Iš Lietuvos oro uostų generalinio direktoriaus pareigų traukiasi Marius Gelžinis, anksčiau vadovavęs Palangos oro uostui

Palangos tiltas, 2022-06-07
Peržiūrėta
906
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Marius Gelžinis
Marius Gelžinis

Nuo 2018 metų kovo mėnesio Lietuvos oro uostams vadovavęs Marius Gelžinis, nuo birželio 23 dienos traukiasi iš generalinio direktoriaus pareigų. Prieš tai jis vadovavo Palangos oro uostui.

Sprendimą trauktis M. Gelžinis priėmė įvertinęs tai, kad jau sėkmingai įgyvendino visus pagrindinius sau kadencijos pradžioje keltus tikslus, o įmonė kaip tik šiuo metu pereina į  naują etapą – nuo liepos mėnesio iš valstybės įmonės tampa akcine bendrove. 

„Lietuvos oro uostai pastaraisiais metais įgyvendino keletą strategiškai svarbių projektų – Vilniaus oro uosto ir Palangos oro uostų aerodromų kompleksines rekonstrukcijas, keleivių srautai grįžo į priešpandeminį lygį, rengiamasi naujo keleivių išvykimo terminalo statybai Vilniuje, Kauno oro uosto plėtrai. Dėkoju Lietuvos oro uostų vadovui Mariui Gelžiniui už darbą ir pastangas. Įmonei pereinant į naują etapą ir jau netrukus tapsiant akcine bendrove, laukia nauji iššūkiai ir darbai“, - sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

„Su teisinio įmonės statuso pasikeitimu verčiamas naujas Lietuvos oro uostų puslapis, todėl manau, kad tai yra puiki proga įmonės vairą perduoti kitam. Džiaugiuosi visais per kadenciją nudirbtais darbais ir dėkoju komandai, su kuria kartu įmonę vedėme sparčiausiu aviacijos istorijoje augimo metu, tačiau taip pat  teko valdyti ir vieną didžiausių krizių, kokią teko išgyventi sektoriui. Šie metai sparčiausias atsigavimas regione tik patvirtina, kad puikiai susitvarkėme, - teigia Lietuvos oro uostų vadovas Marius Gelžinis. 

Lietuvos oro uostai, vienijantys pagrindinius šalies oro vartus Vilniuje, Kaune ir Palangoje, per pastaruosius ketverius metus įgyvendino ne vieną svarbų visai šaliai projektą. Buvo visiškai atnaujintas Palangos kilimo-tūpimo takas bei peronas, Vilniaus oro uoste įgyvendinta didžiausia šalies istorijoje aerodromo rekonstrukcija. Taip pat atlikta nemažai strateginių valdymo darbų, tokių kaip efektyvumo programa, yra paruošta ilgalaikė strategija iki 2030 metų. Nemaža jos dalis jau pradėta įgyvendinti. Už 2018 metų veiklos rezultatus, dienraščio Verslo žinios sudarytame „Lietuvos verslo lyderių 500“ reitinge Lietuvos oro uostai buvo pripažinti kaip efektyviausia valstybės valdoma įmonė šalyje.

Vertinant rezultatus, vertėtų atkreipti dėmesį, kad iki šalį užklupusios pandemijos, įmonė pasiekė geriausius savo veiklos istorijoje rezultatus. 2019 metais bendrai visuose Lietuvos oro uostuose keleivių skaičius viršijo 6,5 mln., valstybei išmokėta didžiausia dividendų suma, kuri siekė 8,524 mln. eurų. Šiuo metu vyksta itin aktyvus aviacijos ir kartu oro uostų sektoriaus atsigavimas, kuris kai kuriais rodikliais net viršija prieš pandemiją buvusius rodiklius, tai rodo, kad Lietuvos oro uostų pasirinkta strategija veikia efektyviai – gegužės mėnesio pabaigoje Lietuvos oro uostuose jau buvo atstatyta ir vykdoma daugiau nei 90 proc. skrydžių krypčių skaičiaus, buvusio prieš pandemiją, o keleivių srautų atsistatymas pasiekė daugiau nei 85 procentus buvusio mėnesinio srauto 2019 metais. 

„M. Gelžiniui dėkojame už tai, kad didelio neužtikrintumo sąlygomis jam pavyko sutelkti komandą ir nuosekliai judėti tikslų įgyvendinimo link, pasiekti pajamų ir veiklos sąnaudų balansą, užbaigti svarbius investicinius projektus bei 2022 metais sklandžiai įžengti į spartaus aviacijos atsigavimo laikotarpį, -  teigia Lietuvos oro uostų valdybos pirmininkė Eglė Čiužaitė.

Anot bendrovės valdybos pirmininkės, artimiausi įmonės tikslai - naujos veiklos strategijos iki 2030 metų pristatymas, veiksmai siekiant sumažinti veiklos poveikį klimato kaitai ir mažiau nei per dešimtmetį tapti neutralia CO2 organizacija, tęsti pradėtus infrastruktūros plėtros darbus, kurių vienas svarbesnių – naujasis Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo modulis ir kiti svarbūs strateginiai projektai. 

Liepos pradžioje, pakeitus bendrovės teisinę formą į akcinę bendrovę, įmonės valdybą skelbs tarptautinę vadovo atranką. 

 

Apie Lietuvos oro uostus 

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. 2021 metais Lietuvos oro uostuose buvo aptarnauti beveik 2,5 mln. keleivių, daugiau nei 34 tūkst. skrydžių ir pergabenta daugiau nei 20 tūkst. tonų krovinių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo 2018 metų kovo mėnesio Lietuvos oro uostams vadovavęs Marius Gelžinis, nuo birželio 23 dienos traukiasi iš generalinio direktoriaus pareigų. 


„Palangos tiltui“ paskelbus Savivaldybės nepatvirtintą informaciją, kad konkursą užimti Palangos sporto centro (PSC) direktoriaus pareigoms laimėjo PSC direktoriaus pavaduotojas, miesto Tarybos narys Saulius Simė ir paprašius Savivaldybės pakomentuoti konkurso rezultatus, redakcija sulaukė Savivaldybės mero patarėjos Jurgitos Vanagės skambučio. „Kol kas negalime komentuoti – vyksta (Palangos...


Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Lietuvos oro uostų skelbtą tarptautinį aviacinių degalų tiekimo infrastruktūros (kuro bazių) valdymo konkursą Vilniaus ir Palangos oro uostuose laimėjo kompanija „Baltjet“.


Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Lapkričio 17 dieną vykusioje Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) asamblėjoje į šios organizacijos valdybą išrinktas Lietuvos oro uostų vadovas, buvęs Palangos oro uosto direktorius Marius Gelžinis. Taryba vienija daugiau nei 500 oro uostų visoje Europoje.


Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas eis Violeta Staskonienė – šią kandidatūrą patvirtino praėjusią savaitę (gegužės 30 d.) posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba. V. Staskonienė direktoriaus pavaduotojos pareigas ėjo ir praėjusią, 8-ojo šaukimo Savivaldybės tarybos kadenciją. Vilniaus inžineriniame statybos institute...


Palangos oro uostas liepos mėnesį buvo ketvirtas pagal keleivių augimątarp mažųjų Europos oro uostų, rodo prieš kelias dienas paskelbti naujausi Tarptautinės oro uostų tarybos„ACI Europe“ duomenys. Vertinantšių metųliepos, palyginti su tuo pačiu 2015 metų mėnesiu, duomenis, oro uostas fiksavo 55,6 proc. keleivių skaičiaus augimą (26,6 tūkst.) ir nusileido tik trims...


Nuo spalio 21 dienos iš pareigų atleidžiama Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Palangos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė. Palangos skyriaus vedėjo funkcijas atliks vyriausiasis specialistas Martynas Mikelevičius. Palangos skyriaus vedėjai trauktis iš pareigų buvo pasiūlyta po to, kai paaiškėjo gausybė šio teritorinio NŽT padalinio veiklos pažeidimų. NŽT Palangos...


Šią savaitę Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) paskelbė, kad Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, liberalsąjūdietis Bronius Martinkus pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Jo bendražygiai partijoje B. Martinkaus likimą nusprendė jau rugsėjo mėnesio pabaigoje, VTEK dar nepaskelbus sprendimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius