Iš emigracijos grįžusioms šeimoms – Savivaldybės parama

Palangos tiltas, 2022-09-29
Peržiūrėta
5002
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iš emigracijos grįžusioms šeimoms – Savivaldybės parama

Šeimoms, auginančioms ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaiką (-us), kurie lanko Palangos ikimokyklinio ir (arba) bendrojo lavinimo įstaigas, grįžusioms iš emigracijos, kurioje šeima (bent vienas iš tėvų ir bent vienas vaikas) gyveno ne trumpiau kaip 3 metus, mokama tikslinė išmoka iki 50 proc. asmens metinio Gyventojo pajamų mokesčio dydžio, sumokėto per 1 kalendorinius metus į Palangos miesto savivaldybės biudžetą nuo su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių pajamų (toliau – Asmens sumokėtas GPM). Maksimali išmokos suma asmeniui negali viršyti 1000 eurų už vienus kalendorinius metus.

Išmokos dydis apskaičiuojamas pagal asmens Pajamų mokesčio deklaracijos, (Valstybinės mokesčių inspekcijos priimtos ir patvirtintos) duomenis, atsižvelgiant į gyventojų pajamų mokesčių įskaitymo į savivaldybės biudžetus atitinkamų metų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme nustatytą tvarką (skaičiuojant už 2021 m. sumokėtus mokesčius, išmokos dydis būtų apie 23,8 proc. nuo gyventojo sumokėto GPM).

Iki 2022 m. pabaigos asmenys gali kreiptis dėl išmokos už 2021 m. jeigu tenkina šias sąlygas:

1.       Asmuo ir šeimos nariai deklaravo gyvenamąją vietą Palangos miesto savivaldybėje laikotarpiu nuo 2020 m. spalio 2 d. iki 2121 m. sausio 1 d.

2.       Iki gyvenamosios vietos deklaravimo Palangos miesto savivaldybėje asmuo ir šeimos nariai negyveno Lietuvos Respublikoje.

3.       Asmuo per kalendorinius metus, už kuriuos prašoma mokėti išmoką, dirbo ne trumpiau kaip 9 mėnesius.

4.       Asmens vaikas (ai) lanko ikimokyklinio ir (arba) bendrojo lavinimo įstaigas,

5.       Asmuo neskolingas Valstybės ir Savivaldybės biudžetui.

 Dėl išmokos reikia kreiptis į Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrių ir kartu su prašymu pateikti:

1.    pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą, kurioje pateikiami duomenys: data, kada asmuo ir šeimos nariai buvo deklaruoti Palangos miesto savivaldybėje, bei duomenys apie tai, kad asmenys iki deklaravimo ne trumpiau kaip 3 metus nebuvo deklaruoti Lietuvoje.

2.    Valstybinės mokesčių inspekcijos pažymą apie asmens už praėjusius kalendorinius metus (t. y. 2021 m.) sumokėtą gyventojų pajamų mokestį bei kad asmuo neskolingas Valstybės biudžetui.

3.    Priklausomai nuo situacijos, gali reikėti pateikti ir papildomus dokumentus (jeigu reikiamų duomenų nebus galima gauti iš valstybinių registrų.)

Parama skiriama vadovaujantis Piniginės socialinės paramos teikimo tvarkos aprašu, patvirtintu Palangos miesto savivaldybės tarybos 2014 m. sausio 30 d. sprendimu Nr. T2-14 (su vėlesniais pakeitimais) (žr. 45.4-49 punktus). Jeigu kyla klausimų, galima kreiptis telefonu (8 460) 48 716.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Seimo nariai socialdemokratai Gintautas Paluckas ir Linas Jonauskas ketvirtadienį ketina pateikti Seimui įstatymo pataisas, siūlančias leisti visoje Lietuvoje jaunoms šeimoms įsigyti pirmąjį būstą su valstybės parama.


Siūloma sudaryti sąlygas jaunoms šeimoms su valstybės parama įsigyti būstą visoje Lietuvoje, o ne tik regionuose, kaip yra dabar.Šeimoms, auginančioms ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaiką (-us), grįžusioms iš emigracijos, kurioje šeima gyveno ne trumpiau kaip 3 metus, mokama tikslinė išmoka.


Šeimoms, vienu metu susilaukiančioms dviejų ar daugiau mažylių, skiriama Savivaldybės parama. Didesnė parama teikiama ir nelaimę patyrusiems gyventojams. Šie pokyčiai įsigaliojo pakeitus Piniginės socialinės paramos teikimo tvarką.


Senstanti Palanga taip pat neišvengia emigracijos  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 01 11 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Šią savaitę šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, susikvietusi visus Lietuvos savivaldybių merus, pranešė, kad dėl sparčiais tempais didėjančios Lietuvos piliečių emigracijos atsakomybę turėtų prisiimti ir savivaldybės. Esą, jos nesudarančios patrauklių sąlygų, kurios emigrantus viliotų grįžti į Tėvynę.


Artėjant mokslo metams Palangos miesto savivaldybė kviečia nepasiturinčias šeimas pasinaudoti teise į nemokamą vaikų maitinimą bei paramą mokinio reikmenims įsigyti.


Neįgalieji ar vaikus su sunkia negalia auginančios šeimos, jei reikia pagal specialiuosius poreikius pritaikyti būstą ar gyvenamąją aplinką, dėl paramos su prašymais gali kreiptis į Savivaldybę.  


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Palanga, kaip ir visa Lietuva, sunkiai įsivaizduoja ūkio, kultūros, informacinių technologijų plėtrą, socialinių ir ekonominių problemų sprendimą be Europos Sąjungos paramos. Kad jos parama Lietuvai yra itin svarbi, byloja ir faktas, kad šių metų beveik 30% biudžeto lėšų yra ES parama. Klaipėdos apskrityje, taip pat Palangoje, vykdoma daugybė projektų, kuriuos dalinai finansuoja Europos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius