAB „Komunalinis ūkis“ apskaičiuojant šiukšlių surinkimo tarifus, nemokamą palangiškių automobilių parkavimą, laidojimo namų nuomos pusvelčiui privatininkams panaikinimą ir kt. klausimais buvo teisinga. Man šiandien keista, kodėl po mero nuomonės Jūsų laikraštyje („Jūsų kainos jums patiems trenks kitu lazdos galu“) iš J. Basanavičiaus gatvės verslininkų nebuvo jokios reakcijos. Vakarų pasaulyje po tokio pasisakymo, jeigu nebūtų iš mero pareikalauta atsistatyti, tai bent tektų verslininkų atsiprašyti. Gal baimė? Tai kas ją pasėjo? Keista, kodėl niekas neprieštarauja 5 Eur įvažiavimo mokesčio įvedimui. Tai pirmiausiai smogs pigiai nuomojantiems ir mažas pajamas gaunantiems gyventojams ir verslininkams. Kur politikai, kur kita nuomonė, vieša diskusija?
– Sutikite, Palanga labai ūgtelėjo infrastruktūros prasme, vadovaujant Š. Vaitkui.
– Per paskutiniuosius 4-5 metus infrastruktūros prasme ūgtelėjo ne tik Palanga. Pažiūrėkite, kas darosi kituose ir ne taip tolimuose miesteliuose (štai, ir Šilalė jau turi veikiantį baseiną su 25 m plaukimo takeliais, Telšių m.). Atėjo laikas, kai į šalį plūstelėjo europiniai pinigai ir tik visiškas tinginys negalėtų jų įsisavinti ir įgyvendinti projektų. O merui Š. Vaitkui laimėjus rinkimus ir dėkingai suformavus daugumos koaliciją, atiteko ir pati geriausia startinė pozicija: buvusios liberalų daugumos paruošti planai, socialdemokratų vadovaujamos Vyriausybės skiriami pinigai. Todėl dėl nuo jo vadovavimo kompetencijos vertinimo susilaikyčiau, nes ir galimai kita prasme gerokai ūgtelėjom – tai neopotizmo (giminaičių ir draugų protegavimas) klestėjimo laikotarpis. Manau, kad tokio masto Palangoje dar nėra buvę: „savi“ patenka ir į Tarybą, ir į savivaldybės įmones ir įstaigas, bet, kaip jau minėjau, ir į valstybines įmones (pvz. poilsio namai „Pušynas“). Vis daugiau vadovų – ne palangiškiai. O juk dar tik 5 mėnesiai po rinkimų... Be to nereikėtų sumenkinti Tarybos vaidmens, be kurios tokių pokyčių Palangoje vien mero dėka tikrai nebūtų. Kadangi meras prie daugelio objektų fotografuojasi ir spaudoje komentuoja, viešinasi pasitelkdamas viešuosius ryšius, susidaro įspūdis, kad tai yra tik jo nuopelnas.
– Ar turite ketinimų prisijungti prie Naglio Puteikio steigiamos partijos? Ar apie tai kalbėjotės su N. Puteikiu?
– Galima prisijungti prie partijos, kuri pateisintų daugumos Lietuvos gyventojų lūkesčius ir kuriai vadovautų visuomenės pripažintas lyderis, bet šiuo metu esu nepartinis bei tokios galimybės nesvarstau ir apie tai su politikais nesu kalbėjęs.
– Ar sutiktumėte kandidatuoti Pajūrio rinkimų vienmandatėje apygardoje, jeigu naujoji partija parodytų Jumis pasitikėjimą?
– Ne. Mano noras atstovauti miestiečiams savivaldybės taryboje ir ginti kitą nuomonę.

Jūsų komentaras:

jULIAU 2015-10-11 16:06 (; / IP: 78.57.226.210)
a,a cia ZULKUS synas keite ,,pusyne""?????,,,fuuuuu

Taip pat skaitykite

Bronius Markauskas, Klaipėdos rajono meras, prisipažino „Lietuvos pajūriui“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriui, kad pasitaiko atvejų, kai jam ar Savivaldybei skirti raštai ar laiškai nukeliauja Klaipėdos miesto savivaldybei. „Dažniausiai mus maišo todėl, kad rajono ir rajono centro pavadinimas skiriasi, todėl yra manančių, kad mes – Gargždų savivaldybė. Tačiau tokių atvejų...


Bronius Markauskas, Klaipėdos rajono meras, prisipažino „Lietuvos pajūriui“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriui, kad pasitaiko atvejų, kai jam ar Savivaldybei skirti raštai ar laiškai nukeliauja Klaipėdos miesto savivaldybei. „Dažniausiai mus maišo todėl, kad rajono ir rajono centro pavadinimas skiriasi, todėl yra manančių, kad mes – Gargždų savivaldybė. Tačiau tokių atvejų...


Kiek daugiau nei prieš metus valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovai pranešė, jog jau šiemet kurorto gyventojai ir svečiai galės lankytis gerokai pasikeitusiame vieninteliame kurorto kino teatre „Naglis“, tačiau, kaip paaiškėjo, atnaujinto kino teatro reiks dar palaukti iki 2018-ųjų vasaros. Beje, atnaujinimo planus koreguoja ne...


Palangiškiai turėjo galimybę mokytis piešti smėliu

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 20 | Rubrika: Miestas

Penktadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje miesto gyventojai turėjo galimybę išmokti piešti smėliu, sužinoti, kas yra smėlio animacija ir terapija.


Kada ir kiek reikia mokėti už sveikatos tyrimus?

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 04 25 | Rubrika: Sveikata

Palangos gydymo įstaigų pacientai labai dažnai užduoda klausimus, už kokius tyrimus reikės mokėti ir kodėl? Asmenys, drausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), turėtų gauti nemokamas medicinos paslaugas, apmokamas iš PSD fondo biudžeto. Bet taip kurorte yra ne visada.


Eimučio Židanavičiaus pristatyti seniai niekam nereikia. Prieštaringai vertinimas miesto politikas, Tarybos narys vis dar laukia teisėsaugos verdikto dėl savo vaidmens buvusioje darbovietėje UAB „Palangos klevas“. Jau dvejus metus nedirbantis palangiškis užsimena, kad jau netrukus gali pradėti „naują karjerą“, bet skuba pridurti, kad ne Palangoje, o...


Viešosios įstaigos Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) šeimos gydytoja Sigita Didjurgienė – atidi, rūpestinga, komunikabili, maloniai bendraujanti. Ją gerbia ir pacientai, ir kolegos. Ji pastebi, kad prastėja jaunųjų pacientų sveikata ir ragina visus gyventojus dalyvauti valstybės finansuojamose prevencinėse programose. Anot gydytojos, daugelio ligų...


Demokratija išsigimsta: už viešą žodį reikia mokėti

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 09 18 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Aktyvus miesto bendruomenės „Palangos santarvė“ narys Zigmas Vaičiūnas antrą mėnesį neįveikia demokratinėje visuomenėje, regis, nesuvokiamos problemos – kaip miesto gyventojams paskelbti oficialiai įregistruotos visuomeninės organizacijos pareiškimą.


Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai turėjo vilties iškart po Naujųjų metų persikelti į rekonstruotą pastatą Ganyklų g. 30. Tačiau įkurtuvių, kurių laukė ne tik jie, bet ir į miesto pakraštį pavargstantys važinėti kurorto gyventojai, dar teks palaukti. Kiek – kol kas niekas negali atsakyti.


Ar išties Palangos gyventojai galimai permokėjo už šildymą, nes jiems buvo apskaičiuota per didelė vienos kilovatvalandės kaina? Būtent tai, be kita ko, nurodo teisininkų atliktos preliminarios Palangos savivaldybės ir bendrovės „Litesko“ sutarties audito išvadas.   Prašys kompensavimo Kurorto valdžia buvo pasirašiusi sutartį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas