Iš paskutinio skambučio šventės – į egzaminų maratoną

Palangos tiltas, 2014-06-05
Peržiūrėta
2535
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paskutinio skambučio šventei buvo pasirinkta „Eurovizijos“ tema.Meilės Adinavičiūtės nuotr.
Paskutinio skambučio šventei buvo pasirinkta „Eurovizijos“ tema.Meilės Adinavičiūtės nuotr.

Praėjusią savaitę Palangos senojoje gimnazijoje nuskambėjo paskutinis skambutis 74-osios šios mokyklos laidos abiturientams. O iškart po jo 164 dvyliktokai – ketvirtosios gimnazijos klasės moksleiviai – pradėjo egzaminų maratoną. Jau išlaikytas valstybinis lietuvių kalbos egzaminas, vakar buvo matematikos egzaminas.

Paskutinio skambučio šventei, kurią su gimnazijas atsisveikinantiems ketvirtokams rengė kitąmet mokyklą paliksiantys trečiokai, pasirinkta „Eurovizijos“ tema. Aidint būgnams prie gimnazijos centrinio įėjimo „parteryje“ išsirikiavusius abiturientus nuo improvizuotos „Eurovizijos“ scenos sveikino būsimieji abiturientai – Dovydas Piekus ir Monika Urbytė.

Smagus juokas ir į ovacijas pereinantys aplodismentai lydėjo visus pasirodančiuosius: parodijuota ir „LT United“, ir Verka Serdiučka, ir Končita, ir kiti žymesni, ir gal ne tokie žymūs, bet atmintin įstrigę tarptautinio televizijos konkurso atlikėjai. Neapsieita ir be fotosesijos: tiek klasės – beje, šiais metais gimnaziją baigė keturios abiturientų klasės, tiek tiesiog draugai ar draugės po du, po tris, po keturis it tikros žvaigždės fotografavosi prie užrašais „Eurovizija“ išmargintos sienos.

Po nuotaikingojo koncerto abiturientai susirinko į savąsias klases, kur paskutinę pamoką jiems vedė auklėtojos. O jau iš klasių pačius didžiausius Palangos moksleivius į didžiąją aktų salę išlydėjo patys mažiausieji – svečiuosna atėję Pradinės mokyklos pirmokėliai.

Salėje 74-ajai laidai skambėjo sveikinimai ir palinkėjimai, kurių svarbiausias – puikiai išlaikyti egzaminų sesiją. Prie rimtų linkėjimų gražiai derėjo ir linksmesni, o vieni iš smagiausių – jau tradicinis dvyliktokų – ketvirtokų – testamentas būsimiems abiturientams. Kartu su testamentu bei nurodymais, kaip dabartiniams trečiokams elgtis tapus ketvirtokais, perduotas ir gimnazijos raktas – beje, ši tradicija tęsiama nuo 1961-ųjų. O perdavę „valdžios įgaliojimus“ būsimiesiems mokyklos šeimininkams, abiturientai prie gimnazijos pasodino medelį.

Tiek Palangos senosios gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka, tiek abiturientų klasių auklėtojos minėjo, jog nors ir nuskambėjo paskutinis skambutis, tai dar nėra tikrasis atsisveikinimas su mokykla: tiesiai iš šios šventės gimnazistai paniro į abitūros egzaminų maratoną. Išbandymas egzaminais niekada nebūna lengvas, tad abiturientams linkėta, kad jie kuo geriau išlaikytų tiek privalomus valstybinius, tiek pasirinktuosius egzaminus.

O tikrasis atsisveikinimas su Senąja gimnazija  būsiąs, kai bus teikiami brandos atestatai: todėl palinkėta, kad šios šventės neaptemdytų nepasitenkinimas dėl egzaminų rezultatų.

 

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo trečiadienio iki savaitės pabaigos abiturientai laikys anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalį.


Palangos miesto savivaldybėje 2023 – 2024 mokslo metų brandos egzaminų bazine mokykla paskirta Palangos senoji gimnazija.


Palangos abiturientų visų valstybinių brandos egzaminų vidutinis egzaminų įvertinimas yra aukštesnis už visos šalies VBE įvertinimų vidurkį. Lietuvių kalbos ir literatūros VBE laikiusių Palangos abiturientų vidutinis egzamino įvertinimas – 50,2 (šalies – 42,4), anglų kalbos VBE – 74,3 (šalies – 61,1), matematikos VBE – 34,1 (šalies – 31,2), biologijos VBE – 60,3 (šalies –50,7), chemijos VBE –...


Prieš 4 metus puikius sportininkus – Edvardą Narbutą, Viktorą Gečą, Mindaugą Kesminą ir dar per 140 jaunuolių Palangos senojoje gimnazijoje matėme nedrąsiai pradedančius „gimnazisto karjerą“. O praėjusią savaitę Palangos senosios gimnazijos abiturientams – 2012 metų pirmokams – sportinės sirenos priminė, jog tuoj prasidės abitūros egzaminų tiesioji. Jau 24...


Praėjusią savaitę abiturientai įžengė į egzaminų maratoną. Jį, tiesa, pradėjo nedaugelis, mat gegužės 2-ąją buvo laikomas prancūzų kalbos egzaminas – šį egzaminą rinkosi mažuma. Klaipėdos apskrityje prancūzų žinias pasitikrinti panoro vos viena palangiškė. Prancūzų kalbos valstybinis brandos egzaminas Palangos miesto savivaldybėje buvo vykdomas pirmą kartą. Iš viso...


Užvakar paskelbus valstybinių lietuvių kalbos ir literatūros, chemijos ir informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatus ir paaiškėjus, jog net 12 proc. abiturientų neišlaikė lietuvių kalbos egzamino, žiniasklaidoje nuvilnijo komentarų banga, jog kasmet daugėja mokyklas baigiančių „beraščių“. Tuo tarpu Palangos senoji gimnazija, nors jos abiturientų...


Praėjusią savaitę Palangos senojoje gimnazijoje nuskambėjo paskutinis skambutis 74-osios šios mokyklos laidos abiturientams. O iškart po jo 164 dvyliktokai – ketvirtosios gimnazijos klasės moksleiviai – pradėjo egzaminų maratoną. Jau išlaikytas valstybinis lietuvių kalbos egzaminas, vakar buvo matematikos egzaminas.


Brandos egzaminų tvarkaraštis įsibėgėjo, abiturientų stresas – bent jau taip teigiama tam skirtose respublikinių žiniasklaidos priemonių puslapiuose – pasiekė visas įmanomas ribas. Ar išties egzaminų maratonas kelia tokį didžiulį galvos skausmą? Kaip jaučiasi Palangos abiturientai, kurių per dvylika metų sukauptos žinios dabar tikrinamos?


Savaitgalį pajūryje viešėję Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariai atsikvėpė prieš rinkimų į Seimą maratoną. Giruliuose vykusiame socialdemokratų sąskrydyje dalyvavo daugiau nei pora tūkstančių politikų, tarp kurių buvo ir dvylika palangiškių. Kaip „Palangos tiltui“ pasakojo socialdemokratas, Palangos savivaldybės tarybos narys Danas...


Vis greičiau ir greičiau artėja atsisveikinimo su mokykla šventė – išleistuvės. Vieni dvyliktokai jau pradeda ruoštis šiai šventei, o kitiems išleistuvių planavimo rūpesčius nustelbia įtampa dėl egzaminų. Kaip jaučiasi Palangos senosios gimnazijos dvyliktokai artėjant išleistuvėms? Kokie liks jų prisiminimai apie mokyklą?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius