Savivaldybė tiesia ranką šeimoms ir nelaimės ištiktiems gyventojams

Palangos tiltas, 2018-06-01
Peržiūrėta
1713
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savivaldybė tiesia ranką šeimoms ir nelaimės ištiktiems gyventojams

Šeimoms, vienu metu susilaukiančioms dviejų ar daugiau mažylių, skiriama Savivaldybės parama. Didesnė parama teikiama ir nelaimę patyrusiems gyventojams. Šie pokyčiai įsigaliojo pakeitus Piniginės socialinės paramos teikimo tvarką.

Svaresnė pagalba nelaimės atveju
Kaip pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vyriausioji specialistė Nerija Kviliūnienė, Savivaldybės tarybai priėmus sprendimą bei pakeitus Piniginės socialinės paramos teikimo tvarką, suteikiama didesnė parama gausesnėms šeimoms – gimus vienu metu dviem ar daugiau vaikų, taip pat vienkartinė parama teikiama šeimoms, susilaukusioms trečio ir vėlesnio vaiko. Didesnių išmokų sulaukia gyventojai, patyrę nelaimių – ligos ar traumos atveju, kai reikalingiems medikamentams ar kitoms priemonėms įsigyti, gaisro, stichinės nelaimės atveju, kitais atvejais, kai asmeniui (šeimai) yra būtina pagalba.
Gaisro ir ligos atveju paramos gyventojai gali kreiptis, jeigu vidutinės mėnesio pajamos, tenkančios vienam asmeniui, skaičiuojant visas šeimos 3 mėnesius iki kreipimosi mėnesio gautas pajamas (įskaitant socialinę pašalpą, priežiūros (pagalbos) ir slaugos kompensacijas, išmokas vaikui) vienam šeimos nariui yra mažesnės negu 5 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio, tai yra 610 eurų. Ankstesnėje tvarkoje į paramą galėjo pretenduoti tie gyventojai, kurių pajamos nesiekė 366 eurų. Ligos ar traumos atveju, kai reikalingiems medikamentams ar kitoms priemonėms nepakanka lėšų, pateikus sveikatos priežiūros įstaigos išduotą susirgimą ar traumą patvirtinantį dokumentą, gyventojai turi galimybę gauti vienkartinę 1220 eurų paramą, anksčiau ji siekė vos 114 eurų.
Kitais atvejais, kai asmeniui ar šeimai yra būtina pagalba, o vidutinės mėnesio pajamos, tenkančios vienam asmeniui, skaičiuojant 3 mėnesius iki kreipimosi mėnesio, yra mažesnės negu 2,5 VRP dydžio, t. y. 305 eurai (anksčiau buvo 2 VRP, t. y. 244 eurai) dydžio, taip pat numatyta didesnė socialinė parama – dabar ji siekia iki 1 VRP dydžio, t. y. 122 eurus vienam asmeniui, o iki šiol buvo 1 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžio, t. y. 38 eurai vienam asmeniui. Nurodyta parama skiriama Administracijos direktoriaus įsakymu, prieš tai kiekvieną atvejį apsvarsčius Socialinės paramos teikimo komisijoje.
Jei Socialinės paramos teikimo komisija nuspręs, kad paminėtais atvejais numatytas paramos dydis yra nepakankamas arba konkrečiu atveju paramos teikimo atvejis apskritai nėra numatytas, nepasiturintiems gyventojams socialinė parama galės būti skiriama Savivaldybės tarybos sprendimu.

Nauja paramos rūšis – šeimoms
Aktuali pagalba ir šeimoms, susilauksiančioms dviejų ar daugiau mažylių vienu metu. Piniginės socialinės paramos teikimo tvarkoje tai yra nauja paramos rūšis, į kurią gali pretenduoti šeimos nepriklausomai nuo gaunamų pajamų. Gimus vienu metu dviem ar daugiau vaikų, Administracijos direktoriaus įsakymu skiriama 366 eurų (3 VRP dydžio) vienkartinė tikslinė išmoka kiekvienam vaikui. Tokio pat dydžio vienkartinės išmokos sulauks ir tėvai, šeimoje gimus trečiam ir vėlesniam vaikui arba šeimoje, auginant du vaikus ir paėmus globoti ar įvaikinus trečią ir vėlesnį vaiką.
Šiam tikslui lėšų numatyta miesto biudžete. Šios vienkartinės tikslinės išmokos skiriamos, jei dėl jų kreipiamasi ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo vaikų gimimo, paėmimo globai ar įvaikinimo.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Seimo nariai socialdemokratai Gintautas Paluckas ir Linas Jonauskas ketvirtadienį ketina pateikti Seimui įstatymo pataisas, siūlančias leisti visoje Lietuvoje jaunoms šeimoms įsigyti pirmąjį būstą su valstybės parama.


Siūloma sudaryti sąlygas jaunoms šeimoms su valstybės parama įsigyti būstą visoje Lietuvoje, o ne tik regionuose, kaip yra dabar.


Tokio bendruomenės susitelkimo ir noro padėti tiems, kuriems dabar labai to reikia, jau seniai nebuvau matęs. Nuoširdus ačiū visiems palangiškiams kurorto svečiams, įmonėms bei organizacijoms, labai aktyviai atsiliepusiems į Palangos miesto savivaldybės kvietimą padėti karo nusiaubtam miestui-partneriui Ukrainoje – Bučai. 


Gerbiami policijos pareigūnai, esate tikri Angelai sargai – tarsi nematomi, tačiau visuomet būnantys šalia ir prireikus ištiesiantys tvirtą pagalbos ranką.


„Duok ranką, mielas drauge“, – rugsėjo 17dieną 10 valandą tarė Palangos senosios gimnazijos mokiniai. Siekdami aktyviai praleisti laiką, dar labiau susibičiuliauti su bendraminčiais ne tik iš savo mokyklos, bet ir su svečiais iš Palangos pradinės, „Baltijos“ pagrindinės mokyklos neįgaliųjų mokinukų klasių, rinkomės prie centrinės gelbėjimo...


Šeimoms, vienu metu susilaukiančioms dviejų ar daugiau mažylių, skiriama Savivaldybės parama. Didesnė parama teikiama ir nelaimę patyrusiems gyventojams. Šie pokyčiai įsigaliojo pakeitus Piniginės socialinės paramos teikimo tvarką.


Prieš didžiąsias metų šventes Palangos senojoje gimnazijoje šurmuliavo tradicinė kalėdinė labdaros mugė „Ištiesk gerumo ranką“, kurios metu gimnazijos bendruomenės – mokinių, tėvų ir mokytojų – surinktos lėšos bus skiriamos kilniam tikslui.


LESTO Palangoje tiesia kabelines linijas

„Palangos tilto“ informacija, 2013 09 16 | Rubrika: Miestas

Nuo rugpjūčio pradžios Malūno ir Sodų gatvėje triūsia darbininkai: ardo šaligatvių plyteles, kasa griovius, tiesia komunikacijas. Darbus čia atlieka elektros skirstymo bendrovė LESTO, tiesianti šioje Palangos dalyje naują vidutinės įtampos kabelinę liniją.


Ar gali būti taip, kad mūsų gražiajai Palangai, pajūriui ir ištisiems regionams galėtų grėsti didelis pavojus? Jokiam uraganui Anatolijui ar Ervinui, nuniokojusiems pajūrį, neprilygtų atominės elektrinės Visagine nelaimės mastai. Kas mena Černobylį ar stebėjo Japonijos Fukušimos tragediją pernai televizijos ekranuose, gerai suvokia pražūtingą atomo poveikį. Trečiadienį...


Po vėtros išdaigos – per plauką nuo nelaimės

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 10 24 | Rubrika: Miestas

Kai vasarą čekų skautus užgriuvo ir vieną jų mirtinai sužalojo, o kitiems ilgam sutrikdė sveikatą, apleistų pastatų padėtimi kurorte besidomėjęs „Palangos tiltas“ iš miesto valdžios išgirdo patikinimus, kad baisių griuvenų, kurios gali bet kuriuo metu sugriūti, tiesiog nėra. Bet ketvirtadienio popietę kurorte siautę vėjai įrodė, kad valdininkai nepažįsta miesto, kuriame dauguma jų gyvena....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius